Príťažlivého Matta Sullivana (Josh Hartnett), ktorý má niečo cez dvadsať, opustila už pred pol rokom priateľka Nicoel (Vinessa Shaw), na ktorú sa márne snaží zabudnúť - najčastejšie v náručí nejakej inej ženy. Jedného dňa sa dozvie, že Nicole definitívne stratil - zasnúbila sa totiž s iným! Cíti, že to chce radikálny rez, a keďže práve prežíva pôstne obdobie, rozhodne sa svoj srdce bôľ liečiť odriekaním. Žiadne dotyky, bozky a maznanie... Žiadne pôžitky. Úplná sexuálna zdržanlivosť po dlhých 40 dní a 40 nocí. Matt, povolaný dizajnér webových stránok, sa už po týždni cíti omnoho lepšie a vôbec netuší, že svojím rozhodnutím vyprovokoval hotovú stávkovú búrku u svojich kolegov a priateľov, pretože jeho spolubývajúci Ryan (Paulo Constanzo), sa s Mattovým tajomstvom „zveril“ Internetu. Stávky sa začnú násobiť od chvíle, keď sa náš odhodlaný hrdina náhodne stretne s krásnou a inteligentnou Erikou Suttonovou (Shannyn Sossamon), ktorá mu hneď na začiatku prejaví svoje sympatie. Čo teraz? Chcel by s ňou byť stále, držať ju za ruku, bozkávať... Lenže o stávke už vedia azda všetci - a predsa nie je žiadny slaboch... Nezostáva mu nič iné, ako dúfať, že Erika pochopí v akej zložitej situácii sa ocitol. Lenže aj tie najskvelejšie ženy berú niektoré veci celkom inak, ako si muži, ktorí ich milujú, predstavujú... (TV Markíza)

Heroine odpad!

Nechápu se, proč to vůbec sleduju! Ale hnusilo se mi to, naštvalo mně to, a urazilo. Co to je za ideu?? Proč by to jako mělo být 40 dní tak nemožné?? Protože vaši "kamarádi" jsou takoví s**či, že vám dělají ve všem naschvály, a nikdo, včetně bratra, nebo "té pravé" nedokáže ani trochu podpořit něčí -i když krátkodobý- styl života? Hnusí se mi, jak tenhle film staví sex na nejvyšší místo v lidských životech. O nic víc přeci nejde, že?! ()

lennyd

Matt (Josh Harnett) se rozejde se svojí velkou láskou Nicole (teda spíš ona s ním), a těžce to celé nese. Za vydatné pomoci svého bratra, kněze složí slib celibátu, alespoň na čtyřicet dní. Jeho kolegové v práci se to ale dozví, a vypíšou na splnění půstu sázky. Již to je pro Matta dost složité, navíc poznal úžasnou slečnu, se kterou by chtěl strávit zbytek života. A teď kudy kam.... No nevím, na jedné straně skvělý námět (na reportáž), hromada dobrých vtipů, a vcelku koukatelný Josh Harnett, na druhé straně občas ty vtipy přelézají úroveň těch "slušných". I tak je to ale jedna z těch lepších teen komedií... Skvělá žhavá scéna s květinovým orgasmem :) ()

Aleee89

Tenhle film jsem viděla kdysi dávno, ale s polským zvukem a angličtinou dohromady a bez titulek, takže jsem z toho moc neměla a navíc jsem si ani nic nepamatovala, jen ten ústřední námět. Nejsem z těch, které by při pohledu na Joshe Hartnetta taly slastí, nejsem ani z těch, kteří by vyhledávali romantické komedie, a po zkušenostech z filmy jako Holky to chtěj taky a hlavně Kluci to taky chtěj už vůbec nevyhledávám komedie, kde tématem je sex. Tenhle film byl navíc docela nudný, moc mě to nezajímalo, nebavilo a už od začátku bylo jasné, jak to skončí. Pro mě spíše ztráta času. ()

Lennnnna

Balila jsem kufr a hodila se mi nějaká zvuková kulisa, jen doufám, že až ho na dovolené otevřu, nenajdu tam žádné překvápko, které jsem si tam z leknutí mohla přibalit, protože většinu času, kterou jsem nevěnovala svému šatstvu ale obrazovce by se dal shrnout pod pojmem - naprostá vytřeštěnost (to se mi u podobných komedií stává dost často...) Ehm, věřte mi, že kdyby stačilo ke štěstí tak málo jako jedna kytka, pěstovala bych už doma celej skleník. ()

F.W.Colqhoun

Měl bych uvést svůj komentář nějakou výmluvou, proč jsem na to koukal, ale žádná věrohodná mě nenapadá - snad jen, že téma celibátu je pro teenagerskou komedii docela netradiční téma. Tím samozřejmě originalita ve filmu začíná i končí. S chudákem Harnettem se rozešla kočka a on to léčí nestříkáním. Jistou logiku to má... Ale v tomhle filmu ji nehledejte. Co lze u tohoto typu filmů hodnotit? Vtipy (málo), herecké výkony (Harnett má jisté charisma, ale o herectví mluvit dost dobře nejde ...alespoň zatím), jak, kolik a jak moc oblečený jsou v tom holky (množství a vzhled celého zástupu koz - za pět). Nejpřínosnější pro mě celých 90 minut byla vkrádající se představa filmu, který by se jmenoval "40 dní a 40 nocí dlouhá noc" a příležitost pozorovat, jak moc, moc, moc tyhle filmy (často s nimi neobcuji) stárnou - kdybych si na základě četných repríz nepamatoval, že vypadal Harnett ve Fakultě podstatně mladší, byl bych film umístil na základě jiných indicií (hadry, vtipy, žertovné odkazy na vzmáhající se kulturu sociálních sítí („na internetu je dnes všechno" ha ha ha) hluboko do 90-tých let. Sice vyloženě neurážející, ale ultimátní výmaz. ()

• Všimli jste si kameramana v odrazu ve skle autobusu, když hlavní představitelé seděli na zadních sedadlech? (don corleone)
  • Scenárista Rob Perez povedal, že film ponúkol každému štúdiu a už len čakal na odpoveď. Nakoniec sa mu podarilo scenár predať. (Arsenal83)