Možno príde aj kúzelník

Československo, 1982, 16x50 min

Kamera:

Petr Čepický

Účinkujú:

Jiří Lábus, Oldřich Kaiser, Jiří Korn, Zdeněk Srstka, Jiří Wimmer, Miloš Kopecký, Ondřej Havelka, Jaroslava Kretschmerová, Josef Dvořák, Jaroslav Čejka (viac)

Zábavný cyklus Možná přijde i kouzelník se zapsal nejen do zlatého fondu televizní zábavy, ale především do paměti několika generací televizních diváků. Zásluhu na tom má především trojice jeho moderátorů Jiří Lábus, Oldřich Kaiser a Jiří Korn a jejich jedinečný humor, který uplatnili napříč každým dílem tohoto legendárního cyklu. (Česká televize)

marek86

Velmi humorný pořad s legendární dvojicí Kaiser a Lábus v hlavních rolích. Zábava která ani po těch letech nezklame. Moje hodnocení 7,5/10 ()

FireTight

I jako člověk, který dobu vzniku tohoto pořadu nezažil a logicky jsem tedy některé narážky a vtípky nemohl bez dodatečného vysvětlení rodičů pochopit (například komentování jednoho dílu jako narážka na "českou verzi" německého Ein Kessel Buntes), považuji Možná přijde i kouzelník za legendu české televizní tvorby. Trojice Lábus, Kaiser a Korn začátkem osmdesátých let společně s ostatními účinkujícími (namátkou Wimmer, Černoch, Srstka, Hanušová a další) zkrátka naprosto dominovala a i dodnes dokáže naprosto převálcovat kterýkoliv novodobý pokus o zábavný pořad. ()

boni

Na pár opravdu výborných scének vždy připadalo strašné množství nudné vaty, ale i tak hřejivý nadprůměr televizní tvorby v oblasti zábavy. __ A ty opravdu legendární výstupy zná dnes díky YouTube snad každý, jakmile se někde objeví dvojička Jiří Wimmer - Karel Černoch… tak ihned zbystřím, neb čichám kvalitní zábavu. ()

Bartoloměj

v dnešní době vtipných a častých estrád, už bych neměl šanci hodnotit, neb mi stačí jen zahlédnout jakoukoli taškařici tohoto ražaní a naskakují mi pupeny zvící kachnich vajec, ale tenkrát nic takového nebylo a mi si o každém díle vyprávěli ve škole. jo a taky jsem doufal, že jednou tam bude i ten kouzelník... ()

montenegro

Klasika TV zábavy. Kaiser s Lábusem prostě fungovali. Nej scénky- Hodina dějepisu, Referent Kubrt, Lůďa v pubertě, A ty se ptáš, co já, Klíště, Boney M.... ()

DadysGirl

Humor, který je mi blízký a vyhledávám jej dodnes... Bohužel, už ani hlavní aktéři neudrželi kvalitu v pořadech ve kterých zkusili navázat... Ale tady není co vytknout... Scénky jako Luďa, hodina dějepisu, klíště, Wimmer a Černoch... Ode mne veliké díky!!!! ()

ForGump

Vynikající pořad. Humor pánů Lábuse a Kaisera doplněný o Jiřího Korna, včetně skvělých dvojic jako Wimmer - Černoch nebo Srstka - Hanušová, je legendární a většina skečů, řečí či scének jsou nezapomenutelné. A v dnešních dnech, kdy opět Kouzelník dostává své reprízy na kanále ČT3 nelze než skutečně ocenit s jakou vervou a chvílemi více i méně markantnějšími špeky rýpali do tehdejších pořádků a úsměvně je parodovali. Kouzelník je sice estrádou, ale estrádou jednak humorně vypiplanou a odvážnou, která zaplňuje v 80. letech prázdné okno, neboť nesnese téměř žádné srovnání s produkcí ČST tehdejší doby. Kouzelník má své vlastní definiční okénko. Byť v porevolučních dílech už bylo patrné lehké otupování, asi také proto, že se periodicita vysílání zkrátila na půl roku a docela to pány limitovalo v invenci (s výjimkami typu Klíště nebo Hodina dějepisu), ale naštěstí skončili zavčasu s grácií. Kouzelník je v šedi normalizace mimořádným pořadem, který měl například na rozdíl od Televarieté daleko vetší možnost roztáhnout křídla. To o co se Dvořák v Televarieté místy pokoušel přebila absolutně šílená skladba vystupujících, kteří zastupovali tehdejší komunistický blok. V Kouzelníkovi také nalezneme podivnosti doby, samozřejmě ztvárněné například v dobové popmusic, ale nemám důvod se za Kouzelníka stydět, naopak si ho rád dám znovu, protože Lábus, Kaiser, Korn a další byli pevní a odvážní. 80% ()

Suomi

Kdyby tam nabylo tolik zpěvu a hudby, tak je to na pět hvězdiček,Kaiser a Lábus a jejich vylomeniny, kde i Korn sem tam něco vtipného přidá. ()

Stejšn

Scénky výborné, jak ústřední čtveřice, tak i Wimr s Černochem, Triky a pověry a další. A líbily se mi i hudební výstupy hostů. Celá estráda měla tempo a vtip, i teď se na to rád podívám. ()

xxlch

Kdykoliv, mi dnes kdokoliv, položí hloupou otázku,odpovídám na ni "a ty se ptáš,co jáá" a zavzpomínám na Jaruš Hanušovou.A je úžasné sledovat,kolik citátů z těchto pořadů, zůstává mezi lidmi,kteří ani nevědí,odkud pocházejí- a je to "upe noumáuní! ()

macetoma

V tehdejší době jeden z mála druhů zábavy, na který jsem se v TV těšil. Trio Kaiser, Lábus, Korn to umělo rozbalit. Dávám 4 hvězdy. ()

Kubi21

Nemohu jinak než dát za pět(*). Co na to počítač? Cože, mlčí! PS: Těžký týden referenta Kubrta udělal ze mě psance. Každý chce gumičky. ()