Inšpektor Frank Bullitt (Steve McQueen) má za úlohu strážiť mafiánskeho informátora. Úlohou ho poveril ambiciózny politik Chalmers. Bullitovho priateľa zastrelia nájomní vrahovia, ale chráneného svedka nie. Vrahovia však vedeli, kde sa skrýval. Bullitt pátra po vrahoch, ale aj po tom, kto ich informoval. Chce ich prilákať naspäť, ale Chalmers nemá záujem na jeho vyšetrovaní, chce iba získať pozornosť verejnosti. (RTVS)

PEZ

Asi najznamejsia filmova auto-nahanacka (spolu s tou z The French Connection) a jedna z najlepsich. Este aj dnes ma silu. Reziser spravil vyborny krok, ked naschval nedal do pozadia ziadnu hudbu - rev Mustangu a Dodgeu urobili atmosferu ako remen. Steve McQueen trval na tom, ze natoci vsetky sceny sam, pod natlakom svojej zeny ale predsalen par scen pustil kaskaderovi. No nie(len) vdaka legendarnej nahanacke je Bullitt dobry film. Je to v prvom rade prave Steve McQueen, ktory film svojou charizmou neuveritelne taha - tomu neustale kladie polienka pod nohy slizky politik v podobe genialneho Roberta Vaughna (ten sa po rokoch sam vyjadril, ze zo vsetkych postav, ktore hral, je najviac hrdy na to ako zahral Waltera Chalmersa). A potom je to este vcelku dobre vymysleny pribeh, ktory sa velmi pomalinky cely film rozmotava. Je pravda, ze na dnesne pomery je film velmi pomaly (takze pre niekoho to bude dnes uz nuda), ale mne sa naopak pacili dlhe a preto realisticke sceny, kde operacia strelneho zranenia netrva dve sekundy a kde vysetrovanie vrazdy nie je vyriesene v labaku behom jedneho poobedia. Realicnost je tou magickou velicinou, ktora ma vtrhla do deja a nepustila ani napriek velmi kludnemu tempu. Stary poctivy kus s neprehliadnutelnym hlavnym hrdinom a rovnako neprehliadnutelnou nahanackou. (Cinematik 2014) ()

Biopler

Rev motorov počas nekončiacej automobilovej naháňačky bez pridanej hudobnej vložky je tým čo preslávilo toto dielo. Priznám sa, mal som vyššie očakávania. Príbeh nie je ničím extra zaujímavý, tempo je pomalé. Policajt Bullitt je priam nepreniknuteľný a nezachráni to akási otázka do svedomia, ktorú mu položí po vyše hodine jeho milá. Navyše scény kedy sa blízko operácií v nemocnici prechádzajú policajti len tak, akoby boli personálom, sú nanajvýš čudné. Finále pridlhé a nudné, bez nápadu či prekvapenia. ()

franzkfk

Jako střípek špinavé práce čistého policisty to ujde. Dá se říct, že to má slušný analytický náboj. Jinak je to ale naprosto otřesný. ()

geek.ondra

Legendární kriminálka která je ať už akcí, použitím hercům či vystavováním děje vzorem pro dnešní žánrovky. Klenot na který se bohužel celkem rychle zapomnělo. 8,5/10 ()

dalziel

Prvý krát som to videl ešte ako malý šušeň. Naši vyrazil niekam za večernou zábavou a nechali nás samých doma. Samozrejme, že sme si sme si rodičovské inštrukcie drobátko poupravili. Zhodou okolností dávali zrovna Bullitov prípad. Nič také som dovtedy nevidel. Je to taký môj etalón pre husté kriminálky. Tá naháňačka na autách je suverénne najlepšia v dejinách kinematografie. ()

Razzor_82

"Žiješ ve stoce Franku, den co den." "Poctivá filmařina šedesátých let. Yates často snímá hlavního hrdinu ruční kamerou. Výborný Steve McQueen v roli drsného a nemluvného policejního poručíka. Nejslavnější automobilová honička v rozpálených ulicích San Francisca je prostě dodnes kultovní. Steve to zajel sám bez použití kaskadéra a ten burácející zvuk jeho Mustanga je prostě i po letech cool. Všechno reálné bez počítačových triků. To je to kouzlo těchto snímků. 8/10 ()

Lord Fuck

Nejlepší filmová honička všech dob. Bez zbytečné hudby, s netečnou kamerou a skvělejma řidičskejma schopnostma McQueena. Tady je přesně vidět, jak honička vynikne bez hudby, jen s fascinujícím zvukem motoru. Škoda že pro dnešní tvůrce je hudba a klipovitý střih přednější. ()

Aldamir

Steve McQueen ve svý nejklasičtější roli, napětí až na půdu a zajímavej závěr... Pátá hvězda za super káry a ultramegahustou honičku... ()

waska

Poměrně průměrná kriminálka, ve kterém ovšem vyčnívá výkon Stevea McQueena a nezapomenutelná automobilová honička městem San Francisco. Díky těmto dvěma lahůdkám je to jeden z těch lepších. ()

BDMarty007

Tenhle film je zajímavý asi jedině tou legendární honičkou v autech, včetně úžasného zvuku starého klasického Fordu Mustang. Inu, pokud jde o motor, obsah ničím nenahradíš! U filmu to platí také. Steve Mc Queeen je super, Ford Mustang také, ale na film to nestačí. Díky Hudymu jsem si koupil DVD, jak se ukázalo, tak akorát kvůli cca pětiminutové honičce. Ale je fakt, že lepší zvuk jsem slyšel akorát na Nurbergringu. ()

sehe

Trochu ospalá krimi s legendárnym Steve McQueenom.Odporúčam pozrieť v lietadle na ceste zo San Francisca a predtým jazdiť na požičanom Dodge Chargery po strmých uliciach slnkom zaliateho San Francisca.Toto sa mi podarilo. ()

vincchuppo

Jedna z nejpeckovějších automobilových honiček ever made! Charakter detektiva, kterého zde stvárnil McQueen je tak hustě suchá a nonvrbálně vypointovaná postava, že klobouk dolů. Sweet oldschool! True nice! Ale přece jen na mě trochu pomalé tempo, krásné, ale zrychlil bych. I když to by už asi nebylo tak úplně ono. ()

danny_21

pittBullitov případ - by se možná dal tenhle snímek nazvat, protože když se Stevie zakousne, nepustí. Děj plyne potichounku, pomalounku, člověk si pěkně užije tu legendární honičku Mustangem ve strmých ulicích San Franciska. Kriminálka ze staré školy, která ale nicméně pořád pobaví a zaujme, i přes ten dnes u skoro 50-ti letý odstup - 65 % ()

mira.l

Nebýt té legendární automobilové honičky, která je mistrovská, o to nic, bez nějakých dnes běžných digitálních efektů, tak by to byla velmi tuctová detektivka. Ne, nebyla by. Ona je. ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

19.04.2024

Spielberg našel svého Bullitta

Spielberg našel svého Bullitta

18.11.2022

Známý režisér Steven Spielberg (Mnichov, Jurský park) zdá se našel svůj další projekt. Bude jím „remake“ akční klasiky se Stevem McQueenem (Le Mans, Sedm statečných) Bullitt. Vedle toho už pak tvůrce… (viac)

Smrtící Zvěrokruh Davida Finchera

Smrtící Zvěrokruh Davida Finchera

15.06.2006

Pravděpodobně nejznámějším skutečným sériovým vrahem v Americe je the Nash Bridges. Ti všichni a mnoho dalších jsou více či méně ovlivnění Zodiakem. V Bullittově případu se Steve McQueen inspiroval… (viac)