Na hrad na úpätí Krkonôš prichádza jeho nový majiteľ Štěpán (Jakub Prachař) so svojou snúbenicou, krásnou kontesou Blankou (Dominika Morávková), a mladším bratom Adamom (Jan Nedbal). V horskom mestečku je ešte jeden nový návštevník, národopisec Jiráček (Ondřej Sokol), ktorý zbiera miestne povesti a nevychádza z údivu nad tým, že tunajší ľudia ešte stále veria na Krakonoša. Štěpánov kočiar zrazí okoloidúce dievča, ktorej pomôže Adam a ona sa doňho zamiluje. Naplní sa Liduškina (Leona Skleničková) láska k Adamovi? Akú záhadu ukrýva obraz na zámku Hůrka a čo strašné sa kedysi stalo v horách? Kto rozlúšti tajomné značky vlašskej knihy? A kto je vlastne Krakonoš (David Švehlík) a aké je jeho najväčšie tajomstvo? (TV JOJ)

quokam

Dobre, ale slepy kovar byl mnohem lepsi. Ujasneme si zanr - pohadka to nebyla. Spise rekneme zfilmovana povest s nejednoznacnymi charaktery. Film se neobesel bez zdlouhavych folkloristickych prednasek, taktez samotny pribeh se asi dal zkratit. Ale na druhou stranu Ondra S. podal za sebe nejlepsi vykon, Jakub Prachar byl opet fajn zaporak a Lidusku zahrala neokoukana talentovka. 6/10. ()

Standey

V porevoluční tvorbě by se kvalitní pohádky daly spočítat na prstech jedné ruky a tahle určitě patří k těm lepším. Za mně nejlepší role Ondry Sokola. ()

Poryv

Marná snaha, nevyšlo to. Košatý děj ubíhal jen za cenu zkratkovitého chování postav. Během prvních deseti minut se toho odehrálo tolik, jako byste zhlédli trailer k seriálu. Jindy se scénář hrnul kupředu za cenu nelogičností. SPOILER. Mladší bratr Adam nachází s Liduškou tajemnou knihu, vzrůstá napětí… v tu ránu Liduška odchází. WTF? Adam se vrací z “Krakonošova zajetí”, kde byl kvůli krádeži drahokamu. Po několika dnech si vzpomíná, že má vlastně drahokam v kabátě. Začíná kabát hledat. WTF? Ve chvíli, kdy je nezvládnutý scénář příběhu nechtěně vtipnější než postava národopisce Jiráčka, která má produkovat humor, je vám jasné, že podruhé už tuto pohádku neuvidíte. ()

FuLister

Upřímně jsem to čekal mnohem horší. Moc jsem si Švehlíka jako Krakonoše nedokázal představit a část natáčená v Doudlebách ve mně také nevzbuzovala velkou důvěru. Ale nakonec musím říct, že to nebylo vůbec špatné a časem možná i hodnocení zlepším. ()

GinaT

Česke pohadkove peklo ma dalsi zarez na pazbe! Pribeh nuda, herectvi opet hruza jako vsude posledni dobou, Krakonosovo nejvetsi dilema je ze by chtel okopavat Lidusce zahradku …. No uplne pro deticky to neni. Ale Svehlik v mysliveckym si ty dve hvezdy zaslouzi. UPDATE: Na druhé shlídnití už to není takové peklo jako na poprvé. Ve stínu ostatních českých veledíl, to vlastně docela ujde. Proč ale dá Liduška přednost mladíčkovi před Krakonošem, to mi hlava furt nebere. ()

Africanus1

Krakonoš kouzla zbavený. Já prostě demytologizaci nadpřirozena nemám rád. Navíc jako pána hor mám holt zafixovaného Peterku, a ten poráží Švehlíka o několik koňských délek. Celkově to působí unyle, chladně, a chemie mezi Adamem a Liduškou není absolutně žádná. Prachař brzo zmizí a jeho osud už nikoho nezajímá, což je blbý i proto, že žádnej další záporák už na skladě nezbyl. Kromě komtesy, ale ta nemá na děj skoro žádný vliv. V té záplavě současných pohádkových průserů je tohle sice relativně koukatelné, ale zatímco na Krkonošské pohádky se můžu kouknout kdykoliv a furt to bude dobrý, tohle je pouze zapomenutelná jednohubka. ()

Karmel

Tak u mě dobrý. Příběh celkem originální (v rámci žánru). Se scénářem si dali práci, žádné nelogické zvraty ani nelogické chování postav, děj do sebe zapadá, semtam humor. Kdyby se vice dotáhly dialogy, bylo by to skoro dokonalé. D. Švehlík velmi vhodným způsobem pojal postavu Krakonoše, skvěle to trefil/vybalancoval, J. Nedbal je v roli přirozený a uvěřitelný a O. Sokol dokonce nepřehrával tak jako v jiných pohádkách, takže jeho postava byla velmi osvěžující. Tohle se opravdu povedlo. Tleskám. ()

ssarka

Hurá jupí jde to už je to tady sláva nazdar výletu....co mě tady ale opravdu rozesmalo je to,jak tady všichni dospělí pořád opakují, že to není pro děti...pokud to není sranec jako prase Pepa,tak to není pro děti... rodiče,vy jste vážně magoři, prosím tedy o příklad, která vánoční příběh je pro děti? Třeba ty od Němcové,nebo bratři Grimmu? Nebo ti se v dnešní době zakazují? ()

Peddro

Moc se mi to nelíbilo. Sokol parodoval Jiráska, Krakonoš byl rozporuplnou postavou. Mně je blíže Krakonoš v podání pana Peterky. Modernizace a alternativní příběhy mi v pohádkách nesedí. Ale je to dáno tím, že Vánoce jsou pro mě tradicí a nostalgií, a tak mám rád jen pohádky, které jsem sledoval jako dítě, tedy do roku 2002, kdy jsem vyšel ze ZŠ. Výjimkou je Anděl Páně z roku 2005. Prostě mám rád jen pohádky z dětství mých prarodičů, rodičů a mého dětství. ()

dratkovani

Tak jsem si opět na konci řekla, jak jsem mohla koukat na takovou blbost, výkony herců tristní, příběh velmi slabý a některé mnohé scény naprosto zbytečné, mě srdce posledních několik let nad celou českou tvorbou pláče.... ()

JB001

Na tom, že to bylo mnohem lepší než Bambitka 2, se asi shodneme všichni. Nicméně jsem tohoto Krakonoše v půlce vypnul a šel raději do hajan. Podle Mirky Spáčiové a mnoha dalších dalších komentářů jsem evidentně o nic nepřišel ()

TondaCer

Hele mě se pohádky z let 2019, 2020 i 2021 líbily. Mně osobně přišlo, že mají krásné pohádkové kouzlo. Krakonošovo tajemství neurazí, ale prostě mu něco chybí. plusy Docela zajímavá kamera (obvzlášť mě bavilo zaostřování vždy na jednu osobu, zatímco zbytek scény je kompletně rozmazaný) a příjemná hudba (taky vám první dva tóny přišli jak z Titaniku?). No a nechyběl ani milý humor, který obstarával především Jiráček/Sokolmínusy Průměr. Průměrní herci, průměrná režie, průměrný scénář. Nic, čeho bych se jako divák mohl chytit a tak film utekl a rázem byl konec. Oproti minulým pohádkám chybělo něco nadpůměrného, jako výborný humor (ano, i tato pohádka má dobrý humor, ale ne tak nadprůměrný) z Princezna a půl království, zářící herci (a to doslova) a (no těch pozitiv v O vánoční hvězdě bych našel hodně, to je upřímně asi moje nejoblíbenější štědrovečerní pohádka za hodně dlouhou dobu), nebo fajn chemie mezi ústřední dvojicí v Jak si nevzít princeznu. Zkrátka tato pohádka je zase krok jinam, který mně úplně nesedl. 55% ()

a-ja

Neslaný, nemastný, předlouhý, německý (rozuměj studený), postavy nudné a nijak pohledné (obstarožní komtesa Blanka a šlechtic Adam - co na nich, proboha, kdo mohl vidět), divná zápletka... No, hezké byly lokace, hlavně české hrady a zámky, jo a taky to bylo pěkně barevný, teda... No ale čekala jsem to mnohem horší. 50 % ()

Peabody

musím se podívat ještě jednou, ale napoprvé mi prostě vadilo, žes e mi ani jedna ze 4 postav nelíbí, tedy Prachař a Nedbal, ani obě dámy. Nelíbí se mi prostě ani fyzicky, ani herecky, jakkoli JP hraje ty své nablblé padouchy docela dobře a trochu mu odpouštím a z této čtveřice je asi nejlepší. Morávková hraje čistou zlatokopku zcela natvrdo a přímočaře, slečna Studničková proste slouží ke koukání anžto není můj typ, nesedlo mi to. Jestli bude herečka, se ukáže, totéž přeji panu Nedbalovi, tady se mi zdál nulový, nebyl ani trapný, ani nemotorný, ale nic mi to neříkalo.     Jak nemívám rád pana Švehlíka mladšího, tady byl výborný, vymyslet mu LGBT motivaci jak píše Kingík  je taková dobová Aktivistická zábavička. Jak nemusím obvykle Ondřeje Sokola, tak tady byl velmi dobrý, nešaškoval za hranu (jasně, je to komická postava) a maskéři změnili jeho obvyklý výraz. Škoda, že Martin Huba neměl víc prostoru, ale možná by pak příliš vyniklo řekněme odlišné herectví té zmíněné čtveřice.  Zápletka vypadá zajímavě, ale až moc pomalé tempo a kolem mne panující vánoční atmosféra přispěly k tomu, že jsem místy klimbal a tím pádem nevím vše. Nesrovnával bych to s Krkonošskými pohádkami, to byly víceméně večerníčky, kratičké skeče. ()