Rodinná aféra

• USA A Family Affair

Co je horší než dělat asistentku slavnému herci, který má hvězdné manýry a nebere vás vážně? Zjistit, že je blázen do vaší mámy. (Netflix)

Malarkey

To, co mohla být zdařilá komedie, se tu převedlo do ryzí romantiky, na kterou jsem ale v případě zvolených herců nejen, že nebyl připravený, ale ani zvědavý. Přitom Zac Efron moc dobře věděl, co hrát, jen ho asi scénář úplně nepustil dál, než za hranice žánru, který je v tomto případě bohužel opravdu spíše romantika. ()

NinadeL

Podprůměrná romantická komedie, typický Netflix. Joey King a Zac Efron jsou příšerní. Nicole Kidman a Kathy Bates se tu jenom zahazují. ()

Spiker01

Netflix zkrátka ví, že když do sebevětší sračky obsadí dva tři známé herce, lidi si to stejně pustí. A to je i můj případ. Hlavní trojce dost fandím a nakonec mě zaujali natolik, že jsem jim svůj čas věnoval neočekávajíc žádnou hitparádu. A přesně to tak také dopadlo. O zápletce škoda mluvit, stačí jen vědět, že King, Kidman i Efron si tu odehrají to své a v lepším případě to člověka nudí jenom občas. Taková výplachovka na večer, proč ne.. ()

misterz

Zac Efron klesá stále nižšie a nižšie. Už skoro prerazil dno. A Nicole Kidman má časy najväčšej slávy asi už tiež dávno za sebou. 20/100 ()

Anderton

V názore, že sa k sebe Efron a Kidman hodia, som rozhodne v menšine, ale asi ide aj o spomienky na film Reporter. Rodinná aféra je priemerná romantika s niekoľkými hláškami, tak by som ju ani nenazýval romantická komédia. Problémom číslo jedna je slabý konflikt, vzpurnosť dcéry na základe skúseností so svojim zamestnávateľom proste nie je dostatočná na vybudovanie skutočne konfrontačných situácií. Inak ide o film, s ktorým mal Netlfix vyrukovať na Vianoce. ()

DwayneJohnson

Asi bych dal normálně za tři, protože je to jinak cajk, ale vidět Nicole Kidman v 57 letech, jak si hraje na třicítku s tunou ani nevím čeho všeho na obličeji, tak to je moc i na Dwejna! Stárnout by se mělo přirozeně a s grácií, což není rozhodně tenhle případ. Na rozdíl třeba od Kathy Bathes. ()

Arsenal83

Efron hovorí Kidmanke: "To ste otehotneli v škôlke?" Akože narážka na to, že vyzerá ako mladá mamička typu MCBP, lenže ja i karpiny z oka vybral a furt som videl tú istú oplastovanú Kidmanku. Zrejme šlo o šikovný ťah, ako pochváliť prácu kozmetických chirurgov, lebo nikdy nevieš, kedy ich sám budeš potrebovať a tiež budeš potrebovať, aby ti vo filmoch hovorili, ako mlado vyzeráš, pretože inak ti to úprimne nepovie nikto. A takému Zacovi to teda určite nehovoria, pretože z niekdajšieho fešáka ostala len posmrtná tvárová stuhlosť - lenže on ešte stále žije! Film je zromantizovanou verziou nedávneho Představa o tobě, čiže ponúka ešte nepravdepodobnejšie scenáre, kde žena môže mať svojho zajaca, o 20 rokov mladšieho. Realita je však taká, že na rozdiel of filmu zajac vždy odskáče. ()

BMW12

Na film mě nalákalo obsazení ve formě Zac Efron a Nicole Kidman. Bohužel už od začátku bylo znát, že scénář je špatný. První hodina se táhla, nezajímavý děj a až druhá polovina filmu začala být trochu zajímavá a udrželo mě to v nějakém napětí. Celkově se jedná o průměrnou romantickou komedii. ()

Lucasion

Tohle bylo dost hrozný. Upřímně jsem čekal průměrnou komedii z Netflixu a dostal jsem lovestory, které... Eh. Které funguje asi jako lovestory mezi dvěma charaktery, ale musí ho rozbíjet postava dcery, aby to vystačilo na téměř dvě hodiny. Nudil jsem se nutil k tomu, abych to dokoukal. Tohle byla chyba. Humor nefunguje, chemie nefunguje, postava dcery a její drama queen výlevy jsou na facku... Takže to asi zahrála dobře v tom případě. Ale ne. Tohle byla za mě střela opravdu vedle. Film vyprchá z hlavy skoro okamžitě. A to já jsem zrovna typ na romantické věci jako stvořený. Jediné, co mohu říct, že Efron vyrostl ve velmi sympatického herce a Kidman je pořád neskutečná kočka. (30 %) ()

Padme_Anakin

Chtěla jsem dnes večer jen nějakou oddechovku po těžkém dni ve službě a dostala jsem nanicovatou romanťárnu, která pro mě vlastně ani žádnou romancí nebyla, protože jsem těm dvěma ani na okamžik neuvěřila, že by byli do sebe zamilovaní.. Dcera byla poměrně dost otravná, chovala se tak, jako by jí bylo 14 let a mlátila s ní puberta.. Nicole Kidmanová začíná připomínat voskovou figurínu (trochu děsivou) a jediná postava, která stojí za zmínku, je babička v podání sympatické Kathy Batesové, ta se mi líbila.. ()

kareen

Tak aby bylo jasno, ty tři hvězdičky jsou jen a pouze za Joey King, jejíž postava prostořeké asistentky mě docela bavila a taky za sem tam nějakou hlášku, parodující manýry sebestředné hvězdičky, ale i z toho se dalo vytřískat o mnoho víc. Dál už je to jen bída. Zacu Efronovi stárnutí moc nesvědčí, protože když člověk pomine vizuál a zaměří se na herecký výkon, tak to není nic moc a Nicole Kidman sice vždy byla naopak skvělá herečka, jenže pak si to zkazila tím výletem na kliniku plastické chirurgie, který jí z obličeje smazal veškerý výraz. Nejhorší na celém filmu byl ten jejich mdlý románek, u kterého jsem měla pocit, že se nenudím jen já, ale i sami herci a vůbec komplet celý štáb. ()

M.i.k.e

Když porovnám Rodinnou aféru s nedávnou Představou o tobě, která se motala kolem podobného tématu tak aféra jasně vede. Narozdíl od Představy se totiž nebere moc vážně a hlavně v první půlce umí být tahle netflixárna opravdu vtipná. Druhá půlka sice sklouzne k tradičním romkomovým klišé a humor taky prořídne, ale celkový dojem je rozhodně sympatičtější než u filmu s Anne Hathaway. Zac Effron si svojí rozmazlenou movie star evidentně užil a Joey King má solidní komediální talent a dost mě bavila navzdory tomu že její postava zvládne být slušně otravné sebestředné hovádko. Žadná žánrová revoluce se sice nekoná, ale jako oddechovka na páteční večer to bylo nakonec víc než fajn…70% ()

vydumnica

A Family Affair. Nechápem, prečo vyšiel film s vianočnou tématikou na VOD začiatkom leta, keby som to vopred vedela, pozrela by som si ho neskôr. Zac Efron je za tento herecký výkon zatiaľ môj tohtoročný kandidát na Zlatú malinu a dvakrát nepoviem, že má tiež facelift alebo niečo. Nicole Kidman, no comment radšej k výzoru, no odpútavalo to moju pozornosť od jej hrania, aj keď som sa veľmi snažila. Kathy Bates ma bavila a taktiež aj Joey King. Ako romantická komédia A Family Affair až tak nefunguje, ale ako taký film o dcére a jej matke a jej babke a o jej šéfovi môže byť a áno dej sa odohráva počas Vianoc🎄dokonca sa tam vyskytne aj The Christmas Song (Chestnuts Roasting on an Open Fire) a trochu (asi umelého) snehu. Páčili sa mi kulisy, celkovo interiéry (hlavne s horiacim krbom) a exteriéry (terasa s výhľadom na more). Soundtrack tiež fajn. Dodatok: Veľmi podobný film The Idea of You s Anne Hathaway je aspoň o level vyššie. ()

bourec

Za něco stojí jen Kathy Bates, a Joey King. Jinak pár vtipnejch situací, a spousta vaty. Navíc Zac ma už trochu vzhled Kena, a o Kindmance není třeba hovořit. Slabota. 30%. ()

Aljak

K tomuto filmu ma prilákalo hlavne herecké obsadenie v podobe Nicole a Zaca - a práve táto dvojica bola aj tým najlepším na celej tejto rom-com. Inak to bolo celkovo predvídateľné a jasné, kam to celé bude mieriť. Na hranicu priemeru to vytiahli aspoň relatívne vtipné dialógy a spomínané kvalitné herecké obsadenie. Ako celok to pozerateľné bolo, ale fakt nečakajte nič extra. 3* ()