Mladá žena se vdá za okouzlujícího prince. Místo rodinné idylky ji ale čeká boj o holý život, protože ji chtějí obětovat děsivému drakovi. (Netflix)

Stanislaus

Upřímně řečeno jsem vzhledem k vlažnému hodnocení zde (ale i na Imdb) očekával od Mladé dámy nějakou pásově vyrobenou tuctovku, avšak po zhlédnutí musím říct, že se pro mě osobně jednalo o veskrze milé překvapení. Mladá dáma má líbivé vizuální provedení a svou atmosférou (ale částečně i příběhem) mi nejednou evokovala druhou Zlobu (Robin Wright jako by vypadla z oka Michelle Pfeiffer) či Šmakovu dračí poušť. Děsuplná dračice se tvůrcům co do vzhledu, hlasového projevu, ale i backgroundu velmi povedla a výtečně dotvářela ponurou atmosféru na první pohled pohádkového filmu, který byl však spíše fantastickým survivalem, v němž došlo na nejednu popáleninu či upálení zaživa. Ve výsledku bych dal filmu tři a půl hvězdičky, ale jelikož mi sedl, tak mu přidám na slabší čtyři. ()

dO_od

// Trailer filmu dělá medvědí službu, jinak je to taková napůl funkční snaha o pohádkový horor s feministickým přesahem, který není tak ošklivý a blbý, jak by se mohlo na první pohled zdát. Dobrý soundtrack, místy fajn kamera, Millie Bobby Brown to tahá nahoru, bohužel je to pořád celé mírně umělé a chybí tomu větší napětí. 6/10 ()

Malarkey

Na fantasy žánr se jedná o neuvěřitelně povrchní záležitost. Žádné složitosti, žádné hluboké vymýšlení. Prostě tu Millie Bobby Brown místo sňatku s princem vhodí do chřtánu drakovi a ona dělá všechno pro to, aby setkání s ohnivcem přežila. Pro fantasy diváka povinnost a pro nefantasy diváka možná pokus se žánrem, který by nemusel dopadnout špatně. A při nejhorším se tomu pořád dá říkat pohádka. Vizuálně povedená pohádka, která zároveň pracuje i s neotřelým námětem. ()

moviefreak

WOW!!! Netflix nakrútil fantasy surivival horor, ktorý síce má svoje dejové a predvídateľné chybičky, jemne MEH finále, ale všetko ostatné sadlo neskutočne! Nečakane temné, brutálne (pár dievčatiek/matiek fanúšičiek 11tky to nerozdýcha a pekne dlho nezaspí), skvelo zahrané, vizuálne nádherne nakrútené (neverím, že to stálo nejakých 70 miliónov), dizajn draka drsný a desivý (navnadilo na HOTD sezónu 2, PLUS ten lávový plameň TOP), a samotná Millie je prvý krát sexy? :D Áno, najväčšia poklona ide režisérovi!!! Vďaka jeho réžii sme dostali malý (ohňom vyleštený) klenot!!! ()

jhr

Kdo má rád přímočaré a úderné pohádkové fantasy ten si film užije. Milly Bobby Brown je v roli Elodie skvělá a dokazuje, že má na to hrát akční hrdinky. Během sledování mě několikrát napadlo, že by z ní byla dokonalá mladá Lara Croft. Samotný film obsahuje nečekaně podařené akční scény a má příjemně temnou atmosféru. Některé momenty jsou na pohádku opravdu drsné (za živa spalovaní ptáčci, popálená hlavní hrdinka nebo zmrzačení draka) a děj není hloupý. Samozřejmě se nejedná o žádný přelomový film, ale rozhodně má svoje kvality a není to nuda.  Ten, kdo tomuto filmu dá pod tři hvězdičky je idiot. Já osobně také kritizuji progresivismus, ale zde není až na absenci alespoň jedné silné mužské postavy nic, co by mě přišlo přes čáru. ()

• Dan Mazeau napísal k filmu scenár, no ten istý príbeh vyšiel ako románova adaptácia od Evelyn Skye, avšak vydaný bol o rok skôr s odlišnými dejom. Skye vysvetlila: "Najjednoduchší spôsob, ako si to predstaviť, je tento: Dan Mazeau napísal pôvodný scenár. Mala som možnosť prečítať si skorú verziu a dostala som voľnú ruku na napísanie vlastnej verzie príbehu, ktorá sa nakoniec stala románom. Román aj film môžu vychádzať z rovnakého základu, ale sú tiež každý svoje vlastné jedinečné umelecké diela." (Arsenal83)
  • Hlavní hrdinka (Millie Bobby Brown) má v závěru popálenou hruď v některých záběrech na levé straně a v některých na pravé. (Muffino)
  • Hoci sú šatníky a šperky umiestnené na fiktívnom pozemku bez fixného náboženstva, miešajú alžbetínske obdobie s katolíckymi symbolmi a morálkou. (Arsenal83)