Vitajte na starom dobrom divokom západe, ktorý má každý rád! Horizont: Americká sága sa odohráva počas obdobia americkej občianskej vojny v 60. rokoch 19. storočia a prezentuje predvojnové aj povojnové obdobie. Celovečerný film zavedie diváka na emocionálnu cestu na ktorej zažije obdobie rozkvetu Ameriky očami rodín, priateľov i nepriateľov. (Vertigo Distribution)

Bogrant

Costnerove životné prianie sa stalo skutočnosťou a jeho westernový kolos odštartoval postupným a pozvolným rozpoznávaním postáv a miest, ich osudov a problémov, ktoré sú načrtnuté pútavým dejovým pozadím, bez príkras, s bolesťou a čo najvierohodným obrazom danej doby, doplneným fascinujúco nasnímanou krajinou, krásnou hudbou a všadeprítomným pocitom Kevinovho totálneho nasadenia, perfekcionizmu a oddanosti danému žánru a spôsobu tvorenia, ktorý sa dnes už príliš nevidí. Ako milovníka westernov o to viac zabolí obrovský finačný neúspech a tak nezostáva nič iné ako dúfať, že sa to nejakým zázrakom predsa len podarí dotiahnuť do úplneho konca. Stavať je rozhodne na čom. ()

TOPmoovie

filmy z ktorych pozitok ma reziser a nikto iny. zaver sa podoba na psychoticke bluznenie Christopher Nolana alebo juraja jakubiska. 3* davam za bojove sceny, ok. ale potom uz iba otazka  - kevin, takto sa chces priblizit k filmu tanec z vlkmi? je asi lepsie nerobit nic, ako podliezat vlastny standart. ()

CHYREN

Tohle prostě nefungovalo. Oceňuji práci, jakou si tvůrci dali se vším co k tomuhle filmu patří, ale pokud člověk zná jen trochu víc skutečnou historii USA, příjdou mu mnohé scény poněkud naivní. jakoby zlo muselo vždy mít nějakou příčinu. Nemá. Prostě někdy zlo vychází od lidí, kteří jsou zlí. A pochybuju, že ti "dobří" byli v té době a na tom místě tak početní. Nemohli být. Kostnerův svět mi připadá jako hezky upravený účes "na pěšinku". Ve skutečnosti je blíž k pravdě to, že v té době a na těch místech byl tenhle svět jako zpocené vlasy ušmudlaného bezdomáče, který má ve vlasech zalepené kde - co. Nejen US žvýkačky. A jen velmi vzácně se vyskytl pramen vlasů, který byl alespoň bez vší. I tak by neměl dlouhého trvání. ()

Pavelkedar

Zhruba v polovině jsem to vzdal a nevím, jestli vůbec budu mít chuť to dokoukat, "abych si doplnil vzdělání". Pokud chtěl Costner uzavřít filmovou karieru bombastickým velkosnímkem podobného žánru tak, jak  ji v roce 1990 nastartoval, tak střelil hodně vedle. Přestřelené ambice.  Nemělo to šťávu, spíše nezajímavé, atmosféra jakbysmet. Spíš měl dokončit Yellowstone, který neměl chybu a ve kterém byl naprosto vynikající . Pokud se budu chtít vyžívat v těch vyzdvihovaných  "panoramatech" a atmosféře pionýrů Západu , tak to raději zkouknu znovu "1886". ()

cernymotyl

Výprava skvělá a padouši výborní. Děj je ale příliš rozkouskovaný. Jako by film rozstříhali a náhodně slepili. Tohle měl být seriál o délce 6-8 hodin.  Předpokládám, že se děj odehrává v roce 1859-1865, kdy probíhá občanská válka. V té době běžně používané revolvery (Colt 1853, 1860, Remington 1858) a pušky neměly jednotný náboj, ale byly to perkusní předovky nabíjené prachem, kulí a sólo zápalkou na piston. Ano, později se objevily konverze těchto revolverů na jednotný náboj, ale opravdu až později. ()

funkyman

juj, Kevin ..zase si sa stratil..uz po niekolky krat..a teraz si priniesol co ? dokumentarny pohlad na urcitu cast dejin , ktoru si uz raz neprekonatelne opisal? ..problem je, ze sa nevies rozhodnut, ci to ma byt dojak, real life, sentimentalna novela..a bohuzial to tak aj vyzera-taky mix..nuda, patetizmus niekedy az na urovni argentinskych popoludni na Barrandove - je z toho iba tvoj dalsi Postak.. ()

Belmond

Kevin Costner si natočil rozsáhlou výpravnou ságu, která startuje prvním že čtyř filmů, který vůbec netrpí nedostatkem kvalitní filmařiny, ale právě konceptem ságy jakožto formátu. Protože to je formát, který už nějakou dobu nejsme zvyklí vídat a mladší diváci vzešlí z dnešní uspěchané doby se nejspíš s tímto přístupem nebudou potkávat. Máme tu totiž tříhodinový úvodní film a to se počítá s tím, že v následujícím roce musíte vidět další tři takové kousky, aby jste mohli ohodnotit zážitek z tak rozsáhlého eposu. Proto i řada kritiků má problém s hodnocením, jelikož se v tomto díle skutečně nestane nic převratného. Setkáváme se se spoustou postav, o jejichž minulosti se často nedozvíme vůbec nic a obecně se vznáší samé otázky a očekávání, ale ne odpovědi. A s tímto je potřeba počítat. Jinak chápu a jsem rád, že Costner neuvedl svůj nový projekt jako seriál, ale naopak měl koule na to uvést ho do kin - protože na velkém plátně vypadá Horizont zatraceně dobře. Všechny ty záběry na panenskou přírodu divokého západu, vesničky, kostými, práce s kamerou - doslova v každém záběru je na co koukat. A já se těším na další díly (doufám, že se jich dočkám), protože se mi sakra líbilo vidět film jako ze staré školy a fandím Kevinovi. A vy by jste měli taky a zajděte do kina, protože můžete být u něčeho velikého. ()

SkulaveOko

Po dnešnej nekompletnej projekcii bezpečne vieme, že Kevin Costner: (1) sa narodil neskoro a je mu to jedno; (2) je tvrdohlavý ako mulica; (3) patrí k nemnohým filmovým srdciarom. Nič to od diváka nechce, pozerá sa na to dobre a rád pôjdem aj na pokračovanie. Len či dovtedy nezabudnem, kto je kto.     Ako hodnotím: https://www.csfd.cz/uzivatel/921888-skulaveoko/o-mne/ ()

Merotren

Je to strašně divná matlanina, u které prozatím nechápu, co tím chtěl autor sdělit. Film, který se toho snaží říct tak moc (nebo až moc málo?), až si tím sám podkopává nohy. Spoustu linek a jejich podlinek, které kromě té ústřední z prvního aktu nejsou dostatečně zajímavé, divně se mezi nimi přeskakuje a nebyly představeny tak, aby mě zajímaly (představení linky s karavanem až po 2 hodinách mě přijde fakt divné). A že se Costner objeví až po hodině, je v tom filmu tak 30-40 minut max. a ani ta jeho linka není hlavní (možná dokonce ta nejzbytečnější z těch hlavních), mě přijde nejvíce zarážející (hlavně, že je na ústředním plakátu). Kromě té první hodiny se v tom filmu pomalu nic neděje. Ale alespoň to vypadá a zní hezky, ne že ne. Jen bych si ty přirovnání jako epický, monumentální, atd. nechal až na příště. Finální sestřih baitící na další díl tomu tak naznačuje, ale proč to tak nemohlo být i na poprvé? Přece jenom to má 3 hodiny. Při tom ten první akt se celkem povedl. Pomohlo by tomu, kdyby se nějaké linky začali propojovat už tady a ne až v příštím díle. No uvidíme. 6/10 ()

vimluk_CZ

Tohle je naprostá kino-povinnost pro fanoušky filmu a pastva pro oči. Western v kinech už vlastně umřel, teď kralují akční čuprhrdinové a zajeté franšízy. Tohle je úplně jiný typ filmu. Je to film, který představuje živoucí svět, kde každá postava je komplexní, dialogy a obecně některé dějové oblouky se točí okolo maličkostí (které ale dodávají světu náležitou uvěřitelnost a živelnost) a hlavně se na to všechno nádherně kouká. Začátek filmu, kdy dojde k jedné z akčních scén, je naprosto kulervoucí a vtáhne vás do sedaček (to samé i při drsné konverzačce a následné 1v1 přestřelce, která má naprosto parádní atmosféru). Celé to funguje neskutečně dobře jako první úvodní část něčeho většího. Už se nemůžu dočkat druhé části, která pokud bude jen z půlky tak dobrá, tak půjde o neskutečný film. Mě celý film sedl (až na poslední cca 2 minuty sestřihu - traileru z 2. části - to bylo celé divné a debilní) a všem doporučuji - DEJTE TOMU FILMU V KINĚ ŠANCI. Třeba vás mile překvapí, tak jako mou maličkost. Ty 3 hodiny fakt rychle utečou a ani mě nestačil bolet zadek, což se mi jindy stává i u kratších bijáků. Doma na telce ten film tak dobře fungovat nebude! ()

ANALYZATOR

Krásná kamera, hrozná hudba. Příběh se trochu táhne, některý části mi přišly zbytečně dlouhé, nic neříkající, nikam nesměřující. Horší 4*, na druhou část nejspíš půjdu taky. Viděl v kině. ()

jara12

Čtyřdílný western Kevina Costnera, režiséra Tance s vlky, je ambiciózní projekt, do kterého vložil desítky milionů vlastních peněz. První díl trvá tři hodiny a končí ukázkou z druhého filmu, což může zklamat diváky, kteří čekali víc akce. Costnerův cíl je realisticky zobrazit počátky amerického osidlování, což znamená drsné a nepříjemné scény, které se střídají s melodramaty. Horizont je western, který chce obsáhnout všechny žánry, což vede k nejednotnému výsledku. I přes snahu nabídnout vše pro každého zatím chybí výrazné postavy a nezapomenutelné scény. Jako první díl to ale funguje, a to je hlavní. ()

besenheim

Celkově to působí hrozně nesourodě a člověk se musí smířit s tím, že toho moc nepochopil a pamatuje si jménem ze všech postav asi tak dvě. I přes více výtek, které k tomu mám, z nichž víceméně všechny souvisí s touto zmateností děje a příliš velkou šíří všech příběhů, které film chce odvyprávět, jsem z toho vlastně nadšen. Exteriéry a výprava jsou dechberoucí. I když to množství příběhových linek a jednotlivých postav je skutečně moc velké, já jsem to osobně všechno hltal, příběhy mě zajímaly a charaktery postav bavily. Člověk k tomu musí mít přístup, jako by četl román. Jasně, nějaká větší dějová soudržnost a konzistentnější vyprávění by filmu určitě prospěli, ale já jsem spokojený. A dejte si pozor, že posledních nějakých deset minut filmu je trailer na další díly, který se objeví zčistajasna, aniž by divák tušil, co se děje, vaše dosud nabyté chápání děje to zruší a dostanete z toho krvácení z konečníku. Doporučuji proto dostatečně včas opustit kino. ()

BioRaj

Prooooooč jsi to jen Kevine nenatočil ve formátě 2,35 : 1 ????????? Takhle by to bylo za 5 . Kamera supr, hudba supr, výprava paráda , herci se snaží , ale proboha ten formááááát . Moc mě to mrzí  :-( ()

Naive

Starý dobrý Kevin Costner v nejlepší formě, western je evidentně jeho osud a je to vidět z každého centimetru filmu. Už se těším na další díl. ()

Costnerův western propadl, pokračování se odkládá

Costnerův western propadl, pokračování se odkládá

11.07.2024

Je hezké, když si slavní auteuři plní vlastní filmové sny. Takový snímek vždy provází zarputilé odhodlání, s nímž tvůrci převádějí film na plátno, což si ve většině případů rozhodně zaslouží obdiv.… (viac)