Mladá žena se vdá za okouzlujícího prince. Místo rodinné idylky ji ale čeká boj o holý život, protože ji chtějí obětovat děsivému drakovi. (Netflix)

tonysawer

Na začátku si říkám "ty efekty nemají zdaleka na GoT", jenže pak přijde JENŽE... přijde samotný děj a ač se zdá očividný, tak je velmi dobře napsaný a až tak, že si - hned teď po závěrečných titulcích - jdu zjistit, jestli má film knižní předlohu. Závěr, takový ten #třebabudepokračování, je trochu kýčovitej jako brahmína, ale co byste čekali od Netflixu. Fakt se nebojím říct, že tohle je POCTIVÁ FANTASY. Víte někdo, jestli to má knižní předlohu? *Těch 5 dávám, protože je to tu zatraceně podceněné, spíš skvělé 4.* ()

Magicbaobab

Bylo to takové.. já nevím. Některé prvky, jako efekty, výprava a celkově vizuál, byl parádní, divím se, kolik lidí to tu haní. Drak vzhledově super. A hrdinka není úplně pitomá, i když pár blonďatých momentů by se určitě našlo. Jen nechápu, proč prostě někdy nemůže být drak jenom zvíře a predátor bez nadlidské inteligence a velice lidské povahy?! K čemu je to věčné vykecávání, moralizování a statečná gesta?!  Jinak, film je extrémně feministicky laděný, divím se, že si Jenny neudělala dítě s nějakou jinou ženskou a krále nekopla do zádele, o povinném rasovém zastoupení není třeba více  mluvit, je to na Netflixu, že ano... Takže jo, má to i výborné momenty, ale herectví M.B. Brown mě nijak neoslnilo a ostatní postavy jsou tam vesměs úplně zbytečné a černobílé. Dvě ** dávám za vizuál a pěknou potvoru. ()

JohnDark

Damsel, Fantasy, USA 2024, R: Juan Carlos Fresnadillo, H: Millie Bobby Brown, Ray Winstone, Nick Robinson, Brooke Carter, Shohreh Aghdashloo, Angela Bassett, Robin Wright, Milo Twomey, Nicole Joseph, Eloise Shephard Taylor, 80% ()

kamic

Skvělá podívaná, temná pohádka jako od bratří Grimmů. Millie Bobby Brown je tu fakt dobrá, bude zajímavé sledovat, jaké role bude dále hrát. ()

Zaks

Nie úplne typická rozprávka o statočnej princeznej a škaredej dračici. Je síce fajn, že sa občas až hororovo pritvrdí, no miestami je príbeh a správanie sa postáv dosť stupídne. Hudba je však skvelá, Zimmera cítiť i počuť. Za štyri poctivé drápy. ()

Chupacabros

A máme tu novej žánr....survival pohádka. Pestrobarevný prostředí v kontrastu s temnou jeskyní a ještě temnějšim drakem. Barbar Bobban Brown, co si svoje skills nahonila štípánim dřeva a příběh jednoduchej, jak rozhovor dvou svítících mloků ve splálenině dračího stupně, srajících kouzelnej léčivej sliz. No ve výsledku proč ne. Docela v pohodě podívaná na nenáročnej večer. 70% s odřenejma ušima. ()

Keni

Je pravda, že to bylo jiné, než jiné podobné příběhy. Ale tím asi zajímavost celého filmu končí. Nejdřív se půl hodiny probíráme úvodní omáčkou, aby pak přišel "nečekaný" zvrat. Potom tak tři čtvrtě hodiny bloumání po jeskyni, a když se z ní konečně dostaneme, za pět minut tam jdeme zpátky. A za dalších deset minut je hotovo. Závěrečně rozuzlení mě zrovna moc neoslovilo. Nebudu zbytečně vyzrazovat detaily, ale kdybych to měl shrnout, napadají mě slova jako nesmyslné, nelogické, divné. Navíc ten přerod v Amazonku nebo Black Widow či v koho mi prostě k té postavě vůbec nešel, sorry... Idea možná není špatná, ale realizace se jaksi nepovedla, bohužel. ()

sun.eagle

Pohádka pro dospělé, kde prim hraje naháněčka CGI draka a hlavní hrdinky. Většinou se to odehrává v temné jeskyni, a zpočátku zábavný survivor nerovný souboj se začíná časem poněkud táhnout, a ukrojil možná zbytečně moc stopáže což je znát na značně osekaném závěru filmu. ()

HarryCameron

Tento film je presne ako princezná v ňom, naozaj slabo prepečený 🤣.  Teraz trochu vážnejšie. Film som si zapol len kvôli Millie Bobby Brown, ktorá sa síce snaží a áno je to vizuálne celkom pekné, ale to nestačí. Mnohé scény sú predvidateľné, je tam kopa logických nezmyslov a chlapi sú tam za úplných idiotov (načo tam bol vlastne ten kráľ - princov otec ??). Spoiler. Hodnotenie u mňa znižuje navyše posledných pár minút, kde sa očividne snažia kopírovať Deanerys z Hry o tróny. Matka drakov môže byť naozaj len jedna. ()

Dakota1978

Já byl spokojený, za mě povedená pohádka s krásnou výpravou/triky, sympatickými herci, neurážejícími dialogy a nepřekombinovanými dějovými zápletkami. Chvílemi lehce předvídatelné, ale nic zásadně protivného. Hezká pohádka na sobotní deštivé odpoledne. ()

Mixam

Vzhledem k mému nulovému očekávání Damsel překvapil. Vtip je v tom, že jsem kdysi při sledování tradiční pohádky, měl vzdáleně podobný nápad na děj, už to mi tak podvědomě strká hvězdičku." Pohádka" uteče velmi rychle a s tím se pojí i malý problém, kdy si po náběhu titulků říkáte, to bylo ono? kde je zbytek? Vizuál se povedl, perfektní kontrast mezi přebarveným královstvím a temnou horou s dračí jeskyní. Hudba palec vzhůru. Millie sice moc hrát neumí/měla, ale tahle role jí celkem sedla. Logických chyb by se jeden nedopočítal, to už jsem se naučil odpouštět, je to fantasy ne dokument logického myšlení. Vyčítat předvídatelný příběh filmu, který v podstatě vše ukázal v ukázce, je nemístné. Stejně tak si nepamatuju za poslední roky film, který by uměl překvapit dějovým zvratem, který není předvídatelný. Díky bohu za odklon od WOKE propagace a podobných nešvarů, prakticky v tom nevidím vůbec nic z toho. 1Závěrem se jedná o povedený film s dobrým námětem, nad kterým se ale nesmí moc přemýšlet.  7/10  Pro zájemce, stejnojmenná kniha od Evelyn Skye, by mohla být logičtějším průvodcem dějem. ()

carebear

Mierne nadpriemerná fantasy, ktorá zaujme predovšetkým perfektným temným bratrancom draka Šmaka a Millou šikovnou dračou princeznou so schopnosťami MacGyvera. Plusom budiš celkom podarené efekty. ()

OsahuKimina

Vůbec to nebylo tak špatný, jak mnozí naznačují. Drsnější a temnější pohádka se skvělým drakem a princeznou "Jedenáctkou", která má pro strach uděláno, jak několik rytířů dohromady (Možná někomu vadí feministický nádech?). Přímočarý příběh umí napínavostí a stylem únikovky dobře přitáhnout diváka k obrazovce a Fantasy atmosféra s výpravou dělá lepší dojem, než má většina rádoby věhlasnějších Fantasy poslední doby (ne že by jich bylo mnoho). Nebýt krátké stopáže, určitě by se dalo děj více roztáhnout do ještě zajímavějších a neuspěchaných dějových zvratů. Například vyústění finále mi přišlo dost odfláknuté. ()