V roce 1758 se má dědičný princ Damián Karel Ludvík zasnoubit s pruskou princeznou Frederikou. Damián z toho ale není příliš nadšený a raději holduje lovu, flirtování s místními vesničankami a popíjením se svým nejlepším přítelem, alchymistou Matoušem. V současnosti se zase Eliška Mlynářová chystá na propagaci nejnovější řady svých proslulých marmelád. Vzhledem k tomu, že její firma Marmelišky příliš neprosperuje, jde o naprosto zásadní událost. Buď se povede firmu opět nakopnout, nebo ji bude muset Eliška prodat, jak ji často připomíná její partner Martin. Že spolu tyhle dvě události vůbec nesouvisejí? Tak to se pletete! Stačí, aby Matouš při jednom alchymistickém pokusu omylem vytvořil tinkturu k cestování časem. A pak už se tyhle dvě období začnou proplétat víc, než si dovedete představit! (TV Prima)

ESNYR

Po (pocitově) asi půl roční masírce kdy bylo v TV asi 945x za den řečeno že si to nemáme nechat ujít, jsem si premiéru klidně ujít nechal, žel bohu exituje jakási prapodivná motivace všech známých TV opakovat jednotlivé díly i 30x do týdne (3x přes den a 8x v noci, podle počtu TV stanic - a že jich má Prima už asi 20 nebo kolik) takže jsem tomu stejně neutekl protože mám drahou polovičku která neomylně dokáže přepnout televizi vždy na něco takového. Těžko se vyjádřit k seriálu který nenávidíte už předem kvůli té mediální reklamní masáži ale pokusil jsem se vytěsnit z hlavy otravnost a odpadovitost už z ukázek. Jak už tu zaznělo několikrát, ten nápad blbej není, naopak si myslím že se z něj dá vytěžit spousta hezkých a roztomilých situací, ostatně na tom je vystavěn i zmiňovaný Kate a Leopold, popřípadě trojdílná TV tvorba Rudá jako rubín, Modrá jako safír a Zelená jako smaragd, u kterých bylo poznat že si k tomu někdo sedl a přemýšlel o tom jako o dobrodružství a co by se stalo,  kdyby ... Eliška a Damián trpí tím, čím trpí všechny české seriály. Papundeklový studiový vizuál, nudné lokace a herecké "osobnosti" u kterých nevíte jestli to herectví myslí vážně nebo se opravdu neumí na tu kameru ani usmát. Emma Smetana je možná přitažlivá žena, to je na vkusu jednotlivých lidí (mě se líbí) ale herečka z ní nikdy nebude. Robert Urban je pro mě neznámý člověk (párkrát jsem ho někde zahlídl) a přijde mi podobně nehercky dřevěný jako Emma, navíc mi přijde že mezi těma dvěma je chemie asi jako mezi dvouma cihlama a prostě jen dodržují scénář, aneb rozkaz zněl jasně, ti dva se vemou - nebo tak něco (u Amy Adams a Patrika Dempsyho v Kouzelné romanci to vypadalo jako v pohádce kdy stačilo aby ti dva jen stály vedle sebe a člověk měl pomalu slzy v očích). Děj asi nemá moc smysl probírat, ten je někde až na 3 místě, vévodí tomu tragické dialogy a trapné herectví. Čím více těchto věcí vzniká, tím více mě fascinuje že to někdo dokáže sledovat. Tyhle tragické pokusy o zajímavé nápady svým způsobem vítám - beru že se snaží, kolik toho víte třeba o Zoo nebo o životě v obchoďáku, popřípadě o myslivcích nebo hasičích - jenže tohle je opět katastrofa kdy jde poznat tu "lacinost" ať už se týká scénáře, režie, nebo výpravy. Třeba jsem čekal že díky tomu že jsme bývaly doslova světový experti na pohádky, tak se vyloženě vyřádí na kostýmech a co jsem viděl ? Pár hadříků z čert ví jaké skupiny cospleyerů hrající si na hystorické postavy. Nechci tvrdit že je to odpad, tak hluboko to nespadlo ale za co tohle mám chválit ? Po prvním dílu není spravedlivé to hodit do škarpy aby to zarostlo, jenže zkušenost a pravidelný přísun podobných věcí, jasně ukazuje že se to vlastně nemá jak zlepšit. Věnovat tomu pozornost nebudu. Pár dílům neuteču protože drahá milovaná polovička kouká na všechno, takže to nechám bez hodnocení a jen udělím neveřejnou 1 hvězdu za snahu a pokus vytvořit něco nového (bohužel to většinou rychle zapadne do klasické telenovely a sledujeme osudy lidí doslova hodinu po hodině, kdy se řeší 50 věcí okolo a časový nápad se úplně vytratí) Myšlenka zajímavá, provedení hrozné (vidět Kate a Leopolda v seriálové verzi bych bral okamžitě, jenže Emma Smetana a Robert Urban, nejsou Meg Ryan a Hugh Jackman) () (menej) (viac)

alanwilder

Udělal jsem hroznou pitomost a po negativních recenzích si to pustil a... Neuvěřitelná šmíra! Je to jak od Cimrmana Hodina pravdy, na které byl nejlepší vichr z hor. Škoda, že se tu tentokrát neobjevil a celý tento paskvil neodnesl do věčného zapomnění... P. S. Ovšem ta akční scéna, kdy pan Smetana dá přes hubu nějaké ježibabě bude jednou kultovní... ()

Stauff odpad!

Ještě nikdy jsem neviděl takovou srágoru. Hrozný, děsivý, sračkoidní "dílo" A měl bych jeden dotaz na TV Prima. Krachujete? Jestli jo, tak ten seriál chápu, šetříte. Ale jestli ne, tak proč  tom hrají jen dva herci (Syslová, Komínek)? Dělat seriál se dvěma herci a bambiliónem komparsistů (který nacpete i do hlavních rolí), je fakt blbost... ()

exree

Jako klenot kinematografie to není, ale moc nechápu kde se bere ten hejt. Neřekl bych, že je to horší než sračky typu Ulice a Zoo, a místy mi to připomíná 'nadsázku' ve stylu klasických pohádek. Jo, prima to hodně přehnala s tou mediální masáží a zjevně k televizi přilákala i lidi, kteří by se k tomu za jiných okolností prostě nedostali. Děj to má, koncept je alespoň ze začátku v pohodě, resp. mě to neurazilo. Ty bizarní a nelogické situace - jako trochu na to bolí koukat, ale znovu, stejně debilní scény jsou v každém druhém českém filmu/seriálu. Prostě jsem viděl přesně to, co jsem čekal, a upřímně jestli někdo čekal víc, tak je dost naivní. A když už nic, tak tohle aspoň není klasická retardovaná romantická komedie/kriminálka, jako 99% české tvorby ()

Parabot odpad!

Mohla to být další soap opera či telenovela, kterých komerční televize valí do mediálního prostoru tuny. Jenže, někdo z Primy zřejmě usoudil, že Eliška & Damián je natolik výjimečné dílo, jako by se na něm podílel Hitchcock, Kubrick, Scorsese, Spilberg, Cameron, Nolan, Allen a Tarrantino dohromady a musí to tedy dostat mezi co nejvíce lidí. A tak rozjeli reklamní kampaň, která přesáhla ekosystém svých kanálů a subjektivně trvala zhruba 96 let s intenzitou, jakou rusáci kobercově bombardovali Aleppo. Nebo vlastně rusáci bombardovali cokoli. Což je poněkud zvláštní, protože jsem si myslel, že v 21. století celý marketing už ovládají sexy výrazy jako ROI, ROAS, CPA nebo retence. Úplně si nedokážu přestavit člověka, který se dívá dejme tomu na Univerzálního vojáka, když mezi reklamním blokem a scénou, v níž si Lundgren vyrábí náhrdelník z uší zavražděné Vietnamské rodiny, uvidí papundeklové kulisy podbarvené hláškou typu "Eliška, kterou půvabně hraje Emma Smetana", tak si řekne: "To vypadá super. Na tento seriál se rozhodně budu dívat!" Nicméně tato všudypřítomná reklamní kampaň měla vůči mé osobě výsledek, jako třeba moucha pro Michaela Douglase ve Volném pádu. Plný hněvu jsem se rozhodnul, že se na první díl podívám, abych se ujistil, že je to tak hrozné jako celá propagace. A skutečně, je tomu tak. Asi byste mohli namítnout, že musím mít velmi smutný život. Ano, ale to teď není na pořadu dne. Uvědomuji si, že nejsem cílová skupina. Předpokládám, že publikum by mělo být tvořeno zejména ženami, které považují Padesát odstínů šedi za filmový opus magnum. Princeznám, královnám či dokonce bohyním, oddávajícím se fantaziím, že se střetnou se skutečným mužem, silným, ochranitelským ale zároveň šarmantním, jemným s vytříbeným vkusem a chováním. Ne, jak ta dnešní zesláblá nevychovaná ubohá mužská chamraď. O tom už ostatně psal Karafiát v epochálním výletu pana Broučka a od té doby se rozhodně věci kolem chromozomu Y nezlepšily, spíš nabraly směr střemhlav dolů. Nakumulovaná zlost byla prostě silnější, než já. Na celém díle mě zaráží ještě jedna věc. Casting Emmy Smetany. Jednak rozhodně není miláčkem publik komerčních televizí a pak se také ona sama v youtubovských rozhovorech opovržlivě vyjadřovala s blazeovanou přezíravostí jí vlastní o české gulášové kultuře. A ejhle, najednou účinkuje v něčem, co je seriálový ekvivalent hudby Michala Davida. Proč? Třeba nalezneme odpověď v samotném seriálu. Já ji ale hledat nebudu. ()

GeminiK odpad!

Cómo te llamas?  Otra vez, por favor, y despacio. Que de lebo? Parodie na jihoamerickou telenovelu může začít. Nebýt mé neodbytné sestry, ani by mne nenapadlo to zapnout. Pomsta bude sladká. ()

carl.oesch odpad!

O tom, jak "kvalitní" dílo se Primě povedlo vypovídá víc než jasně hodnocení. Nemám rád lidi, co film kritizují jen na základě třeba nesympatických tvůrců, plochého nebo vyloženě vylhaného tématu a vyznění. Proto jsem tomu dal šanci a to dokonce nadvakrát, ale přesvědčil jsem se, že je to v podstatě ještě třeba mnohem horší než Kameňák (myslím mnohadílný seriál). Kdybych měl napsat, co všechno je špatně, nestačil by mi vymezený počet znaků. Tak se zastavím u nejdůležitějších. Remaky jsou dost běžnou praxí v seriálové i filmové tvorbě. Většinou sice nedosáhnou kvality originálu, ale někdy třeba odlišný přístup k předloze vygeneruje větší kvalitu, než tomu bylo předtím. Napadá mě třeba americká Smlouva s ďáblem nebo český seriál Svět pod hlavou. Jenže splácat dohromady více filmů je trapas a je to stejné jako když pejsek s kočičkou vařili dort. U většiny scén, které jsem přetrpěl v prvním dílu jsem prakticky pokaždé poznal, kde scénárista Holý opisoval. Celé téma je tedy komplet obšlehlé z Kate a Leopolda...Napjatě jsem čekal, jestli Damián na moderním WC taky začne lemtat vodu z mísy (Návštěvníci 1). Vůbec v lecčems mi tohle tento můj oblíbený film připomínalo. Třeba onen alchymista. Jenže smysl tohoto spektáklu mi zůstal zcela utajen, na rozdíl od oněch Návštěvníků, kde víme, proč se Godefroy vydal do naší současnosti.  Včetně skvěle vypointované zábavy, vycházející z poznávání novověku středověkýma očima a jejím pochopením sice, hrubým, ale rozhodně inteligentním rytířem a nepochopením jeho pitomoučkým sluhou. A kauza s marmeládou mně připomněla, jak B. McDonaldová popisuje, jak jeden její spolužák v kurzech tvůrčího psaní chrlil detektivky, kde se mafiáni neustále opakovaně snažili vykrádat jeho obchůdek s koloniálním zbožím. Tady k pochopení není nic a k zábavě už vůbec ne. Zoufalost přímo čiší ze všeho, co jsem viděl. I pitomý film nebo seriál může mít nějaký smysl a vyznění. Nebo může být zábavný, i když jiným způsobem, než si tvůrci představovali a přáli. Prima musí být naprosto zoufalá, když do něčeho takového nacpe peníze a když nás herci třetí kategorie (někteří ani to ne), kteří zde byli angažováni, celé léto otravovali v rámci upoutávek. Nejčastěji jsem zahlédl Anežku Rusevovou, která si asi potřebovala odskočit z jiné pitominy (Ulice) a hlavně jí asi už došly prachy za reklamu, kde se v Tescu řítí vzduchem mezi regály a vyzobává slevy (mimochodem, i reklama s Geňou a Suchošem na konkurenční řetězec byla zábavnější). Kostýmní scény připomínaly populárně naučný O poklad Anežky České s tím rozdílem, že tam v historických "vsuvkách" hráli skuteční herci a scénky měly smysl. Tady je to prkno, fošna, prkno, fošna a pozor změna, tamhle vzadu dvě prkna vedle sebe. Nevím co je zač Robert Urban, ale jsem si jist, že herec to není. Ale naprostým vrcholem zoufalství je Emma Smetanová, vystupující v šoubyznysu a médiích pod uměleckým jménem Smetana. Jestli Slunečná byla nekonečný seriál s pár vtipnými momenty, který táhlo pár rozhodně dobrých herců a řada herců slušných a stál hodně na Evě Salvatore Burešové, tak Prima se rozhodla podobný koncept zopakovat s jedním rozdílem, že totiž ansámbl je tady samé dno. A v proláklině dna tam trůní právě Eva Smetana, údajně taky zpěvačka a nyní i herečka. Jenže Eva Burešová je netuctově hezká a přitažlivá ženská, která zpívat umí a její herecký výkon není zázrak, ale rozhodně ne propadák a to už od seriálu Gympl s.r.o.. Emma Smetana je naopak tuctově pohledná (v pornobranži by se možná chytila), namyšlená, přes okázalou prezentaci svého "špičkového" vzdělání hloupá a neumí ani hrát a ani zpívat. To tady ani naštěstí nemusí. Její texty v angličtině mně připomněly ony šedesátky (díky CT3), kdy božský Kája nebo nové rockové skupiny zpívaly v angličtině s příšerným českým přízvukem a hlavně asi moc nerozuměli tomu, co zpívají. Jestliže si někdo vybere takovouhle persónu do hlavní role, je totální zoufalec. Čímž nechci tvrdit, že by seriálu jakkoliv pomohlo, kdyby tuhle osobu nebo onoho Damiána ztvárnili nějací skuteční a hlavně lepší nebo sympatičtější herci.  Seriály na Primě nejsou zázrak, ale svoji cílovku si najdou. Jejich detektivky jsou (většinou) o stupínek horší, než ty na Nově a něco lepší, než většina z ČT, ale tohle se prostě nepovedlo. Nicméně doufám, že si někde přečtu, jak se Smetana (doporučil bych jí, aby si dala do toho pseudonymu ještě jedno n, bude víc in) rozčílí, že diváci jsou hloupí, když nevidí, jaký skvost jim Prima připravila...jinak superkomenty RedAK, Big Bear, Kingik a vlastně řada dalších. Děkuji, na rozdíl od prvního dílu epické zábavně-romantické ságy jsem se opravdově a upřímně zasmál. () (menej) (viac)

Defilmator

Tak tohle je masakr. Dávám jednu hvězdu za to že jsem se u toho fakt nasmál. Nicméně je to spíš k pláči, že něco takového běží v komerční TV. Nevím co komu hráblo, že toto pustili do světa... ()

wocicko odpad!

Smetana není podle mne dobrá mederátorka, zpěvačka ani herečka, proč ji někdo nechá tyhle práce dělat, netuším. Nicméně, v tomhle případě se jí musím trochu zastat - nedá se říci, že by na "kvalitě" seriálu měla vinu jen ona, jak se to předkládá v édiích. Tohle je obdivuhodně nepovedené kinematografické dílo, jsem přesvědčena, že dvanáctiletí nadšenci s kamerou by to npasali, natočili, zahráli a hlavně vypravili lépe, něž tito - zdůrazňuji -placení profesionálové. Že je česká kinematografie v troskách, se spekuluje již dlouho, ale tohle je prostě... no, kdybych to neviděla na vlastní oči, řeknu: nemožné. O profesionalitě (či zdravém rozumu) produkce, která tohle nechala natočit - a hůře - pustit do éteru, by se mělo hodně dlouho diskutovat. Tohle není legrace! Není to besídka dítětě, kterému se musí zatlstekat, ale placená práce lidí, práce, kterou by mohli lépe dělat doslova zástupy vzdělaných profesionálů, momentálně bez příležitosti. Škoda, že Rada pro rozhlasové a televizní vysílání nemůže udílet důtky za kvalitu - měla by, protože tohle napáchá víc škody, než dobře natočený film s pár sprostými slovy o menšinách... ()

EddieIron odpad!

Klobouk dolů před Primou! Postavit seriál na neherečce, která navíc u veřejnosti rozhodně netrpí velkou oblibou, to chce velkou odvahu. Po půl hodině mohu prohlásit, že je to mnohem horší, než jsem čekal. Opravdu nerad dávám odpady, ale tady není jiná možnost. ()

hn253 odpad!

PO dlouhé době jsem se nechala přesvědčit reklamní masáží a podívala se na primácký seriál. Neměla jsem to dělat. Větší marast jsem dlouho neviděla, herecké výkony příšerné, scénář také. Nechápu, že takovéto "dílo" někdo může financovat. Jen škoda Dany Syslové, jediné herečky v seriálu. Nekoukatelné. ()

DvoRSTA odpad!

Tak tohle překonalo všechno co jsem na Primě viděl. Něco tak strašného, kde se protínají dialogy bez logiky a herci bez talentu. Blahopřeji tímto Nově, protože ulice je oproti tomuto sranci aspoň trochu dějová. Ještě před tímto srancem byla celá relace Showtime jenom a tom. Nedivím se, že Kazma dal nápovědu do tohodle odpadu, protože, kdo se na to dokoukal do konce je magor. Vydržel jsem poctivých 20 minut a to jenom proto, že jsem u toho hrál poker. Herci: hrůza | Děj: otřesný | Celkově: prohra Primy ()

doriana.g odpad!

Že to bude lejno bylo jasné už z upoutávek. Vydržela jsem 5 minut a i tak ve mně tohle veledílo zanechalo tak silný dojem, že jsem se tu o něj musela podělit. ()

Mapl odpad!

Nic horšího snad nejde vymyslet. Naprostých 0 %. Herecké výkony otřesné, scénář je neuvěřitelně debilní. tohle je nějaká Kazmovina asi. Bolí z toho oči. Smetana hraje asi jako já sestavuju raketoplány. ()

MartyIsMad

Děsný kulisy, umělý prostření (kuchyně, kancelář, hospoda...), většina totální neherci. Seriál plný filmových klišé dnešní doby... Instagramergy, biomamky s marmeládkama za dvě kila, moderní babičkou Katty, která div netahá vapo... Rádoby bojová scéna totální odpad. Zbytečnost. ()