Dva a pol chlapa

• Česko Dva a půl chlapa (viac)
Ukážka z filmu 23
USA, (2003–2015), 91 h 41 min (Minutáž: 19–42 min)

Charlie Sheen, Jon Cryer, Angus T. Jones, Holland Taylor, Marin Hinkle, Conchata Ferrell, Ryan Stiles, Jennifer Taylor, Ashton Kutcher, Jane Lynch (viac)

Nezávislému mužovi do života nečakane vstúpi jeho brat a 10-ročný synovec... Charlie (Charlie Sheen) je slobodný muž, ktorý má dom na pobreží, jaguára v garáži a priťahuje pozornosť krásnych žien, ktoré sa nepýtajú na cit. Jeho ľahkovážny a neformálny životný štýl je však narušený, keď sa k nemu nasťahuje jeho brat Alan (Jon Cryer) so svojím synom Jakeom (Angus T.Jones). Spolu títo dva a pol chlapi konfrontujú rôzne životné princípy a stoja pred mnohými životnými výzvami. A to im ustavične dýcha na krk ich večne kontrolujúca matka Evelyn (Holland Taylorová), Alanova odcudzená manželka Judith (Marin Hinkleová) a nemožno zabudnúť ani na Rose (Melanie Lynskeyová), ženu jednej noci a súčasnú susedku Charlieho, ktorá sa chce stať súčasťou jeho života a je ochotná pre to urobiť naozaj čokoľvek... (oficiálny text distribútora)

m@cs

Do 10. série byl pro TatHM jedním z topů mezi seriály. V 11. série však přišel neuvěřitelný kvalitativní propad, který si prostě neumím vysvětlit. Dle mého pocitu do 10. řady jel seriál na podobné vlně jako s Charliem. Walden byl zpočátku podobný děvkař jako Charlie, v 11. se však něco zlomilo a jestli se nepletu, tak už tam ani moc o ženský nešlo. Nebyla to ještě taková hrůza, ale už to bylo na hraně 3 a 4 hvězdiček (přičemž do 10. řady to byl 5* bez debat). Ale to co provedli ve 12té sérii, na to se nedá dívat. Nicméně, deset 5* sérií nemůže vymazat jedna slabší a jedna příšerná. Stále je to za 5* a být konec už na konci 10. řady, bylo by to 5 hvězdy bez sebemenších debat. ()

Castrator

Díly se Sheenem za čtyři až pět hvězd, to po něm za dvě (a někdy za jednu). Po odchodu Sheena už to nebylo ono a podobně jako M. A. S. H. se stal Dva a půl chlapa po změně obsazení úplně jiným seriálem. Oceňuji nekorektní a často sprostý a cynický humor, styl a oběti vtípků se ale postupem času moc neliší a stane se předvídatelným. Změna obsazení přinesla i změny ve vtípcích, nejsou tak ostré, cynické, jedničkou z dvojice se stává Alan (možná proto, že scenáristé Kutcherovi nevěřili tolik, aby seriál táhnul). ()

Herzeleid

Nejdřív celkem i pobavilo když na to člověk zrovna narazil. Teďka mi to už ale leze na nervy, extrémně se to opakuje, takže snižuji hodnocení. ()

blackkocour

Tenhle paskvil byl dlouhé léta pro mě špatným příkladem, jak by se neměl dělat s(h)itcom. Nuže, postavy. Čárlí - morální a nechutné dno. Sheenův humor může příjít vtipný těm lidem, co trpí nějakou mozkovou dysfunkcí, a nejlépe, jedine co dokážou se jen nekontrolovaně smát, a nedokázat to zstavit. Alan - prostě další vyčůranej smolař a kuřděvka, který se každou řadou jen propadává o patro níž a níž, a jeho existenční hodnota, kolísává něco mezi švábem nebo komárem (ano, narážím na to že je to lidský parazit, který jen využívá druhé, hahaha vtipné co..?). Jake - vtipnej špek, co jednou za čas vysolí dost slušný vtip, na úkor svý tuposti, a občasného prdění, jenže, jak se z něho stal taky nechutný týnedžr, jako jeho vzor strýček Čarlee, nezbývalo málo, abych ho vykopnul do odpisu. Autismus zůstal i nadále, ale opakovaný vtip není už vtipem, což tento krásný seriál, tenhle termín velmi rád akceptuje. No, a pak spoustu ženských představitelek. Doopravdy chtěl Chuck Lorre, udělat ze žen jen otravné pijavice, co chlapům pijou krev? Jedna je úchylná stalkerka, druhá je cynická, škodobilá a otylá manka, třetí je hnisavá vyrážka, která jen kazí ostatním chuť žít, a čtvrtá nepřející exmanželka, která jen těží z vaších neúspěchů a prstí si z toho svoje ego. Fakt hrůza, kde se úroveň postav dostala. Jo, a pak ten Ashton Kutcher, co vystřídal Charlieho. Taky nulová postava, ale jedinej, (slavíme úspěch!!), co mě ničím neštval a neotravoval, narozdíl od většiny skalních fandů do Sheena. Prostě, ženy tu jsou mrchy a kurvy, a chlapi nechutná, na sex myslící prasata. Teď je tu otázka, který z herců, na tom nejhůře dopadli. Z Charlieho Sheena se stal jeden z nejnáviděnějších herců v Hollywoodu, a krom nabídky uvaděče, na kolotočových soutěží o nejrychlejšího jedlíka hotdogů, či kukuřice, si asi už v žádný Četě nezahraje. A představitel Jakea? Katolická sekta mu za to uřízlo péro, a je z něho vykastrovaný hříšník. Trosky se k troskám obrací, haleluja!! EDIT: Zvednu aspoň o jednu hvězdu, protože první 4. série jsou celkem povedené, ale ten zbytek sklouzává do veřejných indických toalet. Pořád mi vadí postava Charlieho, ale na něm celý seriál stojí, but okey. ()

Jaro.Krafcik

Prekvapivo dobrý sitcom, ale neviem si predstaviť co seriálu spravil odchod Charlieho, mal som v ntb len jednu sériu ale zabavil som sa či už hláškami alebo samotnými hereckými výkonmi. 4* ()

P1tr

Příjemná seriálová záležitost. Tvůrci Big Bang Theory umí. Charlie Sheen odehrává svojí klasiku a je málo gagů, které by kazil. Vedle velikánů typu Přátel, How I Met Your Mother či právě Big Bang Theory vypadá Dva a půl chlapa jako chudší příbuzný, ovšem bohatství není všechno. Rozhodně i přes pár slabších dílů stojí za shlédnutí. ()

Philoun1

Slušný a vtipný seriál, tyhle týpky sem si docela oblíbil, akorát Alan mě někdy vytáčí, prostě magor no, ale jinak dobrá zábava (samozřejmě sleduju v původním znění, dabing je strašnej). ()

tommmy89

Charlie, Charlie .... Niekto si možno povie : "Zas ten Sheen !" .... alebo "Minule bol v novinách!". Predsudky nepatria do filmu, tak isto ani sympatie a nárokovanie si väčšieho honoráru, než ten druhý. Práve preto herecký výkon súdim tak ako ho niekto podá. Obzvášť u Charlieho Sheena (Harpera), pretože má zváštnu moc odpútať ma nachvíľku od reality a preniesť sa z domova do komédie plnej humoru a "trápnych teenegearskych hlášok" v podobne chlípneho postraršieho muža, ktorého priorita je chlast, sex a ženy :) EDIT: Od 9. série v podaní A.Kutchera je síce O.K. ale 8. sérii v podaní Sheena bola predsa len tá jednotka, ktorá ten seriál preslávila. Miestami si človek myslí, že by už seriál mal skončiť, no ako vidíte - stále sa dá ťahať za vrkoč i keď je už veľmi dlhý. 1-8 séria - 90 %+ 9-10 séria - 70%+ ()

BlackTom

Dlho som si k tomu hľadal cestu, nejakým zázrakom sa mi prvé epizódy vôbec nepáčili. Teraz však čučím na bedňu a rozoberám so známymi tie najlepšie hlášky. Úžasný seriál s postavou, ktorá bola Charliemu ušitá na mieru. Sto bodov. Berta Forever ;) ()

giovanni3

Velice pohodový seriál s skvělým Charlie Sheenem a vrchovatou porcí humoru, ale někdy ta porce je velmi malá.. Moc mi v seriálu nesedí scénky s Jakem... tudíž jen 4z5 ()

m.a.t.o.

Hodnotené po koniec 8. série. „Hej Herb, povedz Alanovi ako sadíš tie semená!“ – „No, najprv sa uistím, či je pôda vlhká.“ – „Aha... povedz ako to robíš!“ – „Jednoducho strčím prst do starej matky Zeme. A ak ho vytiahnem suchý, tak vyberiem hadicu a dobre ju ostriekam. Potom opatrne zasadím semeno do pôdy.“ – „Opatrne? Prečo opatrne?“ – „Pretože keď ho len tak rozhadzuješ, polovica je nanič.“ – „A čo povieš na porast Herb?“ – „Mám rád plný porast. Tak ako to narastie.“ – „Ja pristrihnutý, a ty Alan?“ ▐ „ Povedz mi to narovinu! Tá žena bola Jakeovou učiteľkou v piatej triede a stala sa striptérkou, pretože si ju nechal. A teraz ho doučuje, lebo si mal pocit viny?“ – „Presne tak!“ – „A ty si súhlasil Alan?“ – „Mal som slabú chvíľku.“ – „Aha. No, nesúdim vás, takmer som predala jedno z detí, aby som si mohla kúpiť kosačku.“ ▐ „Neverím, že si jej dal moju izbu. Ako dlho tu ostane?“ – „Kým sa nepostaví na nohy.“ – „To sú len reči. To som tvrdil aj ja pred šiestimi rokmi.“ – „Ty si tu už šesť rokov?“ – „Usteliem si na gauči.“ ▐ „Jake, mám skvelú správu. Odteraz bude súčasťou každého doučovania aj vyháňanie zlých duchov z tela. To satan ťa robí takým hlúpym.“ ▐ „Vidím, že máš novú poštovú schránku Herb.“ – „Áno, stará už bola nanič. Ten čo tu býval predtým ju zle osadil.“ – „To som bol asi ja. A všimol som si, že je tam štítok Melnickovci.“ – „No, je to moja schránka. Chodí mi tam pošta. A volám sa Melnick. No a čo je na tvojej schránke?“ – „Charlie Harper.“ ▐ „Pekný náhrdelník Jake!“ – „Vďaka.“ – „Kúpil si si ho sám?“ – „Nie, dalo mi ho jedno dievča.“ – „Asi ťa má rada.“ – „Áno, je do mňa zbláznená.“ – „No nemáš z toho veľkú radosť.“ – „Nemám.“ – „A čo ti prekáža?“ – „Má deväť. – „Deväť? A kde si spoznal deväťročné dievča?“ – „Chodíme spolu na matiku.“ – „Aha, ona je z tých lepších žiačok.“ – „Žiaľ nie. Ale pomáha mi s úlohami.“ ▐ "Kto je to dievča?" – "Neviem, stretol ju v supermarkete. Pomáhal jej vybrať kukuricu." – "Kukuricu? Heh! Nuž nemám právo niekoho súdiť. Raz som mala chlapa za nádrž benzínu." ▐ "Dobre, začneme s prvou pozíciou! Jake, poznáš prvú pozíciu?" – "Myslíte misionársku pozíciu?" ▐ „Ste priateľ nevesty alebo ženícha?" – „Nevesta je moja matka. Takže ženícha." ▐ „Vyzerá to ako alergia. Aplikovali ste si niečo na oblasť genitálií?" – „To čo vždy, čašníčky a herečky." ▐ „Máme problém." – „Tvojho otca?." – „Áno. Správa sa ako strýko Charlie, obleka sa ako strýko Charlie, len to skupánstvo mu nejak ostalo." ▐ „Walden, budem otcom, čo nato povieš?" – „Super, ale mal si radšej použiť kondóm Jake! Alebo ty Alan." ▐ „Charlie Harper, milujem ťa." – „Ďakujem!" – „Čo prosím?." – „Ehm...ďakujem veľmi pekne?"▐ „Kto z vás dvoch trpí disfunkciou erekcie? Ty alebo strýko Charlie?" – „Bože, Jake, vieš čo to vôbec znamená?" – „Áno, má to niečo spoločné s penisom. V telke vraveli, že tým trpí každý tretí chlap. A môj penis je v poriadku." ▐ „Zavolaj svojej matke a povedz jej, že si u tvojho otca." – „Haló mami? Som u tvojho otca."▐ „Čo podľa vás znamená prežívať skutočnú intimitu so ženou?" – „Nepoužiť kondóm?" ▐ „Mami, takže ty a ten chlap ste..." – „Ach, bože nie, veď má milión rokov. Je zázrak, že sa mu miešok nehojdá medzi kolesami invalidného vozíka."▐ „Čo je to za voňavku čo používate, drahá?" – „Alpa a púder na nohy." ▐ „Ozaj, čo je to otcovražda?" – „Že by si za otca aj vraždil." – „Hmm, tak potom tá pieseň veľmi nedáva zmysel."▐ „Alan, zlatko, ty si bol vždy veľmi dobrý syn. Aj keď tvoj brat nenasadil latku príliš vysoko."▐ Vtip na záver: „Koľko mužov je nakazených vírusom HIV?" – „Jeden z dva a pol chlapa." () (menej) (viac)

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

11.06.2021

Užili jste si sprosťáka Teda v jeho prozatím dvou celovečerních filmech? Pak vám jistě udělá radost, že se populární postava dočká také televizního zpracování. Streamovací služba stanice NBC Peacock… (viac)

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

30.06.2020

Supergirl obsadila Lexe Luthora

Supergirl obsadila Lexe Luthora

17.11.2018

Supermanův nejslavnější záporák míří do seriálové Supergirl od CW. Ikonického Lexe Luthora v seriálu ztvární Jon Cryer, jehož bude asi většina diváků znát jako Alana ze seriálu Dva a půl chlapa.… (viac)