Kaskadér Colt Seavers (Ryan Gosling) už má svoje najlepšie časy za sebou. Býval hviezdou vo svojom odbore, kým sa počas jednej mimoriadne náročnej akčnej scény nezranil. Nekontrolovaný pád z veľkej výšky zanechal Colta s poraneným telom a egom. Rozhodol sa dať filmovému priemyslu definitívne zbohom, dokonca kvôli tomu dal kopačky krásnej a nádejnej režisérke Jody (Emily Blunt). Po tom, čo pred rokom opustil túto branžu, aby sa sústredil na svoje fyzické aj duševné zdravie, je povolaný späť do služby, robiť dabléra akčnej hviezdy Toma Rydera (Aaron Taylor-Johnson) v pripravovanom  sci-fi filme, ktorý režíruje jeho bývalá. Keď sa však hviezda megarozpočtového filmu stratí, hrozí zrušenie natáčania.
Zatiaľ čo bezohľadná producentka filmu (Hannah Waddingham) manévruje tak, aby zmiznutie hviezdy zostalo pred štúdiom a médiami utajené, Colt predvádza najškandalóznejšie kaskadérske kúsky filmu a zároveň sa snaží (s malým úspechom) očariť Jody, aby sa mu vrátila do priazne. No ako sa záhada okolo zmiznutej hviezdy prehlbuje, Colt sa ocitne v pasci zlovestného zločineckého sprisahania, ktoré ho privedie na pokraj pádu nebezpečnejšieho než akýkoľvek kaskadérsky kúsok.To všetko prevráti Coltove životné priority naruby. Uvedomí si, že svet filmu mu strašne chýba, že režisérka Jody je jeho životnou láskou a že ak sa mu nepodarí nájsť hviezdu jej filmu živú a schopnú pracovať, môže to zničiť jej kariéru. Na jedného obyčajného kaskadéra je to celkom slušný náklad. Pretože ako hovorí: “Nie som hrdina, som len dablér. (Cinemart SK)

funkyman

Skoda, s rejzom je to ako na hojdacke, strieda slabe kusy "Hobbs and Shaw" s vymazlenymi "Bullet train"..tak hadam po tomto sedivom priemernakovi bude nasledovat dalsia pecka , co sa nezasekne medzi sto krat obohranym  "romantickym dzusovym akcnakom "  s " detinskym scenarom", hoci akcne sceny neurazia, postavy jednaju vacsinou ako po lobotomii , usmev snad dva krat a pocta povolaniu  len na konci .takze - tesim sa na nasledujuci pocin,zvlast ked  tento zabudnete ihned po dozneni  hudby /ta je mimochodom ok../ ...aj ked s trochu malou dusickou.. ()

DanGreyman06

Kaskadér je delikátní labutí písní Davida Leitche věnována všem kaskadérům, na které se bohužel zapomíná. Film mě jako rockového a metalového fanouška dostal hned od první vteřiny, když začali hrát Kissáci. A radost z tohoto filmu během sledování nemizela. Miluju filmy, které se nám snaží o něco více ukázat to pozadí natáčení filmů a zde to funguje geniálně i skvěle zabaleně jako romantická akční komedie. A je to po hodně dlouhé době co mě nějaký lovestory film, tak moc bavil a dokonce se mi i líbil. Akce tu není tolik jako v Leitchově posledním Bullet trainu, ale i tak je úchvatná a stojí za to. Ryan Gosling jako kaskadér Colt dokázal opět, že je fakt Pan Herec a to s velkým P a velkým H. Dost mě i překvapila Emily Blunt jako Goslingova láska, která mi moc z trailerů do této role nezapadla. Film je úchvatně natočen a v něm dost vidět to filmařské srdíčko a to chtít dát hold filmařskému a kaskadérskému řemeslu. Celkem to ve mně evokovalo Tarantinův Tenkrát v Hollywoodu. Hudba jak jsem řekl je úchvatná a dobře poslouchatelná. Vzhledem k tomu, že film pojednává o Kaskadérovi, se snad ani nemusí hlásit, jak jsou kaskadérské kousky v tomto filmu bombastické. Suma sumárum je Kaskadér bravůrní film, který si zaslouží vaši pozornost a návštěvu v kině, které se mu bohužel moc nedostává a zdá se že tento film celosvětově moc nevydělá a bohužel i prodělá. :( Lidi, zkuste dát i šanci novým, originálním filmům, než samým marvelovkám a pokračováním už předem zajetých značek. Pokud máte to srdce a nadšení pro filmy jako já, tak vás Kaskadér příjemně zasáhne a udělá vám radost. Nečekejte jen na online platformy a podpořte film v kině. Tomu zážitku z kina se stejně nic nevyrovná. :D ()

mdf

Už asi chápu,proč to byl propadák.Paradoxně jediné co mi přišlo zajímavé na tomhle výletě ke kaskadérům,byly až sestříhané scény z natáčení při závěrečných titulkách. ()

linaverity

Po hitovce s Barbie bylo jasné, že se Rayna na obrazovce ještě pár let nezbavíme. S tím osobně nemám problém. Akční film jako pocta stuntmenům, proč ne, snad se z toho teď nestane zápalná šňůra, která by začala hořet v Once upon a time in Hollywood. Gosling hraje i tady skvěle, u Emily Blunt se hůř zpracovává její "dívčí" charakter s nafouklýma lícama od botoxu, ale chemie mezi protagonisty funguje dobře. ()

diax3

Trošičku se to podobá dortu, který pekl Pejsek s Kočičkou: mrtvoly, lovestory, auta, zbraně, helikoptéry, karaoke, lodě, výbuchy, pláž, Palachové, tajná hesla, mimozemšťani, jednorožci, pejsánci... vlastně asi cokoliv, na co pomyslíte. Je to zkrátka přeplácaný, až to hezký neni. Kde se v jinejch podobnejch snímcích užívá idiomu "přitažený za vlasy", už je tady dávno pleš. Ovšem: má to i jakousi nadhodnotu, úplně z toho prýští láska tvůrců, tak jako čiře a dojemně. A i když to vlastně neni ani dobrá komedie (přestože Gosling a Blunt jsou v komediální polívčičce dokonalou zavářkou a vlastně to je dost sranda), ani dobrej akčnák (přestože ty kaskadérský scény jsou asi nejlepší, který jsem kdy viděla), ani dobrá detektivka (nějak mi od začátku bylo jasný jak facka, kdo je hlavní záporák), ani dobrá romanťárna (přestože hlavní dvojku si zamilujete)... něco ve mně z toho zůstane. ()

Huska

David Leitch si ma získal už s Bullet Train a týmto filmom len dokazuje, že naozaj vie, čo robí. Tento film je pocta kaskadérom, pretože sú vo filmovom svete takmer neviditeľný (čiže je plný akcie a stuntov). Ryan Gosling a Emily Blunt majú medzi sebou nesmiernu chémiu od začiatku až do konca, a sadol mi aj celkový výber hercov. Je to odľahčená komédia, ktorá sa netvári že je niečo viac a to je na tom celom to najlepšie. Občas zlé CGI, no naštastie ho tam nie je vôbec veľa, keďže väčšina stuntov bola prakticky natočená. Film robený pre lásku k filmom. Skvelá akčná komédia 8/10 ()

redsparrow

Jestli je to nějaké přiblížení práce kaskadérů (dost pochybuju), je mi celkem šumák. Vůbec mi navadí romantika, ale až na pár dobrých fórů zoufale nezábavné. To už ten Jean-Claude VD byl větší komik. Kaskadérské kousky taky nuda, ale o nich to samozřejmě nebylo. Herci fajn, a dál? ()

TOPmoovie

dialogy ,scenar uplna sracka. vizual , kamera strihy na oskara. samozrejme ,ze sa snazili navodit atmosféru  nejakej fakt lasky, co ale vobec nefungovalo. tam , v muzikaly la la land, tam to bolo prave a na urovni - ze gosling, tam to bolo naposledy zatial co to malo vsestrannu kvalitu. ()

Orion12

Pocta kaskadérskému řemeslu. Ryana Goslinga jsem nikdy moc nemusel a do Barbie byl pro mě tak nějak neznámý. V Barbie jako Kena jsem si ho oblíbil a tady si mě úplně koupil. Úžasná chemie Goslinga a Emily. Překvapilo herecké obsazení. Dějově průměrné, z každého žánru si to bere trochu. Líbílo se mi nahlédnutí pod pokličku kaskadérskému řemeslu a skvělá kamera a lokace a tohle je přesně jeden z těch filmů na ,,chill,, kdy nechcete žádné šílené akčnáky,dramata, nebo kompletní komedie, protože Kaskadér má z každého něco. Možná až moc, příjde mi že ve finále nemá film žádnou celkovou osobnost a směr, kterým se chce vydat. Je to ale prostě ideální letní ,,odreagovačka,, u které se dozajista budete bavit. Nečekal jsem absolutně nic a dostal jsem něco. :) 7/10 ()

Raziel811

Tohle je papírově přesně film pro mě, ale ač jsem se snažil sebevíc, film mě nechytil. Gosling je skvělý, Emily slušná a chemie mezi nimi perfektní. Řemeslo je skvěle zvládnuté, vizuál taktéž, ale jako celek mě to nezaujalo a to mě celkem dost mrzí. ()

ABC1

Výborná akční romantická podívaná se skvělým Ryanem a Emily, vtipnými dialogy a hláškami z kultovních filmů... Občas probleskne jemně ironie a trochu sarkasmu na odlehčení. Jako skoro vždy by film mohl být o cca 20 - 30 minut kratší, byl by ještě lepší.  Ale zas se člověk za stejné peníze může delší dobu dívat na okouzlujícího Ryana... ()

Belphegor

Skvělá zábava, plno efektů, velkých scén a kupa refencí, všechno skvělě dosypá. Je to sice blbost, ale s tím na to člověk jde. Logika občas pokulhává, ale dokážu to přehlédnout. Klidně zopakuji. ()

majorzeman13

Skvěly snímek. Zábavná,povedená a hlavně kvalitní podívaná. Akční komedie roku. Gosling a Blunt tu spolu září . Ps Velká pocta všem kaskadérům a kaskadérkám. PSS: Ted snad konečně Akademie zavede kategorii Oscar pro tuto skupinu lidí !! tedy alespon v to doufám. ()

Warmachine69

Za mě TOP strop! Neskutečně jsem se bavil po celou dobu. Skvělá pocta pro všechny filmové kaskadéry. Kolikrát obdivujeme herce za jejich neskutečné herecké výkony i přesto, že většinou právě to co obdivujeme, zahrál někdo úplně jiný. Film jede jak mašina od začátku do konce a když už nikdo zrovna nelétá vzduchem, nebo něco nevybuchuje, je to zase prozměnu neskutečná hlína. Není tady žádná zbytečná vata z nekonečných a trapných dialogů. Naopak. Spíše by se dalo říci, že se místy jedná až o parodii na romantické akčňáky. Gosling vynikající a konečně ho mám v hlavě také jinak, než jako Kena z Barbie :D. ()

DinyX

Kdyby tu bylo 6 hvězd tak je dám ihned! Toto byl jeden z nejlepších filmů co jsem doposud v tomto roce viděl. Nudit se vážně nebudete, díky Ryanu Goslingovi který zahrál svoji roli naprosto špičkově, nádherný námět který vás nechá sedět na židli v nervech co se stane dál. Doporučuji ()

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

29.05.2024

Pohled na celosvětové tržby kinařů je tento rok týden od týdne smutnější. O potenciální blížící se krizi kin i velkých filmových studií se mluví už poměrně dlouho a důvody jsou nasnadě. Vzestup… (viac)

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

06.05.2024

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení

25.04.2024

Britský režisér Danny Boyle (Sunshine, Trainspotting) to s návratem ke svému dvaadvacet let starému hororovému survivalu 28 dní poté a jeho pokračování 28 týdnů poté opravdu myslí vážně. A co víc –… (viac)

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch