Na začiatku všetkého bol výťah. Podmínovaný výťah s psychopatom Howardom Payneom (Dennis Hopper) pripraveným odpáliť nálož, ak nedostane zaplatené požadované výkupné. Našťastie bol v akcii Jack Traven (Keanu Reeves), policajný špecialista na výbušniny, ktorý so svojím priateľom Harrym Templeom (Jeff Daniels) všetkých rukojemníkov zachráni skôr, ako vydierač svoju hrozbu splnil. Jack dostane medailu, Harry, ktorý bol zranený, paličku a pekné tiché miesto v kancelárii a psychopat Payne zase získa motiváciu k ďalšiemu, oveľa lepšiemu nebezpečnému činu. Umiestni bombu na podvozok mestského autobusu a nastaví rozbušku tak, že exploduje v okamihu, keď ručička tachometru klesne pod sto kilometrov za hodinu. Všetko oznámi Jackovi, ktorému sa chce pomstiť za predchádzajúcu zmarenú akciu. Jack dohoní autobus na diaľnici a po dramatickom pokuse o dorozumenie sa mu podarí do idúceho autobusu naskočiť. Varuje šoféra, aby nespomaľoval, ale potom príde v autobuse k potýčke, pretože jeden z cestujúcich vytiahne pištoľ v presvedčení, že Jack ide po ňom. Pri pokuse o jeho odzbrojenie dôjde k výstrelu, ktorý poraní vodiča. Riadenia sa, našťastie, ujme sympatická Annie Porterová (Sandra Bullocková), cestujúca autobusom len preto, že jej zobrali vodičský preukaz za... Za vysokú rýchlosť. Terorista starostlivo sleduje dianie okolo autobusu a prst má na spúšti, Jack urputne premýšľa, ako bombu zneškodniť a Annie šoféruje. Otázka znie, kto z nich povolí ako prvý... (TV JOJ)

pfa

Velmi dobrý akční thriller z jistou dávkou patřičného humoru, určitě do dnešních dní docela slušnou konkurencí některých jeho mladších žánrových bratříčků. [8/1O] Zkuste také třeba: Skála(9/10). ()

ssfan

Velmi dobrý thriller plný skvělých kaskadérských kousků a napínavých akčních sekvencí. Herci byli vynikající, děj dosti originální a pěkně zpracovaný. Hudba, kamera také ok. 85% ()

jenik71

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Tahle akční podívaná vás nepustí z křesla od začátku do konce. Po napínavé úvodní scéně s výtahem se zdá, že je po všem. Ale je to jenom začátek adrenalinové jízdy Keanu Reevese za neznámým padouchem, který je vždy o krok napřed. Naprosto perfektní scénář a výborní herci posouvají tento thriller mezi absolutní špičku ve svém oboru. Za zmínku stojí také velmi kvalitní hudební doprovod, který už tak dost vysoké napětí ještě umocňuje. Je to prostě 100% zábava a zaslouženě dávám i maximální hodnocení. Pokračování se však již příliš nepovedlo, i když režisér zůstal stejný. ()

spikey1

de Bont pro nás objevil budoucí hvězdu Reevese, dokázal že Bullocková umí hrát a z Hoppera udělal nejhustějšího záporáka jaký kdy byl na plátně ()

orionn12

Tohle je teprve devadesátkovej akčňák. Keanu a Sandra dokonalý<33 - takovýhle filmy já prostě totálně žeru! Napínavá, šíleně zběsilá jízda, která za celou stopáž ani jednou nezastaví. 10/10 ()

vincent

Takto má vyzerať akčný film! Nadupaný od začiatku dokonca. Názov filmu sa veľmi hodí aj k jeho štruktúre :). Piatu hviezdičku nemôžem dať, pretože slečna menom Bullock podáva dosť ZLÝ výkon a kazí celkový dojem z filmu. Škoda, ináč je to skoro dokonalé. ()

upson

Jan de Bontovo debut a hned akční film roku. Keanu Reeves má šarmu na rozdávání a Sandra Bullock je sexy kráska v nesnázích. Hopperovo oslizlou postavu vydírajícího násilníka jsem bezhlavě hltal. Výborně nadávkované sekvence od openingové akce ve výtahu, po následnou honičku o místo v autobuse a pobyt v něm, až po super ending ve vlaku. ()

Rousse

No kdo by to byl řekl, že s jedním autobusem se dá udělat tolik parády? A ono jo - tvůrcům se to celkem úspěšně povedlo. Sice pravda, scénář nic moc - už od začátku je jasné jak to dopadne, ale stejně je to dobrý film, který vždycky ráda vidím. Dobrý výkon krásného Reevese, sympatické Bullock a správně vyšinutého Hoppera. ()

lskala

Vůbec mě to nebralo a nudil jsem po celou dobu. Keanu je v pohodě, ale horší je to se Sandrou Bullock... :-( Překvapilo mne vysoké hodnocení, protože já byl zklamán. Asi jsem divnej ... :-D ()

Cejny

Takové to bylo nijaké, zvláštní, pochybné a podivné. Námět nebyl zas tak špatný, ale mně se to zas až tak nelíbilo. ()

kenkaku

Rychlost je film jak z učebnice akčního žánru a hraje na jistotu kde se podíváte. A jako bacha to není vůbec špatně hlavně protože to funguje. Je to jako by začínající režisér vzal učebnici "jak natočit solidní akční film" a jel krok za krokem aniž by se snažil čemukoliv dát "vlastní otisk" (protože ví líp než učebnice jako to předvedl v druhém pokračování... a jak to dopadlo? šak víme). Nicméně de Bontova prvotina je parádní kousek a originální v mnoha směrech. Tedy 5 hvězdiček a ani o jednu méně. ()

Sdoom

Tak jsem po mnoha letech opět zhlédl tuto akční klasiku 90. let, i když jsem se musel trošku přemáhat vzhledem ke pro mě dost nepříjemnému hereckému obsazení hlavních rolí, a dostal jsem přesně to, co jsem očekával. Předvídatelný akční film s dvěma dost špatnými herci v hlavních rolích. Začátek je vynikajicí, ale postupně film upadá do průměru, až spadne i pod něj. Přiznám se, jsem zaujatý vůči Sandře Bullock (té zéjmena), i Keanu Reevesovi, takže normálně by to asi na 3 hvězdičky bylo, ale s tímto obsazením musím jednu ubrat. (Blu-ray, orig.) ()

Kanibal

Speed je opravdu o rychlosti, zábavný akčňák se sladkým Keanu Reevesem. Je tam pár mušek, ale v kterém akčňáku nejsou? :) ()

Ridley Scott bude režírovat bombastickou povídku

Ridley Scott bude režírovat bombastickou povídku

15.12.2023

Zatímco jiní v jeho věku řeší nejšetrnější pleny, Ridley Scott si ke svým sedmaosmdesátým narozeninám nadělí další režijní počin. Tahle legenda se totiž rozhodla, že nepoleví v každoročním nadělování… (viac)

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?

20.03.2006

Představitel Nea z matrixovské trilogie, Keanu Reeves, a manželskému svazku neustále vyhýbající se herečka Sandra Bullock jsou v jednání ohledně účinkování v dalším pokračování akčního kinohitu… (viac)