Druhá strana mince

• Česko Vztekle tvá (viac)

Terry Wolfmeyerovou (Joan Allen - Tváří v tvář, Bournův mýtus) opustil manžel. Ponechal ji na pokraji zoufalství a napospas čtyřem dospívajícím dcerám. Osamělá žena naváže neobvyklý vztah se svým navenek nevlídným sousedem Dennym Davisem (Kevin Costner - Vzkaz v láhvi, Krajina střelců). Vypadá to, že jediné co ty dva spojuje, je láska k alkoholu. Úsměvný příběh o tom, že štěstí najdeš tam, kde ho nečekáš. (oficiálny text distribútora)

Pavlínka9

Zajímavá podívaná :D :D 4 dcery, které jsou tak dokonale krásné a každá v jiné fázi života :D :D Matka s přilepenou lahví k ruce a zajímavý kamarád jejího manžela, který "utekl se švédskou sekretářkou" :) Z celého filmu si vybavuji jeho pošmurnost a negaci, která přímo stříkala všude kolem :) A hlavně - Joan Allen umí skvěle vyjadřovat názory, ve chvíli, kdy mlčí a pouze zabijácky kouká :) Aneb scéna u stolu, kdy nechá explodovat hlavu dceřinému příteli, který je stejně starý jako ona (matka) :D :D Dalo se na to koukat, ale i když máte přitom láhev v ruce, nezvládnete udržet krok s hlavní hrdinkou :) ()

kleopatra

Matka jednoho dne svým dcerám mezi pátou a šestou lahví vodky oznámí, že jejich otec je svině neboť s "tou blonďatou děvkou utek do Švédska". Holky se adaptují na novou situaci jako dospělé bytosti, mají své životy, sny a touhy. Narozdíl od matky (říkám jí soukromně stará fuchtle), která je chce s flaškou v ruce a uzlem na jazyku vychovávat. Potud drama. A pak je tu soused - a to má být asi ta komedie - taky násoska, jinak spíkr a pohodář, který o fuchtli stojí a taky jí považuje za atraktivní (?). Vlastně jsou všichni - dcery, jejich partneři i soused - docela fajn, jen fuchtli jsem nemohla překousnout, ani když začla abstinovat a chovat se "rozumně". Mohlo by to být něco stejně "bittersweet" jako milá Payneova Bokovka, ale zdaleka není. A když pak ještě zjistíte, kde vlastně celou dobu otec byl, řeknete si : Kocourkov. Já si to teda řekla. ()

kitano

Celkom zábavný no hrozne nevyvážený mix komédie, romantiky a drámy. Kevin Costner v úlohe šitej jemu na telo dá zaspommínať na roky jeho najvačšej slávy a Joan Allen je ako šíbnutá rozhnevaná mamička v stredných rokoch tiež presvedčivá. Popravde, nemal som ani chuť písať komentár, no pokiaľ máte radi čierny humor, z jednej scény vám padne sánka. To mi vere :). (6/10) ()

Falcor

Komedie??? No, pokud vidím jen úsměv, ale ne již hořkost a opodstatněný vztek za ním, tak třeba...taky ne. Každodenní opora ve sklence alkoholu v rukou stále krásné matky čtyř dcer, od pubetačky až po dospělou, není naštěstí jedinou berličkou, když zůstává nečekaně s dcerami opuštěná a nezbývá ji, než se smířit, s tím, že ji po mnohaletém manželství její chlap opustil kvůli jiné. (Téměř celý film jsem to bral jako mínus filmu, protože žádný rozumný chlap nemůže celý život "budovat" a pak zničehonic opustit takovou rodinu, jaká je zde, kvůli mladé sekretářce. Navíc Švédce. Vždyť je to všechno takový bledý, nemastný, neslaný..ehm). Alkohol je ideální složkou tlumící, ale každodenní konflikty s dcerami (hlavně když jsou jí představovány jejich milenci, muži, těhotenství - zde se divák jednak opravdu pobaví, ale zároveň dobře chápe matčinu zlobu nad některými "chlapy"), napjaté rodinné situace, většinou vzešlé mimoděk, z nedorozumění a šrámů na srdci, téměř neodhalená láska ke "zbytku" rodiny, ji nikdy nedovolí rezignovat. A navíc je zde ideální "katalizátor" v podobě sice jednoduššího, ale téměř ideálního souseda-nyní již i milence, který postupně prokazuje svůj cit a umění pohladit i nastoupit, je-li potřeba. A nakonec se i dost překvapivě a trochu krutě vysvětlí to Švédsko. A ještě dodám něco, abych ušetřil pár zbytečných pseudokomentářů - tohle stojí za to vidět. ()

T2

Rozpočet $12miliónovTržby USA $18,761,993Tržby Celosvetovo $28,237,190║ No, heh, fúha. Dlhé roky som tento film obchádzal, reku nejaká rodinná zlátanina a nakoniec úplne delikátne vyšpičkované, či už po dramatickej ale aj nejakej tej odľahčenej stránke. Obsadenie filmu exkluzívne. Odporúčam. /90%/ ()

• Scénárista Mike Binder psal scénář s tím, že hlavní roli bude mít Joan Allen. (viperblade)
  • Kevin Costner přibral pro svou roli 9 kg. (viperblade)