Dievčatko Riley sa vracia opäť na plátna, teraz už ako teenegerka konfrontovaná s veľkými zmenami vo svojom mladom živote, s rodičmi sa sťahuje do nového mesta a prostredia, musí si nájsť nové kamarátky, vybojovať svoje miesto v triede, v kolektíve. V hlave nastáva poplach a panika v riadiacom centre a snaha opäť nájsť rovnováhu a spoluprácu s novými návštevníkmi, ktorí sa nám nasťahovali do Rileynej hlavy. Puberta sa môže naplno rozbehnúť. Ešte, že je tu jej obľúbený hokej. (Cinemart SK)

teekanee

Za mě určitě lepší než overrated jednička. Z velké části určitě díky absenci toho creepy slona. Nový emoce taky dost zabodovali a společně se starými přinesli velmi povedený příběh o strastech dospívání, se kterým se mohl leckterý divák snadno ztotožnit. Přeci jen, kdo z nás nechtěl v pubertě zapadnout? Kdo z nás neřekl nějakou rádoby drsňáckou hlášku, aby pak nevyzněl jako super cringe edgelord? Kdo z nás nebyl spokojen se svým vzhledem? Ani nevím, co bych vytknul. Možná z části nesmyslné pojetí hokeje, ale chápu, že to museli trochu zjednodušit pro diváka. 85% ()

r3musko

Tretí diel snáď nebude treba. Na Pixare som vyrastal a páčili sa mi ich originálne nápady. Pokračovania už menej. Ako sa dalo čakať, aj toto pokračovanie je o level slabšie ako prvý diel. Do polovice to bol celkom priemerný film, ktorý nebol ničím originálnym voči prvému dielu. Druhá polovica a obzvlášť záver, to im vyšlo a film preto hodnotím ako nadpriemer. ()

ENDGAMEBOY

Když jsem se po dlouhé době díval na první díl tak jsem se rozhodl že zkusím vidět druhý díl. A musím říct že to bylo dobrý. Fakt to bylo dobrý a (asi) lepší než první díl. Je dobře ukázáno jaké to je být v pubertě. Tenhle film je sice pro děti. Ale dle mého názoru: tenhle film není (pouze) pro děti. Tenhle film může být pro ty co jsou v pubertě nebo budou ready na pubertu. Tohle je nejlepší animovaný film roku 2024. Lepší než Kung Fu Panda 4. Za mě 9/10. ()

JustAPeople

V hlavě 2 je super pokračování, které nám ukazuje jak Riley zvládá přestup na jinou školu a pubertu zároveň. Film je také ale poměrně dost podobný prvnímu filmu a to mě trochu mrzí, i když finální myšlenka s přesvědčením a tvorbou osobnosti je super. Také zpráva, ať se nenecháváme ovládat stresem je super a proto film doporučuji 4*. ()

Samik.

Scénář přináší spoustu nových nápadů a obohacuje příběh. Tempo filmu je většinou dobře vyvážené, i když některé části by mohly být lépe rozvinuté. Celkově však film udržuje dobrou dynamiku a pozornost. Animace je fantastická. Film pokračuje v inovativním přístupu k vizualizaci emocí s nádhernými barvami a kreativními designy. I když už nejsem nejmladší, vizuální stránka filmu mě stále dokázala nadchnout. V hlavě 2“ je solidní pokračování, které nabízí radost a emocionální zážitek. I když už jsem trochu starší a film možná nepůsobí tak svěže jako poprvé, stále je to kvalitní animovaný snímek. Pokud jste měli rádi první „V hlavě“, toto pokračování určitě stojí za zhlédnutí. ()

sesty_

U filmových pokračování z dílny studia Pixar poměrně dlouhodobě platí, že se - jak od kritiků, tak i od fanoušků - dočkají zklamání. Ne, že by se snad jednalo o filmy špatné, jen nikdy nedokáží dosáhnout kvalit originálu. Proto si tvůrci vzali na paškál setsakramentsky tvrdý oříšek, že rozhodli navázat na něco tak nádherného a geniálního, jako bylo Inside out... S klidem ovšem mohu říci, že kde Pixar neminul ani tentokrát, byl příběh. Hloubka a komplexita spojená s kreativním a hravým přístupem byla přesně to, co tak v kinech nadchlo jak děti, tak i dospělé, při sledování prvního dílu. Nadšeně jsem si užíval další velice poučnou a zábavnou cestu Raillynými emocemi a lekcemi, kterými filmem prochází. Puberta totiž není žádný med a pojí s ní mnoho nových emocí, se kterými se společně s Railly, teprve seznamujeme... Těch nových emocí je docela dost a ačkoli třeba taková Úzkost byla skvělým nápadem a je hnacím motorem celého filmu, ti ostatní - Stud, Nuda a Závist - už v příběhu takovou vysokou roli nehrají. Spíše tak vystávají a vyplňují prostor. Přitom je to ale trochu škoda, neb děj jim společně s našimi starými známými - Radostí, Vztekem, Nechutí, Smutkem a Strachem - věnuje hodně času. Dostat tedy do 97 minut mezi ně ještě zápletku s Railly není úplně jednoduché, a tak film hodně spěchá. Nedá si tak pořádně na čas představit nám nějaká nová místa, systémy a neprozkoumaná zákoutí. Ne, tady se jede více na jistotu a místo toho dostáváme sice o trošku více vtípků a gagů, které jsou trefné a opravdu se u nich upřímně zasmějete, jenže prostě tam cítíte tu neuspokojenou touhu, vidět z toho světa víc... Je sice fér říci, že několik pár inovací dostaneme, ale tam prakticky končí veškerý risk, který chtěl Pixar podstoupit. Neb dále třeba struktura celého děje se nese ve skoro stejném vzorci, jako u minulého dílu. Příkladem je třeba taková Radost - z jejíž perspektivy sledujeme náš příběh - která k závěrečnému ponaučení a lekcím, přijde skoro totožnými kroky, jako u dílu minulého, zatímco se na hlavním velitelství dějí různé neplechy, kvůli její nepřítomnosti. Místy jsem proto měl déjà vu, protože konstrukce aktů a bodů je úplně stejná jako v předchozím díle. Co ale nakonec i potom všem dokáže povznést v jádru velice krásný příběh, do kterého se vžije určitě každý člověk, je animace. Ta byla parádní už u jedničky, leč zde působí ještě...magičtěji. Ta hra s barvami a světly společně s podmanivým audiem, dokázala správně podtrhnout všechny momenty. Zvláště ty na konci, kdy jsem se zaraženým dechem a připoután k sedačce jen sledoval a nesl se na vlně toho zběsilého kolotoče emocí, který mnou v tu chvíli cloumal... Závěrem můžeme říci, že Pixaru se podařilo zase po delší době připravit poučnou, detailní a zábavnou jízdu, plnou emocí a příběhu, do kterého se zase dokážeme všichni vžít. Bohužel však není skoro ničím, co bychom už jednou neviděli a zanechá za sebou menší pachuť nenaplněného potenciálu. Každopádně se pořád jedná o prvotřídní animák, který byste měli vidět. 8/10 () (menej) (viac)

KT83

Byl jsem na tom ve 3D s dcerou ve věku Riley. Zasmáli jsme se dost a dost. Výborná zábava otec + dcera 👨‍👦. Mě to přišlo trochu moc o Úzkosti a další nové postavy nedostali příliš prostoru, ale "malá" to tak neviděla a sama mi řekla, že to bylo skvělý a ať dám určitě pět hvězd. Za mě bych si představoval to 3D víc vychytaný. ()

abecedator50

Ačkoliv je to jen hodinu a půl dlouhý film, dostali jsme skvělý animák a svým způsobem i jedno z lepších pokračování filmu. Z části je to určitě dané tím, že si můžeme vybavit naše pocity z dospívání a to, co jsme si sami prožili a to, že se můžeme vcítit. A z části tím, že film citlivě jde za tím, že víme, že nás můžou řídit emoce a je jich mnoho, ale to všechno z nás dělá nás. A že ať se cítíme jakkoliv, je to na nás. Nevím, jak to víc podat, ale byla tam silná chvíle, kdy jsem se cítil tak pohlcený, že jako bych byl na plátně sám. A to samo o sobě je něco, kvůli čemu se vyplatilo se na to podívat.   Dávám 8/10. ()

hihi

Vzpomínám si, jak jsem od rodičů dostala cédéčko V hlavě a pořád dokola jsem si to pouštěla. Nikdy mě to neomrzelo. Teď po letech jsem šla na V hlavě 2. Byla to pro mě nostalgická jízda plná odkazů a narážek na první díl. Skvěle to navazuje a  Auto Pizza Planet jsem bohužel nenašla, ale figurky Bing Bonga na poličce jsem si všimla. Připadalo mi že, jednička měla své kouzlo a dvojka mě zas tak nenadchla. Riley trochu připomíná mě. Seznamování se s novými lidmi nebo pocit že, zklamu své okolí. První díl byl sice lepší ale, stále není to špatné. A všichni zvolejme "Hej ledvinko!" ()

Adamos__

Další skvělý dílo. Studio Pixar znovu ukazuje kdo je tady pomyslným králem animáků a přináší nám již druhý díl jednoho s jejich nejúspěšnějších filmů posledních let, a přitom nám dokazuje že netřeba něco měnit když to jednoduše funguje. V prvním díle nám bylo vysvětleno jak důležitým obdobím lidského života je dětství. Druhý díl nás posouvá časově dál a pixaři se rozhodli rozpitvat další období Raileynýho života, období pro každého asi nejkomplikovanější, pubertu.  Puberta přináší samozřejmě v lidské mysli mnoho změn a v tu chvíli přichází na řadu nové emoce v podobě dalších postaviček. Stejně jako v prvním díle musím vypíchnout ten úžasnej design nových postav, už na první pohled podle vzhledu poznáte o jakou emoci jde. Ovšem to jakou spolu mají emoce symboliku a jak se perfektně doplňují funguje v druhém díle ještě o chlup lépe a to hlavně díku nápadů poslat tentokrát do nitra mysli celou původní skvadru emocí. Po stránce výpravy je druhé V Hlavě perfektní, to jak je film jednoduše pochopitelný i pro mladší diváky i přes to jak složité téma vykresluje. To jak film pracuje s nejrůznějšími alegoriemi, které přetváří různé objekty z našeho světa do Raileyný mysli, jako například vězení pro potlačované pocity a myšlenky nebo kanceláře na vytváření obav, které nápadně připomínají animátorské pracovny Pixaru. Zmínit potom musím i animaci jako takovou, která je samozřejmě, jak je u Pixaru zvykem na maximální úrovni, ovšem nečekal jsem i úplně odlišné styly animací u některých vedlejších postav. Inside Out 2 je prostě boží pokračování, které asi nezvládlo překonat první díl ale minimálně zůstává na stejné kvalitě. 9/10 ()

Moor8

Možná je to vysokým očekáváním, možná je to tím, že jednička je jeden z mých nejoblíbenějších animáků, ale tohle bylo velké zklamání. Nezasmál jsem se ani jednou, občas to bylo přímo trapné. (třeba jak byli v trezoru a byla tam ta postava z videohry s útokem k ničemu, který pak použije a šílenou náhodou je k něčemu. Nebo ta ledvinka.) Napětí nulové, příběh banální. Nejhorší na tom je, že je to film o emocích a emoce to ve mně nevzbudilo ani jednou. Jednička mě dohnala téměř k slzám (chudák Bing Bong). Tady absolutně nic, nothing, nichts, nada, rien, ничего. Jediné, co tam bylo, byl woke. Úspěch v kině si umím vysvětlit jen tím, že tam lidé šli kvůli skvělé jedničce. Dvě hvězdy za nostalgii k jedničce. ()

JohnDark

Inside Out 2, Animovaný rodínný, USA 2024, R: Kelsey Mann, H: Kensington Tallman, Amy Poehler, Maya Hawke, Liza Lapira, Tony Hale, Lewis Black, Phyllis Smith, Ayo Edebiri, Diane Lane, Kyle MacLachlan, 70% ()

Nellaron

Po výbornej jednotke ide o sklamanie. Príbeh prvého dielu mal silný odkaz na rodinu a jej základy, bol vtipný a dojemný. V dvojke je hlavným motívom puberta hlavnej hrdinky, čo je výborný nápad na spracovanie emócii a opis mladého človeka, čo sa v ňom vlastne deje. Lenže celý príbeh bol vyprávaný cez hokejové zápasy a snahu dostať sa do hokejového tímu. Bolo to úplne nezáživné, nemalo to žiadnu isku ani humor. Najvtipnejšie boli doslova záverečné titulky. Do príbehu vstúpilo príliš veľa nových postáv vyobrazených cez emócie, človek sa v tom strácal. Navyše deti nemajú šancu pochopiť niektoré veci (mami, čo je to nostalgia?). Celé sa to dalo spracovať úplne inak a látka puberty s úzkosťou bola za mňa premárnená. ()

MaximilianL

Hlavě 2 jsem sledoval s určitým očekáváním, a musím říct, že i když film nedosahuje úrovně prvního dílu, stále má co nabídnout. Příběh sice postrádá původní jiskru a originalitu, ale i tak se najdou momenty, které dokáží zaujmout. Hlavní postavy nejsou tak propracované jako dříve, což je trochu zklamání, ale vizuální stránka a kamera jsou na vysoké úrovni. Atmosféra by mohla být intenzivnější, a zápletka se místy trochu vleče, ale celkově jde o slušné pokračování, které neurazí. Pokud se vám líbil první díl, Hlavě dvojka může být příjemným, i když ne tak silným zážitkem. Na večerní zábavu je to dobrá volba. Hodnocení: 7/10 ()

Snehurka

První díl se mi jakž takž líbil, ale tohle je úplně to samé co on, jen blbější. Koukat na to bylo až únavné a i když jsem se snažila být otevřená, tak se mi to opravdu nelíbilo. Já chápu, že je to pro děti a ne pro mě a taky proto to má * a ne odpad, ale pohádky jako: Jak vycvičit draka, Tajný život mazlíčků se mi líbily a i bych se na ně koukla vícekrát, tohle však opravdu ne. Vážně lituju, že jsem na to šla a přispěla tomu, že je tento film nejvídělečný animák. ()

Norco

Fun fact: Pokračovanie filmu, ktoré bolo odklepnuté počas "slabého" obdobia filmovej produkcie spoločnosti Disney bývalým CEO, ktorý sa do tejto spoločnosti vrátil z pracovného dôchodku, aby znova oživil zisky v tejto divízii. Hodnotenie: Slabý podpriemer - pokračovanie (alebo lepšie povedané cashgrab), ktoré bolo úplne nepotrebné, nudné, ťahavé, bez nejakého hlbšieho zmyslu a po stránke scenáru identické s prvým dielom, no "obohatené" o nezaujímavé postavy/emócie a problémy dnešnej mládeže za veľkou mlákou. Na vyššie spomínaný fakt bohužiaľ doplatil aj tento počin a ja sa začínam báť pokračovania Toys Story a Zootopie. ()

Dakota1978

Já bych v kvalitě snímku asi nezaznamenal výraznější rozdíl mezi 1 a 2. Vše řemeslně bezvadně zvládnuto, scénář samozřejmě musel obsahovat rozdíly a vývoj, ale neodbočoval nijak významněji od jedničky, jakoby se úzkostně držel zaběhnutého receptu a ani v nejmenších detailech ničím nevybočil. Dalo se na to koukat a to já nejsem fanouškem animáků - jsou na mě příliš barevné a obvykle nepříjemným způsobem ukřičené/užvaněné. Filozoficko-vzdělávací efekt přenechám větším odborníkům - patosu bylo na mně přesně na hraně únosnosti. ()

Vetřelec sesadil Deadpoola z tržebního trůnu

Vetřelec sesadil Deadpoola z tržebního trůnu

19.08.2024

Dominance na tržebním vrcholu po spanilé krasojízdě končí. Nový hororový snímek Vetřelec: Romulus od Fede Alvareze (Smrt ve tmě), jenž pochválil i otec série Ridley Scott, překonal všechna očekávání… (viac)

Deadpool & Wolverine se probojovali k miliardě

Deadpool & Wolverine se probojovali k miliardě

12.08.2024

Bylo to jen otázkou času. Tržby letošního marvelovského hitu Deadpool & Wolverine režiséra Shawna Levyho (Free Guy: Hra na hrdinu, Projekt Adam) se nabalují jako sněhová koule a už třetí víkend… (viac)

U Disneyho představili řadu novinek

U Disneyho představili řadu novinek

10.08.2024

Tento víkend probíhá v kalifornském Anaheimu letošní osmý ročník přehlídky D23, což je nejzásadnější událost pro fanoušky tvorby Walt Disney Company za celý filmový rok. Samotné studio si pro tuto… (viac)