Tarot: Karty smrti

• USA Tarot (viac)

Keď partia priateľov poruší základné pravidlo veštenia z kariet a pri vykladaní budúcnosti použijú karty niekoho iného, nevedomky vypustia zlo prebývajúce v prekliatych tarotových kartách. Postupne sa ocitajú zoči-voči svojmu vyveštenému osudu a stávajú sa obeťami desivých výjavov z diabolských kariet. Podarí sa im túto hrozbu poraziť – alebo aspoň prežiť? (Itafilm)

Cerna_kosile

Až já si jednou nechám vyložit svůj horoskop za pomoci tarotových karet, budu doufat jen v to, že se dožiji doby, kdy do těch kin budou chodit lidi co mají aspoň trochu zájem o filmy, i když jsou jakékoliv a nekazí svojí demencí atmosféru všem okolo. Bojím se však, že se s tím nedá už pracovat, stejně jako s tímhle, za mě, odezvdaným snímkem.. ()

frenn

Kdyby se dalo do příběhu tolik energie, kolik se dalo do CGI bordelu, mohli jsme tu mít nadprůměrnější horor za poslední tři roky. Nějaké tlačení na city v podobě matka a dcera a partnerské vztahy fungovalo asi tak, jak když začnete dělat seminárku hodinu před termínem odevzdání. Navíc když vám už tak docela chabou atmosféru zkazí nějaká patnáctka, která celý film čumí do mobilu a směje se nahlas přes celý kinosál.. Musím alespoň ocenit scénu ve výtahu, která pro mě byla extrémně nepříjemná. Oficiálně končím s návštěvou cirkusů. ()

Thairon

Velice zajímavé pojetí horoskopu. Lidé co v horoskopy věří budou na jehlách a ti co ne, budou přinejmenším o celém schéma přemýšlet trochu jinak. Bohužel jsme se téměř celý děj dozvěděli už v ranných minutách filmu. Přesto film dodal to co ve výsledku od hororu očekávat. Napínavé prostředí, lekavé scény a za mě rozhodně nejlepší vyobrazení ,,démonických/nadpřirozených,, bytostí. V mnoha filmech jsme se mohli setkat s ztvárněním ďábla a dalších různých bytostí, ale grafické znázornění v tomto filmu řadím jako jedny z nejlepších. K největším zklamáním ve filmu řadím již typické klišé jako jsou postavy kterým nikdy nic nedojde včas ačkoliv je to velice očividné. ()

Kelinej

Skandálně nevyužitý námět. Kam se film hrabe na Nezvratný osud. I když atmosféru mu přes veškerou infantilnost přiznat musím. ()

Lubikem

1 hviezdička za nápad s kartami a celkom neiritujúce postavy, ale ani raz som sa nezľakol, minimum kvapiek krvy. Nápad s osudom bol oveľa lepšie spracovaný v Nezvestnom osude, ktorý je o 20 rokov starším filmom. ()

jara12

Film Tarot se odehrává kolem skupiny vysokoškoláků, kteří narazí na tajemný sklep s tarotovými kartami. Navzdory slibnému námětu se film potýká s plošnými postavami a předvídatelnými hororovými klišé. Rating PG-13 omezuje potenciál děsu, ačkoliv se snaží vytěžit maximum. Režijní debut Spensera Cohena a Anny Halberg nabízí kvalitní osvětlení a praktické efekty, ale výsledný dojem kazí laciné lekačky a nelogičnosti. Tarot se snaží evokovat starodávnou atmosféru, ale působí spíše povrchně a neoriginálně. ()

Hexx

Olaláá, můžu řici, že zase po delší době jsem se tak trochu i bál! A to už se mi nestalo ani nepamatuji, jen tak mě už něco nerozhodí. Skvělé to bylo! Úžasně natočené momenty zejména předtím, než měl vyhasnout další život. Odporné a krásné, odpudivé a přitahující! ()

Petrus_Ka

Myslím, že po dlouhé době horor, na který se dalo koukat a tvůrci si nevycucali info z prstu. Koukala jsem s kamarádkou kartářkou, takže z první ruky vim, že tam opravdu zazněly pravé významy karet a ne nějaké random blbosti, co by se jim hodily do ''krámu''. Co je teda za mě obroský bonus, jsou postavy, ač se normálně u hororů nebojim, tak při ďáblovi a smrti jsem měla sevřené půlky a potřebovala bych snad i defibrilátor... Padlo nějaké to klišé, ale vše odpuštěno, za konečné rozuzlení. Možná bych tam hodila otevřenější konec, pro případný další díl. ()

Malaghost

Discount and prettier Emma Stone se svými diversními přáteli utíká před bubákama z karet. Tvůrci si mohli pro každou smrt vybrat téměř z neomezených možnosti a opravdu jde o svěží koktejl úmrtí, které lehce pomrkávají na Chatu v horách. Máme tu low budget, šikovné tvůrce, diversní cast a téměř neomezené množství potenciálních sequelů. Co je tu špatně, je jen lehce šablonovitý scénář, který rychle odškrtává hororové kolonky a pak jen sprintuje ke konci. Naprosto pohodová jednohubka, která ukazuje, že mladí tvůrci mají všechny hororové tropy i řemeslo v malíku. Fuck fate. ()

Artogon

Pamätám si časy, keď sa z hororového žánru dostali do kín len tie najväčšie Á-čka ako séria V zajatí démonov. Dnes už sa na strieborné plátno dostane evidentne kdejaké C-čko. A toto... No povedzme si, že sme mohli vidieť festival totálne dementných, nesympatických postáv, neustáleho a otravného vrieskania a nezvládnutých CGI potvor. Ježiš, to neustále vrieskanie ma tak štvalo. Keby som na tej kravine čírou náhodou bol v kine, tak po návšteve musím vyhľadať ušného lekára. Jako dobrý, k jednému - dvom jumpscarom fajn, ale keď sa tam objaví 5-6 príšer a každá zvrieskne aspoň v 3 záberoch, tak to začne človeka srať. Do toho každá jedna hlavná postava, ktorá je dementnejšia, než účastníci Zámeny manželiek a máme tu niečo, čo v hodnotení skončilo tak, že pokiaľ by som na televízore premietal 90 minút obrázok hovna, bolo by to len o niečo horšie, ako tento film. ()

K1K0

Ako musím povedat ze ma to zaujalo po dlhej dobe niečo sledovatelne smrtiace karty ktoré obrátia váš osud v zlý a stanu sa vašim prekliatím.. hmm v pohode nápad v pohode horor na niektorých scénach som sa zasmial, skvele herecké výkony ako jo môže byt. Dnešné horory už nemajú paru ale tento stojí za to ()

Harrman odpad!

Mě poser. Hned, jak jsem viděl toho číňana ze Spidermana, tak jsem věděl, že to nebude dobré. Ale ne kvůli tomu, že je špatný nebo dobrý herec ale kvůli tomu, že ho tam dali, aby přinesl trochu vtipu. Zas a znova, horor má být scary a  měl by končit špatně! Po hororu máš mít strach jít v noci na hajzl...A teď k filmu. Nápad to byl dobrý, kdyby to neposrali těmi dementími postavami s nulovými hereckými schopnostmi a žádnými emocemi. Představ si, že máš super kámoše a najednou jeden z nich zemře. Normální člověk truchlí, brečí. Tady? Kamoš zemře a ty "yeah, very sad...anyway".. Absolutní nonsense. Neleknete se, nepobavíte se, akurát se naserete, jaká to je cypovina. Jo a na konci filmu, když paní The Astrologer mizela, tak už jen chybělo, aby  někdo zařval "Jumanji!" 0/5 ()

dimas1902

za mňa veľmi slabé ...čakal som troška viac a dostal som troška menej ...Trailer ma navnadil na ducharčinu kde budú momenty kde sa zakryjem vankušom ale teda to sa nestalo ani raz....Naozaj to miestami skor pripominalo temny nezvratný osud kde sa temné sily však chovali dost chaoticky...rozmyšlal som aj nad jednou hviezdou ale kamera aj hudba boli docela super...Bol to jeden z mála hororov kde som sa nudil.... ()

Dakota1978

Kvituji neotřelý námět, chválím casting (sympatičtí mladí herci) a celkové filmařské zpracování. Za mě jen trochu prvoplánový způsob vyprávění, takový jakože aby si náhodou divák něco nedomyslel sám, nebo nemusel moc přemýšlet. Scénář by si zasloužil více vybrousit, ale dalo se na to koukat. ()