Anna, influencerka známa svojím provokatívnym obsahom, sa na sieťach tajomne odmlčí. Keď pätnásťročná Nina nájde fotku polonahej Anny v mobile svojho otca, rozhodne sa ju vypátrať. Sled ďalších udalostí zmení život ako Nine tak jej rodine. Thriller #annaismissing je voľným filmovým pokračovaním úspešného seriálu #martyisdead. (Forum Film SK)

Maynard.

Už hooooodně dlouho mě takle nedostal český film. Je to moderní a člověk, kterýmu táhne na 40 jen civí a žasne nad všemi těmi novými výrazy, který dnešní mládežníci používaj. Je to holt mazec. Příběh perfektně propracovanej a extrémně vyhrocenej. Je to i napínavý a vlastně i když si myslíš, že víš, tak až do konce nevíš nic... Je to skvělý a já se těším na další kousek od tohodle rejži. ()

vitekpe

Je to stejne jako "marty", jen je v hlavni roli holka. Jinak je sablona zcela identicka, vcetne "prekvapeni" na zaver. Uprimne je nutno si priznat, ze tohle ani jinam posunout nejde. ()

Soweek

Je mi skoro 40 let a současný trend dnešní omladiny urážející mě, jakožto "boomera" skrze "cringe" a podobné další výmysly mě vážně nebaví. To nic ale neměnní na tom, že Anna is missing je velice profesionálně natočené a zahrané drama, které má sice pár děr ve scénáři, ale pořád se jedná o velice nadprůměrný počin na české poměry. ()

Vajonek

#martyisdead bylo pořádné drama, tohle bych se ale nebála označit za vysoce nadprůměrný psychothriller. Anna je film (já jsem zhlédla na jeden zátah po seriálových dílech) se zajímavou zápletkou, v moderním hávu, napínavý, se spoustou poměrně nečekaných zvratů, s dobrými výkony do velké míry neokoukaných herců, dobrou hudbou... Škoda, že tvůrci nevychytali některé drobnosti, které by se asi daly poměrně snadno "opravit" a které trochu ruší jinak dosti nervy drásající, uvěřitelně působící příběh, který vás pohltí a od něhož se téměř nelze odtrhnout (např. dva modroocí mají dvě hnědooké dcery - znát zákony biologie se někdy může hodit; výběr toho snad nejnemožnějšího účesu pro Lindu - při jejím rozhovoru s manželem v autě po vyzvednutí z policie jsem se nemohla soustředit na nic jiného než na ty tupě sestřižené vlasy; "super" nápad Robina udělat true crime podcast, který dle mého dost a zbytečně naboural do té doby představený charakter jeho postavy a vztahu, který měl s Ninou atd.). Pořád jsou to ale spíše drobnosti, které mi nezabraňují ohodnotit tento počin plným počtem hvězdiček. 85 %. ()

aquiver

#martyisdead byl lepší. I tento projekt měl zkrátka zůstat jako webový seriál. Na film je takový scénář až příliš překombinovaný a celek vyzní spíš povrchně. Internetem a influencery odkojená mládež, pro kterou je to určené, tu sníženou míru pečlivosti stejně přehlédne, a tak budu líný ji víc rozebírat. U režiséra do budoucna osobně doufám spíš v dospělejší tvorbu... 60 % ()

SpaceOdyseus

Chytře napsaná a prudce originální detektivka, kde ale ani modrně a dravě pojatá režie nedělá ostudu? Úplně se divím, co nám tu vzniká za pecky. ()

ChrisBa

Nakoniec sa z toho vykľul celkom zaujímavý film s pekne budovaným napätím a pomerne dobrým rozuzlením.. Čo mu uberá 2 hviezdy v mojom hodnotení, sú dosť biedne herecké výkony.. Už úvodná scéna v aute s trápnymi dialógmi vyzerá veľmi neprirodzene.. druhá vec, ktorá mi vadila, bolo nadužívanie anglických slov.. áno ja chápem, že nám chceli ukázať komunikáciu mladých...ale tí fakt takto nerozprávajú.. síce sa používajú anglické slová, ale nie toľko. bolo to fakt trošku trápne... inak ale celkom fajn film.. ()

Nemec

Film o tématice dětské pornografie a zneužívání mě velmi zaujal. Ale i přes můj horlivý zájem mám něco málo co vytknout. Protože to bych nebyl avarage ČSFD uživatel, abych si nerejpnul do jakýhokoliv českýho filmu. Mě film osobně zaujal vyprávěním specificky z koho perspektivy vnímáme příběh perspektivoua občas až hororové pasáže mě přesvědčili, že je to dobře udělanej film na, který není hanba se podívat a ohodnotit ho solidním hodnocením. Co mě trochu štvalo, a to je podle stigma všech teen tématizovanejch filmů, kdy jejich mluva je prkenná a nevím, jestli to je herci samotnými nebo prostě mi to nějak nesedí do uší. Hudební dramaturgie mi přišla hodně zvláštní, a to jsem člověk, kterej nerozumí hudbě. A poslední věc je ten garading (a neřeknu filtr barev) působí to jako reklama a ne jako film. K tématům vraždy a zneužívání nezletilých dětí se nehodí saturovaný a letně videoklipová barevná paleta. Chápu, že je to populární look, ale zvolil bych trochu jinou paletu barev. Ale jinak jsem mega spokojen s tím, jak se tvůrcům film povedl, je to super rozhodně to podpoře v kinech, než to zahučí ve voyodu. ()

bobstock

Jako jsem dal předcházejícímu dílku na streamu #martyisdead 4hvězdy za výjimečně povedený počin internetových eskapád a neštěstí #annaismissing je plnohodnotný skvěle poskládaný film, který je aspirantem top3 české tvorby 2023. Skvěle zrežírované, parádní hudba a zvuky. Citlivě zahrané. Téměř do poslední chvíle jsem v mysli přeskakoval, kdo je skutečným pachatelem. Osudová věta v poslední scéně filmu. Super zakomponování názorného příkladu nebezpečí lidských chtíčů a slabostí v síti...jednoho dne se můžete probudit úplně do jiného světa.. 80%    PS: baví mě internetoví kibicové rozčilující se nad propagací LGBTQ+  Vypovídá to dost o nich samotných v jejich jednoduché rozlišovací schopnosti a intoleranci navíc s tím, že je to jen součástí reality tohoto světa odjakživa jako podzimní listí na stromech. Prostě idiot si nepřipustí, že je idiot. ()

Warhorr

Jsem rád, že i Češi umí natočit kvalitní podívanou v rámci thrilleru. V loni jsme tu měli Promlčeno a teď nás atakuje volné pokračování #martyisdead. To se mi sice líbilo více, jelikož zde to dle mě není až tak moc o proradnosti a možném nebezpečí skrz sociálních sítí, jakožto spíše o ''nevhodném'' sebeprezentování, které může mít fatální následky. U #martyisdead šlo jasné vidět, na kterou cílovou skupinu je seriál zaměřen a nesl s sebou určité poselství. Tady je to spíše už více taková příběhovka, která však na kvalitě neuvadá a dokáže se prezentovat pár zajímavými twisty. Poslední dvacetiminutovka se mnou docela vypekla. ()

b.dragonfly

Anna is missing a drama is missing too. Asi jsem koukala na špatný film a jsem z toho celá #confused, protože jak sleduji zdejší hodnocení, nemohla jsem vidět tutéž věc. Seskupení nesympatických a vizuálně #ugly herců, scénář bez špetky něčeho originálního a jako třešinka na dortu trans lesba Robin. Uf. Teenageři mluví tak, jak si všichni myslí, že teenageři v této době běžně mluví, ale o to víc je to směšné.. Film se zkrátka až moc uměle snaží ukázat, jak žijeme ve věku internetu a jaké nástrahy tam číhají. Pro mladistvé v lavicích, kteří by měli pochopit, že hodnej strejda mi taky může ukázat kašpárka a zahrát s ním divadlo, na které jsem si nezaplatila lístky, možná něčemu posloužit může. Rozhodně to ale není solidní drama / thriller. ()

mira007

Nina najde v mobilu svého táty sexy fotku Anny a začne po ní pátrat, kdo to je, a když zjistí, že je to pohřešovaná patnáctiletá holka a její tatík má další prapodivné fotky s ní, tak se rozjede na české poměry hodně zajímavá napínavá podívaná. Celkem překvapení: moderní, český thriller, který má nápad, autenticitu světa teenagerů, hutnou atmosféru, kvalitní solidní tempo, kterému sice uprostřed dojde dech, ale závěr povedený. PS: skoro lituju, že jsem na tom nebyl v kině, ale to že na to lidi nechodili se nedivím, protože jestli v propagaci tvůrci uvádějí, že patnáctiletá holka začne pátrat po stejně staré influercence , poté co přestane dávat videa na internet, tak jako sorry. na to dospělý člověk nepřijde v domnění, že to bude nějaká pubertální kravina o hysterických školačkách nebo nedejbože edukativní moralitka o nebezpečí internetu. Kdyby těm holkám bylo víc než osmnáct, tak si tím taky předem bezdůvodně nepodřežou větev u diváků, kteří nečekají ve filmu se školačkama rating "violence, sex and drugs" Myslím, že ten film dá divákovi víc než to, čím se prezentoval. ()

Brejlil

Je to chytře napsané, chytře natočené, napínavé až do konce, s mírně děsivým společenským přesahem. Velmi přijemné herecké výkony, obě hlavní hrdinky jsou zahrány velmi dobře. Mám něco vytknout? Ani se mi moc nechce. Jen škoda, že na projekci jsme byli dva. Všude je slyšet fňukání nad úrovní českého filmu a když se po čase objeví jeden kvalitní, tak na něj nikdo nejde. ()

Illy

Po letech jsem se zase dokopal k filmu z naší provenience.... a k mému překvapení jakože dobrý. I když jsem se zpočátku lehce kroutil, tak postupné napínání a tahání diváka za nos fungovalo dobře. Objektivně 3/5, ale přeci jen z té české hrdosti jednu pecku přidávám.. ()

psychous3

"Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly". Super navázání na předchozí projekt #martyisdead. Vyzdvihnu lokace, color grading a obsazení. Nicméně jsem našel pár míst, která jsem přeskakoval, těch "záběrů pro záběr" mi tam občas přišlo trošku moc. Ale jinak super počin. ()

godycz

ubulene a zbytecne pomale. tento zanr jeste neumime. ps: proc je vsude ta Bockova ?:( gro filmu - nebezpeci na netu, bylo zaplacnuto klise pribehem a chovanim aka paka. ()

Ceny české filmové kritiky ovládla Přišla v noci

Ceny české filmové kritiky ovládla Přišla v noci

03.02.2024

Večer v sobotu 3. února 2024 proběhl v Divadle Archa v Praze 14. ročník slavnostního předávání Cen české filmové kritiky, které každoročně uděluje Sdružení české filmové kritiky výrazným a chváleným… (viac)

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

15.01.2024

Ceny české filmové kritiky 2023 - nominace

Ceny české filmové kritiky 2023 - nominace

04.01.2024

Ve čtvrtek 4. ledna byly Sdružením české filmové kritiky oznámeny nominace pro 14. ročník výročního předávání Cen české filmové kritiky, které by tentokrát měly vyzdvihnout výrazná česká… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD