Príbeh filmu je zasadený do roku 2041, keď ľudstvo používa veľmi vyspelé technológie a ústava všetkým občanom garantuje právo na „jeden celý život“. Po neprirodzenej smrti, ako je napríklad autonehoda alebo teroristický útok, tak môže byť človek obnovený zo svojej digitálnej zálohy. Stačí si každé dva dni pravidelne vytvárať digitálnu zálohu svojej osobnosti – „bod obnovy“. Ale zaslúži si vôbec ľudstvo právo na druhú šancu? (Continental Film)

hazaba

Příjemné překvapení v rámci českých filmů. Bohužel čím déle jsem se dívala, tím víc jsem byla nespokojená s projevy herců, které se mi zdály až příliš toporné. Některé záběry představující nepříliš vzdálenou budoucnost byly úsměvné, jiné nepochopitelné. Nebyl to špatný film, ale téma mohlo být zpracováno lépe, naléhavěji. ()

AnanAss

Futuristická detektivka, která dá vzpomenout na Minority Report a další klasiky ze sci-fi žánru. Nápad se zálohováním svého života je fajn, ale tvůrci si s ním mohli vyhrát daleko více. Skvělý vizuál i hudba, stejně jako kamera na světové úrovni, bohužel nepřebije tuctový scénář, kdy se toho moc neděje a vyšetřování se docela táhne. Jen se na to prostě hezky kouká… takže to dopadlo podobně, jako když se vydal kudrnatý Washington s robotím dítětem na road trip. I přesto mi tato „jiná“ detektivka sedla více než například nedávný Úsvit, který měl taktéž ty ambice daleko vyšší. ■ AnanAss‘s Score: 6/10 ■ ()

Ben Nevis

Viděla jsem to hned druhý den po podobném snímku od německých sousedů. Paradise se mi líbil o bod více. Kromě českých studií nikdo nemá problémy s postsynchrony. Ale to asi neva, protože snímek nebyl určený pro český trh. Každý Čech ví, že postavit pár futuristických mrakodrapů je v Praze za 18 let nemožné. A že existuje jazyková lokalizace software a nepotřebujeme ani anglické nápisy na zdech. Oceňuji nedostatek povinných menšin a originálnější vybírání herců. ()

SidneyP

Jo, má to super triky a futuristickou stránku (přenechám skutečnost, že takhle může svět vypadat tak za 50 let, ne 20), ale PROBOHA... ty dialogy jsou jak od nějakých NPC. Všichni mluví bezchybně spisovně a krásně artikulují, ale chybí tomu ten punc autentičnosti. ()

Rockerman

Překvapivě natočené srovnatelně se světovými produkcemi. Dějově hodně složité a přiznám se bez mučení, že ne vše mi je úplně jasné. Ale nevadí hlavně že je to napínavé, má to i zvrat a už se těším na ty vymazlené technické vymoženosti (už za sedmnáct let!). ()

peetrejr

Máme tu československé sci-fi. Hej, je to brutálne a ja som sa nesmierne tešil na film. Herecky to je dosť slabá, hlavne čo sa týka hlavnej postavy. Trošku mi je ľúto, že Miňo Ondrík nedostal väčšiu úlohu a videli sme ho tak letmo a taktiež Richard Stanke... Reálne tam hrali dvaja slovenskí herci. Nič moc no. Hlavná myšleinka Bodu obnovy je cool, a dosť ma to zaujalo. Lenže, celé to spracovanie pôsobí dosť zvláštne a chaoticky. Nielenže som nepochopil ako dokázala postava Matěja Hádka prežiť, ešte k tomu tu máme happyend, kde ona ani reálne nehrá na tom klavíri! Fakt ten koncept je fire, ale dosť to pokulhávalo. Boli tu aj pekné vychytávky. Napríklad ujo s čiernymi zubami, cez ktoré komunikoval, alebo "moderné" autá. Celé to malo taký slabý Blade Runner vibe (podľa mňa tam jednoznačne minimálne inšpirácia bola ak nie viac). Som rád, že tu vznikol vôbec taký ambiciózny projekt ako Bod obnovy, ale myslím, že je tu ešte veľa čo doháňať a zlepšovať, či už po stránke scenáru, hereckých výkonov alebo či už samotného vizuálu. ()

chrispe

Žišmarjá, přes všechny výtky, které k tomu mám jsem strašně ráda, že vedle toho, co u nás vzniká jako na běžícím pásu, se dokáže objevit taky TOTO! Za všechny vypíchnu to, že tomu chyběl spád. 3,5* ()

figliar

Zlatý Československý film skončil 30 rokov nazad. Od vtedy sa topíme v záplave nezmyselných reality show a hlúpych nekonečných seriálov. Od Bodu obnovy som podľa vyhlásených recenzií čakal zmenu. Zmenu, ktorá ale neprišla. Herecké výkony bez emócií, monotónne rozhovory, nedomyslená pointa a viditeľne chýbajúci rozpočet. Veľmi som sa prekonával, aby som dopozeral tento film dokonca a aj tak jediné, čo si z neho budem pamätať, je prázdny výraz Andrei Mohylovej. Jednu hviezdu dávam za snahu a odvahu. ()

Folky

Scénář pokulhává, ale vizuál to táhne nahoru. Jsem zaujatý faktem, že jde o českou produkci, ale nemám problém to kvůli tomu nadhodnotit. ()

Perth

YES! Běžte do kina! Některý záběry mi vyrazily dech, hudba byla boží a byl jsem velmi mile překvapen invencí a věřohodným zobrazení  budoucích technologií. Kde film mírně pokulhával jsou za mě dialogy, protože mi prostě  připadá, že češi stále cpou do filmů nucené, křečovité linky, které zní nepřirozeně. Ale pokud se Česká kinematografie vydá tímhle směrem, tak si pískám! ()

KafuR

Celkem zamrzelo, že po většině času, kdy se dalo kochat jak krásným vizuálem, tak technickou stránkou filmu přichází rozuzlení a závěr, který vynese na povrch všechny ty nedostatky, které si až doposud ukazovaly jen tu a tam v náznacích. Celý ten závěr je až moc zkratkovitý a zjednodušený, kromě toho neuchvátí ani pointa příběhu, která už byla vidět mnohokrát jinde a koneckonců není ani moc překvapivá. Nicméně atmosféra blízké budoucnosti, špinavý vizuál a tuzemské obsazení hraje jednoznačně do karet této žánrové chuťovky z českých luhů a hájů a okolí. ()

geek.ondra

Po řemeslné a výtvarné stránce naprosto na nejen české ale i evropské poměry kulervoucí práce. Po stránce scénáře žalostně odfláknutá práce připomínající epizodu libovolné české kriminálky. Nicméně když se to dá dohromady tak se opravdu potvrzuje to že Bod obnovy je plnokrevný sci-fi nářez předznamenávající malou revoluci pro nadějné české filmaře s fantazií a taky fakt že i v Česku se můžou točit stylový scífka. 8/10 ()

mrHoracio

Ceska sci-fi detektivka je vice zanrovou kriminalkou, nez nejakym filozofickym dramatem o ustredni myslence “bodu obnovy” a prava na oziveni cloveka. Pritom prave tato premisa byla tim nejzajimavejsim a je skoda, ze toho scenariste nevyuzili. Scenar misty susti papirem, pribeh je prumerny a z hercu se dalo dostat urcite vice, nez platno nabidlo. Nutno ale vyzdvihnout Hlozuv cit pro styl, atmosferu a zanr. Sci-fi kulisy, kamera, soundesign a strih je na vysoke urovni. Necekal jsem, ze cesky film nabidne zahranicni vizual, ktery se bez problemu muze merit se serialem Black Mirror. Jenom skoda, ze scenar a herecke vedeni mohlo byt o tridu lepsi… I tak ale stoji za to jit na film do kina a podporit tuzemske filmare, kteri se snazi o neco noveho a priste to bude zase o level vyse… ()

feryk

Vůbec to neni zlé, takže bych začal tím pozitivním. Slušně ozvučené, dobrá kamera i střih. Drobné digitální efekty potěší, vizuál města z budoucnosti velmi dobrý, bohužel těchto pohledů je tam velmi, ale opravdu velmi málo a mohlo a mělo jich tam být více! Jinak se většina děje odehraje buď v interiérch nebo mimo moderní architekturu,což je škoda. Děj ubíhá celkem svižně a vše do sebe hezky zapadá, film tak nenudí a nemá výrazné hluché místo. Bohužel má film i špatné stránky. Rozhovory jsou trochu kostrbaté a někteří herci se nedokáží v rolích uvolnit a je to znát. Muj osobní problém je také v tom, že některé české herce nemusím a mám je zafixované z jiných rolí. Scénář průměrný.. děj je bohužel dost zkratkovitý a některé věci tam jsou vysvětleny nebo naznačeny jednou větou a jede se hned dál v ději... stálo by za to postavy a celý systém mnohem více rozebrat do hloubky. Film se spíše věnuje třem hlavním postavám a jejich motivaci. Vše ostatní je jen tak trochu nakousnuto. Pointa také nepřekvapí, ale ani neurazí. Film čerpá inspiraci z mnoha jiných zahraničních filmů a nedá se říct, že by to bylo špatné. Je tam i pár světlých momentů, kdy člověk musí zapojit na pár okamžiků mozek a všímat si detailu... ale i tak film vše připomene a v rychlosti osvětlí.. takže nakonec to uběhlo jako nic, nenudil jsem se a rozhodně jsem nebyl zklamán jako u jiných titulů ze zahraničí. Na český film dobré a je dobré jít i podpořit českou scifi tvorbu do kina. ()

anitae

4* za český film, ale upřímně hodně mi to připomnělo seriálovou tvorbu.  Film v kině rychle utekl, ani chvilku jsem se nenudila. ()

papaguy

Svěží závan do žánru beznadějně hacknutým Marvelem. Už to, že tento film u nás vznikl, je tak trochu sci-fi. Za mě to je hlavně bod obnovy žánru i českého filmu, který má už 20 let, až na několik světlých výjimek, zastydlou pubertu. Jistě by se našlo pár mušek. Např. poněkud krkolomněji podané rozuzlení. Vůbec si však nehodlám kazit zážitek rýpáním a jejich hledáním. S výhradami a srovnáváním se současnou krimi-nadprodukcí naprosto nesouhlasím. Pokud bych to měl už s něčím srovnávat, tak 80kovým G.I.T.S. Potěšil mě vibe klasiky, maximalistický poctivý přístup, bez kterého slušné sci-fi asi ani vytvořit nejde. Dále vydařený cating, vč. Andrei Mohylové, představitelky hlavní role. Vynikající byla ale i Dušková, Hádek a Vlasák. V neposlední řadě skvělá kamera a zvuk. Doufám, že ještě o Robertu Hlozovi uslyšíme, a že ho neopustí šťastná ruka s výběrem kolegů. ()

Grimlok

Nedokoukal jsem to, dal jsem půlku. Trpěl jsem. Jedna hvězda za snahu. Na druhou stranu jsem ale rád, že někdo zkusil natočit sci-fi v Čechách, jestli budou tyhle snahy pokračovat, tak se možná jednou dočkáme kvalitního filmu, tenhle to ale není. ()

Johny M.

A pak že to nejde. Film s možná ne úplně světovým vizuálem, ale minimálně na západo-evropský úrovni ano. Navíc s fajn soundtrackem a sympatickým obsazením; zejména na Andreu M. se dobře koukalo (absence hyder typu Holubová apod. je pro mě velký plus!). Ač se z toho vyklube stejně jen obyč. kriminálka, je to slušnej pokrok od všech těch CZ sranců. Tak zase za 20 let? ()

31. Český lev - výsledky

31. Český lev - výsledky