Hlavná hrdinka Sylvie (Petra Hřebíčková) má lásku, rodinu, manželstvo a dobrú prácu. Je pracovitá a zodpovedná. Sylvie všetko zvládne. Preto sa na ňu ostatní spoliehajú. Ale... Zrazu cíti, že sa jej život rúca pod rukami a ona už to ďalej nevydrží. Má chuť od všetkého utiecť, zobrať si oddychový čas, aby popremýšľala o tom, ako dať veci opäť do poriadku. Ale predovšetkým musí dať do poriadku sama seba. Kam by sa však mohla ukryť? Kde nájde kamarátku, ktorá jej uvarí medovkový čaj, vypočuje ju a nebude sa jej na nič pýtať? Je to šťastná náhoda alebo osud, že Sylvie stretne práve v tejto chvíli Annu? Anna (Lenka Vlasáková) je na prvý pohľad silná žena, ktorú nič nevyvedie z miery. Ale aj ona potrebuje kamarátku. Len o tom ešte nevie...
A potom je tu Sylviina mama Regina (Jana Švandová), ktorá má vždy poruke nejakú kritickú poznámku, najmä keď ide o Sylviinho manžela Tomáša (Jaroslav Plesl). Podľa nej nie je ani vhodným mužom pre Sylviu, ani vhodným otcom pre Sylviine deti. A ako zať je... absolútne neznesiteľný. Že vám to niečo pripomína? „Skorokomédia“ Matka na úteku je o rodine, láske a priateľstve a možno tak trochu aj o vás! (Bontonfilm SK)

Trixinka

To byla tak zoufalá komedie. Jasně, ve filmech se jde do extrémů, ale tohle nemohlo připadat uvěřitelné snad nikomu. Komické to nebylo, dějově nudné, herecky strašné ("moderně" mluvicí Bob Klepl - brrrr). Vyhněte se tomuto dílu obloukem, dobře vám radím. Mám ráda Marka Němce, proto tomu dám o jednu maličkou hvězdičku navíc. ()

ZajmonP odpad!

Raz som sa pousmial. Žiadny smiech. Táto tuctová česká komédia pod úrovňou dákej lacnej telenovely (klišé postavy, nútené "emocionálne" scény, predvídateľný dej, lacná produkcia, otrasná hudba, nesmierne otravná postava "šéfa" a absolútne nesympatická a umelo pôsobiaca taxikárka) to dokázala! Konečne sa to podarilo! Matka na úteku mi ukázala, ako sa dá na filme zaspať hneď dvakrát a vždy ma prekvapiť tým, ako roztiahnuto môže 95 minút trvať (posledných 20 min som asi 5 krát mal pocit, že film sa už končí). ()

scarlock

Za Lenku Vlasákovou a možná i za Petru Hřebíčkovou. Jedna. Maximálně jedna. To bylo tak špatný, až to není možný. Přehnané a nevtipné. ()

Avarga odpad!

Scenar psala feministka tesne pred duchodem a podle toho to vypada. Vsichni chlapi jsou za trotli, zeny to tahnou. Dle filmu se muzi neumi bez zen ani nazrat, vysrat nebo si pustit pecko s liliputy. Duchodkyne skrze svou fyzickou i mentalni inkontinenci serviruje opravdu deckovy odpad, ktery doporucuji shlednout jen v pripade, ze chcete videt průjem s prujmem, s prilohou prujmu, zasypany prujmem a to cele zabalene v inkontinencni duchodcovske vlozce, kterou uz nekolik dni proteka mykozni, oranzovy a septikem zapachajici sekret nutelove konzistence. Herci stali za hovno, protoze scenar stal za pet hoven. Z hovna neudelas blockbuster, pokud nejsi Brad Shit nebo Kaja Roden. Uljana by si mela poslechnout Andelu od Zavise a pak jit s roubikem a analnim kolikem kaktusoveho provedeni v nedeli do kostela. ()

Rayen1

Kravovina, kde nedává smysl vůbec nic. Hřebíčkovou mám rád, ale tohle bylo moc. Nevim, co mě sralo víc - to, že každej chlap ve filmu je totální dement a debil, to, že se z dvou random zenskejch stanou nejky během jednoho večera a prespavaj u sebe, že matka vypne telefon a absolutně se přestane zajímat o svoje děti a rodinu ("mám toho dost a klidně se poserte")... A můžu pokračovat. Tohle byla absolutní ztráta času... Jedna hvězda za dva nebo tři povedený vtipy, ale jinak... 🤷‍♂️ ()

tkey odpad!

Hvězda za dva vtipné okamžiky jinak to byla celkem bolest. Ženská co tohle psala to asi udělala před 20ti lety aneb stereotyp, že ženská zmizí a rodina umře hlady je velice aktuální, když stačí 3 kliky na mobilu a máš teplý jídlo doma. Celý to smrdělo tak estrogenem a ublizenosti, že by si to za měsíc nevyvetral. ()

Tominni

Nepřišlo mi to jako komedie, nicméně ani velké drama se nekoná, spíše to je povrchní vykreslení manželské, partnerské či i pracovní krize. Někdy je potřeba vydechnout a začít znovu. Co se týče filmu, tak to mohlo být o dost lepší. ()

Wertherion

Jen další z mnoha mělkých konverzačních rádoby komedií, kterou zapomenete hned, co vyjdete z kina. Přímočarý předvídatelný děj ničím nezaujme a nevtáhne. Vše jsme viděli už milionstošestkrát v různých odstínech emancipované růžové. Hlavní hrdinka fatálně selhává v delegaci zodpovědností v rámci rodiny, načež se máme s pobavením divit, že když jí z toho prdne v hlavě a vezme roha, její totálně k věku neúměrně neschopné děti a manžel nezvládají vlastní existence. Rebelující matka posléze nalézá útočiště u nepravděpodobné taxikářky-samaritánky a přehodnocuje své vztahy. Mezitím si pražská rodinka nedovede ani objednat pizzu, a tak zmírá hlady. Za velkou škodu beru odfláknutou příběhovou linku manžela. Absence myšlenkového vývoje zanechává diváka v nepochopení jeho rozhodnutí, byť i tak se celá postava zdá být ze všech ostatních nejpravděpodobnější. Škoda nevyužitého potenciálu 🤷‍♂️ Z hereckých výkonů musím vyzdvihnout oba nejmladší představitele, především Valerii Vachkovou, která své postavě dala nejpřirozenější tvář celého filmu 👏   Stopáž je neúměrná množství děje. Celý příběh by se vešel do padesáti minut. ()

Alden_Larson

Přijde mi, že se tento film snaží být dva filmy najednou. Ne jednu stranu chce být komedie a na druhou vážné drama. Film během svých devadesáti minut mezi těmito žánry skáče, ale ani jednomu není plně oddaný. Což je škoda, protože si myslím, že kdyby se plně zaměřil na svoje dramatické aspekty, tak by byl mnohem lepší. Děj filmu má slabý začátek, ale postupně se mi líbil víc a víc. Postavy byly docela zajímavé, herecké výkony byly slušné a prezentace taky nebyla špatná. Dialogy byly většinou dobré, ale některé mi přišly moc robotické. Hudby bylo ve filmu moc, v několika scénách mi přišla trochu manipulativní. 6/10 ()

Lucik80

To by mě zajímalo, jak by si hrdinka představovala, že jí bude její manžel hledat, aby s tou formou hledání byla spokojená. Každopádně manželovi je to všechno evidentně celkem jedno. Asi může být nakonec ráda, že to za ně rozhodl. Muži pro toto mají cit. Jo mně se ten film docela líbil. ()

dsaiko odpad!

Dovedu si představit, že v knižní podobě by námět mohl být i vtipný. Ve filmové se ale jednalo jen o křečovitou karikaturu těch nejotřelejších klišé, cílenou pa první signální soustavu. Za roli Klepla a Plesla je mi trapně. ()

charles3

Uplynulo pouhých 14 dní od premiéry nepovedeného Franty mimozemšťana, kde si Petra Hřebíčková zahrála jednu z menších rolí, a máme ji tu znovu, tentokrát (po pár letech opět) v roli hlavní. A byť jde o hodonínskou "krajanku", mám po tomto filmu chuť hlasitě zvolat "Dosť bolo Hřebíčkové!" Nechápu, proč ji producenti a režiséři obsahují do stále stejné role, kterou dotyčná navíc ztvárňuje ve stále stejné herecké poloze. Její první tři komediální "zářezy", tedy Muži v naději, Bezva ženská na krku a Přes prsty, byly ještě fajn a Hřebíčkové výkon v prostředním z nich byl její dosud nejlepší. Dál už to šlo z kopce: Štěstí je krásná věc (který jediný jsem zatím neviděl a ani po tom netoužím), Příliš osobní známost, Matky - všude hraje prakticky totéž jako teď v Matce v trapu. A když jsem ji viděl v upoutávce na jinak očekávaný Sladký život (kde má v podstatě další hlavní ženskou roli!!), málem jsem se osypal... Film samotný je dost nesourodou a dramaturgicky nezvládnutou směsí komedie, melodramatu a rodinné psychoanalýzy. Herecky v něm vyčnívá (a baví) snad jen Klepl, občas Plesl a málo využitý Pechlát. Pár dobrých hlášek nemůže zachránit psychologický zbytek. Prostě další tuctová komedie (???) pro Primu... ()

fafejt001

A  JÉÉÉ   JE  .  Nějak   mne  to  nezaujalo  . Petra   a  Lenka  mají  navííííc  . Scénář   slabý  .  Pak  herci  nemají   co  hrát  .  A  tak  to  bude  letos   často  ,  u  takových   " komedií  "  . ()

rigby

Výborné herecké obsazení, jejichž talent a potenciál je opět promrhán, jak je v poslední době u nás zvykem. Film zcela o ničem, nebavil ani na ten jeden večer a určitě se k němu dobrovolně už nikdy nevrátím. A přitom by stačilo dodat jen málo, trochu života a energie. 2- ()

Grázl83

Nevtipná komedie, která má absolutně nesmyslnou zápletku a hloupý scénář. Je mi smutno, že se do českých kin dostávají takovéto skoro odpady. ()