V roce 1758 se má dědičný princ Damián Karel Ludvík zasnoubit s pruskou princeznou Frederikou. Damián z toho ale není příliš nadšený a raději holduje lovu, flirtování s místními vesničankami a popíjením se svým nejlepším přítelem, alchymistou Matoušem. V současnosti se zase Eliška Mlynářová chystá na propagaci nejnovější řady svých proslulých marmelád. Vzhledem k tomu, že její firma Marmelišky příliš neprosperuje, jde o naprosto zásadní událost. Buď se povede firmu opět nakopnout, nebo ji bude muset Eliška prodat, jak ji často připomíná její partner Martin. Že spolu tyhle dvě události vůbec nesouvisejí? Tak to se pletete! Stačí, aby Matouš při jednom alchymistickém pokusu omylem vytvořil tinkturu k cestování časem. A pak už se tyhle dvě období začnou proplétat víc, než si dovedete představit! (TV Prima)

felixRR

Že to bude děs a hrůza tušil snad kdokoliv, komu to normálně myslí. I tak jsem si ale předsevzal, že před udělením odpadního hodnocení se aspoň na jeden díl podívám. A musím říct, že jsem se nakonec až překvapivě bavil, i když převážně u momentů co tak myšlené nebyly. Ta rvačka s dřevěnou latí a člověkem natáčejícím na mobil je legendární. ()

koduro odpad!

Prima to znovu dokázala. Natočila něco tak strašného, že po půl hodině tomu dávám odpad a na další díly se už určitě nepodívám. ()

Ivana09 odpad!

Můj odhad podle ukázek byl správný. Amatérské kulisy level divadlo, "herci" k sobě tak nějak nejdou. Ani nevím,jak to vysvětlit. Film/seriál beru jako celek a každý herec je jeden dílek. Tady ty dílky k sobě nepasují. Smetana hrůza, Dvořáková taky nic moc,ani jedna se na hraní nehodí, pardon. A cituji moji mámu ,,je to jak ochotnický divadlo". Strašně ale strašně ten seriál odbyli. A ještě jedna důležitá věc, která se mi nestává často...jak jsem se na tu hrůzu dívala,tak jsem měla stejný pocit,jak když mi vrtají zuby, nebo jsem kousla do kyselého citrónu. I po 10 minutách, kdy jsme přepli na Po čem muži touží 2 (2022), tak ten nepříjemný pocit z té Elišky a Damiana pořád cítím. Nebo jak kdyby mi vrtali kolena. HRŮZA, zvládli jsme 20 minut a i tak cítím bolest. ()

guasimodo odpad!

Všichni kdo zodpovídá za natočení tohoto hnusu by měli být pověšení za koule! Kokoti jedni! Prachy nesmrdí co herci? Že se snížíte na úroveň žumpy ()

randalll odpad!

No, tak tohleto bude pěkně drahej průser ! Čekal jsem všechno, ale takového něco, to předčilo veškeré mé očekávání. Zajímalo by mě podle čeho se vybíralo obsazení hlavní představitelky ? Asi podle mizerné artikulace, koulení očima a špulení rtů, protože jinak si to vysvětlit neumím. Je otázkou času, kdy tento paskvil zmizí z hlavního vysílacího času někam na Love. ()

IGATY odpad!

No tvl., co to je??? To Smetana někoho fikla, aby jí napsal něco, čím se zase zviditelní. No, nezapomenutelný zážitek to tedy vskutku je... Tohle z paměti bude opravdu těžké vymazat. Tohle už ani Jordan nezachrání. Takový shit, že ani žehlit u toho nepůjde ()

LinGalin odpad!

Hornova opět boduje, tak jako posledních 20 let, kvalita stíhá kvalitu. Divadelní kulisy, legrační výkony déčkových rádoby herců. Ema Smetana neskutečně nepříjemná, heračka asi nebude nikdy. ()

milanista odpad!

Tak vydrželi jsme s teenagery 10 minut. Strašný, strašný a ještě horší. Neherci a amatéři dělají umění. A Urban řekne v rozhovoru, že nechce být jen Fredy z První republiky. Roberte, radši 10x Fredy než jednou Damián... Toto je fakt sračka. ()

KingDiamond odpad!

Tak to byl masakr. Bohužel se opět ukázalo, že čím větší reklama, tím větší sračka. Vydržel jsem to asi 20 minut, pak jsem se ještě na konci asi na 2 minuty vrátil, ale to se fakt nedalo. Nevím, kdo vybíral ochotnici Smetanovou, která je svým vystupováním silně nesympatická, působí arogantně a poněkud jednoduše. Díky, nejsem masochista, sledování dalších dílů přenechám ostatním, snad již né v hlavním vysílacím čase. To se vážně nepovedlo, další odpad z produkce TV Prima... 🤮🤮🤮 ()

PetrDuda odpad!

Díval jsem se jenom náhodou a neřekl bych, že se to nějak vymyká standardům v rámci české tvorby. Dávám odpad za snahu. Některé počiny si nezaslouží ani to. ⛔ ()

GlaDOS

Dávám jednu hvězdu hlavně proto, že tak třeba má recenze nezapadne mezi všemi těmi odpady a taky proto, že odpad mám vyhrazen pro žumpu všech žump. To tento primácký skvost není. Není to tak moc hrozné jako tragédie, kterou člověk s terorem v očích sleduje a přesto se od ní nemůže odtrhnout, aby si na Instagram vyfotil smutné selfie. Je to prostě jen nudné, podprůměrné a ploché ve všech směrech a dát tomu odpad by vlastně mohlo některé masochisty nalákat a zklamat. Emma Smetana hraje asi tak dobře jako hromada kamení, scénář si vypomáhá infodump berličkami a ačkoliv by se z tématu dal vykřesat alespoň nějaký humor, scénáristé si v tomto ohledu nevědí rady jako incel v nočním klubu a choreografii souboje, nebo co to mělo být, by lépe navrhli v chráněné dílně. Asi jediné pozitivum na seriálu je Jan Komínek. Ne že by hrál nějak extra, ale vlastně mi byl docela sympatický a kdyby se vymanil z té hrozné primácké produkce, mohl by jako herec celkem uzrát. ()

milos.bradik odpad!

Tak toto už ani omylem. Herci tam snad vůbec neexistovali, scénář napsal naprostý cvok a ten vypravěč to úplně dorazil. Nic horšího jsem nikdy neviděl. ()

Filumena

Seriál předcházela reklama jako kráva. Tak jsem tedy shlédla ze zajímavosti když Smetana si tak fandí že si hraje na herečku. Jsem rozpačitá z toho jak Prima odhaduje že tento seriál by mohl mít sledovanost jako Nemocnice na kraji města. Néééé, snad vkus českých diváků tak neklesl. Herecké obsazení bych přebrala jako figurky na šachovnici - černé a bílé, ovšem tady nastal šach mat hned prvním dílem. Katastrofa je slovo co mne napadá. Jo, a ta jedna hvězdička patří Komínkovi a Syslové. ()

smutny odpad!

Asi bych byl pro vytvoření kategorie Céčkové filmy, tam rohodně patří a k nehereckému výkonu Smetanky není co dodat. Jeden díl a dost, na další se koukat rozhodně nebudu. Abych jen nekritizoval, zaujal mne zámek Veltrusy, kde se natáčelo, tam jsem ještě nebyl a rozhodně se tam podívám. Proto jako  turistickou upoutávky hodnotím kladně. ()

elma odpad!

Emma Smetana opravdu jako ne-herečka. což je vidět,, alespoň se na ni příjemně kouká. Co měl filmový štáb dělat, když nemáme hezké herečky. Jen děti herců, ááááno dcerunka pana Dvořáka, je  po mamince chlap a po p. Dvořákovi trošku hezká je, je to ten typ. noo je spíš zajímavá.  Nechala bych jí na tom internetu ať si dělá videa. Problém je, že každý herec si myslí, že má hezké dítě, a my chudáci diváci se na tu ,,krásu ,, musíme dívat. Jinak kamera jak snímá sl. Dvořákovou, toho bych opravdu vyhodila. Hned ty prví obrazy, fakt jsem nevěřila, že si toho při střihu nevšimly. To bude taky asi nějaký nekameran a zřejmě se to učí. Asi to bylo levnější.  Hrůza. Emma Smetana je alespoň hezká. Zbytek se doučí. Je to jen o civilnosti. Hlavní mužská postava p. Urban, nechápu proč ho nenechali jako tmavovlasého, proč ho z ošklivěli. Vždyť je to hezký chlap ve skutečnosti. Tady vypadá jak šedivák myšák. Nic moc. To je opravdu škoda, tady bych vyhodila toho kdo o tom rozhodl, že bude takto  vypadat. Je to lepší jak ,,Ulice,, Růžová zahrada či co. I když jsem ode všeho viděla první díl a to je jen půlku, víc jsem nedávala. Nešlo to vydržet. Určitě bych Emmu ráda viděla i v jiných filmech či seriálech, ona je hezoučká. A jiného face pracovníka. Emmu bych lépe upravila, vlásky hlavně. Je to ve skutečnosti krásná holka. Jednu hvězdu si to zaslouží za hezkou Emmu Smetanu. Příště lépe upravit hlavní postavy a mělo by to lepší recenzi. Je to o lidech aby byli koukatelní už říkal Hugo Haas. Krásný pohled na zámek s mnoha místnostmi, ale Damián přijímá všechny ve své ložnici. Jeho sestra sl. Dvořáková má neustále ruce za zády, pro dámu té doby naprosto nemyslitelné. Poradce té doby zřejmě také chyběl. ()