Deň vďakyvzdania

• Česko Den díkůvzdání (viac)

V mestečku Plymouth, kde sa zrodila tradícia Dňa vďakyvzdania, sa výpredajové šialenstvo počas Black Friday skončí obrovskou tragédiou. Uplynie rok a v čase vrcholiacich príprav na oslavu tradičného sviatku začne v meste vyčíňať záhadný zabijak. Spočiatku to vyzerá, že si svoje obete vyberá náhodne, ale čoskoro sa ukáže, že každá vražda je súčasťou väčšieho a precízne vypracovaného zlovestného plánu. Podarí sa obyvateľom a polícii odhaliť vraha a prežiť sviatky...alebo sa stanú účastníkmi jeho zvrátenej sviatočnej večere? (Forum Film SK)

veverysiak

Keby tam nebolo pár pekných detailov vhodných do Príručky začínajúcich mordošov, bolo by o hviezdu menej, ono nestačí obsadiť pár vyhasínajúcich hviezd, treba sa pohrať aj s výberom ostatných nešťastníkov, a tí sú dosť céčkoví, a tiež upraviť dialógy, aby sa tam až tak otrepane nefakovalo, predpokladám, že Eli zamiesil na Dvojku, preto ak by som mu mohol poradiť, menej drevenákov a slov, takže 40%. ()

Vena69

Thanksgiving je hodně jako Vřískot, ale bez sympatických postav, zajímavých a přitom uvěřitelných killů, zajímavé motivace vraha, ikonického kostýmu vraha, důmyslného scénáře, který nás nutí podezírat více postav, zajímavých zvratů..... prostě všechno je tady mnohem horší. Nejvíc ze všeho mě štvaly asi killy - je tady tolik pitomostí, tolik momentů, které jsem si musel pustit několikrát, abych zjistil, jak tedy vlastně ta postava zemřela, protože mi to napoprvé vůbec nedávalo smysl. (Často ani napodruhé.) Film kvůli špatně vymyšleným killům působí doslova amatérsky. O moc lépe na tom není ani většina hlavních postav a dialogy - je tady pár laciných slovních hříček, několik rádoby děsivých předzvěstí a nápověd kdo je vrah, ale ani tady není o co stát. Hlavní hrdinka mi tady připadala dost nesympatická. Kvůli nesympatickým postavám mi bylo vlastně jedno, kdo je vrah. Film zachraňuje pár vtipných momentů - vrah krmící kočku - a celkem ucházející příběh. 3/10 ()

vinducha

Na ten 23 letý klon naší Michaely Kuklové se dívalo dobře , ale film sám o sobě moc novoty do žánru nepřinesl. Mít vrahoun jinou masku , tak je to jen další z řady třeba Vřískotu. Jako jo gore tam bylo docela ucházející a pár momentů vyloženě potěšilo . Ale o nějaké ceny na festivalech to asi bojovat nebude. ()

Kushina

Vcelku přijatelná řezničina. Nikdo neví, kdo je vrah a tím je to zajímavé. Samotné killy jsou dost dobrý, krví se nešetří a smrti jsou vcelku neobvyklé a pachatel je nakonec ted, u ktetého byste to nejméně čekali (možná?). 60% ()

swenyx

Poměrně známý  a už osvědčený koncept. Americkej slasher s vraždícím maniakem. V hlavní roli skupina teenagerů, kteří jsou zároveň i cílem našeho zabijáka. Motiv jeho vražed byl docela opodstatněnej, ale mohli tomu dát víc prostoru. Nejedná se o žádnej zázrak, ale já se poměrně dost bavil, krvavých scének je tu dost a způsoby smrtí jsou dost originální. Úvodní Black Friday byl ale nejlepší, dementi se pozabíjej navzájem :D ()

Ace.A.T.L.

Tak je to klasická vyvražďovačka. Ale je to fajn. Člověk pořád dumá, kdo by to mohl bejt a to je to super. Já měl tucha asi v polovině, ale jistej jsem si nebyl. Dobře promyšlený. Mordy fajn, napětí ujde. Nic, co by trhalo rekordy v novinkách, ale ani nic, co by se mělo řadit mezi béčkový filmy nebo podprůměr. Krvák, ale fajn. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

MiniRecenze

Hvězda za finální scénu s "večeří". Jinak se jedná a nezajímavou,tupou podívanou, která se nedá brát ani jako nadsázka nebo parodie. BRAK!!! 3/10 ()

TesterX

Uprimne - tesil jsem se na nekomprosni slasher, co si na nic nehraje. Dockal jsem se toho mozna ze tretiny celýho snimku. Prebaleny Vriskot se spoustou tupych postav nabizi prehlidku prazdnych konverzaci o hovnech a neuvazene se kinkla mezi trapnou komedii a neduraznym thrillerem. Snimek je plny prazdnyho balastu o hovnech primarne v prvni polovine, co tvori naprosto zapomenutelne postavy a vlastne cela ustredni dejova linka je vylozene absurdni, problem hlavni je, ze nebavi. V momente, kdy dojde na první zuctovani v ramci pribehu, zacne se konecne neco dit a nabyvat na zaujotasti. Takovych chvil je vsak tak pomalu a dynamika trpi, ze by snek mel dost casu vymenit vlastni ulitu za zelvi. A v posledni tretine graduje naprosto nelogickymi nesmysly, co se rovnaji deckove produkci typu - pojdme v Sharknadu rozrezat motorovkou leticiho zraloka. Ve vysledku je to trapna radobyzabava, ktera neurazi nekolika vniky, jak efektivne nekoho zmasakrovat, na druhou stranu ztrapnuje tim ostatnim. Na konci zustava jen chtic, kdo je toho vseho strujcem a to je tak jedina udrzujici linka, co ve vysledku nedava smysl, jen az na samotnem konci. Skoda. ()

F2003F

Žánru sa dnes cielene vyhýbam aby som zbytočne neprichádzal o čas a nervy. Tu som ale vsadil na pozitívne reakcie, no zas márne. Akurát to dokazuje, že veriť sa v tomto ohľade nedá už ani nadšenej kritike. Thanksgiving Day nie je o nič väčším sklamaním než celý zvyšok tvorby od Eli Roth a nedokáže priniesť absolútne nič vrátane akýchkoľvek emócii dôležitých pre správne fungovanie. Trápne výkony v ešte trápnejšom príbehu, kde zaberá iba kreatívne podané násilie. Takže 1* za úvod a 1* za záver, inak ide o nudne vyumelkovaný výplach predvídateľnosti a skúšania trpezlivosti s naivne retardovaným správaním postáv, nadprirodzene vycvičeným vrahom plávajúcim na povrchu milión krát lepšie videného výzoru aj motívu a samoúčelnom scenári bez štipky originality. Neobsahuje jediný aspekt, čo by sa inde dávno nevyskytol. A nie, ako pocta kultovkám sa to vážne brať nedá, nato sa to tvári príliš seriózne ako vlastný rukopis. Lepší bol aj Saw X. ()

brasek

Nemám rád vyvražďovačky a také filmy ani za horor veľmi nepovažujem, iba ak okrajovo. Tento snímok ma však naplnil, pravdepodobne preto že išlo o pomstu. Príbeh je zaujímavý, nenudí, ale potreboval by osviežiť. Napríklad taká postava Ryana je zbytočná. Film ako celok funguje, aj keď pár momentov je mierne mimo. ()

Retrostalker

Eli Roth konečne opäť v plnej paráde ako sa od neho očakáva, skvelá gore zábava. Vidno že má horory napozerané a snaží sa vymyslieť ešte nejakú originálnu vraždu aj keď je to už ťažké niečo nové priniesť ale zvládol to. Nový Vreskot i s Halloweenom sa môžu zahrabať a dúfam že Deň vďakyvzdania bude pokračovať ďalej a v réžii Eliho Rotha. ()

Kral.Prdlin

Eli Roth pořád umí. A tohle je tomu důkazem. Není to sice jako první Hostel, ale i tak je to velice zábavná a napínavá hororovka z dílny magora, mordujícího nácky baseballkou. 70% ()

Jansuper

Tak jo, tak sem tedy trochu zklamán, skutečně nechal sem se doslova navnadit recenzí evilphoneixe, který to vychvaluje jako nějaké mega dílo, a tvrdí že to do kapsy strká jiné legendární slashery, první asi polovina filmu byla opravdu nic moc, skutečně nezajímavé nudné dialogy, nudný nezajímavý děj kde se toho moc nedělo, a navíc v té nudnější první části byly vlastně jen dvě vraždy, ten film se opravdu tak pomalu rozjížděl, to nemluvím o nudným a skoro otrvanym úvodu kde sledujeme několik dlouhých minut, jak je v obchoďáku jen chaos a křik, a sem tam někdo nechtěně zabit, scéna s košíkem nákupním byla ale dobrá, dva lidi normálně odešli ještě před druhou vraždou pryč, původně sem si myslel že jdou na toaletu, ale už se pak nevrátily, tak asi nudou odešli, ale udělali podle mě chybu, protože se film pak konečně rozjel že sem se do toho, asi po půl hodině odhaduji, konečně vžil, začalo to mít rychlejší tempo, lepší šmrnc, a konečně to začalo být zajímavější, vraždy byly dobrý, mrzí mě že napětí a strach tu byly jen ve scénách kde na někoho vrah vyskočil a snažil se zabít, či zabil někoho, prakticky nad žádnou lekačkou sem nevyzral, prakticky všech lekaček sem lekl, sice to bylo klišovitý, ale tak to je normální, horor bez klišé, se vlastně skoro nedá udělat, nakonec z původní nezajímavý nudný první půl hodiny, se to pak změnilo ve svěží krvavou zábavu, každopádně těch vražd mohlo být skutečně více, a škoda že tamty dva, chlápky v tom domě jen uspal, pokud se nemýlím, maska zabijáka a samotnej zabiják byl dobrej, každopádně to nebylo vůbec znepokojivé, možná až na scénu, kde vrah, tu ženskou usmažil v té peci, ta byla trochu znepokojivá ta scéna, nadvodou to taky drželi, ty pěkný slečny, odhalení vraha a jeho motivace, byla tak trochu zklamaní a nezajímavá, ale tak co mohli vymyslet, každopádně mě ten slasher přijde srovnatelný s medvídkem pů krev a med, který mě bavil a zaujal více než toto, tudíž nechápu proč medvídek pů krev a med je tak kritizovaný a má tak špatné hodnocení, a toto má skoro 70 %, ale jako netáhl se tento film, normálně utekl, nakonec celkově docela dobrý, když se jednalo o scénu kde byl vrah a vražda, tak to vždy byla lekačka a vždy ta scéna kde byla vražda a vrah stála za to, byla napínavá vždy ta scéna, každopádně to nemělo nějakou dobrou zajímavou atmosféru, jedna scéna mi připomínala jednu scénu z druhého dílu všechno nejhorší, a tak trochu mi to připomínalo i vřískot ()

gogo77

9/10 ... skvely slasher horrorik .... s velmi predvidatelnym dejom, ale to vobec nevadilo .... pocas vypredaja na Black Friday dojde v obchodnom dome kvoli nasilnostiam k niekolkym umrtiam no a o rok na to sa niekto zacne kompetentnym za toto krviprelievanie mstit.... tiez brutalnym sposobom a kedze film reziroval reziser Hostelu .... je jasne ze nesmu chybat potoky krvi, creva, odseknute hlavy a koncatiny alebo ine zvratenosti ... ved co by to bol za horror bez poriadneho masakru ... priznam sa ze hlavneho vraha/vrahov som odhalil v prvej polovici ale ako vravim vobec to neubralo na zazitku... horrormaniaci je sa na co tesit ()

Frenk

Intro je perfektní. Je tam krásně vidět lidské sobectví a nulový respekt vůči ostatním, když dojde na slevy v obchoďáku. Člověk si povzdechne, když si uvědomí, že tyhle věci se dějí i v reálném světě. Motiv vraha je teda jasný a upřímně mu divák na začátku fandí. Šel z toho cítit Scream, hlavně kvůli podobnému pohybu maskovaného vraha. Killer mohl vypadat lépe, ale gorem to celkem napravili. Pak tady máme pár nelogických řešení situací, ale to je v každém slasheru snad tradice. Tolik brutálních a dobře zpracovaných scén jsem nečekal a tak to hodnotím jako dobrý slasher. *šťastný sváteční smajlík* ()

Lubikem

Celkom podarený slasher ako spred 20 rokov, pripomínal mi mix Vreskota, Krvavého Valentína, Halloween, Mestskú Legendu a Viem čo ste robili minulé leto. Dejovo nepriniesol nič prevratného, bolo pár veľmi dobrých a originálnych vrážd, meno vraha mi bolo jasné od prvého momentu. Pokračovanie je už potvrdené. ()