Slnečný cirkus - Alegria

(divadelný záznam)
  • Kanada Cirque du Soleil : Alegria
Dokumentárny / Hudobný / Rodinný
Kanada, 2001, 93 min

Pred 20 rokmi v kanadskom Montreale vznikol nevšedný cirkus. Pomenovali ho Slnečný cirkus. Jeho predstavenia sú známe po celom svete. Spájajú rôzne národnosti, kultúry a návštevníkom ponúkajú zmes temperamentu, umenia a náročnej akrobacie. Medzi najúspešnejšie predstavenia Slnečného cirkusu patrí Alegría. Názov vychádza zo španielskeho slova radosť, veselosť, jasanie. Predstavenie zobrazuje premeny spoločnosti počas celých stáročí. Počas vystúpenia v Sydney dostalo predstavenie Alegriá televíznu podobu. (oficiálny text distribútora)

Otan

Alegria mi ve filmové podobě zatím příjde nejsilnější,ale přiznám se ,že jsem viděl jen 3 jiná představení.Když mi známí řekli,ať se na to kouknu,protože je to super cirkus ,tak jsem se docela lekl.Nemám rád cirkus,pro nesmyslné scénky se zvířaty.Jó,ale Sluneční cirkus,to je jiné kafe.Opravdu neskutečné výkony snad všech a ke všemu naprosto skvělá muzika,ta je opravdu fantastická.Na Sl.C.jsem byl na živo.Je to neskutečný zážitek.Je třeba říct,že jsem měl co dělat,abych všechno dění stíhal.Každý na pódiu má nějakou roli,skvělé masky,prostě artistický a vizuální zážitek. ()

pupidup

pro mě nepřekonatelný zážitek v souladu se skvělou hudbou, skvělými dekoracemi, světly a ladnými pohyby....takový je cirque new generation! ()

killerko13

Ten jediný raz čo u nás bol cirkus a mňa si vybrali ako pokusného králika...bolo to super. Cirkus mám rád a tento sa vám vryje hlboko do pamäti a už sa nepustí. Raz by som to chcel vidieť naživo, maximálny zážitok ()