V polském Trojměstí se na pláži najde mrtvola mladé holky. Státní zástupce spojí síly s matkou oběti, aby odhalili pachatele, ale nebude to jenom tak. (Netflix)

taibrek

Musím pochváliť Poliakov. Ani by som nepovedal, že film pochádza odtiaľ. Tejto krimi nie je čo vytknúť. Normálny dej, ktorý nie je prikrášlený o zbytočne umelé scény. Kľudne by som čakal aj ďalšie pokračovanie s týmto detektívom. ()

Maraboy

Poláci ty kriminálky a dramata prostě umí, máme co dohánět, nicméně už i u nás narazíme na solidní krimi. Tady je zápletka taková ohranější, příběh sem tam zaskřípe, ale pořád kvalitní snímek. Cením, že Poláci se nebojí ve filmech ukazovat násilí a sexuální scény. Celkem dobrý plot twist na závěr. 65% ()

argo.smile

Mohlo to byť trochu temnejšie, zvrátenejšie, postavy komplexnejšie. Zhruba pred polovicou už viete odhadnúť kto je kto a stojí za tou vraždou. Majiteľ baru bol veľmi dobre obsadený, proste si o do mňa pýtal od prvej chvíle guľku medzi oči. U mňa séria Pitbull zostáa neprekonaná. Silnejšie 3*. ()

Draconian

Tohle se hodně povedlo. Poměrně přímočará polská krimi, která má dobrý příběh a vcelku minimum vaty. Mladá holka, co si najde práci v klubu a zplatí za to životem. Zajímavost: je dcerou soudkyně a právníka. Mladý vyšetřovatel se do případu pustí, ačkoliv jeho nadřízený má o vrahovi jasno. Když vrah spáchá sebevraždu, je případ uzavřen. Jenže vyšetřovatel se s tím nesmíří...na tom případu je něco víc...  Poláci se celkem vytáhli. Film připomíná takové ty depresivní severské krimi a má i takovou atmošku. Dobrá hudba, kamera i herci. A fakt slizký záporák.  80% ()

Accuphose

Jedna dobrá zpráva a jedna špatná. Poláci nemaj problém s násilím a nahotou, to je ta dobrá ale. To horší je, že usnuli stejně jako česká kinematografie ve slepém bodě a možná to je prachama, možná v tom má prsty dramaturgie, nevím. Každopádně dávno neplatí, že vše musí souviset se vším, a vrahem je detektiv, když to přeženu. Částečně je to možná dané tím, že v Polsku mají prachy větší moc, a možná tam víc věcí projde, ale nejvíc za tím vidím snahu šokovat, což je společnej signál s celou řadou Korejských filmů poslední éry. Ale šokovat není možno absurditou, ale autentičností, a precizním provedením. Pro příznivce Labyrintu 5, za mě slabší dvojka... ()

0kozel

Dobrá temná atmosféra, lokace, herci a režie. Dal bych lepší hodnocení, ale zážitek mi zkazilo, že jsem hned na začátku bez nějakého přemýšlení uhodnul, kdo je vrah. A i když se už málem tvůrcům povedlo přesvědčit mě, že jsem se mýlil. Tak v tu chvíli mi došlo, že mám pravdu,protože co by se asi odehrávalo další půlhodinu. ()

VLADEK

Několik mnou sledovaných uživatelů tomu dalo 4 hvězdy, tak jsem se nechal nachytat. Dlouho jsem neviděl něco tak banálního a scénáristicky prázdného, místy rádoby na efekt nasnímaného, s několika scénáristickými levotami na diváka, které jsou ale vlastně i tak blbě napsané . Navíc v příšerném českém dabingu a dialogy. Tohle je max na úrovni běžné české televizní "krimi" posledních let. ()

lukke87

Násilí, krutost, špína, přesto rodičovská láska a osud. To všechno krásně zabalené v obalu od Krówki. Doporučuji, za rok 2024 velmi, velmi dobré 5* ()

Crejdl

Pšonci opět předvedli že umí, převážně výborně hrát, oproti těm našim českým komediantským neumětelům v těžké herecké krizi. ()

Estadra

Skoro všichni tu píšou že vraha uhadli ihned... V tom případě jsem břídil a trochu mě to trvalo... Když jsem četla na nějaké stránce že film je tak brutální že většina lidí ho ani nedokouka říkala jsem si že to zkusím. Vidět tam není nic ale tvůrce hraje hodně na psychickou stránku diváka...ode mě velká pochvala protože každý tvůrce tohle neumí... Už tím čím si Monika musela projít (neukazují detaily ale mluví se tam o tom) člověk s toho má fakt úzkost .. já jsem vraha tipla ale pak když to začalo jít jiným směrem říkala jsem si že jsem se spletla .. je tam šokující zvrat kdy vlastně vrah je ten kdo jsem myslela ale je to tak zamotané a chvilema vážně zajímavé že jsem byla fakt zmatená... Jakub Gierszal hraje prokurátora a ta role mu neskutečně sedí.. co mě prekvapilo že zatímco prokurátor chce vyšetřovat ostatní policajti včetně nadřízeného o to vlastně ani nestojí...ihned po vraždě Moniky je prokurátorovi předneseno kdo to udelal a jiná cesta ani neexistuje. Je to jako mávnutím rukou ve stylu "je to vyresene a dál se o tom bavit nebudeme" ... Bylo jasné že mezi policajti je někdo kdo vrahovi pomáhá ale měla jsem dva odhady.. ale kdo je ten pomocník mě došlo až když zastřelily poměrně důležitou osobu která by s případem pomohla...policajti vešli a bez mrknutí oka ho naprosto zbytečně zastřelili... A nebo je to možná už dneska ve stylu neptat se nevyjednávat a rovnou střílet ... Finále hlavně poslední scénka byla balzám na duši... Líbilo se mi to ale bohužel tento film se dá opravdu zhlidnout jen jednou protože na po druhé už by to ztratilo to napětí kdo to udelal a proč.... Za mě 5* ()

futislav

Dobře natočená detektivka, kde je nakonec všechno jinak. Má to švih, akci i trochu naturalistické scény. K tomu velmi dobré herecké výkony. Na Netflix nadprůměr. ()

redsparrow

Koukatelné, ale zase žádná "brutální", "drastická" a kdovíjaká ještě pecka to není. Postavené přesně podle učebnicového scénáře všech krimi pro začátečníky. Zvraty přijdou přesně takové a v dobu, kdy je čekáte a vůbec jste vždy o malinký krok napřed s prokurátorem. Vyumělkované a předvídatelné. ()

naytsirk

Průměrná televizní kriminálka s celkem sympatickým vyšetřovatelem. Není tam nic, co by extra vyčnívalo, nebo díky čemu by se fim udržel v paměti. Předpokládám, že nás ještě čekají další dva díly dle knižní trilogie…Určitě se rád podívám… ()