Alfie (Jude Law) si v životě užíval všeho, co mu ženy mohly nabídnout - krátkodobých románků. Od bohaté vdovy s chutí na mladší muže (Susan Sarandon) až po svobodnou matku, Alfie měl všechny... a nehledal nic víc. Když však důsledky jeho bohémského životního stylu ovlivní život bývalých milenek i nejlepšího přítele, začne Alfieho zajímat, zda může jít v životě o víc než jen o povrchní románky. A jestliže ano, Tak o co? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Eywa11

"The thing with feeling is, they have this quiet way of sneaking up on you when you least expect it"...V prvom rade chválim výkon Jude Lawa, do tej role si ani neviem predstaviť nikoho iného. Na Alfiem jednoducho niečo je. Jeho charakter je tak šarmantný a zvodný zároveň, že sa mu nedá odolať. Každú ženu prinúti myslieť si, že je tou najdôležitejšou na svete. No v skutočnosti je to v podstate riadny fracek, ktorý potrebuje prešukať pár (alebo aj haldu) vagín a dostať preplesk od života, kým si uvedomí o čom to celé je. A ten záverečný pokec....."unattached, free as a bird... I don't depend on nobody. Nobody depends on me. My life's my own. But I don't have peace of mind. And if you don't have that, you've got nothing. So... So what's the answer? That's what I keep asking myself. What's it all about? You know what I mean?................. ()

old salt

Velmi příjemný film. Netradiční výpravné zpracování. dobrá hudba. A Law mne velice překvapil. Monology jsou skvělé...Pro mne osobně velké překvapení a vyjímečný zážitek. ()

Buraking

Velice sympatický film, na kterém mě zaujmulo snad všechno - auta, ženy, oblečení, atmosféra, hudba, příběh - ano - bylo to dobré...... ()

mandella

Nevyvážené tempo shazovalo jinak svěží snímek, který táhl sám Jude Law. Herečky mu jen přizvukovaly, sice dobře, ale žádná si svůj part neurvala pro sebe. Jakmile byl Jude na plátně (a že z něho vlastně neslezl), strhával veškerou pozornost - mohl mít chřipku nebo model od Gucciho, nikdy se z něj nedaly spustit oči. Podívaná hezká, ale přišlo mi to takové ploché, ony ty filmy s poselstvím jsou vždycky nejtěžší. Poctivých 65 %. ()

veverysiak

V podstate jednoaktovka s dokresľujúcim rôznofarebným a rýchlosamihajúcim krovím, ktorá ešte viac zviditeľnila Judove kvality, zhostil sa svojej úlohy tak, že si nedokážem predstaviť adekvátneho náhradníka, tým pádom je hrozne ťažké hodnotiť to krovie, dostali v hľadáčiku málo času a priestoru na preukázanie svojich, určite tiež nesporných, kvalít, celkový dojem je plusovo podporený aj dobrou hudbou, nenápadným ale kvalitným humorom a hlavne perfektným využitím celodejového komentovania scén hlavným hrdinom, takže 85%. ()

Jamall

Pět? Ano! Proč? Pro shlédnutí Alfieho jsem si vybral zvláštní večer a tento film přesně sedl na moje aktuální rozpoložení. Snad nikdy jsem si film nevybral lépe, proto pět. ()

david666

Nakonec mě tento film vcelku překvapil. Úvodní vychvalování se Alfieho mě silně lezlo na nervy a nepřišlo mi vůbec humorné. Postupem času komedie přešla v drama s vcelku smutnou a reálnou zápletkou. Takže jsem vlastně Alfieho litoval. Navíc je tady dobré herecké obsazení. Sienna Miller opět ztvárnila skvěle rozervanou osudovou ženu. ()

mseet

Zrovna když mě to začínalo trochu nudit, došlo k obratu a pak už to bylo jen lepší. Takovýhle film stojí a padá s hlavní postavou a Jude je prostě "dobrej" a udržel to. To se ale koneckonců dalo čekat... Tahle role mu sedla. ()

v.indruchova

Nevšední film. Natočen stylem vlastního vyprávění v příběhu. Je to takové zvláštní, ale hravé. Kdo tomu přijde nachuť tak je lapen a film se mu musí líbit. Alfie je svůdník, není zrovna můj typ, ale v podání Juda Lawa většina žen neodolá.V 1. části filmu bych dala za 4, v 2. části nám vyšší úroveň padá, dávám za 3. a poslední část filmu je nejsilnější protože je hodně emotivní- za 5. Celkově dávám za 4 hvězdičky. Zápletka ze začátku nevypadá nějak složitě. Rošťák si prostě užívá. Však v závěru vás čeká překvapení. Boží mlýny melou pomalu, ale jistě, Alfrede. Vyvrcholení filmu je nevšední jako film sám. Film je k hlubšímu zamyšlení. Delší stopáž není na škodu. ()

allegria

Ten film mě nesmírně zklamal a upřímně nechápu, za co získal tak vysoké ohodnocení. Neustálá rušivá hudba, děj by se dal shrnout do třetiny času, pořád dokola to samé... A nejhorší je, když ke mně z obrazovky v jednom kuse hlavní postava mluví a říká mi to, co je každýmu jasný i beze slov. Když budu chtít slova, přečtu si knihu. Nepotřebuju tak polopatické vysvětlivky k ději ve filmu, přece co kdo dělá, proč to dělá, co při tom prožívá atd. by mělo být jasné ze samotného děje, tohle mi připadá jako berlička pro tvůrce filmu, aby si to usnadnili a nemuseli moc přemýšlet, prostě nám to hlavní hrdina bude pořád dokola vysvětlovat. Nuda, nuda, nuda. Pořád jsem čekala, kdy se tedy něco zásadního přihodí, ale ono se tam vlastně nestane vůbec nic. ()

JankaPP

Ach boze ten Jude Law..neuveritelne sarmantny, vo svojej podstate plytky zaletnik, ale uznajte ze je sympaticky..:)) paradoxne samotný Alfie doplatí na to, co je kamenom urazu vacsiny nevery muzov..vek..tvrde ale ucinne. Alfie si uvedomi, aky bol. FIlozoficky prihovor v zavere sa snazi dat filmu nejaku tu hlbku, aspon na mna to tak posobilo, no neviem ci im to vyslo. Koniec koncov mne sa tento film pacil, asi to bude tym, ze na mna Jude Law neuveritelne posobi..:)) ()

Bluesun

Zpočátku to působí jako průměrný příběh vyprávěný svěží formou s výborným Jude Law v hlavní roli. Od začátku se dá předpokládal, že je to film o svůdníkovi, který si nabije kokos a skutečně to tak je. Nicméně zde nabízím několik postřehů, které tento film činí nadprůměrný: 1) Nabití kokosu není dáno zásahem shůry jako to bývá v podobně laděných filmech (těžká nemoc (patří mu to!), svatba s ještě větší mrchou než je on sám, nebo "celý život ve společnosti, ale umírá v bolestech sám a opuštěný), ale hlavní hrdina spíš sklízí, co sám zasel, nejvíc se trestá sám. 2) Sledujeme pouze drobnou epizodu ze života Alfieho. Vlastně se ani nedá mluvit o nabytí kokosu nebo zmoudření. Myslím, že se Alfie brzy oklepe a vrhne se do dalších dobrodružství s nemenší vášní. Dá se říct, že film je o tom, že někteří lidé jsou prostě nepoučitelní. ()

feho312

Moc zdařilý remake původního filmu z roku 1966 s Michaelem Cainem v hlavní roli. Jude Law opět předvedl skvělý herecký výkon a jeho vypravěčské vstupy uprostřed scény jsou opravdu povedené a moc dobře natočené. Povedla se taky Jane Krakowski, kterou si jistě všichni pamatujeme například ze seriálu Ally McBeal, která kromě slušného hereckého talentu předvedla také tělo, jaké jsem u ní ještě neviděl. :-) No a když jsme u tohoto tématu, nelze opomenout stoupající hvězdu, nádhernou Siennu Miller, která skvěle zahrála mírně sociopatickou Nikki. Pomyslnou třešničkou na dortu je výkon Susan Sarandon v roli nadržené starší paničky, která je ulítlá na zajíčky a čím mladšího má doma, tím je spokojenější :-)) Film je svěží, dynamický, místy komický, místy tragický, prostě nic mu nechybí. Moc jsem se bavil i u 3 reprízy a to je dobré znamení!!! ;-) Za mě 9/10. ()

Ditulka

jedním slovem MAZEC a velké překvapení...prvně to vypadalo na mega blbinu, tak jsem se šla podívat jaké to má hodnocení, dala tomu ještě jednu šanci a pak mě to totálně dostalo... film jako stvořený pro chlapy, co čtou MAXIM :o) ()

siki37

aj keď niečo pomenujeme ako pommes frites, tak stále to sú len zemiakové hranolky a tento film zďaleka nebol tak dobrý ako by ho vedeli pripraviť v McDonalde. oceňujem formu rozprávania príbehu, monológ v trvaní jeden a pol hodiny je výnimočný, no na druhú stranu to rozprávanie Juda Lawa bolo chvíľami nezáživné a nepodarilo sa mu vyvolať vo mne závisť nad jeho bohémskym životom, ani smútok nad tým, že je vlastne stratený prípad, sám bez priateľov, partnerky a dokonca aj mileniek, ktoré sa ho už nasýtili. ()