Život amerického inžiniera Kylea LeBlanca (Jean-Claude Van Damme), ktorý sa pred časom aj rodinou presťahoval do Ruska kvôli práci v tamojších oceliarňach, sa zmení na nekončenú tragédiu, keď brutálny zločinec znásilní a zabije jeho milovanú manželku. Tým sa však Kyleovo utrpenie iba začína. keď totiž skorumpovaný súd násilníka oslobodí, Kyle sa rozhodne vziať spravodlivosť do vlastných rúk a priamo v súdnej sieni muža zastrelí. Nešťastnou náhodou však pritom príde o život i policajný dôstojník. Kylea preto odsúdia za vraždu a pošlú do neslávne známej väznice Kravai, ktorej pevnou rukou vládne generál Chrušov (Lloyd Battista). Ním nastolený krutý režim, ktorý nepozná ani len náznak zľutovania či súcitu, zlomí každého - a prežiť v týchto podmienkach dokážu skutočne len tí najtvrdší... Najdesivejšie sú nepochybne pravidelné zápasy trestancov na život a na smrť, ktoré sú najobľúbenejšou zábavkou nielen samotného riaditeľa, ale i väzenských strážcov. Kyle sa pod týmto tlakom temer zlomí, no našťastie si postupne začne najmä vďaka svojmu spoluväzňovi 451 (Lawrence Taylor) uvedomovať, že nebojuje len o svoj život, ale i o svoju ľudskosť... (TV Markíza)

64B

Žeby další comeback Van Damma? S tím bych souhlasil. Peklo je jeden z těch lepších a silnějších filmů od JCVD. Ve filmu panuje správná drsnost, zarostlý Van Damme se pak opravdu chová jako zvíře a to je faajn. Kamera ujde, scénář též. ()

Dinsberg

Akční verze Shawshanku. Skutečně svobodného člověka není možné uvěznit. čím víc se o to někdo snaží, tím víc se brání. JCVD se herecky skutečně překonává. Nedává tolik na odiv svůj slavný trademark a místo toho se pokouší o vážné herectví. Kupodivu se mu to docela daří. ()

Brano

Určite najlepší Vam Dammeho film, aký som videl. Peklo nám zobrazil tvrdé životné podmienky v jednej z najhorších ruských väzníc. Človek tu musí siahnuť až na dno svojich síl, aby dokázal prežiť. ()

subic

Nejde o to jen vyhrát a vyhrávat vězeňské zápasy. Když tě donutí hrát jejich hru, jsi poražený. Američan v ruském vězení, ti týpci tam jsou docela zvířata. 50% ()

MirkaP

Když už si to chtělo hrát na umění, mohly zúčastněné postavy mít zřejmé nějaké motivace a tak. Na mlátičku moc vznešené, na solidní film moc blbé. ()

weasel.p

Naprosto se vymyká běžné VanDammově tvorbě a je to nejspíš jeho nejkvalitnější film (ještě jsem neviděl JCVD), kde VanDamme konečně "hraje". Nebudu alibisticky dávat 3 hvězdy jako "že to celkem šlo,ale je to další béčko" abych se náhodou neztrapnil. Je to skvělý vězeňský film a klidně ho zařadím mezi kousky jak Felon (Zločinec) nebo klasiku jako Útěk z Alcatrazu,protože vedle vandamovské béčkovosti a typických klišé (zabití ženy,moralizování..),je tu typický duch vězeňských filmů-boj proti beznaději- příběh, prostředí a postavy jsou tak silné,že prostě zapůsobí - filozofující magor v podobě obrovského černocha je fakt cool. Dávám tomu pět, protože mezi filmy Van Damma je to výborný počin a taky chci aby tenhle borec měl nějaký ten film v červené barvě. Skvělé hodnocení: Amroth666. ()

BlackAngels

Dějově se mi od JCVD tenhle film líbil asi nejvíc. Nádherný zpracování toho jak člověk aby zapomněl na bolest dokáže sám sebe zapřít a zapomenout kým je. Každej když je nejvíc na dně hledá cokoliv co by ho trochu zvedlo. On měl můru a je jedno jestli si všechno jen vysnil nebo to byl opravdu duch jeho ženy, jemu to stačilo k tomu aby si uvědomil svoje místo v životě a dokázal se do něj znovu vrátit. Navíc je celý film nádherně doplněn myšlenkami jeho spoluvězně, který se zdá být záporákem, ale i on si jen vytvořil jakousi masku za kterou se snaží přežít. Začátek byl hodně drsnej, prostředek byl místy ještě drsnější ale konec ... Možná až moc mluvím :-) ()

Mickey

Na začátku vypadal film zajimavě ale postupem času upadl místy až do podprůměru. Od posledního filmu (Teror ve vlaku ) se Van Damme trochu zmátořil,ale víc jak průměrnej film to není ()

persefone

Jsem přilepená k obrazovce - Van Damme umí také hrát??? To byl pro mě šok, který jsem dlouho rozdýchávala. Žádné karatistické výkopy, žádné drsné pohledy, žádné "Já se vrátím a zabiju tě!". Příjemné zjištění. ()

Innos

Keby som tento film mal hodnotiť na akejsi Van Dammovskej stupnici tak dam 10/10, pretože toto je určite jeden z naj filmov kde sa tento (ne)herec ukazuje:-) ()

childe666

Celkem průměrný béčko, ale od Van Damma nemůžeme ani nic víc čekat. Jen konec mě překvapil, ono z Ruska se těžko utíká zvlášť když vězení je umístěno někde v divočině... ()

Zabuza

Film s fenomenálnim Van Dammem z väzenského prostredia. Van svojim neotrasiteľným výkonom o premene človek - zviera - človek ukázal, že ešte stále nepatrí do starého železa a má stale čo predviesť. Nechápem, ako to, že tento psychologický pohľad do duše človeka nebol nominovaný na oskara. Páni kritici, hanbite sa !!! ()