Po viac ako polročnej odmlke sa na scénu vracia český provokatér Kamil Bartošek, známy ako Kazma. Internetový fenomén, ktorého videá majú milióny pozretí a vyvolávajú kontroverzné reakcie, uvedie do kín celovečerný film. Dlhopripravovaný projekt, na ktorom Kazma a jeho tím pracovali v najprísnejšom utajení 4 roky, sa už v augusta dočká svojho veľkého odhalenia v slovenských kinách. (Bontonfilm SK)

DeJiF

Tak je to tu, film, na který jsem původně ani neměl v plánu jít, kdybych nebyl štědře pozván (ještě jednou děkuji převelice, už jsem byl párkrát osočen z toho, že špatně hospodařím s penězi s ohledem na to, kolikrát chodím za rok do kina). Když se den před mou návštěvou objevila první hodnocení, řekl jsem si s úsměškem, že asi půjdu na ten nejhorší film, co jsem kdy v kině viděl (možná dokonce horší, než Venom 2, u kterého dodnes svých peněz lituji). Nuže, je to pravda? Skutečně se jedná o tak odpadní film, že si zaslouží tak nízká hodnocení? Ani ne, ale zrovna sláva to taky není.  Kazma se tentokrát rozhodl zkombinovat svoji Show, založenou na principu "všechno nemusí být tak, jak to vypadá" s čistou fikcí běžných filmů, která nemá s realitou nic společného. Otázkou je, funguje to? Po té filmové stránce spíš ne, scénář je jako napsaný dvanáctiletým, který se od spolužáků zrovna naučil poněkud rozsáhlou zásobu sprostých slov a ještě mu maminka pověděla, co že to jsou vlastně drogy, sex a alkohol. Dialogy a herecké výkony někdy poněkud kolísají na kvalitě, ale na druhou stranu uznávám, že díky tomu, že se jedná o film a tudíž fikci, daří se Kazmovi docela slušně zakrýt, co že se teda doopravdy stalo (u těch méně jasných záležitostí). Po stránce toho, že to je stále ONEMANSHOW si myslím, že už film exceluje o něco lépe a je tu pár typických a pěkně vymyšlených OMS momentů. Na druhou stranu to opět všechno padá na fikčním formátu filmu a tudíž se nedaří plně předat zprávu, kterou normálně díly ONEMANSHOW mají. Dle kampaně se také jedná o první film, který nekončí v kině a to díky magické supr čupr kartičce, kterou jsem obdržel u pokladny kina. Já jsem ovšem člověk veskrze líný a mimo to za kino utrácím víc než dost každý rok, abych na to chodil každej den třikrát a luštil šifru, takže tato část filmu pro mě taky padá. Podtrženo sečteno, jedná se o polofilm, který na kvalitě neustále klesá a stoupá, plný dobrých, ale i vyloženě špatných momentů a s relativně hloupým scénářem. Můj verdikt: Dávám zm*d... tři body. ()

Carcooli

Jak sám Kazma říká:"Tenhle film není pro filmové kritiky, ani pro filmové fajnšmejkry, ale pro lidi." A pod to se můžu podepsat. Já, jako člověk, který se chce v kině prostě a jednoduše "jen" pobavit, jsem rozhodně cílová skupina. Mně to bavilo od začátku do konce. Rozhodně si počkejte úplně do konce až po závěrečné titulky, protože vás čekají ještě dva mezizáběry. Jasně! Je tam několik scén, které jsou vyloženě umělé, ale vůbec mi to nevadilo. Naopak. Celý film je uchycen tak, aby vám vysvětlil spoustu Kazmových akcí, kterým jste do dneška nepřišly na kloub. Nejvíc mě, jako holku, samozřejmě dojalo Vyznání lásky, které rezonuje celým snímkem a to rozuzlení to jen umocní. Prostě: Dobrá práce Kazmo! Nejspíš se nepřipojím do "dalšího pokračování aktivně", ale nelituju žádné minuty v kině. Povedlo se ti to :-) ()

JJaannee

Je to prostě další onemanshow, jen delší. Něco takového jsem čekala a dostala, takže bych tak přísná nebyla. Tady nejde o herecké výkony, byly tam úsměvné scény i smutnější, prostě o životě. Připomínka z dob ne tak dávných. ()

largesnake

3,5/10. Je to zvláštní (ne)film. Po filmové stránce je to všechno totálně špatně. Scénář jak kdyby nebyl, ten film je o ničem až na to že jde o nějakou další soutěž. Jako čekal jsem od Kazmy víc, než další soutěž, ale co víc od něj šlo čekat že? Ale musím pochválit sekvenci s cirkusem, tu jsem si i užíval, ale problém je že nic dalšího ne. Mohla by to být klidně další klasická epizoda OMS, ale Kazma si to natáhl na 100 minut a dal to do kin, jen a čistě pro prachy. No celkově je to faktický zklamání a komentáře typu "ten film je celkově na 3* ale jelikož je tu hodně odpadů a hejtu tak tomu dám 5*." Panebože ať tyhle lidi dostanou ban, to už rovnou můžete jít dát Premiérovy 5*, protože tam je hejt. Ach jo tyhle lidi by tuhle stránku měli přestat používat. ()

Dobry_clovek

Pokud dá někdo tomuto filmu 5*, což je stejné hodnocení jako pro filmové klenoty typu Vykoupení z věznice Shawshank nebo Forrest Gump, nemohu ho, jako recenzenta, brát vážně. Ano, dokážu pochopit, že se u toho někdo bavil, protože vkus je esence velmi vzácná a pravděpodobně se jedná o tytéž lidi, kteří se skvěle baví i při sledování Babobovřesk, ale pokud někdo tvrdí, že se jedná o dokument a zároveň obviňuje ostatní, že ten film nepochopili, to už je na vážnější diagnózu. Na druhou stranu, o odpad se taky nejedná, protože minimálně technická stránka je poměrně zručně odvedená, ale problém je, že to je to jediné, za co se dá film pochválit. Scénář je mizerný, o hereckých výkonech se nedá vůbec mluvit, zápletka je banální a hloupá a humor dětinský, opepřený nezbytnými buranskými vulgaritami, jak jsme u českých filmů z poslední doby zvyklí. Podezřívám Kazmu, že to sám ví a proto víc péče celou dobu věnuje marketingu než filmu samotnému. Jenže film není prací prášek a sebelepší obal nezamaskuje to, že uvnitř čeká prázdný obsah, který slouží jen tvůrci samotnému, nikoli divákovi. Ale aby se divák necítil úplně podvedený, je mu nabídnuta možnost vyhrát několik milionů za to, že tento očistec podstoupí několikrát, protože všechny " indicie " napoprvé nikdo není schopen odhalit. Jakou váhu má ale vábení člověka s pověstí mystifikátora a podvodníka, na to ať si odpoví každý sám. Jednu indicii Vám ale dám - seznam béčkových celebrit na předpremiéře, včele s " váženým podnikatelem " Ivo Rittigem. ()

Bilcusinho

Šel jsem na tenhle film bez jakýhokoliv očekávání, byl jsem připravenej na to, že možná budu odcházet s pocitem zbytečně promrhanýho času. K mému překvapení to ale bylo lepší, než jsem čekal. Ano, samozřejmě, pokud tam jdete s očekáváním celovečerního trháku s propracovaným scénářem, tak potom jste asi na špatný cestě a měli byste svoje rozhodnutí přehodnotit. Pokud ale jdete na oddechovku s dávkou typické Kazmoviny, potom jste tu správně. Chvilkama to sice bylo zbytečně utahaný, ale bylo tam dost vtipných pasáží, který to pro mě dostatečně kompenzujou. ()

RanMori

Šla jsem do kina, abych se pobavila nad tím, jak to bude blbý, a nakonec mě to zabavilo opravdu :D. Kupodivu mi to přišlo celkem zábavný a některá místa opravdu zajímavá, i když ta sebeonanie z toho fakt cáká v hektolitrech. Ale to k němu asi holt patří. Dá se to skousnout a mě hlavně baví ty jeho nápady - přesněji baví mě ty "story za kamerou" k jeho nápadům. A tohle fakt umí podat. (akorát teda WTF ty LGBT nesmyslný vsuvky tam? :DD) ()

jirikzaboj

Nechci Kazmovi vyčítat, že neumí natočit film. To on sám ve snímku v meta komentáři reflektuje a dává najevo divákovi, že to nebude obyčejný film. Pokud  bych měl tedy přistoupit na pravidla hry dokumentárního filmu smíchaného s mockumentem, tak by to nemělo být v celém tom formátu zabalené v tak nesmyslném formátu, který do sebe zkrátka vůbec nezapadá a tentokrát skoro ani nestaví na tom, že tomu máte vůbec věřit. Tímhle faktem ztrácí celý nápad svou váhu a do konceptu one man show vlastně skoro ani nezapadá a působí jen jako velice sofistikovaná reklama, která má za úkol přilákat co nejvíce diváků do kina a nejlépe opakovaně. Kazma tedy není dobrý scenárista, ani režisér. Je to businessman a toho si na něm cením nejvíce. Přesto hodnotím film jako film a ne produkt. Proto musím sám za sebe být o něco přísnější, jelikož jsem viděl reálně pár sketchů, které by stačily vyplnit průměrnější YouTube kanály. Ale abych nebyl jen negativní, tak produkční stránka, audiovizuální vypiplanost je na české poměry velice obdivuhodná a sem tam jsem se opravdu nad některými komediálními prvky pousmál. Katastrofa to rozhodně není a má to určitě svůj know-how, jak nalákat do kin. Přesto jsem odcházel s určitou unuděností a pocitem nenaplnění potenciálu filmu, na kterém pracovali jedni z nejschopnějších v domácí branži. ()

mrway

Tento film OPRAVDU NENÍ ŠPATNÝ! Do kin se dostal plnohodnotný večerní film od Kazmy. Příběh je dynamický a svižný. U snímku se rozhodně člověk nenudí. Má to být směsice všeho, která má na první pohled vypadat odpudivě, prostě něco co nemůže pasovat. Avšak opakem je pravdou. Tahle skutečnost dělá z filmu vtipné dílo, kterému se nedá říkat odpad. Celý film přilévá do ohně internetové persony Kazmy, ale dále vykresluje jeho trable v osobním životě. Spousta lidí mávne rukou nad jeho částečnou genialitou tohoto filmu. Příběhem se stanete svědkem nemorálního nabytí peněz, které by bylo za normálních okolností nelegální. Avšak příběh není nereálný, je vcelku realistický. Mohl se celý film stát? Ovšem, ale kdo to člověku dokáže? Umělecká díla, jako filmy či hudba, není před soudem prokazatelný. Nikdo z nás neví jestli se to stalo, ale pokud ano, tak pouze hrubý rys příběhu, protože některé části jsou pro dynamičnost přestřelené a vymyšlené, ale vše vtipně zabaleno, ale vše to do sebe pasuje. Co říci závěrem? Možná to že tento film schytává kritiku kvůli Kazmovi. Je to kontroverzní člověk, který má za sebou velkou armádu věrných podporovatelů, ale před sebou ještě větší armádu odpůrců. Já jsem do kina nešel z žádným očekáváním a byl jsem mile překvapen. Určitě to není film roku, ale hodnocení momentálně neodpovídá opravdové hodnotě filmu. ()

flyer.nick

Kazma je zpátky v plné síle. Ale oslabený o Markuse a je to na tom znát. Dokonce není v titulcích ani v poděkování, kde Kazma děkuje i paní svačinářce z mateřské školy. Jinak je to taková kazmovina, těžko říct, co si o tom myslet. Trapně mi asi bylo jen u některých hraných pasáží, kde herectví dostalo strašně na prdel. Kdyby to celé bylo víc jako jeho pranky v OMS bylo by to lepší. Celé to spíš působí jako parodie na akční filmy, romantické filmy a blbé filmy. Každopádně je to ale pokus o největší vyznání lásky co někdo zkusil udělat, i když mu to bude asi k prdu. Hlavně doufám, že ty svoje OMS videa promýšlel víc, než jak se snažil tady ukázat. Nicméně to čeká stejný osud jako Prezidenta Blaníka, je to teď nahypované, aktuální, ale za měsíc nebo dva po tom ani pes neštěkne. Nic světoborného se opravdu nekonalo, i když mohlo. ()

redsparrow odpad!

Kazmu bych pochopil, kdyby mu bylo stejně jako dětem, kterým jsou jeho pranky určeny a z kterých žije, ale tomu chlapovi je skoro 40 a předvádí pořád tu samou trapnost, jako když se pokušel v prvním rozhovoru na DVTV Martinu Veselovskému tykat a byl suverénně utřen. Jsem zvědavý jak dlouho na tomhle stylu humoru chce přežívat, už to není na dlouho. Tak honem, borče, ještě někoho vytrolit! ()

Vakojezevec

Kazma se definitivně etabloval jako národní digitální skořápkář lákající lidi na kuličku kterou je přeci tak snadné najít, leč ona je vždy schovaná "v tom druhém hrníčku". Někde řekl že se tu netočí nic nového a že sem teď hodil granát....Ano, hodil, ale spíš po vzoru opic ho*ínko, sic neobyčejné, ale pořád je to h...... ()

oskiii

Neviděl jsem, nechystám se….proto nehodnotím. Musím však ocenit Kazmův marketing. Všichni ví co dělá, přesto si koupili lístek na něco, o čem nebylo dopředu jasné zda vůbec existuje. Těžko říct jestli ze zvědavosti, nebo kvůli těm 22 milionům. Ve své podstatě bizarní, ale vyšlo mu to. ()

DanGreyman06

Předem říkám že hodnotit tento film není nic jednoduchého, jak se zdá. One Man Show the Movie je film... no je to on vůbec film nebo jen spíš hra? OMS the movie je mix klasického pořadu One Man Show okořeněný přidaným příběhem navíc zakončený informací o hře, do které se můžete zapojit a vyhrát prý 1 000 000$. Tento film určitě nebude pro každého, protože je to něco prostě jiného než co tu bylo a na co je člověk zvyklý. Jedná se o to jak Kazma zakopal tenkrát to svoje auto + je to okořeněné tím domyšleným příběhem, který je i zakončen romantickou chvílí a právě již zmíněným infem o hře. Pro někoho to může být bombastické, pro někoho průměr a někdo tento film může i nesnášet. Těžko se to popisuje, ale můžu říct že ať už je One Man Show the Movie cokoliv, tak jsem toho velký fanoušek. Jako fanoušek Kazmy se mi líbilo to provedení jeho plánu a jako Fanoušek Filmu mě vysoce bavila ta omáčka kolem a ty postavy v ní. Nejlepší výkon zde však podává herec Kostas Zerdaloglu, kterého můžete znát z filmu Párty Hárder: Summer Massacre. A zde má i podobnou roli. Prostě co slovo to perla a kdybych na tento film měl jít znovu, tak jen kvůli němu. Dobrá byla i postava Steva, hlavně tedy jeho auto. Film je i dost slušně natočen a vypadá fakt hezky. Příběh není nic světoborného, ale neurazí a místy právě i pobaví. Asi tak 10 minut před koncem filmu jsem dostával i lehce pocit toho, že ten film začíná být už celkem zdlouhavý. K samotnému jádru pudla a to o té hře řeknu následující. Kartička na památku hezká a je to jeden z důvodů proč jsem na to šel a ve filmu hledal ty čísílka, ale určitě se hry nezúčastním. Protože si nedělám planné naděje o tom že se těch 22 milionů korun dá vyhrát. Jak říkám One Man Show the Movie je těžké hodnotit a označit i vůbec za film. Ale můžete to brát jako dobrej mix dokumentu a komedie. Film se mi rozhodně líbil a bavil a určitě má za mě na víc než na 51% co na čsfd zatím má. Ale rozhodně to nemusí sednout každému. Já ho můžu ale s čistým srdcem doporučit. Sice bych ho neoznačil za nejlepší český film vůbec, jak někteří tvrdí, na to máme dost jiných adeptů, ale rozhodně je OMS nejlepší český film za poslední dobu, kdy kina víceméně znásilňují jen nevtipné a nudné české komedie či dokola furt omívané pohádky. One Man Show the Movie stojí za zhlédnutí, ale možná můžete i klidně počkat, až to bude někde na dvd či volně někde ke stažení. Osobně nevím kolik tomuto filmu dát bodů. Ale zatím z mých včerejších pocitů si Kazmův první film odnáší *****. ()

Peky

Marketing filmu je parádní, ale co se týče samotného obsahu, tam už je to podstatně slabší a příliš mě to neoslovilo, asi už nejsem úplně cílová skupina. Pár gagů mě sice pobavilo, ale jinak mi hrané scény obecně přišly cringe a spíše mě nudily. Celý ''příběh'' se pak navíc z drtivé části točí kolem jedné dřívější epizody, která je v mých očích vůbec nejslabší z celé OMS, a plátno kina si moc nezaslouží. Markus zkrátka OMS chybí, a to dost. EDIT: Baví mě tady ty recenze zapšklých ''boomer'' debílků, kteří film ani neviděli, ale hodnotí odpadem, protože nemůžou překousnout, že se v dnešní době dá vydělávat i jinak, než chozením celý život do fabriky na dvanáctky. Socialismus skončil, coondy. ()

framil odpad!

Údajně nejúspěšnější Český film. Ovšem důležité je "údajně". To proto, že opět "údajně " většinou diváci dostali pozvánku od Kuzmy. Tak kde je pravda? Tak je film takový trhák nebo je to nafouklá bublina ? Snad se to dozvíme přímo od Kuzmy. Ovšem aby nezazněla jen kritika. Jako nápad a poté promo akce, reklama je geniální. Je fakt, že několikrát před premiérou jsem byl v kině , CineStar, a pokaždé byla velká resp. dlouhá upoutávka na Onemanshow.P. S. Sorry, že pořád píšu Kuzma, správně je samozřejmě Kazma, ale nějak mi tam vždy skočí u. ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva

29.08.2023

Stejně, jako měl snímek ONEMANSHOW: The Movie bezprecedentní první víkend, má nyní i bezprecedentní propad. Ačkoliv tak novému snímku Kamila Bartošky aka Kazmy už nikdo nevezme rekordní český otvírák… (viac)

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin