Fallout - Season 1

(séria)
USA, 2024, 7 h 53 min (Minutáž: 45–74 min)

adamix

Seriál Fallout predčil všetky očakávania a na moje prekvapenie je to jeden z najlepších tohtoročných seriálov, ktorý sa nebojí pritlačiť na pílu a ukázať podmanivý vizuál, gore, sex a popri vtipkovaniu nasadiť aj presvedčivú drámu a zaujímavý worldbuilding. Plusom je ešte aj to, že postavy si prechádzajú problémami, ktoré sú náročné a vyvarujú sa nelogickými rozhodnutiami. Lucy je sympatická, naivná a jej cesta naprieč nehostinným pozostatkom sveta nie je sebecké naberanie skúseností, ktoré by z nej urobili nepríjemnú girl boss, na ktorú sme zvyknutí v každom súčasnom seriály či filme, ale záchrana otca. Maximus je za mňa taký antihrdina, pretože veľa rozhodnutí urobí vo svoj kariéristický prospeh alebo k využitiu danej situácie, ale na druhú stranu je to dobrák, ktorého som si veľmi obľúbil. Hviezdou seriálu je na sto percent Walton Goggins a jeho perfektné stvárnenie pištolníka Ghoula, ktorému sa tu venuje veľká pozornosť, aj na jeho príbeh z čias pred vojnou, ktorý celý ten lore aj obohacuje. Nájdu sa aj slabšie články, ale tých je minimum. Plusom je aj to, že ma seriál navnadil do hernej série, ktorú som predtým ešte neokúsil. Za mňa 90%. ()

B.Wilde

Hry absolutně neznám, takže jsem do sledování šla více méně úplně naslepo. Netuším, kolik věcí mi uteklo, jen díky tomu, ale rozhodně to ničemu nevadilo. Asi. Tohle je jeden z těch seriálů, co dokáže namotat a nepustit (pokud je to nějakým způsobem žánr, co vás baví) takže jsem ho dala i na jeden zátah. Jako jo, přijde mi, že mám po posledním díle víc otázek než odpovědí, ale aspoň mám jistotu, že se budu chtít určitě podívat i na druhou sérii, až bude ta možnost. Největší tahoun byl určitě Walton Goggins (btw, v některých momentech mi s touhle postavou připomínal Eda Harrise ve Westwordu). ()

Rocky88

Nějaký mouchy to má - místy je tu zeleně, že svět nevypadá jako 200 let po atomové válce, Wasteland je totálně prázdná a chybí tu raiders, mutanti, RADškorpíci, roboti, deathclaw... A doufal jsem, že postavy budou putovat po zdevastovaném světě, místo toho se tu točí na pětníku. Tolik výtky hráče prvních 3 her. Zbytek je velmi vyvedená směs cynismu, černého humoru, gore akce, fan servisu, humoru, postapo světa a zvlčelích lidí. 3 hlavní postavy jsou super, hlavně ghoul v podání Gogginse, ale Purnellka je též vynikající volba. I přes ty mínusy mě strašně bavilo se na seriál koukat a vracet se do jeho světa. Dovedu si představit, že pro lidi bez vlastní rodiny musí být binge watching jasnou volbou. Příběh sice není úplně šampion, ale zajímavý je a do druhý série se rozhodne člověk nebude muset nutit. ()

PeterJon

Som plakal prvých pár minút, keď padli bomby...moja oblúbená herná RPG séria, ktorú si vychutnávam od roku 1997 sa dočkala vlastného seriálu! Nechýba typická štylizácia a brutalita Falloutu, aj ikonickú vetu "War never changes" nezabudli, vložili ju nenápadne do poslednej epizódy. Potešil Johnny Cash, ten sa hodí do Wastelandu, rovnako aj Ghoul cowboy prináša nádych Fallout New Vegas. Inak zbytok songov na soundtracku sú z playlistu, ktorý už skompilovali fanúšikovia pre Fallout 3 Galaxy radio na Nexus mods. Škoda, že neoslovili Marka Morgana pre soundtrack, ale Ramin Djawadi. Trocha mi nesedia zmutované abominations - medveď aj vodná príšera pôsobia skôr groteskne ako z 1950´s Ed Wood movies než desivo. Takisto zbrane (Lucyina needler pistol, Titusov guľomet, Thaddeusov motion sensor) pôsobia ako lacné plechové atrapy. Príbeh začína ako klišé - quest za mocným artefaktom, ktorý umožní ovládnuť Wasteland sa vyvinie do zaujímavého prepojenia a dozvedel som sa nové súvislosti - prvé bomby mohol zhodiť Vault-Tec a nie Čína, ako to pôvodne vymyslel Tim Cain, otec Fallout série. Prekvapivo nízky obsah Woke-shitu: Priveľa černochov a žien v dôležitých rolách. A vojak BOS, čo si sám dal žiletku do boty je transgender?? ()

TheSpearCZ

Po vzoru několika nedávných a úspěšných herních minisérií jsme byli obdařeni tentokrát Falloutem, což je hra, která si to, podobně jako The Last of Us, rozhodně zasloužila, už jenom kvůli nadějnému a rozlehlému světu, ve kterém lidé a monstra válčí na pozadí postapokalyptické 1950's doby. Já jsem herní Fallout nikdy pořádně nehrál, takže tohle všechno pro mě bylo jedno velké neznámé, ale i přesto, že se ne vždy vybarvoval příběh, jak jsem chtěl (dvě epizody byly vyloženě na sílu a zdálo se to být uměle natahované), tak to ve finále vše zapadlo do sebe až z toho mám dojem, že to bylo takový prequel k druhé sérii, která by teprve měla být tím "hlavním", co by nás v tomhle zajímavém světě mělo čekat. Palec nahoru za všechny herce, to byla bomba je sledovat, především Ella Purnell a její kukuč ! 1. série - /80%/ ()

• Kód 101097 k aktivaci studené fúze, který Hank MacLean (Kyle MacLachlan) zadává do terminálu, odkazuje na datum vydání první hry ze série „Fallout“. (pcpsmkr105)
  • Ve scéně, kdy jde Lucy (Ella Purnell) do zbrojnice, můžeme vidět na stolku české náboje Sellier & Bellot. (UncleMorty)
  • Scéna, ve které technik Vaultu 33 sdělí Overseerům, že se rozbil vodní čip, je odkazem na úplně první herní „Fallout“, ve kterém hledání vodního čipu bylo hlavní zápletkou. (UncleMorty)