AKA

Ostřílený agent pronikne do zločineckého podsvětí, kde se nečekaně spřátelí se synkem šéfa gangu. Brzy se ale bude muset rozhodnout, na čí straně vlastně stojí. (Netflix)

agentmiky

Alban Lenoir si na poli francouzské kinematografie začíná dělat jméno coby ten správný drsňák se vším všudy. Fakt jsem si ho už stačil za těch pár filmů oblíbit....Ale zpátky k recenzi...Samotný film nemá po stránce příběhové moc co nabídnout, jedná se o kombinaci infiltrace do podsvětí s následnou záchranou uneseného chlapce. Ale Francouzi se v těchto vodách dokáží pohybovat neskutečně ladně, takže i tak na papíře standardně vypadající námět ve výsledku vůbec neurazí! Všechno krásně odsýpá, nedošlo k žádnému balastu navíc, který by vše jen zbytečně zbržďoval. A akce též neurazí, zejména ta závěrečná sekvence v opuštěném komplexu (plus vybíjená s mačetami, ta též překvapí :D), tam se všichni zúčastnění naplno vyřádili. Pokud vám tedy takové typy snímků nevadí, tak mohu jen doporučit. Já se bavil dostatečným způsobem. Za mě dávám 7/10 P.S. Eric Cantona v roli mafiánského kápa potěšil :) ()

molcan2

Na akčný film v štýle Johna Wicka to bolo celkom štandardné. Akčné scény sú dobré. Je zábavné sledovať, ako tento nezastaviteľný chlapík všetkých len tak kosí. Aj keď občas sa mi zdá, že sa toho deje až príliš veľa - vojna gangov, teroristi, tajní agenti, lúpež, únos, rodinná dráma, flashbacky atď. Bavilo ma to pozerať. Je to dobre natočené a slušne strávený čas pre každého, kto má rád tento typ filmov. Ale nie je tam nič, čím by skutočne vynikal. Pravdepodobne naň za pár týždňov zabudnem. ()

JASON_X

Hm, taková pěkná špionážně gangsterská krimi to bývala mohla být, temná, syrová, nebýt ovšem toho jejího pokoutně podsunutého ideologického poselství sluníčkářskou produkcí. Na mě ovšem působilo spíš opačně - při finále s patetickou zpovědí ublíženého dobráka Moktara jsem nevěděl, jestli se mám spíš cynicky smát a nebo zvracet. Akce za pět, zápletka a pointa sotva za jednu. Ale co se takhle příště vybodnout na politikaření a moralizování, a obsadit hlavní role nějakého akčního řežebného bijáku postavami brutálního Adama a nějaké novodobé brutální Nikity? Mohla by ji hrát klidně Adamova odbarvená kámoška-agentka, fajn typka, která bohužel nedostala moc prostoru. ()

BarryLyndon

Snad se tu ve spam sekci BFLMPSVZ dá ještě psát o filmech, protože se v recenzi potřebuju vypsat o francouzské pecce od Netflixu, kterou natočil kameraman obou dílů Ztracené kulky. V hlavní roli je opět Alban Lenoir, který se nařachal jako na casting pro Jacka Reachera a je tam i schopnostmi podobná mlátička. Mlátička se zajímavým příběhem v pozadí, která nastoupí k mafiánské rodině v undercover misi, aby zabránila teroristickému útoku. Hlavu mafiánů hraje Eric Cantona, který jako kopačka dokazuje, že má herecké charisma. Příběh je klasická story o skrytém agentovi v mafiánské rodině a pak se to nějak poděla a je okolo desítky mrtvých ve scénách jak s Johna Wicka s nápaditou kamerou a subtilní ale sedící hudbou. Doplňuje to kýbl emocí, že jsem každou chvíli čekal holubice a inspektora Tequilu.  Objektivně je to taková sedmička. Subjektivně mne to zasáhlo do akčního srdíčka a klidně bych dal devítku. No a já se těším na další akční francouzský zářez na Netflixu, počítám že už jsou dva ročně a je to pořád super. ()

Kingjiri

Po technický stránce nejde o vůbec špatnej biják, protože filmařina je fajn, akce je pěkně nakroucená a občas sympaticky surová. Jenomže akčních scén bylo na dvou hodinovou stopáž hrozně málo a napětí bylo za celou dobu ještě míň. Většinu stopáže tak vyplňuje nepříliš zajímavej příběh s hodně uloudanym tempem vyprávění. Nejzajímavější na celym scénáři je pointa, která už ale nepříliš nadšený dojmy moc zvrátit nedokáže. Kapitolou sám pro sebe je casting, kdy spoustu postav bylo vzhledově fakt hodně nesympatickejch. U záporáka to asi neni uplně na škodu, byť ten černej muslim by se vzezřenim hodil spíš do hororu. Horší už to bylo u hlavního hrdiny nebo synka šéfa gangu. Jakože nechci soudit lidi podle vzhledu, ale přece jenom by výzor kladnejch postav měl být aspoň trochu sympatickej. Za pomalý tempo vyprávění, nudnější příběh a nesympatický postavy zustanu u dvou silnějších hvězd. ()