V čase mezi druhým a třetím Rockym natočil Sylvester Stallone akční pecku, která je svým tématem terorismu žhavě aktuální právě v těchto dnech. Deke DaSilva (Sylvester Stallone) a Matthew Fox (Billy Dee Williams) jsou partnery u newyorské policie a hlavní náplní jejich práce je potulovat se v převlecích po nocích jako návnada pro drobné násilníky a zlodějíčky, které pak společně nepříliš vybíravým způsobem lapají. Velmi brzy se však mají střetnout se zločincem daleko většího formátu. Jmenuje se Wulfgar a na scénu vstupuje bezcitným teroristickým útokem na londýnský obchodní dům. Zatímco Interpol školí oba svérázné policisty, aby dokázali proti Wulfgarovi účinně zasáhnout, terorista zajme jako rukojmí skupinu zástupců OSN. Je třeba zasáhnout a DaSilva s parťákem jdou do akce. (Řitka video)

Mol

THERE IS NO SECURITY! Myslím, že hodnocení tohoto filmu, je zde velice přísné. Je to sice průměrná krimi, ale za to se skvělým obsazením a parádními sekvencemi. Honička Wulfgara, obsazení lanovky, to jsou parádně napínavé scény. Stallone je tu patřičně tvrdý, Lando mu skvěle sekunduje a vyšinutý Wulfgar je bezchybný maniak. Dobře se na to dívalo a atmosféra NYC let osmdesátých je tu značně cítit. ()

Shakers

John Rambo a Lando Calrissian naháňajú šialenca Harleyho Stonea. Priznávam sa, že tento pomerne neznámy film, ale zo známymi hercami mi akosi utiekol. Rozhodol som sa teda, že to dobehnem a aj keď hodnotenie ma odrádzalo znova som rád, že som nedal na radu miestnych expertov. Nehovorím ani ja, že to bola strhujúca detektívka, to nie. Začiatok sa trošku ťahal a trošku mi trvalo kým som sa dostal do deja s démonickým teroristom Rutgerom Hauerom, ale keď pôjde do tuhého a príde na rad akcia, nenudil som sa. Nie je to typická Stalloneovka, kde Sly všetkých vystrieľa a kde na všetko príde ako to býva v jeho scenároch. Tu Sly scenár nepísal a tak sa Rambo šetri na svoju premiéru Ramba až o rok neskor - 1982. Noční dravci sú jednoduchá kriminalka, s kvalitným záporákom, no keby fúzatému Slyovi a učesanému Williamsovi viac zamotal hlavy a podkúril pod kotlom, určite by to bolo omnoho lepšie. Takto sa jedna iba o fajn kriminálku, ktorá obzvlášť v závere ma celkom dobru a napínavú atmosféru. 65% - 3* ()

zdeny99

Stallone jako pouliční policajt stojí proti teroristovi Hauerovi. Zatímco Stallone se hodí do své role maskovaného policajta, který po nocích loví zloděje, tak Hauer mi jako terorista fakt nepřišel. Spíš jen maximálně jako nějaký vůdce gangu, ale terorista je už silné slovo. Navíc celé se to dlouho táhne, a tak si maximálně vychutnáme ulice špinavého a starého New Yorku. Zlom nastane až těsně před koncem, kdy se oba potkají tváří v tvář v baru. [1732. hodnocení, 103. komentář, 54%] ()

Belmondicek

V nočních ulicích New Yorku působí dva speciální policisté Deke DaSilva ( Sylvester Stallone ) a Matthew Fox ( Billy Dee Williams ). Jednoho dne jsou přezařeni do zvláštní policejní jednotky, protože teroristé chystají přepad na delegáty OSN při mezinárodní konferenci. Vede je obávaný zločinec Wulfgar ( Rutger Hauer ). Akční krimi oplývá svižným tempem vyprávění, dobrými hereckými výkony a překvapivým závěrem. ()

jojinecko

V podstate celkom podarená šedá, temná, "špinavá" old school kriminálka s fúzatým Slyom, ktorý je celkom sympatický a oproti iným svojim hrdinom aj "skutočný" a uveriteľný. Veľká škoda tých posledných 10 minút, kde už je to značne nelogické a doslova pritiahnuté za vlasy aj na pomery béčka a 80´tych rokov:) ()

• Film kvôli prístupnosti prešiel úpravou v strižni. Necenzurovanej verzie sa nedočká ani 19.7.2016, kedy vychádza prvýkrát na blu-ray nosiči. (Paldiny)
  • Tento film vydělal 14 905 000 dolarů. (McLushi)