Mladá žena se vdá za okouzlujícího prince. Místo rodinné idylky ji ale čeká boj o holý život, protože ji chtějí obětovat děsivému drakovi. (Netflix)

pilarius

Díkybohu jsme si to pustili v originále, a já si tak mohl vychutnat dračici Shohreh Aghdashloo. I kdyby nic jiného, ona je prostě boží. Neuškodilo by trochu méně toho digitálna, chvílemi to vypadalo jako Toussaint z třetího Zaklínače. Vcelku solidní fantasy pohádka, kterou by k dokonalosti stačilo poladit fakt jen o pár trošek. Za mě zatím jeden z vůbec nejlepších výplodů Netflixu. ()

Puddle

OBSAHUJE SPOILERY Začátek jsem sice trochu prošvihl, protože jsem se tak spíš nachomýtl kolem televize, zatímco si film pouštěla máma, ale upoutaly mě fantastické scenérie. A samozřejmě Millie, kterou mám hrozně rád. Ve chvíli, kdy se Elodie dostala do jeskyně, už jsem byl ale přikován. Jakmile zjišťuje, že nebyla sama, že byly i další princezny (které si navzájem pomáhaly), něco mně vzalo za srdíčko a nepustilo mě to až do konce filmu. Dáma se dá brát i jako parafráze skutečných příběhů, kdy někde v Indii prodají mladou dívku za dobytek nebo za jízdní kolo, což se bohužel děje. Takoví rodiče nezaslouží nic jiného než dračí oheň. A právě tenhle rozměr dělá z Dámy něco „special“. Víc takových, prosím. ()

Hapretor

Že drak neuměl počítat, to bych odpustil ... myslím, že Milí Bobí Brown to nikdy víc slušet už nemůže a herečka je fakt už teď v těch pár letech skvělá a čeká ji super kariéra ... odsýpá to, místy i hororové ... konec sice debilní, ale zabavilo ... jen škoda, že tohle se točí tak málo na úkor jiných úplně debilních a zbytečných snímků ... ()

Artard odpad!

She is so cool, so epic!!! V momente keď som videl ako rúbe drevo, vedel som že má na to rozdať si to na férovku s drakom. Ok teraz vážne, ktorý génius vymýšľa tieto debilné názvy. "Dansel: young, unmarried woman" Akože vydala sa po 30 minútach. Nemôže sa to volať princezná a drak or some bullshit? Kto si má ten názov pamätať... To presne definuje tento film, takú blbosť si aj tak nikto nezapamätá. ()

CaptainCzech

Nápad super, provedení horší. Pár momentek je tu velmi překvapivých, ale celkový příběh je čitelný. Každopádně mladá dáma Brownová je parádní. Po delší době nová mladá herečka, které věřím drsné momenty. Na večerní pobavení ideální. Za mě silnější 3* ()

P.J.2

Millie Bobby Brown nikdy nebyla víc sexy! Nevinná pohádka, která se promění v survival? Vynikající nápad. Drak navíc vypadá líp než v Hobbitovi. Na jednu stranu typická netflixárna ale já si film osobně maximálně užil! ()

hazaba

Pseudopohádka, kde Millie Bobby Brown hraje o život za neustálého hekání, sténání a křičení. Dámou v nesnázích rozhodně není, spíš něco jako Xena. Ale skončí to dobře, zlo je potrestáno a jak ona tak i drak se vydávají vstříc lepším zítřkům. Při záběrech na krajinu jsem si říkala, jestli je skutečná nebo CGI, což svědčí o poctivě odvedené práci. Nu, nebylo to špatné... ()

figliar

Príjemná fantasy rozprávka pre dospelých. Príbeh s drakom neprináša nič prevratné či nové, ale Millie Bobby Brown celému filmu dodáva ten správny šmrnc. Damsel ponúka pekné temné prostredie, dostatok akcie a krvi, takže som z filmu sklamaný nebol. ()

montongery

Skvělé béčko, které navazuje na old schoolové přímočaré fantasy. A když má divák trošku fantazie a dokáže přivřít oči nad určitými nesrovnalostmi, tak se jedná o svěží počin. ()

tavlas

Slušná fantasy, která dává smysl. Po přečtení komentářů zde jsem čekal nějaký woke nesmysl, ale opak je pravdou. Silné hrdinky ve filmech mi nevadí spíš naopak a zde to holka zahrála slušně. Já se slušně bavil. Mimochodem zajímalo by mě jestli Netflix záměrně uvedl film s hrdinkou v hlavní roli na MDŽ. Pokud ano tak to příjemně potěšilo. ()

Johny M.

Za humny je drak 2024 je náhodou parádní pohádka s až lehce hororovým feelingem. Navíc Millie B. Brown, kdysi nejkrásnější dětská herečka, teď snad ta nejhezčí 20ka na plátnech/monitorech, klasicky kvalitní efekty made by netflix a příběh co neurazí. Velká spokojenost. ()

Daiker

Příjemné překvapení.... Bavil jsem se od začátku až do konce.... Fantasy pohádka tak trochu jinak. Krásný princ je svině a macecha je kladná postava. Démonické Angele Bassett by sedla trochu jiná role. Zpracování je dobré, ale jako by došly peníze na některé části filmu. Digi pozadí krajiny je laciné a někdy jde poznat, že herci jsou ve studiu před zeleným platném. To je asi největší mínus filmu. Další mínus je otravná hlavní Netflix herečka, která neumí moc hrát. Konec byl na mě moc uspěchaný a čekal jsem větší pomstu. Největší lákadlo je drak, který plive jakousi ohnivou lávu. Ten je skvělý a na něm se rozhodně nešetřilo. Samozřejmě i u draka je vše tak trochu jinak, protože jsem nečekal, že to bude XXXXXX. Samotný příběh draka pak vysvětluje, proč zrovna princezny.... Celkově jsem spokojený, ikdyž své mouchy to určitě má. Za pár let si to klidně pustím znovu... ()

hrumsrt

Přední hvězda Netflixu Millie Bobby Brown zase zkouší něco nového a vedle Stranger Things a Enoly Holmes představuje divákům další svoji figurku.. Mladá dáma zvaná Elodie se právě provdala za vysněného prince, ale manželství pro ni znamená o dost jinou zkoušku, když je namísto manžela předhozena jako oběť drakovi. Elodie tak musí zavrhnout svůj princeznovský půvab a pustit se do boje o vlastní život proti dračímu protivníkovi.. Netušil jsem, jak moc pohádkové to bude, ale současně jak moc neotřele to bude svět princezen a draků přitvrzovat, což nastavuje solidní kontrastní atmosféru.. Feministická blbůstka dokazujíc, že Millie Bobby Brown sama nedokáže utáhnout film, která ale zvládne upoutat alespoň fajn dračím protivníkem, na kterém se rozhodně nešetřilo.. Mohlo to být trošku propracovanější, ale v rámci pohádek standard. Ale Netflix alespoň připlazil s žánrem, který má dnes naprosto minimální péči, tak třeba příště. 60% ()

rublik05

Mladá dáma je žánrově poměrně zvláštní počin, je to taková drsnější, temnější a brutálnější dobrodružná pohádka s jednoduchým příběhem připomínajícím ve své podstatě takový dračí survival, jehož středobodem je vycházející hvězda Millie Bobby Brown, které role drsné princezny překvapivě vcelku sedla. Vizuálně je snímek docela v pohodě, natočený taktéž není úplně nejhůř. Stopáž mohla být určitě kratší, film má hned několik hluchých míst, moc tomu nepomáhá ani častá absence logiky, jakož i nepříliš povedený závěr. Mladá dáma je celkově spíše jednorázovou záležitostí, nepředpokládám, že bych se ke snímku ještě někdy vrátil, byť přiznávám, že jsem při sledování nijak zvlášť netrpěl. 4/10. ()

AngelG

Kupodivu celkem milé překvapení. Nečekala jsem od toho téměř nic, obzvlášť dle tolika negativních recenzí co to sklízelo jen co to vyšlo. Ale jsem ráda, že jsem tomu dala šanci. Příběh není tak hloupý jak jsem od toho očekávala, stejně tak i postava Millie, která byla naštěstí dost umírněná ve svém drsňáctví, chovala se normálně, dokonce snad i chytře a do toho naprosto úžasný vizuál (ano, drak o kterém každý básní má fakt skvělý design) a fantastický velkolepý soundtrack to celé hodně vyzdvihuje. ()