Naivná a dobrosrdečná čarodejnica Isabel Bigelowová (Nicole Kidman) z kalifornského San Fernando Valley je pevne odhodlaná od základu zmeniť svoj život - chce sa vzdať svojich nadprirodzených schopností a žiť ako každý obyčajný smrteľník! Na druhej strane mesta sa medzitým snaží šarmantný herec Jack Wyatt (Will Ferrell) vzkriesiť svoju upadajúcu hereckú kariéru. Zhodou okolností narazí na Isabel, ktorá mu ihneď učaruje. Zvlášť jej nos, ktorý sa až zázračne podobá nosu predstaviteľky čarodejnice Samanthy v televíznom seriáli Moja krásna čarodejnica - Jack je totiž presvedčený, že by sa Isabel mohla tejto role zhostiť v jeho remaku! Rovnako však učaruje i Jack Isabel – kráska ho totiž považuje za ideálneho smrteľníka, s ktorým by sa mohla usadiť a viesť po jeho boku obyčajný život, po ktorom nadovšetko túži. Krátko po ich stretnutí sa ukáže, že pravdu mali obaja - ibaže trochu iným spôsobom, než si predstavovali... (TV Markíza)

svik

Velice jsem se na film těšil, no je to skoro pokaždé, zase sem byl sklamán. Těšil sem se na Nicol ta byla super i když Tlumočnice ji sedla více. Will ten do kontextu absolutně nezapadl a role idiota se zmého pohledu k němu nehodí. Celý děj je postaven na hlavu a scénář velice slabý. V celku sem se i zasmál, ale 3 hvězdičky patří Kidman. ()

Falko

No neviem, ale od reziserky filmov Samotar v Seattle, Michael alebo Laska cez internet som cakal nieco ine a s Nicole Kidman v hlavnej ulohe uz duplovane. Ani neviem, co ju to napadlo, vziat takuto ulohu po takych vynikajucich filmoch, ake uz ma za sebou. Akykolvek humor sa mi zdal byt skor trapny, ako dobry. ()

Djkoma

Nicole Kidman nemá chybu. Sžila se příjemně s postavou do takových rozměrů, že i její mimika mě dokázala chvílemi hodně rozesmát. Oproti tomu jindy skvělá Will Ferrell byl takový nemastný neslaný a jeho roli by opravdu zvládla snad i koala. Na komedii zde není extra moc velkých vtipů, ale pár scének nemá chybu a třeba Michael Caine s Shirley MacLaine jsou opravdu skvělí a své role si užívají. Škoda, že čarodějka nevykouzlila lepší děj a více opravdu skvělých vtipů, pak by šlo o velmi dobrou komedii a takto je to čistý průměr. ()

Wormboy

Zla romanticka komedia od Nory Ephron, to sa len tak nevidi. Pribeh remaku stareho serialu mi nic nevravi a je pre mna len priestorom, do ktoreho sa zasadzuju hlavni hrdinovia. Par krat som sa pousmial, raz zasmial. Chemia medzi Nicole a Willom nulova a to sa ospravedlnit neda. Jedina postava, ktora mi sedi bol Michael Caine ako carodejnicky otec. No a este niektore sceny su slusne podfarbene Sinatrovou hudbou. Inak slabota, slabota. No a uvodna scena manazera Willa Ferrella mi nechutne pripomina Jerryho Maguira s imitaciou alebo parodiu (???) Toma Cruisa, co som absolute nepochopil, ale je to uplne zrejme. Dalsi obrovsky preslap Nicole Kidman po prisernych Stepfordskych panickach (aj ked toto bolo o maly kusok lepsie a aj preto davam 2*) ()

heyda odpad!

Pardón, ale tohle byla hrozný. Nechápu, jak mohla Nicole Kidman a takový Michael Caine vzít takovéto role v absolutné směšném snímku. Během tohoto filmu jsem si asi 12x zopakoval: ´´Ježiš, to je ale blbost´´. A ještě doteď v hlavě slyším ten šílený smích Nicole a té sousedky. Nedá se nic dělat, ale tohle byla hňupovina na entou, která humor neviděla ani z dálky. ()