Americká jadrová ponorka Montana zaznamená v Kajmanskej oblasti neďaleko Kuby silný podmorský pohyb. Po strate energetických zdrojov sa potopí do hĺbky 200 stôp. Vojsko požiada o pomoc posádku podmorskej vrtnej veže Deepcore. Veliteľ veže Bud Brigman (Ed Harris) nie je nadšený, pretože záchranná operácia sa má realizovať pod vedením poručíka Coffeyho (Michael Biehn) a s účasťou Budovej manželky Lindsey (Mary Elizabeth Mastrantoniová). Na hladine je hurikán. Padajúci žeriav lanom stiahne aj vrtnú vežu na okraj podmorskej priepasti. V nej svetielkujú inteligentné mimozemské bytosti žijúce na dne oceána. Môžu sa prejaviť ako dlhý had vody, schopný nabrať podobu jednotlivých členov posádky, s ktorými sa pokúšajú komunikovať. Vojaci proti nim použijú jadrovú zbraň. Výskumníci chcú naopak znefunkčniť naprogramovanú jadrovú nálož, ktorá spadla až na dno podmorskej priepasti do hĺbky 17-tisíc stôp, kde človek nikdy ešte nebol. Bringman už nemá dosť špeciálnej dýchacej kvapaliny, aby sa z dna priepasti vrátil... Mierumilovní mimozemšťania z mamutej kozmickej lode mu zachránia život. (TV JOJ)

Gortyna

Na takovýto typ filmů, ve kterých patos se lije po kbelících a emoce mají zabarvení růžové, jsem - bohužel - asi příliš velký cynik. ()

gotham

Mě to teda ničím úchvatný nepřišlo. Tyhle filmy jako Propast, Koule, Hlubina nebo Kontakt mi přijdou na jedno brdo, skupina vědců se ponoří do moře, něco zajímavého tam objeví, pak je tam nějaký boj o život, někdy i někdo zemře, a ve výsledku je jasné, že je lepší nechat to být a zmizet. Vizuálně zajímavé, ale nikoli úchvatné. Navíc příšerně dlouhý film, často dost nudný a pomalý. Za mě maximálně průměr, odmítám tomu dát víc hvězd jen proto, že to je Cameron. 50% ()

VanBradley89

Viděna režisérská verze. Film o mimozemšťanech, ve kterém mi paradoxně část na jejich lodi přišla nejslabší. Sympaťák Ed Harris. Skvělý Biehn. Parádní zážitek. ()

jack_scott

Standartní verze - Místy zbytečně natahované, celkový dojem ale díky famoznímu závěru výborný. Ed Harris herecky nadprůměrně, ostatní postavy ale nesympatické. 87% ()

Pitryx

Tak po spoustě let jsem si dal opáčko, tentokrát s prodlouženou verzí a mám z ní hodně rozpačité pocity. To, co jsem pochopil normálně, mi nyní bylo dáváno po lopatě. Ale budiž. Takže strhávám jen 5 % plus 5 % za dvě zbytečné scény. Ta jedna je zbytečně zdlouhavé oživování Lin a jako druhá ta její zbytečná ufňukanost na konci. Ale pořád je to super film. **** A PŮL ()

J.Mayen

Rozhodně jedna z Cameronových nejlepších věcí. Na tenhle film se můžu dívat zkrátka pořád. Nikdy mě neomrzí. Na rok 1989, když se u nás dívalo na nemocnici na kraji města, a James Cameron natáčel tyhle pecky. Nebe a dudy ()

Derseus

Není to na takové úrovni, jako jiné filmy od  Camerona (Avatar (2009),Titanic (1997)) i tak to beru jako nadprůměr a být o pár let starší/ koukat na to před 20 lety, tak hodnotím určitě vyšším počtem hvězd. Vyzdvihnout musím hudbu od Alan Silvestri který provádí svou práci na té nejvyšší úrovni už přes 30 let a dát mu na starosti soundtracks k filmu je prakticky sázka na jistotu. Lepší 3/5. ()

Madax

Nejlepší film o setkání lidí s přátelskými mimozemšťany, rozhodně mnohem lepší než Spielbergovy sentimentální úlety Blízká setkání a E.T. ()

mouzi

film meho detstvi, u ktereho jsem byl naprosto vtazen do deje a za cely film jsem mrkl snad jen trikrat, aby mi nic neuteklo :) naprosta dokonalost, nadhera, harmonie, atmosfera.. jedina vyhrada je jen k tomu zaveru, ktery je tak nejak useknut bez nejakeho zaobleneho konce, ale to nevadi, na 20 let stary film je to porad spicka a radi se mezi filmove skvosty, 5* ()

l.bejk

Hodně povedený film vynikajícího Camerona s hlubin oceánu,kde se náhle jejich ponorka srazí s neznámím tělesem a zůstane na dně,dostanou se s ponorky živý?A co bylo to neznámé těleso? ()

cici24

Hezky natočený, ale nepříliš poutavý příběh nám nabízí Cameron v Propasti. Děj je místy nudný a nezapojí diváka do děje..... ()

Sentinel

Další důkaz, že James Cameron je skutečně Pan Režisér. Z celkem tuctového námětu vyždímal opravdu hodně, myslím že točit to průměrný režisér, tak by Propast skončila na dně béčko/céčkové hlubiny. ()

vofo

Cameronovo oblíbené prostředí je tu vyobrazeno s obrovskou láskou a je to na tom vidět. Každá sekunda filmu je perfektně promyšlená. Tenhle film mě nikdy nezklamal. ()

veverysiak

Keďže je to Cameron, nemôže ísť o nepovšimnuteľný film, možno pri ňom sa zamiloval do morských hĺbok, čo potom zúročil pri bádaní o skutočnom Titanicu, a je vidieť, že táto dimenzia ho chytila úplne, naplo a na správnom mieste, scény pod hladinou a s vodou sú vynikajúce, v tomto prípade dokážem odpustiť nejaké tie nelogické blbôstky, akurát to preexponované zobrazenie vedúceho vojenskej úderky mi rušilo celkový pozitívny dojem, takže 90%. ()

Skretule

Jen nechápu proč J. Cameron natočil Avatara, když byl v podstatě stejný film s podobnou zápletkou i nápadem natočen již před 20lety. ()