Po viac ako polročnej odmlke sa na scénu vracia český provokatér Kamil Bartošek, známy ako Kazma. Internetový fenomén, ktorého videá majú milióny pozretí a vyvolávajú kontroverzné reakcie, uvedie do kín celovečerný film. Dlhopripravovaný projekt, na ktorom Kazma a jeho tím pracovali v najprísnejšom utajení 4 roky, sa už v augusta dočká svojho veľkého odhalenia v slovenských kinách. (Bontonfilm SK)

Olík

Největším problémem je samotné jméno Kamil Bartošek aka Kazma Kazmitch. Myslím si, že nejsem jediný, kdo od jeho „přísně utajovaného projektu“ čekal mnohem, ale mnohem víc. Kdyby podobný film natočil dejme tomu….nevím....třeba plácnu Karel Janák, tak si jenom řekneme: „no, dobře“, ale v tomto případě bych se nebál použít slovo zklamání. A přitom co se týče filmařského řemesla, tak to nebylo zase tak špatné, ale. Kazma přirozený jako vlk uprostřed ovčího stáda, ostatní postavy jako z Kameňáku, vtípky jsou na tom stejně, skloubení reality s fikcí taky nefungovalo, jak jsme zvyklí a tak jestli je třeba něco vyzvednout, tak snad jenom marketing, který samotné produkci předcházel. Na druhou stranu, jestli ten celý humbuk měl být za účelem opětovného získání srdce Andrei Kalousové. Natočit celovečerní biják, aby se ke mně vrátila holka….tak to potom klobouček pane Kamil :D ()

NorseSword24

Nápad to nie je zlý a celý priebeh deja bol pekne premyslený, rovnako tak mali premyslené ako brutálne zarobiť. Z hľadiska filmu to je jednoducho slabé. ()

mrHoracio

Kazma by už nikdy neměl psát filmové scénáře a už vůbec by neměl hrát. Kdyby vystříhal většinu scén s ním a jeho holkou, a nechal pouze Heist momenty a show, kterou on umí jako málokdo a prakticky nemá v ČR konkurenci, tak by udělal nejlépe. Příběh (možná kousky skutečné akce) ohledně sázkové kanceláře a podvodu s vykopáváním, zakopáváním a cirkusačením kolem auta a poté milionem dolarů v jednodolarovkách stojí za to. O Kazmovu herectví se snad radši ani nebudeme bavit (hodně plytké, amatérské až trapné). A o product placementech na každém metru také škoda slov. Každopádně show to byla epická - a pokud je pravda alespoň 30%, tak super. Nicméně tomu, že v tom bizarním "filmu" na konci opravu hrál Bartoška, Langmajer, Hádek, Sokol, apod. fakt nevěřím - úvaha o AI (Kazmova zkušenost s fejkovým Zemanem) je na místě. Oneman show opravdu dokázala, že je opravdu jen a pouze "oneman" projektem jedině o Kazmovi (a jeho nevyzpytatelnému egu) a měla by se vrátit na internet. ()

Mara97

Postaví cirkus mezi paneláky a diví se, že jim tam chtějí lidi? Odehrají jakousi půlku představení a hned zase odjedou, zanechají po sobě rozrytou půdu, nikoli jen udupanou a nikdo si toho jako nevšimne? Ani těch 100 pejskařů, co se po té ploše denně projde? A ten veškerý doslova cirkus bez jakéhokoli schválení majitele pozemku i města? To jsi to Kamile pěkně všechno promyslel. Příběh v mnoha ohledech silně drhne, cirkusu ani natáčení falešného filmu nemůže snad věřit nikdo, i v dalších věcech vzniká více otázek než odpovědí. Reklama od Fortuny byla nekonvenční, nicméně také to vyvolá chuť sázet, jejich markeťáci ví, co dělají. Ve filmu je smyšlené snad naprosto vše, jen bych Kazmovi a jeho crew věřil třeba to převlečené auto Manner v obchoďáku – toto oni umí a je to taková jejich nevinná lež, která se realizuje poměrně jednoduše. Nad to všechno je ale potřeba se povznést, sice už Kazma nehraje tu první ligu, jako dříve, ale pořád to baví, jen od toho nesmíte nic očekávat. Půl hodiny to bylo celkem solidní zábavy, až na trapné infantilní fórky typu půl melónu, kdy jsem chtěl vstát, odejít z kina a tu černou kartičku hodit do nejbližšího koše. Po tom všem jsem ale rád, že jsem do kina šel, byl to takový jiný druh filmu, vlastně to ani není klasický film; že jsem se zkrátka nenechal odradit komentáři těch, co hodnotili, aniž by film vůbec viděli, nebo Kazmu bytostně nesnáší a přes své předsudky se již nedokáží přenést. Bavil jsem se, jen to už nebylo tak moc kvalitní jako dříve, ale ne, tu jeho hloupou hru další v řadě a la český sen opravdu hrát nebudu. Nicméně to ukazuje, jak moc kvalitní marketingový tah to je – díky šifrám budou skalní fans chodit na film stále znovu a znovu, což v podstatě zaručuje letošní rekordní čísla sledovanosti. Ve schopnosti vytřískat z toho co nejvíce prachů Kazma vždy převyšoval ostatní. Ještě ideálně u toho vybrat nějaké plyšáčky, to se vždy bude hodit, ať se trochu zlepší ta jeho pošramocená pověst, jakmile se zase stane nějaký ten malér ve světě. ()

Razzor_82

"Celý film je jen fikce!" Kamilova celovečerní heistovka ze které smrdí další podfuck. Uschování auta a celé to vymrdání s Fortunou je zajímavé. Jenže samotné zpracování působí dost amatérsky. Příběh je takřka nulový a všechny herecké výkony jsou trapné. Pózer Kazma je viditelně velký matcho. Proto je obklopen jako mozek celé operace  kripl-týmem. Jejich mentalita je jako z pomocné školy a proto nevěřím, že by dokázali něco takového uskutečnit. Fake projekt na film Tajný zákop jediný pobavil. Jinak emoce na bodu nula. Plyšáci pro Ukrajinské nebo vyznání lítosti Kalousové jsou pro mě jen obyčejný apel na city. Prostě, když zabalíte hovno do celofánu a špičkovým marketingem poblázníte lidi, bude jim to chutnat jako čokoláda. Viděl v kině  4/10 ()

Plechpetr

Kazma prodloužil svojí šou na stopáž průměrného filmu. Film jako takový je za mě super. Spoustu z Vás píše, že se děj v covidové části zasekne a už nefunguje. Za mě to jede pořád stejně. Humoru je tu požehnaně a já jsem se královsky bavil. Upřímně doufám, že i tohle má vyšší smysl, než jen šou pro lidi a za účelem prachů. Myslím, že nakonec všechny ty prachy protečou přes nadace na smysluplné léčby. 22 míčů by se mě teda hodilo a jsem zvědavý, kdo, jestli vůbec někdo, je odveze domů... Tak bohužel. ()

Harry_

Kritika snímek nesnáší, tady na CSFD se hodnotí ode zdi, ke zdi, takže místním výsledkem je průměr. Je mi to jedno, každý kdo viděl jeho akce na streamu, věděl, do čeho jde. Je to Kamilův egomaniacký sebeportrét na pozadí lupičské komedie s prvky lovestory, sociálního inženýrství a ne příliš častým, ale také ne originálním, přesahem do reality.  Lidé chodili na Dannyho parťáky, Podfukáře, tak proč ne na Kazmu jak podojí Fortunu? Na české poměry jsou jeho akce bombastické a nikdy nevíte co je prank a co ne. Občas tam přidá nějakou charitu, asi aby si vykoupil svědomí. Proč ne? Řada lidí nedala nikdy nikomu nic. V Česku je kritika založena hlavně na závisti. Šel jsem na delší odlehčený Kazmův stream a dostal jsem ho. Skvělá kamera, uvěřitelní herci, výborně sestřihané a grafickými fintičkami vyšperkované narcistické béčko, kde děj je druhotný, téměř celý smyšlený a k tomu jsou přidány nápovědy na spotřebitelskou soutěž v realitě. Na miliondolaru_cz jeho akce/prank pokračuje a vidíte frontu lidí u trezoru s milionem dolarů i v noci. Komu se tohle povedlo? Není to klasický film, ale o tomhle počinu se bude ještě dlouho mluvit. ()

anitae

Kazmu nesleduji, ale tohle jsem chtěla vidět. První třetina fajn, další k tak k přežití a ke konci mě to vyloženě nebavilo. Zbytečně sprosté, místy trapné.  Za mě dokonalý marketing, zážitek v kině nic moc a blbý pocit, že jsem se nechala nachytat:) ()

Queb

Pro mě asi poslední „šance“ kterou jsem Kazmovi dal jako tvůrci. Jeho tvorba je upadající jak kvalitou, ale za mě hlavně „myšlenkou“. Předtím jeho věci byly o tom, že „podělával“  něco neurčitého – nějakej systém, nějaký „organizace“ atd… a teď prostě podělává svoje diváky a fanoušky. Za mě ztratil veškerou „důvěryhodnost“ jako autor, nedá se už absolutně věřit, co je pravda a co je lež nebo podělávka na svoje vlastní diváky. I jako film samotný to nebylo nic o čem by jste psali domů. ()

vojan9 odpad!

Přes velice očividnou lež jak to bude samozřejmě exkluzivně jenom v kinech, musel pán který si téměř ve 40 letech říká Kazma Kazmitch, vypustit tento výtvor i na Netflix protože prachy nesmrdí. Zkusil jsem, splnil moje očekávání, velký cringe a ostuda že někdo takový dostává jakoukoliv mediální pozornost. Sledování shopaholic adel vám přinese větší kulturní zážitek. ()

hrumsrt

Jestli mě nějaký film vyloženě letos štval už svojí existencí, je to tenhle... Kamila aka Kazmu mám vlastně rád a to vlastně vůbec jako nějakého krále podělávačů, ale jako obyčejného kluka, který má smysl pro humor a především neustále zkouší něco nového.. Onemanshow: The Movie je projekt, který je ale jen další reklamou na další zku*venou Kazmovu hru, jakou balamutí lidi a co víc děti, kteří si nedokáží spočítat, že za SMSku s indicií, nebo lístek do kina, musí někdo zaplatit. Nevidí, že Kazma arogantně vyrazil do kin v době jednoznačně nejzajímavějšího promítaní v roce, kdy proti sobě stála nová M:I, ulítlá Barbie a opulentní Oppenheimer. Není třeba se moc bát, lidé kteří do kina chodí pravidelně, tak si cestu vybrat umí, ale jiní šli na promítání vyloženě jen za Kamilem, protože jim sliboval jedinečný zážitek, jaký nikdy nezažijí.. A já vám řeknu, co jsem v kině neviděl, ale až v tichosti domova bez všeho toho mediálního boomu prozíval.. Jednu spletitou reklamu na kdysi silnou internetovou značku, jednu podvrtnou soutěž při níž nutí lidi ignorovat film samotný a soustředit se jen na libovolná čísla, aby rozšifrovali správnou číselnou kombinaci  a stali se milionáři.. The Movie je cokoli, ale film to není..  A i když mě třeba i zasáhla Kazmova "skrytá zpráva" Kalousové, s níž se jako labilní snílek dokážu nějak ztotožnit, stejně to provádí tím nejhorším možným způsobem. Je to něco tak zbytečného, že v klidu mohl vzniknout další díl Ulice a já bych to ocenil. Moc hezké, že arogantně "zachránil kina", akorát že narušil rovnováhu.. Osobně to považuji za druhý nejhorší OMS, jakou Kazma kdy vymyslel.. Arogantní ochotnická fraška, kterou zachraňuje ten někdy osobnější náhled, jaký ale tomu jeho bouráctví moc nepomůže.. Je mi líto těch, kteří Kazmu adorují za ty jeho podfuky a nekonečné povyšování nad ostatní. Jednou po něm nikdo neštěkne a tuhle pitchovinu zapomněli lidi už v teď. Škoda, ale na výjimečně to musím napsat i na cizí zeď... 20% ()

rublik05

Jednoznačně se jedná o jednu z největších, ne-li největší českou filmovou událost tohoto roku, kterou si prostě nešlo nechat ujít, ačkoliv jsem se velmi divil, že se nám vůbec podařilo sehnat nějaká (dobrá) volná místa na premiérové promítání, když většina kinosálů byla vzhledem k mimořádně velkému zájmu diváků dlouho dopředu zcela vyprodána. Do kina jsem šel s vlastně docela jednoduchým očekáváním, a sice že mi bude bohatě stačit, když mě film pobaví. Byl jsem tak trochu preventivně skeptický, abych se vyhnul případnému zklamání. Žádné zklamání se však, díky bohu, nekonalo, naopak. Kazma si tentokrát připravil opravdu spektakulární podívanou, která zajímavým způsobem míchá fikci s realitou, de facto přehrává údajně reálné situace, reálné dění, vše je podpořeno velice kvalitní filmařinou, pěkným vizuálem a fakt velkou porcí humoru. Výhodou je také to, že se po celou zhruba hodinu a půl neustále něco děje, hluchých míst je skutečně minimální množství, týkají se především jisté romantické části příběhu, která mi přišla místy trochu klišoidní, naštěstí se ale jednalo pouze o několik málo krátkých momentů. Z výsledku jsem byl mile překvapen, pobavil jsem se opravdu královsky, příběh mi přišel zajímavý a dobře zpracovaný, prakticky tomu nemám moc co vytknout. Nešlo si nevšimnout zdejších velice kritických recenzí, krásně to mimochodem oglosoval kolega Vikta (!), díky kterým jsem nucený film o pár procent lehce nadhodnotit, jelikož si myslím, že si takovou vlnu kritiky opravdu nezaslouží. Tak či tak jsem s ONEMANSHOW: The Movie nadmíru spokojený. Dobrá práce. Viděno v kině 17.8.2023. 9/10. ()

marek86

Film absolutně nelze hodnotit jako film, musíte znát souvislosti tvorby Kazmy a kdo je zná, ten si to maximálně užije. Já jsem byl nadšenej! 10/10 ()

Hashirama

Takovou šumelenici v médiích i na ulici jsem nezažil snad od Bohemian Rhapsody. Mediální a společenská masáž, o jaké si můžou nechat zdát nejen ubohosti z ranku Marty Ferencové či Zity Marinovové, majáky fádnosti, trapna a pochybných hodnot s Langmajerem a Kostkovou, ale i všechny Body obnovy, #chybějícíanny, #chcíplímarťasové ba i BANGERy, které se mermomocí snaží prosadit svými reálnými kvalitami, ale v naší stojaté žumpě českého průměrného diváctva bažícího po Špindlech a Románech pro pokročilé retardy po nich neštěkne ani pes. V naší stojaté žumpě, kde šoubyznys znamená vydělávat si filmovými rolemi na nájem, chodit do ateliérů Ordinace jako do fabriky a tvářit se jako mistr světa, když dostanete třetí roli v Kriminálce Chánov a pak děláte rozhovor v DVTV, najednou přichází film, který se tomu silu sraček vyhýbá elegantním meandrem auteurského přístupu a  snahy uskutečnit, prezentovat a prodat svůj vlastní nápad, který není jen pokusem o nuznou nápodobu něčeho (aneb konečně máme naše cyberpunk sci-fi…sto let po Blade Runnerovi), ale svou vlastní vizí. Kazma uvádí jednoduchou heistovku se zábavnými postavičkami a kopou hlášek, které se nesou na lehčí pártyhárdovské vlně, a průběžně ji prolíná se svými minulými i momentálními skopičinami. Některé prvky jako katarze v doslovném stylu “nemůžu vám to vysvětlit, protože je to hrozně složitý” nebo vykopávání, zakopávání, překopávání a okopávání auta bez očividného smyslu svědčí o tom, že Kazma ve svém permanentním šoumensko-manipulátorském deliriu přemýšlel a kombinoval možná až moc, nicméně jakožto film to stále baví, jakožto heist komedie je to nenucené a vtipné a ve spleti s ONEMANSHOW to jde nemálokrát zábavně za roh a mixuje realitu i filmovou materii v originální tvar, který sice není zdaleka tak sofistikovaný, jak si asi sám jeho autor myslí, je však svým vlastním stylem a příspěvkem, který si s jiným rozhodně nespletete. Škoda, že se většina hodnocení napříč celou škálou zakládá na osobních názorech na Kazmu a nikoliv na samotném filmu (což opět jen dokazuje, jak výraznou personou je). I proto jsem rád, že je mi Kamil úplně u prdele, a to, co mě zajímá, je ten film, za kterej cáluju. 7/10 ()

R.I.P. odpad!

Sráč zůstane vždy jen sráčem. Návštěvnost kin na tuhle ubohost svědčí, že mladé generace jsou tupá vypatlaná individua umějící jen hledět do mobilu a sledovat stupidní kreteny živící se na idiocii těchto generací. Povedlo se z národa je stádo kretenů nemající vlastní úsudek, názor a slepě věřící sračkám kterých je internet plný. A to chtějí volební práva dát 16 letým dementíkům. Budoucnost národa je odepsána a nečeká nás nic dobrého. Vy jejich rodiče nesmejte se, protože vaše děcka vás nebudou ve stáří živit, ale nechají vás utratit. Čest výjimkám. ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva

29.08.2023

Stejně, jako měl snímek ONEMANSHOW: The Movie bezprecedentní první víkend, má nyní i bezprecedentní propad. Ačkoliv tak novému snímku Kamila Bartošky aka Kazmy už nikdo nevezme rekordní český otvírák… (viac)

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin