Mothers' Instinct

• Kanada Mothers' Instinct (viac)

Alice (Jessica Chastain) a Celine (Anne Hathaway) žijí tradičním způsobem života, mají úspěšné manžele a stejně staré syny. Dokonalá životní harmonie je náhle narušena po tragické nehodě. Vina, podezírání a paranoia společně narušují jejich sourozenecké pouto. (TommyZR)

Polux

7/10 | Hathaway a Chastain jako dobré sousedky, zasloužilé matky a věrné přítelkyně na život a na smrt (to poslední platí doslova:-)) v psychologickém thrilleru, který sice nevystupuje z řady něčím neotřelým nebo zásadním, ale po všech stránkách svědomitě naplňuje tradiční žánrové škatulky, což ke spokojenému diváckému zážitku stačí. | Předlohu ani původní film neznám, tudíž na mé straně stála výhoda nevědomosti toho, jak přesně se bude příběhová linka vyvíjet a jaké překvapení si debutant Delhomme a spol. na diváka v průběhu filmu připravili. Rámcově se tady tvůrci do žádných větších akcí nepouštějí a na nějaké nečekané plot twisty nedojde, ale obvyklá ingredience podobných žánrovek, tj. balancování na hraně psychologického dramatu a paranoidního thrilleru v kombinaci s "nervózní " atmosférou (propadá se hlavní postava do osidel šílenství a řada nešťastných příhod má racionální vysvětlení nebo se její "mateřský instinkt" nemýlí a skutečně je na stopě zlovolného plánu na odstranění nepohodlných rodinných příslušníků z cesty?), ve filmu funguje na výbornou až do úplného finále, ve kterém se už pochopitelně musí vyložit karty na stůl. | Když se k tomu připočítají kvalitní herecké výkony Hathaway i Chastain, parádní retro kostýmy a výprava, dokonale navozující dobu ranných 60s, rozumná stopáž a sympaticky nekompromisní konec (ve kterém se na nějaké záchrany na poslední chvíli a klišovité odměňování dobra a potrestání zla nehraje), vychází z toho zábavná žánrová záležitost. | PeZet ()

Arsenal83

Hystéria a ženské motivácie sa v rámci materinského inštinktu vždy ešte viac prehlbujú a vyhrocujú. A tak dráma sa mení na thriller, žiaľ tá druhá vložka nastane len na pár minút. V knižnom podaní belgickej autorky si viem predstaviť, že to bolo podané lepšie a vnímavejšie než v rukách mužského režiséra, ale posolstvo bolo odovzdané. Anne Hathaway a Jessica Chastain je vynikajúca dvojka, presne v podaní, v ktorých nemôžu sklamať. Možno sklame prehnaný koniec, ktorý mne nevadil, ale aj tak ostane vnútorná myšlienka, že deti na balkón radšej púšťať netreba. ()

Tejkina

Tak to se fakt povedlo. Po dlouhé době film, který mě udržoval v napětí a nevěděla jsem, co od něj čekat. A hlavní hrdinky to zahrály naprosto dokonale. ()

Warhorr

Dvě rodinky žijící vedle sebe, synové, kteří jsou nejlepší kámoši a jedna tragická, smrtelná nehoda. Poté nastává duel Chastain vs Hathaway. Jedna je na vážkách a začne podezřívat druhou. Ta se zase naopak tváří nevinně a ublíženě. Kde však vězí pravda a kdo je viníkem ? A je vůbec nějaký ? Paranoia vs křivda ? Hutný a slušný thriller se špetkou psychologického teroru. Pro někoho může být tato rodičovská šablona už ohraným tématem, jenže tady to nechává diváka na pochybách a hraje si s ním až do poslední dvacetiminutovky, která ho nenechá vydechnout. Fantastické překvápko a výborný výkon od Anne. ()

• Natáčalo sa od 25. mája 2022 v Union County, New Jersey celkovo 24 dní. (Arsenal83)