Múmie

• Poľsko Mumie (viac)

Film sleduje zábavné dobrodružstvá troch egyptských múmií, ktoré žijú v podzemnom tajnom meste ukrytom v starovekom Egypte. Toto trio zahŕňa princeznú, bývalého kočiša a jeho mladšieho brata spolu s jeho domácim miláčikom krokodílom. Sériou nešťastných udalostí sa múmie dostanú do dnešného Londýna a vydajú sa na bláznivú a veselú cestu pri hľadaní starého prsteňa kráľovskej rodiny, ktorý ukradol ambiciózny archeológ Lord Carnaby. (Continental film)

Aljak

Podľa traileru to vyzeralo super, no napokon bol ten príbeh na môj vkus trochu slabší. Postavy Thuta a Nefer ma bavili, ale ten zvyšok sa im rozhodne nerovnal, a obzvlášť postava Sekha mi išla skôr na nervy (o Carnabyho sluhoch ani nehovorím). Španieli vytvorili po technickej stránke naozaj pekný animák, len škoda, že tá dejová línia nebola trochu vyzretejšia, a celkovo štýl filmu pôsobil v mnohých ohľadoch až príliš detinsky (nebolo tu takmer nič pre dospelého diváka, tak ako zvykne bývať v iných nových animákoch). Ale uznávam, že mnohé dialógy boli fakt vtipné, a aj niektoré scénky stáli za to. No celkový dojem nie je viac ako na 3* ()

KosiR_ksr

3D animace ze španělské produkce, která je srovnatelné s těmi od Pixaru, avšak snímek není v ničem příliš inovativní a nenabízí propracovanou vícevrstvou zábavu pro dospělé i děti jako tomu bylo v Době ledové a nebo nedávném Kocouru v botách (poslední přání), který mě skutečně potěšil. Přesto se jedná o příjemnou jednohubku, pokud člověk chce jednoduchou a lehce stravitelnou zábavu. 60% ()

M.i.k.e

sympatický animák ze Španělska, který je určený a osloví primárně menší diváky. Jejich doprovodu toho zas tak moc nabídnout nedokáže, protože zápletka je dost jednoduchá a průhledná a to samé se dá říct i o humoru. Za sebe bych celkem uvítal větší "boj" egypťanů s vymoženostmi moderního světa, ale to tady bohužel prakticky nenajdeme a  naopak se tady všechno děje extrémně rychle a tak nějak samozřejmě aby se toho nacpalo co nejvíc do kraťoučké stopáže. Děti nicméně budou velmi pravděpodobně spokojené...60% ()

Sany33

Príbeh: Osud spojil do kopy mumifikovanú egyptskú princeznú a miestneho povaľača a jeho mladšieho brata. Na to aby zabránili svojej svadbe musia cestovať do sveta ľudí a nájsť posvätný prsteň. Prevedenie: Po dlhej dobe som sa dostal k animáku od niekoho iného ako je Pixar či Disney. A popravde vo vizuále je poznať, že je španielske štúdio ešte dosť pozadu ale na druhej strane to vynahrádza originálnym príbehom zasadeným do zaujímavého prostredia a sympatickými postavami do ktorých sa dá vžiť. Pocity: Ja mám dve kritériá hodnotenia animákov. Či sa páčia mojím deťom a či majú čo ponúknuť aj staršiemu pibliku. Tento spĺňa obe kategórie a v celku sa mi to páčilo a nebál by som sa ho doporučiť. Pridaná hodnota: Egypt presahujúci do Londýna s vtipným spevavým pozadím. 78% ()

BOURQUE

Celovečerný (rodinný) animák zo Španielska, ktorým tvorcovia rozhodne nechcú spasiť svet, len zabaviť diváka a ponúknuť mu cirka 90 minútový odpočinok. Problém je v tom, že klasický scenár operuje s klasickými prvkami bez výraznejších zastúpení dobrých a zábavných scén. Škoda toho, pretože možnosť a potenciál pre lepšie a zábavnejšie scény tu bola. Osobné hodnotenie: 64% (**) ()

• Ve filmu se nachází potitulková scéna. (glumka)
  • Lord Silvester Carnaby má na zvonení telefónu známu hudbu z filmu Psycho (1960). (megajalec)