Príbeh filmu je zasadený do roku 2041, keď ľudstvo používa veľmi vyspelé technológie a ústava všetkým občanom garantuje právo na „jeden celý život“. Po neprirodzenej smrti, ako je napríklad autonehoda alebo teroristický útok, tak môže byť človek obnovený zo svojej digitálnej zálohy. Stačí si každé dva dni pravidelne vytvárať digitálnu zálohu svojej osobnosti – „bod obnovy“. Ale zaslúži si vôbec ľudstvo právo na druhú šancu? (Continental film)

Eiidax

I s malým rozpočtem jde hrát velké divadlo. Tím jsou krásným důkazem tvůrci Bodu obnovy, kteří servírují na české poměry opravdu kvalitní snímek. Film si bere to nejlepší ze svých sci-fi bratrů a přednáší neotřelou myšlenku, že člověk může prožít celý život, pokud nezemřel přirozenou smrtí a musel se zálohovat každých 48 hodin. Film s touto myšlenkou pracuje velmi dobře a je na ni vystavěna celá krimi zápletka. Vizuál je na světové úrovni a na Prahu roku 2041 se pěkně kouká. Bylo hezké poznávat známá místa ve futuristickém kabátku. Za zmínku stojí i hudba, která zní tak správně Zimmerovsky. Herecký ansámbl též potěšil, zejména Andrea Mohylová, Matěj Hádek a Václav Neužil ml. Jsem rád, že se film vymyká české tvorbě a je to něco svěžího, co tady dlouho nebylo a není to žádná trapná komedie s Langmajerem nebo historický film. Klobouk dolů panu Hlozovy a budu se těšit na další filmařský počin. ()

Millovis

Krásný vizuál, skvělý koncept s oživováním lidí. To ale není všechno, co film má mít... Hlavní hrdinka byla sympatická, ale vlastně ne nějak charakterově výrazná. Ani si neprošla nějakou zvláštní změnou, což bych čekal vzhledem k událostem ve filmu. Dialogy obecně slabší, ale nebylo to k nevydržení. A myšlenku smrti/obnovy a co je lepší bych ve filmu rád viděl ještě trochu více rozpracovanou. 7/10 - Film sice propadá klišé, ale je na něm vidět, že si s ním někdo dal pořádnou práci. Máme se v zahraníčí čím chlubit. ()

Muffino

Film, který je na české poměry nevídaný a prakticky tak ve svém žánru nemá a ani de facto neměl u nás konkurenci a je jen otázka času, jak dlouho ji ještě mít nebude. Já myslím, že to bude ještě dlouho. Důvod? Odvaha tvůrců. Odvaha přinést něco, co je naprostou doménou zahraniční kinematografie a co je vždy spojeno s masivním rozpočtem. I tak tu máme bombózní vizuál futuristického města kdesi ve střední Evropě, kde člověka zaujme jak by mohl vypadat třeba Centrotex nebo okolí Národního divadla. Přičemž právě Centrotex má nádech Dickovské korporátní budovy úrovně Tyrell Corporation. Pak je tu velmi pěkně pasující filmová hudba, která bude k dispozici i jako soundtrack pro ty, kteří si ji rádi zopakují ve svém vlastním pohodlí. Baví i sledovat různé futuristické vychytávky včetně nahrávacích zařízení lehce řízlých dávnou minulostí v podobě kazetových walkmenů. Bohužel zde ale najdeme standardní neduhy české kinematografie, jako je herectví některých protagonistů a neschopnost vykreslovat postavy divákovi. Zkuste si např. po shlédnutí filmu promyslet, co vše vlastně víte o záporácích. Zároveň se dějově film podobá tak trochu videohře, kdy ukončené scény znamenají stopku pro jejich herce, kromě těch hlavních. Jakobyste právě adventuristicky opustili zámek nebo jeskyni a celá ta část působila jako samostatný celek, z kterého jste si jen něco odnesli. Film bude jistě srovnáván se zahraničními kousky, přičemž mně se při sledování nejvíce tématicky vybavil Total Recall.  Jsem rád, že určitým způsobem navazujeme na naši skvělou sci-fi produkci 60.-80. let, která však byla převážně komediální. Tady jde o plnohodnotné sci-fi, které se jistě producenti budou snažit protlačit do zahraničí, kde se teprve oddělí zrno od plev. ()

xmahlerx

Hale, jako dobrej pokus českýho filmu, ale na tu ambici to je prostě krátký.  Výtvarný zpracování bylo hodně fajn, i když jsem ho už někde viděl, ale co mě teda ultimátně sralo byla hlavní role. Takhle nudný hraní jsem už dlouho nikde neviděl a to jsem se zase po dlouhý době podíval na Panic je na nic. Matěj Hádek byl v pohodě, Neužil klasicky v roli absolutního kokota. Dvě hvězdičky za CGI a Katarzynu Zawadzkou, protože je to talentovaná herečka a hrála v Polskim filmu. ()

Dodagrad

Další nedoceněný kousek novodobého českého filmového průmyslu. Do kina jsem šel na tento film s velkými obavami, že půjde o prezentaci - Českého Blade runnera. To se opravdu sice nestalo, film ale i tak nabízí spoustu skvělých myšlenek a etických otázek kolem lidstva a jeho potencionálnímu rozvoji. Pravdou je, že filmu taky škodí tvůrčí nálepka. BIG SCI-FI. Přitom jde o blízkou budoucnost za 20 let. Jde spíše o krimi - sci-fi a více krimi. Za mě to má přijatelnou úroveň pro fanoušky jak krimi, tak sci-fi a i když tedy nejde o toho českého Blade runnera. Film mě příjemně potěšil jak z úhlu krimi, tak z úhlu sci-fi. ()

Annaroz

Co se týče formy, tak super. Co se týče obsahu, zas tak nadšená jsem nebyla, ale v každém případě na naše poměry velmi dobrý sci-fi film. Tak trochu mimo mísu bylo čtení novin - jednak je to až sprostě okopnuté z Harryho Pottera a za další pochybuji, že v roce 2041 budou lidé za chůze po ulicích číst noviny, když to nepraktikují ani v dnešní době. ()

Hall900

Připomíná mi to ruský film Guardians.  Přiznejme si to, Bod obnovy asi někdy nebudou cílem klasickým cinefilů,  Takže je jeho béčkovost a divadelní, místy až ochotnické herecké výkony něco co  vlastně nevadí . Horší je však ubíjející tempo a  veskrze hnusné lokace . Čemuž navíc vůbec nepomáhá otázka v které realitě se film vlastně odehrává.  Jestli v této roku 2041, tak jsem ochoten dát i odpad . Protože v tom případě je sofistikovanost gadgetů a většina rekvizit ( Citroën XM ,Škoda Octavia, Smart, obchodní dům Kotva, chybí snad jenom Libeňský most ) opravdu wtf.  Všudypřítomné Iveca vartující po městě je pouze takový cukřík na vrchu koláče s tím že v této vizi budoucnosti to vypadá že slovo robot stále označuje brigádníka se čtyřmi exekucemi na krku. A to je právě největší problém tohoto filmu.  Pojem Sci-fi bývalo až dosud vnímáno jako dílo  zabaleno  doslova v kulisách smyšleného pokroku . V podání Bodu obnovy je to ale spíš naopak . Bod obnovy je asi první Sci-fi u kterého si připadáte jako když koukáte na stránky Wishe a ani z legrace vás nenapadne :jé to je cool  to bych chtěl.  A je to  právě cit pro detail který mohl Bod obnovy zachránit.  Bohužel.  Zkrátka rok 2023 by se dal číst i jako rok neuvěřitelně prázdných sci-fi  filmů. Ani v tomto film nevybočuje. ()

varg

Na sci-fi žáner som dosť citlivý. Tomuto filmu dávam 1 hviezdu 18% za snahu ... prvých 20 minút bolo fajn, prekvapenie dobrá robota ... potom prišlo 10 minút utrpenia vypol som to hodil za hlavu ušetril desiatky minút života .... ()

LooX

Jak začít? No asi prvotními pocity - čumíte na plátno a nevěříte ze se díváte na český film. Ať jde o vizuál, soundtrack, námět….  Ano, má to místy trochu jalové dialogy. Je tam dost hluchých míst ve scénáři kdy nejsou některé věci dostatečně nebo vůbec vysvětleny a akce je tam poskrovnu, ale…. Ale jako celek to působí vážně skvěle a vizuálně fantasticky.  A ne na poměry českého filmu, ale všeobecně. Samozřejmě to není Blade Runner, ale taky to stálo miniaturní zlomek jeho rozpočtu… Tohle není ,,vztahová romantická komedie” kde každý píchá s každým a je to sranda, ha ha, a kde šedesátiletý Langmajer je ultramacho po kterém každá sukeň vlhne. Tohle je vážně míněné světově působící sci-fi které mě dostalo.  Má své minusy, nepopírám to a jsou viditelné. Ale skoro cely tým jsou debutanti a to nezbývá než smeknout.  Na závěr bych rad dodal ze českými filmy až na par výjimek opovrhuji a rozhodne na ne nekoukám v kině ( a většinou ani jinde ) a na tohle jsem zašel 3x. A koupil si Blu - ray. Protože takovéhle filmy by se podporovat rozhodně měly. Takže doufám ze příště za víc peněz a s trochu lepším scénářem. Ale i tak, znovu, klobouk dolů. ()

Kritickej

Počáteční nadšení postupně ubil těžce průměrný scénář. Hlubokou poklonu tak zaslouží hlavně vynikající výprava. Takhle uvěřitelně vypadající budoucnost se sci-fi prvky se jen tak nevidí. ()

Sexton

Je to levná, ale krásně zpracovaná kopie Blade Runnera, to se asi shodneme, ale ta výprava?! Kdyby Vám vrcholní manažeři IT firem řekli, že jediný způsob jak odstranit virus, který napadl firemní servery, je najít tvůrce toho viru, tak to rovnou ty firmy mohou zabalit a o samotném závěru firlmu se nemá cenu ani zmiňovat. Rád bych se obnovil do doby před filmem a ušetřil čas. ()

naytsirk

Já českou kinematografii sleduju, podporuju, chci, aby byla dobrá a chodilo se na ní do kina... Ale jen pro to, že je to Český a "jiný" to nemůžu nadhodnocovat.... Určitě se jedná o vizuálně kvalitní snímek, o tom žádná. Ale tím to asi končí. A ještě hlavní hrdinka je hezká.... Ale i přes půvab jsem si k ní nevytvořil žádný vztah a to platí i pro ostatní postavy ve filmu. A příběh jako takový je velmi jednoduchý a takový neslaný nemastný... celkově nemůžu dát víc než dvě hvězdy... ()

soukyd33

Ten film je strašně přesaturovaný. Díky tomu jsou některá světla jsou moc zářivá. Vizuálně je to úžasný, na naši tvorbu. Jen si hrajte s mozkem. To nedopadne dobře. Poznámka: Že jsou všechny texty v češtině, to je u těchto filmů hodně nezvyk. Poznámka: Škoda že je tam ta slovenština. Poznámka: Film zdaleka neukázal co se očekávalo. Už druhý den jsem si prakticky nepamatoval, co se vlastně stalo. Hvězdiček 2 ()

mikruu

No... Není zo zrovna můj šálek hrnku, ale dal jsem tomu šanci. Půl hvězdičky za vizuální efekty a za ten Citroen XM, rádoby v elektrice. Děj mě až tak nezaujal. ()

nudlis

Obávám se, že nebudu sdílet nadšení spousty ostatních diváků v tom, že i tady někdo natočí pěknej sci-fi film. Počítače dneska dokážou vykouzlit ledacos, takže když jsou peníze, nápad a tvůrci to neodfláknou, dopadne to takhle. Ano, to se povedlo, pěkně si s tím vyhráli. Casting se povedl jakž takž taky - až na pár výjimek nejde o tradiční obsazení vymetačema seriálů a plytkejch českejch sériovejch "komedií". Co mě pobavilo byly Neužilovy pršipláště (zvlášť ten s klopama ze zátěžový gumový podlahy), ve kterejch vypadal jak sedmdesátkovej estébák. Taky přestavby aut na "ty z budoucnosti" byly vtipný - devadesátkový Citroen XM a Toyota Previa a současná Ochcávka. Co mě moc nebavilo byla snaha tvůrců zasadit příběh do mixu nálad "jako" z Blade Runnerů nebo Potomků lidí. Celkově je film (na český poměry) výjimečnej pěkným prostředím a snahou o netrapný sci-fi ... A to je asi tak všechno. Ale vypadá to, že pan Hloz má potenciál a když to neposere nějakým zbrklým rozhodnutím nebo nepodlehne tlakům sponzorů, mohl by v budoucnu vytvořit něco ještě zajímavějšího. ()

UncleMorty

Šmarja Motoko Kusanagi nám zase zdrhla na dovolenou a v Čechách udělala tenhle cyberpunkovej mrdník! Bod obnovy je snad první a zatím jediné novodobé kvalitní scífo, které není napsané pro zdegenerovanou většinu české populace, ale nebojí se jít proti světu širšímu publiku. Ano má to dost nelogičtností, ano není to úplně originál, ale pořád je to na Českou produkci hodně nahoře. 4 fízlové z 5 ()

31. Český lev - výsledky

31. Český lev - výsledky