Abigail

• USA Abigail (viac)

Krádež cudzích detí je ohavný zločin. Ale uniesť dieťa mocných zločincov je neuveriteľná hlúposť. To však netušila partia darebákov, ktorým sa nechce živiť poctivou prácou, a tak vezmú zdanlivo veľmi ľahkú prácu. Uniesť dcéru nejakého boháča, dvadsaťštyri hodín ju strážiť, kým zúfalý otecko zaplatí päťdesiatmiliónové výkupné, zinkasovať peniaze a ísť domov. Prvá fáza, zdanlivo najťažšia, ide viac než hladko. Sotva krehká malá Abigail dotancuje na skúške Labutie jazero, skončí zdrogovaná v dodávke a odvezú ju na dohodnuté miesto, ktoré z nejakého dôvodu pripomína vidiecke panské sídlo a tak trochu dom hrôzy. Jej únoscovia sa navzájom nepoznajú, dokonca si pre istotu hovoria vymyslenými menami. Druhá fáza, čakanie na výkupné, by mohla byť pokojná, dokonca nudná, keby únoscovia nezačali postupne umierať. Ukazuje sa totiž, že na niektoré deti by bola aj tá najdrsnejšia polepšovňa prikrátka.  Ale keď  to  konečne pochopia, už niet úniku. (Cinemart SK)

Saxos

Nevšední upírovka s potoky krve, haldou trhaného čerstvého masa, baletící stovky let dospívající upírkou a ucházejícím koncem. 60%. Závěr: doporučuji. ()

Beer11

Začátek prapodivný jak z filmu Černá Labuť pak následně se v půlce filmů dům uzavře jak u filmu Krvavá nevěsta a rozjede se napětí s krvavou hostinou. Škoda, že se neobjeví více postav k usmrcení. 😏😁 ()

VelkyMrB

Přátelé zeleného údolí. Tak tohle byla, ale ujetá prdel. Víc krve jsem viděl už jen ve filmu Zachraňte vojína Ryana a nebo v upírském klubu v řeznictví v prvním Bladeovi. Čekal jsem něco, kde bude aspoň špetka napětí, ale tohle je čistokrevný krvák. Končetiny, orgány, tělní tekutiny, to jest obsazení hlavních rolí. Dále hrají: Frištenský, který být byť trochu hloupější, má záporné IQ. Schumacher sociopat, co potřebujete logopedii. Krysa z filmu Jádro šmrncnutá Kely Bundovou. Zelený mozek, který nikomu nevěří. Lízátková fetka. Suspendovaný Colombo později známý jako psychopír. Psychopatické upíří dítko a Nosferatu. Když vypnete smyslové orgány je to skvělá zábava na nejspíš jedno zhlédnutí. Na podruhé už to bude chtít nějaké to promile ;). ()

13Maty13

"What can I say? I like playing with my food."     /// Krvavá, vyvražďovačka a parádní přírůstek do hororového žánru. Partička "hrdinů" má mezi sebou skvělou dynamiku. Všichni jsou perfektně obsazený a perfektně vystihují charaktery svých postav. Alisha Weir jako Abigail je naprosto skvělá! Jediné co mi nesedlo bylo finále, které bych si představoval jinak.   / Hodnocení: 8/10. ()

Montiseus

Velmi zábavná vyvražďovačka se spoustou nápadů, zajímavým zvratem, různorodou a charizmatickou partičkou únosců, na kterých vám i přes jejich pochybné chování záleží, a kvalitním hereckým obsazením. Speciálně bych vyzdvihnul mladou herečku ztvárňující Abigail, která byla opravdu fantastická. ()

Polux

6/10 | Upířích filmů není nikdy dost a každý výživný kousanec do krku se počítá, což se tady naštěstí podařilo, ovšem k novodobé žánrové trvalce tomu přece jen ještě pár dřevěných kůlů vražených přímo do srdce chybí. Obvyklé neduhy současné hororové produkce se totiž ani nejnovějšímu příspěvku do žánru nevyhnuly. | Namísto toho, aby si tvůrci s divákem hezky zahráli na schovávanou a upíří plot twist si nechali až do samotného filmu, bez obalu jej vykecali už v traileru, tudíž divák hned od začátku filmu tuší, jakým směrem se bude děj dále vyvíjet a jen odevzdaně čeká, kdy obvyklé upíří radovánky s ostrými zuby a krčními tepnami konečně započnou. A je bohužel nucen čekat až do poloviny filmu. Další tvůrčí zaváhání spočívá v tom, že skutečně hororových prvků, které by diváka zásobovaly napětím, strachem a hutnou atmosférou (ať už pomocí obligátních lekaček, nebo skrze práci s kamerou, hudbou a střihem), ve filmu moc není. Přednost dostala akční podívaná s brutálně-krvavými vložkami a překvapivou dávkou humoru, která se v závěru navíc potýká s mírně překombinovanou pointou. | Pochvalu na druhou stranu zaslouží postavy a casting. Na hororové poměry se tady nacházejí nečekaně propracované figury. Jednotliví účastníci upíří vybíjené jsou charakterově jednoznačně odlišeni, mají mezi sebou fungující chemii a každý z nich v průběhu děje dostane příležitost nějakým způsobem (akčně, komediálně nebo dramaticky) vyniknout, díky čemuž ani zdlouhavá expozice nenudí. A navíc je zdejší pestrá partička postav typově přesně obsazena. Barrera v hlavní roli je fajn a ani zbytek castingu za ní nezůstává o moc pozadu (především dvojka Newton a Durand baví v každé scéně), nicméně do kapsy všechny strká Weir jako upíří baletka, která hraje přímo skvěle, což u dětských herců není zdaleka pravidlo a primárně kvůli její účasti bych se případnému pokračování vůbec nebránil. | PeZet ()

sammikk_

Bezproblémově natočená slasherová komedie, kterou jsem si naprosto zamiloval na první pohled. Moc příjemný casting je jen špetkou navrch, doopravdy mě mrzí že se takové projekty nepodporují. 9/10 ()

soukyd33

Únos se moc nevyplatil. No tak nevím, holka děsivá ale jinak se vlastně moc neděje. Soundtrack je divný, a nehodí se. Horor? Ani náhodou. Atmosféra špatná. Herecké obsazení neznámé. Herecké výkony slabé. Efekty dobré. Všude hektolitry krve. Hvězdiček 2 ()

Holly_Molly

Krvavá černá komedie s lehce překombinovanym finále, ale to se dalo od tvůrců Krvavý nevěsty tak nějak očekávat. Důležitý je hlavně že to má skvělý tempo, fajn postavy i herce, dostatek akce i humoru a všechno to do diváka pumpuje už od úvodních titulků v ideálnim množství a poměru. Abigail je prostě zábavnej film na jedno zkuknutí, nic víc ani míň a exceluje v tom! :-) ()

555borac555

Docela příjemný horor s komediálním nádechem. Základní námět filmů je v rámci dnešní hororu docela svěží. Nějakých prvních 30, 40 minut kdy nás děj seznamuje s postavama je trochu nezáživný a mohlo to být svižnější. Jakmile se, ale film rozjede je to velmi zábavné. Hlavně posledních 20 minut je neskutečný brutální nářez. Za mě spokojenost. Dávám krvavých 7/10. ()

jara12

Tvůrci Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett se po úspěšném filmu Krvavá nevěsta vydali na novou cestu v žánru hororu. Tentokrát spojují prvky hororu, vyvražďovačky a klaustrofobického thrilleru v příběhu únosu dcerky kriminálního bosse. Film nabízí poutavé a vzrušující chvíle, přičemž se postavy pohybují v atmosférickém prostředí viktoriánského domu. Díky skvělé herecké sestavě a zábavnému scénáři je první část filmu výtečnou podívanou, plnou napětí a interakcí mezi postavami. Humor je vkusně začleněn a brutality a množství krve ve filmu nechybí, přičemž druhá polovina nabízí extrémní gore fest. I přes trochu násilné zvraty je Abigail zábavným žánrovým filmem, který by neměli vynechat milovníci hororu. ()

Fiiila77

Na tento film jsem se šel vlastně podívat jen tak z nudy. Předem jsem, vyjímaje žánru, absolutně nevěděl, co mě čeká. Teď už ale definitivně vím, že jsem svou sázku na nejistotu naprosto prohrál. Jedinými důvody, proč dostal tenhle film alespoň 1 hvězdu je, že měl docela originální začátek. Pomaličku se rozvíjející příběh, který vyplňovali celkem vtipné postavy. Těmito bonusovými body ale vše dobré na filmu končí. Následuje napěchováná sbírka nesmyslů, které film naprosto ničí a přehnaná brutalita, nebo třeba baletní prvky, uprostřed honičky na život a na smrt, již nepůsobí ani trochu děsivě než spíše neskutečně trapně. Co víc říct. Snad jen to, že jsem se dlouho tak nezasmál nad tím, jak někdo dokáže natočit takový nesmysl. ()

Dakota1978

Je těžké dnes přijít s něčím novým, což se nekonalo sice ani zde, ovšem byly tu inovátorsky a se vkusem namíchány lety prověřené použité fungující motivy. Mám na mysli - děsivá holčička (Megan, Sirotek...), rychlí a chytří upíři (30 dnů dlouhá noc...), tajemné děsivé sídlo, klaustrofobicky uzavřená skupina lidí, únos atd. Hezky použit humor, postavy vykreslené tak akorát, hezká kamera, povedené masky. Já se dobře bavil, nebál jsem se, ale není nutno vždy. Věřím, že Abigail zvládnu klidně znovu... Doporučení ()

ilegal1983

Priemerny hororovy pocin ktory zacina urgentne bodovat az v druhej polovici stopaze.Co je samozrejme na skodu pretoze ubehnuty cas nemusi kazdy prekusnut.Nastastie sa nejedna  o dvojhodinovy snimok ale zaver je dost roztahany a mohol skoncit aj skor.Kto ma rad Gore horory neolutuje no atmosferou podmienenych celkom obide.Na lakacky vopred zabudnite,dokonca pojde v niektorich pripadoch o humor.Gradacia sa ale rozhodne Abigail upriet nemoze a preto vydrzat a kvalita sa dostavi. ()

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (viac)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy