Kaskadér Colt Seavers (Ryan Gosling) už má svoje najlepšie časy za sebou. Býval hviezdou vo svojom odbore, kým sa počas jednej mimoriadne náročnej akčnej scény nezranil. Nekontrolovaný pád z veľkej výšky zanechal Colta s poraneným telom a egom. Rozhodol sa dať filmovému priemyslu definitívne zbohom, dokonca kvôli tomu dal kopačky krásnej a nádejnej režisérke Jody (Emily Blunt). Po tom, čo pred rokom opustil túto branžu, aby sa sústredil na svoje fyzické aj duševné zdravie, je povolaný späť do služby, robiť dabléra akčnej hviezdy Toma Rydera (Aaron Taylor-Johnson) v pripravovanom  sci-fi filme, ktorý režíruje jeho bývalá. Keď sa však hviezda megarozpočtového filmu stratí, hrozí zrušenie natáčania.
Zatiaľ čo bezohľadná producentka filmu (Hannah Waddingham) manévruje tak, aby zmiznutie hviezdy zostalo pred štúdiom a médiami utajené, Colt predvádza najškandalóznejšie kaskadérske kúsky filmu a zároveň sa snaží (s malým úspechom) očariť Jody, aby sa mu vrátila do priazne. No ako sa záhada okolo zmiznutej hviezdy prehlbuje, Colt sa ocitne v pasci zlovestného zločineckého sprisahania, ktoré ho privedie na pokraj pádu nebezpečnejšieho než akýkoľvek kaskadérsky kúsok.To všetko prevráti Coltove životné priority naruby. Uvedomí si, že svet filmu mu strašne chýba, že režisérka Jody je jeho životnou láskou a že ak sa mu nepodarí nájsť hviezdu jej filmu živú a schopnú pracovať, môže to zničiť jej kariéru. Na jedného obyčajného kaskadéra je to celkom slušný náklad. Pretože ako hovorí: “Nie som hrdina, som len dablér. (Cinemart SK)

LEFTFLANK

Čerstvý zážitok z kina a bolo to super! Leitchov opus magnum kaskadérskej práce. Ak v tom chce niekto hľadať hlboké posolstvá a oskarové scenáre nech sa kaskadérovi vyhne oblúkom, lebo ten je fakt ako výplň a poháňač k ďalšiemu a ďalšiemu stuntu. Číročíra zábava. A to nespočetné množstvo easter eggov bože môj! Najviac sa mi páčila doložka k Nothing hill a Láske nebeskej. Ty voe, ako, bežný divák, ktorý nepozná mená viac ako desiatich režisérov musel byť zmetený jak fretka v pračke. Neuveriteľný servis pre každého fanúšika filmovej tvorby, zákulisia, natáčania a všetkých možných serepetičiek okolo. Ak minulý rok vzdal Chazelle poctu Holywoodu a filmom samotným, Leitch urobil to isté len trochu špecifickejšie pre partu tzv. Second Unit väčšinou zodpovedných za akčné scény. Ďakujem za takú poživeň a budem sa tešiť na tie budúce Bullet trainy a podobné úlety. ()

jara12

David Leitch udělal akčnímu žánru službu, když natočil Johna Wicka, Deadpoola 2, nebo Bullet Train. Teď se s Kaskadérem vrací k oživení akčního filmu. Film kombinuje detektivku, lehký nadhled, romantiku a poctu kaskadérům. Gosling a Blunt tvoří skvělý pár, a i když se příběh může zdát cheesy, jejich chemie dělá z Kaskadéra zábavnou romantickou komedii. Leitch se vyblbnul s akčními scénami, které působí velkolepě a bezprostředně. Detektivní linka není složitá, ale s nízkými očekáváními se snadno chytíte do kouzla filmu. Kaskadér je zábavný, akční a překvapivě dojemný film, který zaujme všechny typy diváků. ()

kusl

To bylo moc fajn. Vlastně, taková hodně akční romantická komedie. Ryan s Emily odvedli fajn práci, podle mě to na plátně mezi nimi jiskřilo. A pak nevím, jestli jsem někdy viděl film s takovou podporou kaskadérské práce. Za mě 4 hvězdy a rád se na to s odstupem podívám ještě jednou. ()

cenitel

Zase po dlouhé době film, co nel tak trochu jiný dej a byl něčím originální a nakoukl i do světa kaskadérů jak to chodí... Gosling TOP, konečně dodal kvalitu a Blunt? Jako vždy nezklamala. ()

TeaWithMilk

Velice mile vtipná retrojízda, kde funguje chemie mezi ústředním párem. I když jejich dialogy občas trochu brzdí již odjištěný akční bullet-train... Vše s bonusem sentimentu pro toho, kdo jako dítě sledoval na ORF tv seriál "Ein Colt für Alle Fälle", a pak tamtéž jako teenager i "Miami Vice"... Ty skoky rychlých člunů, a melodie Jana Hammera. Wau!!! Jen na konci si člověk uvědomí, že nikdo nemládne - bohužel... Za mne celkově velká spokojenost - ale dnešní mladé tento film nepřitáhne, na to po nich vyžaduje spoluúčast, které většina z nich není schopna. Prostě nemají na co retro vzpomínat. Třeba bude i ta 2, kterou slibuje v rozhovorech pan "ColtGosling" 😁 ()

Nedos.

Když jsem viděl trailer tak jsem si říkal o čem to vlastně je. Nakonec se z toho vyklubal pěknej akcnak. A kupodivu to naprosto dávalo smysl :-) . A jenom bych chtěl upozornit aby ne jako u nás, ve chvíli kdy začli titulky a všichni odešli, tak je tam ještě ,,potitulkova" scéna. ()

Zeuska

Příjemná a pohodová pohádka před spaním. Opravdu nic než oddychovka na vyčištění hlavy a pobavení, moc jsem si to užila. ()

VikyPatrik

Celou dobu jsem měl radostný úsměv na rtech. Dostal jsem přesně to, co jsem čekal. Skvělou akci, skvělý soundtrack a skvělého Colta v příběhu, který je naštěstí tak jednoduchý, aby nepřekážel tomu hlavnímu. Ústřední dvojci a ukázkového, nápaditého kaskadérské řemesla. ()

555borac555

Konceptem zajímává akční komedie. Která exceluje více v akční části než té komediální. Hlášky a vtipy jsou tu často slabší než jsem čekal. Příběhově to není špatné a je tu jeden docela silný moment. Akce je tu pěkná a výživná. Obzvlášť automobilová honička srší zábavnosti. Možná je to místy více romantičtější než by se hodilo, ale díky dobrému herectví Goslinga a Blunt to nevadí. Celkově to není asi tak silné jak jsem díky režisérovi čekal, ale jako pohodová oddechovka to funguje dobře. Dávám 7/10. ()

MovieTom

David Leitch nám přinesl první skvělou akční vlaštovku vítajíc letní blockbustery. Film je krásná pocta všem kaskadérům, plná všemožných vtípků, narážek a úžasné akce, která ukazuje, jak by správné akční řemeslo ve filmech mělo vypadat. To podtrhují i úžasné titulky, u kterých se usmíváte od ucha k uchu nad tím, jakou péči a lásku do filmu režisér a všichni ostatní vložili. A ze samotného prostředí natáčení jsem hltal každý záběr plnými doušky a jsem rád, že se od něj hned po začátku neupustilo. Ryan Gosling si svou roli neuvěřitelně užívá a jeho romance s Emily Blunt je jednoznačně parádní. K tomu všemu nechybí ani parádní hudba a srdíčko, které film zajisté má. 8,5/10 ()

marklar

To je tak, když někomu dáte určitý množství peněz. On utrácí za super herce, super techniku, super kameru, zvuk... asi jako když vezmeš skvělé komponenty na stavbu stolního PC a nezbyde ti na slušnou základovou desku a case... Těch 40 minut jízdy z Příbrami do Prahy v devět večer se šeroslepou ženou za volantem byla regulérně větší legrace, než celej film. Absolutně nenaplněná očekávání. Skandál. ()

Geon

The Fall Guy!! Po dynamickém intru začíná pozvolný rozjezd. První dějství nám představí lákavé filmové kulisy se sympatickým kaskadérem a začínající režisérkou. V druhém dějství, kdy se díváme do “zákulisí filmu” graduje zápletka a vše získává ten správný směr do očekávaného, tajemstvím zahaleného, třetího dějství. To je podáno s grácií nejen kaskadérům, filmovému štábu ale filmu jako takovému, kdy zápletka vygraduje, love story se náplní a velký hollywoodský biják je zakončen tak jak to má být. Humor není tak vytříbený jak to David Leitch umí a hraje spíše slabší druhé housle, ale s pár skvělými sóly. Kdy se stejně jako akce koncentruje do zkrátka filmového finále. Na to třetí dějství se chodí do kina !! ()

user1982

velmi slabé, tyzden po premiere priemer 80% ale uvidite ze po mesiaci ci dvoch to bude max 60% za mna sklamanie, nudil som sa a cakal som uz na koniec. ()

JerryR

Co na to rici, je to slusny ritni maz. Na film jsem koukal jako na poctu kaskaderum, protoze se to na me valilo ze vsech stran. No tak teda vubec. Po delsim uvazeni, uvedu filmy, ktere povazuju za poctu kaskaderum. Zvire, Tenkrat v Hollywoodu a nebo John Wick. Tohle? Romanticka slatanina, to jo ale tak to bohuzel prodavane nebylo. Der jak emantalu. tuna hovoru o ho**, ktere kdyby tam nebyly, tak se vlastne ani nic nestane. Ano nevim, proc davam 3 , asi uz starnu. ()

Lukango

David Leitch přichází s jeho novým kouskem, se kterým se zaměřuje, jak z českého názvu vyplívá, na kaskadéra. Konkrétně na kaskadéra Colta Seaverse, který se po nehodě na place stáhl do ústraní. Jenže nouze volá a vrací se do akce, která však nabízí i práci mimo natáčení filmů. Musí vyšetřit zmizení velké akční hvězdy, které dělal v minulosti dubléra. David Leitch je pro tuto roli opravdu ten pravý, protože on sám byl v minulosti kaskadérem, takže ví, co tato práce obnáší a právě proto mohl do filmu přinést i něco navíc. Kaskadér, kromě toho, že je to ztřeštěná akční ptákovita, tak především vzdává holt tomuto povolání. Ukazuje, jak může být tato pozice náročná a jak málo zásluh se ve skutečnosti kaskadérům dostává. Je to satira, která kritizuje filmový průmysl a hlavně míří na kaskadéry, kterým by se snad mohlo udělat místo i na Oscarech. Jako pocta kaskadérům je to dobrá, ale je možná trošku nedotažená. Začnu s humorem, který tu ani na vteřinu nezaspí a v raketových dialozích ve vzoru Bullet Trainu nás tu bombardují humornými přestřelkami, které se každou replikou snaží přebýt tu předchozí. Samozřejmě, ne vždy to funguje a i když je velká část těchto humorných přestřelek opravdu dobrá, tak se tu najde část, která je spíše jen úsměvná. Občas tu jsou tyto humorné dialogy až příliš dlouhé, že už postrádají ten humor, který se z nich z vytratil. Samotný příběh pak dává smysl, vše s přivřenýma očima sedí, ale je to až moc přestřelené. Sice říkám, že to do sebe sedí atd., ale to jen opravdu s přimouřenýma očima, protože je to zběsilá jízda, která se nebere vážně. Kaskadér Gosling si hraje na superhrdinu, který uhýbá kulkám, dokáže zmlátit kohokoliv a ještě k tomu dokáže vyšetřovat únos. Ale třeba tohle Leitch jako kaskadér opravdu zažil, kdo ví? Film je tak nějak správňácky ulítlej a vlastně bych ani nechtěl vidět tragické drama ze života umírajícího kaskadéra, jenž trpí existenciálními problémy. Tohle je správně ulítlá akční komedie, která má relativně konzistentní příběh, vyloženě kravina to není, pobaví a funguje jako spotřební zboží. Jednou si to užijete a zasmějete se, ale pak na to zapomenete. Jsou filmy, které vám utkví v hlavě, ale tohle ten film rozhodně není a jak běží dny, tak si čím dál méně pamatuju, což je samozřejmé, ale v porovnání s únorovou Dunou mizí tento film daleko rychleji. Jinak z hereckých výkonů se tu ale bavíme o kvalitním obsazení, kterému vévodí sympaťák Ryan Gosling. Gosling v posledních letech ukazuje, že je to opravdový herec, který dokáže zvládnout vážnější role, ale také si ze sebe vystřelit, což mu jde o poznání lépe a snad v tom bude pokračovat. Další je Emily Blunt, která sice někdy hraje až příliš a ne tak dobře jako Ryan, ale nemění to nic na tom, že jako celek odvádí velmi pěkný výkon a bavila suprově. Ještě tu zmíním Aarona Teylora-Johnsona, kterému přeji hvězdnou kariéru, protože hrát také umí, bohužel ještě nepřišla role, která by ho čistě proslavila, takže fandím, aby mu ten Bond vyšel. Z technické stránky tu máme cool songy, které atmosféru vždycky vylepší a rozhodně je film tohoto typu potřebuje, protože slyšet Kissáky vždycky zvedne náladu. Dále tu máme také dobré cgi, které se skrze tvůrce reflektuje jako čistě kaskadérské kousek s minimem cgi, ale všichni víme, jak v poslední době fráze „no cgi“ funguje, že Top Gune? Cgi tu dobré celkem je, ale nemůžu upřít zásluhy kaskadérů na tomto filmu. Především scéna na pláži, ve které se auto 8,5 krát převrátí, což byl kaskadérský kousek a smekám klobouk. Byl to také světový rekord, bohužel prvenství dosud drželo Casino Royale, což mě mrzí, že už to tak není. Celkově se jedná o poměrně dobrou letní zábavu, která není nic extra, vzdává úctu kaskadérům, pobaví humorem, zabaví akcí, ale jak už jsem film pojmenoval na začátku, je to spotřební zboží, na které rychle zapomenete. Na druhou stranu cením, že se někdo snaží dělat originální snímky. Známka: 6,5/10 () (menej) (viac)

Dannyss

Na první pohled podivně chaotická mixáž, jenž naštěstí na konci ústí do solidního bijáku. Snímku drobně ujíždí první třetina stopáže a staví na prapodivných kombinacích žánrů, nicméně postupem času si razí svůj osobní styl. Počinu se daří mapovat roli kaskadérů, což je nepochybně neprobádané filmové téma, do zajímavých struktur a za přítomnosti obstojného ostrovtipu. Nejsem přímo fanouškem tlačení nádechu romance do čiště akčně založených filmů, přesto zde tento prvek příliš nepřekáží a naopak funguje jako neurážlivý podkres. Složky akčního rázu jsou sice již lehce ohrané z jiných žánrových kousků, ale nápaditá myšlenka natočit zákulisí vzniku snímku stojí na poměrně pevných základech a prezentuje téměř kompaktně sehraný celek, který by si zcela jistě zasloužil méně slepých míst a místo toho více vysvětlujících pasáží. 7,5/10. ()

batmancz

Za mě takový kočkopes. Buď to mělo být přehnaný jako konec filmu, nebo to naopak mělo být drobet méně ujeté. Celý film si člověk říká, jak ti kaskadéři točí film kaskadér. A je super, že na konci tam ty scény opravdu dají. Hudebně to parádní je, to je pravda. Nejde tomu upřít řekněme originálním myšlenku - poctu kaskadérům. Nicméně upřímně - bavil jsem se, jen ta stopáž mohla být o půl hodiny kratší. Taková pěkná akční blbost, až jsem si chvílemi přišel v 80. letech. Pes bavil, neonová scéna bavila, až si člověk vzpomněl na Kick-Ass (2010) ()

Hexx

Natáčet akci o tom, jak se natáčí akce, musela být určitě zábava. A film je taky poměrně zábavný, dostatečně vtipný, lehce solidnější zápletka, jinak ale samozřejmě nic nového nepřináší, čímž si však nechci ani trochu stěžovat, prostě to Ryanovi a Emilce /sexy slaninka/ dost svědčilo, oba byli famózní. ()

floppy4

Neokukaný koncept, avšak scenáristicky absolútne nezaujímavé a rutinné. Tá štipka akcie taký lepší priemer a na dvojku Ryan Gosling a Emily Blunt sa síce dobre pozerá, no tá ich vzťahová linka bola hrozne ťažkopádna. V celku to zaujalo, ale nedá sa povedať, že by som odpadával. ()

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

29.05.2024

Pohled na celosvětové tržby kinařů je tento rok týden od týdne smutnější. O potenciální blížící se krizi kin i velkých filmových studií se mluví už poměrně dlouho a důvody jsou nasnadě. Vzestup… (viac)

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

06.05.2024

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení

25.04.2024

Britský režisér Danny Boyle (Sunshine, Trainspotting) to s návratem ke svému dvaadvacet let starému hororovému survivalu 28 dní poté a jeho pokračování 28 týdnů poté opravdu myslí vážně. A co víc –… (viac)

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch