Hlavná hrdinka Sylvie (Petra Hřebíčková) má lásku, rodinu, manželstvo a dobrú prácu. Je pracovitá a zodpovedná. Sylvie všetko zvládne. Preto sa na ňu ostatní spoliehajú. Ale... Zrazu cíti, že sa jej život rúca pod rukami a ona už to ďalej nevydrží. Má chuť od všetkého utiecť, zobrať si oddychový čas, aby popremýšľala o tom, ako dať veci opäť do poriadku. Ale predovšetkým musí dať do poriadku sama seba. Kam by sa však mohla ukryť? Kde nájde kamarátku, ktorá jej uvarí medovkový čaj, vypočuje ju a nebude sa jej na nič pýtať? Je to šťastná náhoda alebo osud, že Sylvie stretne práve v tejto chvíli Annu? Anna (Lenka Vlasáková) je na prvý pohľad silná žena, ktorú nič nevyvedie z miery. Ale aj ona potrebuje kamarátku. Len o tom ešte nevie...
A potom je tu Sylviina mama Regina (Jana Švandová), ktorá má vždy poruke nejakú kritickú poznámku, najmä keď ide o Sylviinho manžela Tomáša (Jaroslav Plesl). Podľa nej nie je ani vhodným mužom pre Sylviu, ani vhodným otcom pre Sylviine deti. A ako zať je... absolútne neznesiteľný. Že vám to niečo pripomína? „Skorokomédia“ Matka na úteku je o rodine, láske a priateľstve a možno tak trochu aj o vás! (Bontonfilm SK)

NinetyOne odpad!

Když jsem šel kolem Cinema City a viděl plakát filmu s Hřebíčkovou, nenapadlo by mě, že ho o týden později uvidím na Netflixu, a tak jsem se svojí drahou polovičkou nechal přemluvit, ačkoli těch varovných signálů bylo dost. Ale na druhou stranu Plesl, Klepl, Pechlát, Leoš Noha. Třeba bych se u toho i zasmál..?! Ne. Tady se režisérky a scénáristky vyřádily par excellence. Zajeté klišé posledních let české kinematografie - otec neschopný trotl, který neumí vařit, nevydělává a nakonec ještě podvede. Děti s naprosto neuvěřitelnými jmény - Oskar a Mia - inspirace v Ulici? To ty postavy nejde pojmenovat třeba nějak uvěřitelněji? Honza a Anička? Ale pozor.. z postavy maminky vydojíme naprosté maximum, co to jen půjde. Chudinka utahaná, ztrápená, ulítaná, nikdo jí nepomůže, manžel se jí nezastane, sama táhne hypotéku, děti jí neposlouchají, do školy chodí bez manžela, prostě potřebuje pauzu! Prostě se na týden zdejchne z domu a všechno bude v pořádku (dovedete si představit, že na týden odejde otec Plesl a nebude zvedat telefony?)  Bohužel musím dát odpad i přes spoustu mých oblíbených herců, a to kvůli tomu feministickému odéru, který je z filmu cítit na míle daleko. O komedii se rozhodně nejedná, ale svým způsobem ten film komický je. ()

Mermaidee

Nepřestava mě fascinovat, kolik mužů film tohoto žánru opět zhlédlo, aby mohlo dat jednu hvězdu či odpad, přitom většina akčních s*aček s vojáčkama má nad  70 % hodnocení a pak se člověk nestačí divit. Pokud takto hodnotíte vztahovy film, tak se pánové nedivte, ze svým ženám příliš nerozumíte.  A teď k filmu. Řekla bych, že dějová linka měla velký potenciál a ani by se nemusela moc ladit. Bohužel tvůrci se rozhodli do toho zařadit prvky komedie a herci asi jeli na první dobrou klapku, takže vznikl film, jakých se posledních 15 let točí po Evropě mraky - vizuálně skvělý, ale odbyty, s občas naivními monology. Tady je mi to líto ještě o trochu víc, pravé kvůli příběhu, který byl trochu zamotanejsi a zasloužil si trochu jiný žánr podan. Třeba příště. ()

Thamilka

Film byl prakticky o ničem, nechápu důvod jeho natáčení. Nevím, kde vzali to, že se jedná o komedii, ani jednou jsem se nezasmála, možná jsem film nepochopila. Petra Hřebíčková mívá dobře filmy, ale tento se skutečně nepovedl. ()

3anitram

Tak za mě to takový průser nebyl - nejlepší L.Vlasáková, pak P.Hřebíčková, potom nádherná dcera i syn (a překvapivě hráli lépe, než J.Švandová i J.Plesl) a příjemní všichni ostatní (brácha, agentura, ředitel i zástupkyně). Bylo to zhmotněné klišé v atraktivním prostředí, ale fajn pohodovka. ()

Sylviiik

Spíš než komedií bych to teda nazvala dramatem, ale špatné to nebylo. Příběh běžného života sice asi ničím nepřekvapí, ale oddychovka příjemná. ()

kamil.ice

Obsazenost filmu dobrá, bohuzel neni to na filmu videt. Kdyz je spatny scenar, tak ani herci nepomuzou a tady se ani moc nesnazili tomu pomoct… ()