Malé mestečko Amity, ktorého hlavné príjmy plynú z letných mesiacov od turistov, sa pomaly spamätáva z finančnej katastrofy, spôsobenej pred štyrmi rokmi vyčíňaním krvilačného žraloka, ktorý začal loviť blízko miestnych pláží a zabil viacero ľudí. Zdá sa, že ľudia sa pomaly začínajú vracať a starosta Larry Vaughn (Murray Hamilton) sa stretáva s podnikateľom Lenom Petersonom (Joseph Mascolo), ktorý chce investovať do realít. Práve v čase ich stretnutia sa dvaja potápači vyberú preskúmať oblasť, kde pred rokmi policajný náčelník Martin Brody (Roy Scheider) zabil obrovského žraloka. Nečakane sa objaví ďalší žralok a oboch potápačov zabije. Onedlho žralok zabije dievča na vodných lyžiach, zničí motorový čln a zabije aj jej matku. Brodymu je jasné, že k Amity dorazil ďalší obrovský žralok a chce nechať zavrieť pláže. Vaughn a Peterson však o tom nechcú ani počuť. Brody chce zavolať na pomoc priateľa Matta Hoopera, ten je však na výprave za polárnym kruhom a vráti sa až o niekoľko mesiacov. Brody sa však nevzdáva. Svojim synom Michaelovi (Mark Gruner) a Seanovi (Marc Gilpin) zakáže účasť na jachtárskych pretekoch, kde má byť aj starostov mladší syn. Všetci sa domnievajú, že Brodyho obavy sú spôsobené traumou spred rokov. Brody však nespúšťa oči z morskej hladiny a keď zbadá tmavý tieň pod hladinou, spôsobí poplach, ktorý vydesí turistov a rozzúri starostu, pretože sa ukáže, že išlo o planý poplach. Brodyho prepustia a keď sa vráti domov, zistí, že jeho synovia napriek zákazu vyrazili aj s priateľmi na more. Vyzbrojí sa, vyrazí za nimi a dúfa, že ich nájde skôr, než bude neskoro... (TV JOJ)

Metropolit

Jednotka dala veľmi vysoko latku ale dvojka ju dobehla len z polovice. Ale vážnosť a dej sú zachované a to dáva deju určitú patričnosť. Efekt je v pohode a dá sa na to pozerať ROY podáva tak isto dobrý víkon ako v jednotke ()

qwxyz

Tak šli jsme dolů oproti předchozí jedničce. Přesto je tento film ještě trochu nadstandart(v celkovém porovnání), ale už se nejedná o originál, spoustu věcí se dalo očekávat atd. Kdyby se nenatočil asi by to nevadilo, přesto Scheider stále dobrý. 60% ()

Elsaj

Pokračovanie legendárnej jednotky je dobrou návnadou na ryby, ale už nie tak chutnou ako pôvodne. Stále je to ale stráviteľný kúsok a za úvodné pozretie to určite obstojí. Roy Scheider sa do úlohy viac vžil a jeho charizma drží film nad hladinou. Do polovice filmu je to dosť solídne pozeranie, chýba tomu ale viac originálnych nápadov. Keby záver filmu nebol odfláknutí, išlo by o veľmi vydarené pokračovanie..aj tak ale úctyhodných 60% ()

hevys

ještě dobré pokračování vynikajicího originálu,roy scheider opět výborný.co následovalo po tom nemá obdoby...smutny něco takového takhle dokurvit doslova! ()

Duffman 97

Nuda,nuda a ještě jednou nuda.První díl je hororový klenot.Dvojka jen průměrný dobrodružný film.Žádný zvrat a dokonce i na nějakou akci si pěkně počkáte.50%. ()

OtokPag

Neukázněný spratci přihráli žralokovi sváču! Není to tak špatnej film, jak píší přísňáci, líbí se mi i ta nevtíravá "návaznost" na jedničku. Procentíčka ale strhávám za nevěrohodnou jízdu motorového člunu s lyžařkou, tak blízko břehu. To by se "u nás" v HR nestalo! 88% ()

Stoupik

Poměrně neúspěšná snaha dosáhnout úrovně Spielbergových Čelistí. Pořád je to pro mě ale celkem slušně koukatelné a při závěrečné scéně úplně zavoněly grilované žraločí steaky. :-) Fajn, že se povedlo udržet Roye Scheidera do hlavní role. Solidní tři hvězdy. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Miku, ty pojedeš taky i přes ten zákaz?" - "Dělám si, co chci!" Podprůměrné pokračování, ale pořád lepší než díl třetí a čtvrtý. Nejlepší je přehnaný závěr: Scéna s kabelem a útok na helikoptéru. ;) - 50%. ()

Aceboris

Hudba opäť skvelá, napätie tu je ako aj strach. Ale čo mne osobne vadilo, bolo opakovanie scén kde pravda o zraločom zabijakovi boli opätovne spochybňované tým istým starostom , ktorý sa v prvej časti mýlil a svoju chybu priznal, tváril sa presne tak blbo ako v jednotke. Toto dosť radikálne sťahuje kvalitu a aj dej dvojky.  Roy Scheider   sa síce snažili tak ak v prvom diele , ale už to bolo okukané , sa mu čudujem, že do toho vlastne išiel , veď po prečítaní scenáru si musel uvedomiť, že bude hrať toto istého debila, ktorého tentokrát ešte aj prepustia. Aj keď sa jedná slabší diel oproti jednotke, ktorá mala svoje čaro, v dnešnej dobe sa aj tomuto priemernému filmu o žralokovi zabijakovi nevyrovná žiaden novo natočený. Za mňa 6/10 ()