Príbeh filmu je zasadený do roku 2041, keď ľudstvo používa veľmi vyspelé technológie a ústava všetkým občanom garantuje právo na „jeden celý život“. Po neprirodzenej smrti, ako je napríklad autonehoda alebo teroristický útok, tak môže byť človek obnovený zo svojej digitálnej zálohy. Stačí si každé dva dni pravidelne vytvárať digitálnu zálohu svojej osobnosti – „bod obnovy“. Ale zaslúži si vôbec ľudstvo právo na druhú šancu? (Continental film)

Pan.Antonin

Velká paráda. Vzhledem k tomu, že to je domácí počin a ten vizuál vypadá světově, tak tomu i odpustím, že to je ze zápletkového hlediska celkem předvídatelné a žádný vysloveně šokující zvrat nepřijde. Velmi dobrý sci-fi thriller, kvalitně zahrané, kvalitně zrežírované a jsem rád, že se ukázalo, že něco podobného lze vyprodukovat i u nás. ()

Mikec007

Cesky “post-apo” z budoucnosti? Jako necekal jsem to dopredu, ale fakt se mi to libilo. Bavila me celkove ta atmosfera, zadny zbytecny kudrlinky a kraviny v pribehu, skvela produkce, proste bomba ()

souhlasic

Vlastně nemám jedinou námitku. Celou dobu nevěřím, že koukám na film, který vznikl v Česku, v době snad největších zrůdností, které se u nás kdy točily. Neubráním se a ani se nechci ubránit neobjektivnímu hodnocení, a pouze doufám, že podobně odvážných režisérů u nás bude jen přibývat. ()

veverysiak

Dve hviezdy za veľmi slušné spracovanie scifi krimošky, jedna hviezda za odvahu pustiť sa do žánru, na ktorý je treba dosť toliarov, aby ste nevyšli na posmech, vizuál a nápady sú vskutku pozoruhodné, menej už uchváti originalita a tempo, takže 65%. ()

Muf911

Velice kvalitní české sci-fi, jaké tu už dlouho nebylo. Zajímavá myšlenka obnovení předchozí pozice, která autora určitě napadla při hraní počítačové hry, kdy se také takto ukládá aktuální stav. Super atmosféra, chvílemi skoro jak v Blade Runnerovi. Jen jsem nepochopil dva momenty, které zde ale nebudu spoilovat.Z aut potěšil futuretro Citroën XM, i když trochu poladěný na světlech a v interiéru. A docela vyděsil pohled na krajinu komplet pokrytou soláry. To přece v krajině nechceme. ()

Kushina

Nikdy bych nevěřil tomu, že češi a slováci dokáží natočit tak dobrou sci-fi futuristickou šílenost, co mě bude bavit po celých 116 min. To že oživování lidí je pořád docela nesmysl, tak i tak bylo skvěle natočené. Ani světová špička by se za takový film nemusela stydět. 75% ()

meatball odpad!

Dal jsem půl hodiny. Krkolomný, hloupoučký dialogy trhaj uši a absurdní propriety, který mají budit zdání budoucnosti jsou směšný – je libo digitální ukazatel nábojů v zásobníku obšlehlej od Scotta či digitální analogovej metronom? Děj je na úrovni libovolnýho dílu Komisaře Rexe. Příšerná ostuda. Jákl má solidního následovníka. À propos, neodpustím si komentovat některá zdejší hodnocení ve stylu sice se válíme ve zvratcích, ale jsou naše, takže super. Taková logika vede leda do pekel. ()

bonovox

Na naše pomery výborná sci-fi. Skvelý vizuál, výprava, herci. Ak by tvorcovia lepšie doladili scenár, bolo by to ešte lepšie. 70% ()

Ace.A.T.L.

Paráda. Na to, že je to dělaný u nás, to je fakt paráda. Je jasně vidět, že tam je co zlepšovat, co posunovat a co domyslet, ale to nevadí. Vizuál a detaily(auta, displeje, hologram, načítačka atd.), to potěší a dá to pocit něceho víc. Hudba je jen třešínka na dortu. Nemůžu to plnohodnotně srovnávat s cizokrajnýma počinama, ale na naše kraje to je fajn. Za mě slabší 4* a DOPORUČUJU ()

spawnxp

Hodně dobrej pokus - vizuál skvělej, přiznaný vzory (Blade Runner, Minority Report etc) a přiznaně český. Za Andreu Mohylovou a Jana Vlasáka bod plus. Celkem to i přebije zjevný nesmyslnosti ve scénáři - ovšem co je vlastně dokonalý, že... Dobrá zábava ()

StrixCZ

Krásná kamera, úžasná výprava, skvělá hudba - formální stránka dalece převyšuje naprostou většinu české filmové produkce. Hlavní hrdinka je sympatická a její představitelka podává poměrně přesvědčivý výkon (stejně jako její oponenti). O to víc zamrzí, že příběh nemá dostatečnou sílu, aby to celé podržel a vzbudil silnější emoce. Nezbývá, než doufat, že tenhle autorský tým (evidentně velmi schopný, jen zatím méně zkušený) najde odvahu a prostředky na další film - budu se těšit! ()

F2003F

Nie som Čech takže necítim potrebu film nadhodnocovať, aj keď snaha sa cení. Príbeh vykráda známe scifi výplody a kopíruje hlavne kultový Minority Report, čo by ani neprekážalo keby to využili len ako oporný bod a do zvyšku vniesli svoju originalitu. Príbeh nemá momentálne čím natoľko upútať aby si udržal sledovanosť, nie ešte pozornosť, takže ma výrazne nudil. Herci sú fajn, Ondrík je znovu výstredným prvkom všetkých výkonov. Cgi je zvládnuté v únosnej miere (v skutočnosti väčšinou slabé), ale prevedenie je celkovo nepôsobivé. Ak sa chcú dať na scifi musia si uvedomiť, že treba prepracovať aj dôležité detaily ako je oblečenie postáv, ich doplnky alebo okolie. Chápem, že zasadenie iba o 17 rokov neskôr zvolili ako zásterku, ktorá obháji prítomné vyznenie v prostredí bez obrovských úprav, no nevyniká to tým pádom vôbec uveriteľne, možne alebo realisticky. Prostredníctvom pár slabých počítačových elementov sa pokúšajú odviesť pozornosť od vlastnej naivity voči divákovi a obsahu obyčajnej dramatickej šablóny žánru. ()

Scaevola

Pokud má takhle vypadat moderní české sci-fi, tak je všechno skvělé! Nosný nápad, řemeslné zpracování i věrohodné efekty ve stylu blízké budoucnosti a mnohem dražších Minority Report či Potomků lidí, takže jestli jste vlastenečtí nadšenci, dál už není nutno číst... Ale přesto se nemohu nezmínit o zbytečně upovídaném scénáři, který v prostřední části cpe filozofickou vatu do už tak řídké zápletky, o závěru bez napětí a o herecké odtažitosti hlavní hrdinky, u níž jsem si bohužel nedokázal nijak vysvětlit, proč bych jí vůbec měl fandit. Nicméně to jsou jen povzdechy zapšklého hnidopycha a srdečně (a bez ironie) doufám, že se jimi autoři nenechají nijak odradit, i kdyby tenhle komentář snad byli četli. ()

TondaCer

Jeden z nejambicióznějším filmů, co u nás za poslední roky vzniknul byl zahajovacím snímkem letošní LFŠ a tak jsem se s obrovským očekáváním postavil do fronty, ve které jsem strávil více času, než ve výsledku trval ten film, jenom proto, abych se pak dostal jenom na schody. Ani to mi ale nezabránilo v tom, ponořit se do nového českého sci-fi. Začnu vizuální stránkou, kde jen potvrdím, že je skvělá. Vypadá to naprosto světově a nechce se mi věřit že to stálo jen 2 mega (eur), což ani na české poměry není obrovský rozpočet, například Il Boemo stálo skoro třikrát tolik (oba rozpočty jsem se dozvěděl přímo od producentů, na debatách). K tomu dobrý soundtrack a solidní akce, i když jí není mnoho. Skvělá je i Andrea Mohylová v hlavní roli a všechny vedlejší postavy. Fiktivní svět je potom do detailu promyšlený a člověk má pocit, že by se to klidně mohlo za těch 18 let stát (tenhle pocit ale možná dost navodila diskuze s tvůrci). Pravdou je, že děj je dost průměrná detektivka a konec je sázka na jistotu, ale i tak jsem velmi rád že takový film u nás mohl vzniknout a až půjde do distribuce, rád ho podpořím. 80% ()

skorpion112

Na tento film jsem byl natěšený jak malé dítě již od prvního traileru. Když jsem zjisitl, že se bude promítat na letní filmové škole skákal jsem radostí. VYstál jsem si hodinu a půl dlouho frontu a nakonec celý film zhlédl sedíce na schodech. A výsledek? Extrémní zklamání. Neberte mě špatně film nutně není špatný. Ale má v sobě strašně nevyužitého potenciálu. Samozřejmě nachází se zde naprosto geniální vizuál a CGI. To je ale asi tak vše převratné co film nabízí. Jinak nám nabídne klasickou detektivní story plnou předvídatelného příběhu nabitého neskutešnými klišé. Jak říkám jedno z největších zklamání roku. Obyčejný dívák bude nadšený. Fanoušek sci-fi či náročnější dívák bude nesmírně zklamaný. ()

petra8619

Nejlépe hodnotím ty moderní výmysly a futuristické město. Příběh velmi zajímavý, ale místy až moc nudné, pomalé a šíleně zamotané. Nejhorší pro mě byla moderní zařízení na zálohování, které vypadaly jak z 80. let. minulého století. ()

rashnomon

17.9.2023 České, pořádně žánrové, sci-fi se i přes všechny jeho vyblýskané vizuály nevyhlo a neobešlo klasickou momentální českou produkci…a její jasné klišé.  I když se jedná o jakýsi první snímek z české produkce, zasahující až tak kladně a jasně do stereotypického technického zpracování žánru sci-fi, stojí za zmínku, že i technicky kladný snímek může obnášet své minusy. Česká produkce jasně vychází z amerických sci-fi akčních trháků a v tento moment se jim daří napodobovat, ale zřejmě při veškerém napodobování se ubere síla na osobité stránce filmu. Jedná se o několik úžasně zpracovaných backgroundů a i popředních vizuálních kvalitek, které mohou bodnout diváka do očí a nelze říci, že by někdo z české produkce zpracoval Česko-based sci-fi film technicky lépe, ale též je bodne nepropracovanost příběhu, který v tomto případě vážně drhne o dno a silně ubírá na kvalitě celku.  Psychologie postav není nejpropracovanější a je škoda, že ty nejnadějnější postavy na pohyb děje nebyly rozvedeny hlouběji. Hlavní postava ženy, která by mohla býti určena k pohybu děje, s dějem nehýbala a při tom jí chyběla kapička k tomu, aby se to dařilo. Naopak s dějem hýbali nepropracované mužské postavy, což je zřejmě i stereotypem pro akční sci-fi. Žena tu tedy hrála velmi loutkovou roli pro mužské postavy. I když to hezky reflektovalo postavení žen, tak ve futuristickém celku to shodilo ženy dolů. Momentálně tu máme prozatím celek, ve kterém s dějem primárně hýbou muži a tak to nejen nabírá na stereotypu, ale obírá to film o jeho osvícení. Nejen, že to ubývalo na psychologii postav, ale i na příběhu. Pokud dali svůj veškerý budget do fenomenální vizuality, je to pochopitelné, jelikož se na naší scéně nic takového neukázalo, ale ubírá to na příběhu, který dělá dílo méně hodnotnější. ()

31. Český lev - výsledky

31. Český lev - výsledky