Boľavý obchod

• Južná Kórea Bargain (viac)
Južná Kórea, 2022, 3 h 34 min (Minutáž: 33–37 min)

Ľudia nalákaní do odľahlého motela sa rýchlo stanú obeťami dravého obchodovania s orgánmi, no keď nastane katastrofické zemetrasenie, preživšie obete, obchodníci s ľuďmi aj kupujúci musia bojovať, aby unikli z rozpadajúcej sa budovy. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa Lenka.Vilka k tomuto seriálu (7)

Boľavý obchod (2022)

Hodí se napsat: "Do jaký díry jsem to zase spadla?"? :D :O Skvělý seriál (nechci psát, že po dějové stránce nepřekvapí), u kterého jsem si dost často říkala, zda tady všichni opravdu ví, kam to chtějí směřovat. Znovu...sem si dost často říkala, zda tady všichni opravdu ví, kam to chtějí směřovat po dějové stránce kromě sledování, jak se lidi zachovají v určitých situacích, jak jsou schopni najednou dělat věci, které pro ně nejsou standardní, jak je snadné dělat věci, které nejsou na první pohled správné, ale na konci cesty je odměna, o kterou celou dobu šlo. Takže sledovat těch šest dílů je sice zábava a je snadný čekat, že na konci nebude žádná duha a jednorožci, jenom je o trochu víc fajn čekat, jak moc to bude špatný (vzhledem k názvu posledního dílu). A tady asi začíná můj hlavní problém. CO BYL TEN KONEC? Teda, mě by to nevadilo a užila jsem si to. Jenom...psala jsem to čtyři dny zpátky. Jestli se ukáže, že to celou dobu bylo plánovaný na tři série, tak mě klepne. Protože jestli jo, tak by to konceptem směřovalo právě tam, jak jsem to psala teď naposled u jiného seriálu a mého vztahu k řešení tohohle konceptu. No, nechám se překvapit, co z toho nakonec vyleze a těšim se na druhou sérii, to zase jo :) Asi bych měla zmínit ještě jednu věc. Co jsem četla, tohle opravdu bylo točené přesně tak, jak je vidět ve výsledku. Ne jako "realita druhého Vyproštění". Oceňuju tedy sílu, jakou to má vtáhnout do děje, to funguje skvěle a na jedničku. Ale muselo za tím být vážně moc příprav a možná víc zkoušek než čistého natáčení (pokud teda někdo něco nepokáknul a nemuselo se jet od začátku). Takže tady jednoznačný palec nahoru. No, tak jo, to by bylo. A já už se nemůžu dočkat, až znovu uvidím další super "přípravu do boje". Ano, občas bylo těžký se nezačít smát. Dokonce jsem se u jednoho dílu smála skoro celou jeho délku. Ale jak jsem už psala dřív. Já svoje místo v pekle už mám rezervovaný, takže je mi to vlastně úplně jedno :) ()

Episode 1 (2022) (E01)

Tak trochu upgrade šmejdů s hrncema na šmejdy s orgány? Holt jinej kraj, jinej mrav. Úvod naprosto luxusní. Teď mám na mysli tu slovní výměnu. A potom to přijde. Nejenom dražba orgánů nebožáka, který si myslel, že si užije trochu jinak, než takhle. Ale především zemětřesení, které všechny uvězní spolu. Jak šmejdy, tak kupující, tak nebožáka. A ještě větší psycho může začít... ()

Episode 2 (2022) (E02)

Asi jsem to zakřikla s tím psychem, protože tohle bylo ještě větší psycho. Ze zámku se dostáváme do podzámčí, kde by inzerát na pracovní pozici zněl asi takhle: "Hledáme blbý, stačí, když jsou motivovaný.", takže začátkem je dost drsnej. Dokud nepřijde ten rozhovor u dveří. Protože není nic lepšího než skončit v bandě v tomhle složení: holka, která je jedním z koleček v tomhle obchodu; nebožák, ze kterého se vyklube policajt, který tam pracoval, takže není prostě jenom úchyl, ale nezapomínejme, že stále někomu visí svojí ledvinu; "Hodný syn", který na nebožáka stále kouká, jako kdyby ho chtěl zblajznout, protože mu prostě něco dluží a on by to chtěl. Debata o tom, kdo z těch tří je vlastně horší (ze všech argumentů asi nejspíš slečna...jak řekl policajt, nechala si zálohu za sex, který nebyl, ale on zároveň chce tu celou původní, protože to je fér za lhaní; no, asi podobný věci na personálním neproplácí) se mi vryla do mozku asi už napořád. Asi to není úplně ok a nečekala jsem to, ale fakt jsem se skoro celý díl smála... ()

Episode 3 (2022) (E03)

Pochyby, zda se o tebe tvůj parťák postará nejsou na místě. Co by měl z toho, že zařveš? Vždyť jsi jeho ledvina na dvou nohách?!?!?! Ale možná to nefunguje oběma směřama...spíš ukecaný díl, ale to vůbec nevadilo. Nové motivace ohledně peněz spojí i rozhádané  :) (Na tohle jsem se chtěla podívat už delší dobu. O to víc jsem byla překvapená, když jsem zjistila, že to u nás dává asi ta nejmíň oblíbená streamovka. Kde už nepamatuji, co jsem tam viděla naposledy. A nedělá mi problém si na čtvrtý díl počkat do čtvrtka, dávají jeden díl týdně, můj nabouchaný watch list mi děkuje.) ()

Panic room (2022) (E04)

No do háje zelenýho, co se všechno nestane za 15 minut! První polovina je pěkně dobrá. Hele, já bych v té situaci tomuhle příběhu asi taky nejspíš uvěřila. To bylo psycho. A potom přijde akce "máš patnáct minut". A to bylo vážně děsivý. Stejně jako konec. Teda, to obojí. No do háje zelenýho, co se všechno nestane za 15 minut! ()

Episode 5 (2022) (E05)

Konečně byla položena ta správná otázka: "Nejsi magor?". Ani já jsem na to nezvládla odpovědět :D  nejisté "Nejspíš" by se do odpovědi asi možná hodilo  :D ()

Episode 6 (2022) (E06)

"Když to nevyjde, umřeme pro nic." ... "Lidi jako my vždycky umírají pro nic." Mmch, proč tohle všechno působilo jenom jako úvod do něčeho mnohem většího? Závěr, oba, jsou naprosto skvělý. Jak to, byť předvídatelné, ale potěšitelné, setkání u vody, tak úplný konec. Nakonec se v tomhle novém světě dáreček z trezoru bude hodit víc než peníze, že? ()