Něco shnilého je v království Dánském. Kralevic Hamlet se vrací do svého rodného kraje a zjišťuje, že jeho otec tragicky zemřel a jeho místo po matčině boku zaujal strýc Klaudius. Jako nový král Hamleta nutí, aby se co nejrychleji oženil s jeho milovanou Ofélií, ale Hamletovi se ve snu zjeví duch jeho otce a prozradí mu, jak se ve skutečnosti věci mají. Zdrcený Hamlet je tak postaven před nejtěžší volbu svého života... Adaptace slavné Shakespearovy hry pod taktovkou Franca Zefirelliho. V hlavní roli Hamleta se objevuje Mel Gibson. (oficiálny text distribútora)

drkaldj

Dobře obsazené a výborně zahrané. Mel Gibson zkrátka válí. Helena Bonham Carter jako Ophelia opravdu krásná. Režisérsky skvěle zvládnuté. Leč typ řeči kterou zde naprosto všichni mluví, ač je přesná a poslouchá se pěkně, pak mě stoprocentně nesedla (a nesedne asi každému, ale dá se to snést). ()

MrMartinTm

Vlastně téměř perfektní převedení Hamleta do filmové podoby. Já osobně nikdy nebyl fanoušek adaptací divadelních her, které nemají vlastní scénář a jen používají repliky přímo ze scénáře hry (obzvlášť, když je ta původní hra veršovaná, což mnohdy působí prostě dost podivně), zde mi to ale překvapivě vůbec nevadilo a naopak to dodává krásnou atmosféru. Výprava je nádherná, Mel Gibson jako Hamlet je překvapivě naprosto perfektní a tenhle film občas, což mě nadmíru zaskočilo, dokonce převyšuje původní hru - některé scény, některé momenty, které prostě v původní hře nejsou, krásně dokreslují a dopomáhají samotnému ději (třeba vztah Hamleta s jeho matkou je zde mnohem lepší než v knize). Finále, které je dle mého i vrchol originálního díla, je zde přímo vynikající a naprosto skvělé. Není to ovšem perfektní, s přesným adaptováním si to logicky nese i nedostatky původní hry, což je v tomhle případě tuna hluchých míst a patosu, které prostě hrozně škodí tempu. Jinak ale dost podařená adaptace. 7,5/10 ()