Rabbit Hole

Priemyselný špión John Weir bojuje za demokraciu, keď ho z vraždy obvinia mocné sily schopné ovplyvňovať a ovládať obyvateľov celého sveta. (SkyShowtime)

ilemas

Není to akční jak u Sutterlanda bývá zvykem, místy ukecané až nudné, spousta flashbacků a problikávajích záblesků, děsně mizerná hudba při akcích, neustálé klepání palcem mě už lezlo na nervy, chaoticky vyprávěný příběh, že jsem se v tom ztrácel, ale jako celek docela ujde. 24 či něco snad lepšího se nekoná. ()

Bozvav

Velmi zajímavě natočený napínák, který se napříč díly chvílemi bohužel táhnul jak nedělní odpoledne u stoleté tetičky. Zvraty dobré, kamera luxusní, za mne chvílemi zmatený střih, ale jako celek dobré. Dialogy nebyly hloupé a celá ta složitá hra byla vcelku chytlavá. Kdyby místo osmi dílů, bylo šest a maličko vylepšili závěr, šla bych o hvězdu výše, takto zářivější tři. ()

Marze

Syrovy thiller, ktery ma komiku a nadsazku. Neni to originalni, ale zabavne ano. Dej je situovan na Manhatanu. Ma to tempo, exploze, sebevrazdy a vrazdy. Budete jako mys, kterou nekdo vodi bludistem. Tvurci moc nedodrzuji pravidla logiky a pravdepodobnosti, ale efektni zvraty jsou necekane. Neni jasne nakolik ma Weir situaci pod kontrolou. Snazi se nenechavat otisky v digitalnim svete. Nema ani chytry telefon. Postupne je jasne , ze jde o vic nez o pomstu jednotlivci. Tvurci nedavaji najevo, jakymi nazory na vse hledi - na cynicke nemoralni a tvrde prostredi. Mozna se divaji optikou lidi pracujici v tajnych sluzbach. ()

Camus

Vlastně by mě mnohem víc bavil thriller o firemní špionáži než o konspiračním spiknutí. V těch momentech, kdy se odehrává nějaký heist, léčka nebo její plánování, je to hodně fajn. Ve chvílích, kdy je to o konspiračním spiknutí a super vrazích je to tak nějak ok. A pak je tam taková linka, kdy má být hlavní hrdina psychicky nemocný a ta hraje tak prvoplánovou "dramatickou" hru, že mě až otravovala. Celkově ale svižně odvyprávěné, uspokojivě uzavřené (ten drobný cliffhanger s klidem ignoruju) a zábavně thrillerové. (Těch 70 % s klidem zaokrouhlím spíš nahoru.) ()

Vavča

Kiefer Sutherland je sice za zenitem, ale pořád umí, navíc Charles Dance to tady svojí přítomností celé roztancuje:) Seriál je to neuvěřitelně návykový a dobře scénáristicky vystavený, hlavní hrdina nikdy neví, co je skutečné a co ne, a pořád má v patách mocnou organizaci, která chce převzít moc v USA. Jakkoliv zní zápletka omšele námět a dialogy nejsou laciné, téma o manipulaci pomocí sociálních médií, médií obecně je velmi aktuální. Navíc jsou tady povedené fórky, například, když se Charles Dance ptá, a to je co za scifi, když mu líčí plán alá slabina ve Hvězdě smrti:)) Celkově má seriál velmi sympatické obsazení, je stále napínavý a nutí diváka taky trochu promýšlet a přemýšlet, rozhodně děj dovede překvapit. Obávám se však, že v dnešní době to může být pro část diváků překážka... ()