Do krádeže kľúča svätého Petra sú zapletení traja ľudia: zlodej Viliam, podvodníčka Emília a Tobiáš, ktorý je v tom ale úplne nevinne. Pri preťahovaní o ulúpené veci skončia všetci traja v zámockom rybníku pri vodníkovi - ako dušičky. Keď sa ocitnú pred nebeskou bránou, svätý Peter ich pošle späť na zem, aby v stanovenej lehote našli jeho kľúč, inak prídu do pekla. Pátranie ich zavedie na zámok, kde ich čaká okrem krásnej princeznej a dobrotivého kráľa stretnutie so zradnými kancelármi a ich preradnými plánmi. Výpravnú koprodukčnú rozprávku podľa scenára Petra Hudského nakrútil Karol Janák v krásnom prostredí Zvíkova, na zámku Sychrov v Slavoniciach. (RTVS)

domirovec

Ew. No co také čekat, že? Rozhodně nic nějak zvlášť speciálního. Nic takového speciálního se zde totiž ani v nejmenším nekoná. Docela obtížná situace, co? No, když se totiž zaměříte na všechny novodobé české pohádky, tak jako, čéče, ony nepřichází s ničím novým, i když mají mnohdy vcelku příjemně našlápnuto k dobrému výsledku. Vím, dobře je za tři, ale alespoň něco. Takže ano, tohle je sice docela smutné, ale není to nic, co by nespravila troška Vánočních kouzel a magie. Tím mám na mysli takový film (jako právě tento), kterému nikdo během Štědrého dne moc pozornosti nevěnuje, jinými slovy, kašle na něj a věnuje se například vášnivým debatám o tom, kdo ještě před Štědrým dnem sežral všechno cukroví, nebo se jednoduše věnuje svým dětem. Škoda, že to opět nevyšlo. Tak zase příští rok, čeští filmaři! 2/5 ()

Olík

Přijde mi, že posledních několik let se nové vánoční pohádky dělí na „dalo se“ a nebo „mohlo být lépe“. V případě klíče, kterým nám Štědrý večer otevřel Karel Janák, nemohu jinak, než rozhodně se dalo. Příběh sice byla mišmašáda všemožných pohádek (co taky už pořád chcete vymýšlet) a casting vypadal jako z nekonečného seriálu televize Nova (bavil mne Příkazký), ale jako celek to svůj účel splnilo. Sice rutina a takový neurážlivý standard, ale už mnohokrát bylo mnohem hůře. ()

FeroFabus

Proč ČT musí každý rok nutně točit novou štědrovečerní pohádku, když pak stejně dají Popelku. Kolik z těch asi 30 pohádek, které už takto uvedla se skutečně zapíše jako oblíbené? Možná tak max pět.  Samozřejmě všechny ve vánočním týdnu si najdou na obrazovce své místo, např 28.12. v šest ráno. ()

GIK

Začíná to děsivě. Série pádů, zakopnutí a srážek nevěští nic dobrého. Po letech krásná princezna! Žel kromě princezny se nepovedla jediná postava. Král: spíše pradědeček než otec. Rádcové: pitvořící se karikatury. Nejhorší nápadníci v historii české pohádky: vodník a tři podvodníci. Hlavním cílem podvodníků je najít ztracený klíč. Po velkém trápení (diváka) je klíč nalezen – hurá. Zpěvák ho však nedokáže udržet v ruce, klíč odnáší voříšek, takže celá anabáze začíná nanovo. Vůbec se mi nelíbilo, jakým jazykem spolu postavy mluví. Absolutně nepohádková čeština. Jak z nějakého moderního rychloseriálu. Uměle přilepená scéna s hořící chalupou, jen aby mohl být zpěvák za hrdinu. Neuvěřitelně natahovaný závěr. Skončí to celkem normálně, pak ale následuje ještě naprosto zbytečný přídavek. Další: rybář prosí podvodníky, aby se chovali tiše, že mu plaší ryby. Přesto trojka křupanů nepopojde ani pár kroků a huláká na něj přes půl jezera. // Neplavec skáče ukázkové šipky. // Kromě princezny hnusné kostýmy. // Naštěstí pouze jedna písnička hned na začátku. ()

E lan

Plná štědrovečerní spokojenost! Hezká pohádka s příjemným obsazením, záporáci super vtipní, klaďasové sympatičtí, délka tak akorát. Nu prima!!! ()

Jonatána

Ve srovnání s Popelkou, která následovala, úplně někde jinde. Ale šlo to, i když zrovna extra zábava to nebyla. Váhala jsem mezi dvěma a třemi hvězdičkami, za bezvadného vodníka Lukáše Příkazského a duo Remundová - Novotný přihazuju na ty tři. ()

ER

Svatý Petr jako hospodský "pantáta" mi vadil a pak to všudy přítomné pitvoření, které může bavit akorát batolata. Zbytek by šel, byť příběh byl občas nekonzistentní. ()

bearmeedek

Mé vyšší hodnocení neznamená nadšení, ale je to spokojenost. Protože každá nová pohádka může být průser a tady jsem nic takového necítil. Nebyly tu ani ukřičené šílenosti a vlastně pohádka ukazovala životní pravdy. Jak vládní úředníci opravují nové silnice, aby peníze přesměrovali na své účty nebo že nedotknutelné osoby nejsou zas tak svaté. Protože svatý Petr chodil do hospody a proléval se pivem a pak chtěl někoho trestat, když se sám nechal okrást. A jeho šéf? Ten se vůbec neobjevil. Tak se nebojme reality. ()

tančísvlky

Kvalitné herecké obsadenie zachraňuje podivný scenár. Hlavne originálna trojka hrdinov bola dobre doplnená o skúsenú dvojicu menom Petr Nárožný, Ivan Romančík a tak sa to dalo určite pozerať až do záverečných titulkov... ()

Inozuka

Vtipná, zábavná a svěží pohádka, která se sice hraje na osvědčeném hřišti, ale dokáže skórovat několika dobrými a neotřelými nápady. Navíc tu je roztomilý psík a bylo točeno na mnou oblíbených místech, což jsou vždy body navíc. Jen jedno mi vrtá hlavou ... nemá ten polodementní vladař s prohnaným zlodějským kancléřem nějaký předobraz v reálném životě? Zdá se mi, jako bych něco podobného zažil ... ()

Trixinka

Začnu tím pozitivním :) Natočené je to jako celek pěkně, některé kostýmy byly moc hezké, prostředí a exteriéry byly příjemné a hlavně nebyly přítomny moderní prvky (auta, kola, elektrika). Lukáš Příkazský ala vodník byl sympatický a držela jsem mu palce, aby nějak nakonec tu svoji vysněnou princeznu získal. To je asi tak vše co lze pochválit. Ostatní byla bohužel bída, a pan Janák už by se měl na štědrovečerní pohádky vykašlat a předat štafetu někomu dalšímu, snad lepšímu. Všechno už tu v nějaké podobě bylo - popletený král (Nárožný klasicky skvělý), záludní rádci (vzhled Novotného s náušnicí připomínal spíš sportovního fanouška než rádce/kancléře v pohádce), partička podvodníků (chemie mezi nimi mohla fungovat lépe a dialogy měly být vtipnější), vodník a jeho zamilování do místní princezny/krásky a chytrá princezna (bohužel úplně nevýrazná a lehce zapomenutelná). Marně se sama sebe ptám, kde je kdysi tak úspěšná a skvělá pohádková tvorba, v které bylo Československo a poté Česko tak dobré. Odpověď se mi nabízí každý rok - nevýrazní špatní herci, kopírované náměty, snaha modernizace pohádkového světa. Tak snad bude někdy lépe a štědrovečerní pohádka opět překvapí a budu si ji ráda pouštět znovu. ()

rublik05

Po předloňském štědrovečerním průšvihu Jak si nevzít princeznu jsem doufal, že si u mě Karel Janák napraví reputaci a letošní Klíč svatého Petra bude mnohem, mnohem lepší. Jisté náznaky tady byly už z upoutávek, i tak jsem byl ale značně nervózní. Jak se nakonec ukázalo, tak úplně zbytečně. Klíč svatého Petra si mě od samého začátku získal svou příjemně uvolněnou atmosférou, dále také hereckým obsazením, neboť casting se zde mimořádně povedl, pochvalu si zaslouží jak známí, tak i méně známí herci, kteří o to víc měli možnost zazářit. Nejvíce se mi každopádně líbili kancléřovi, tedy Sabina Remundová a David Novotný, ti fakt neměli chybu. Příběh není nijak zvlášť složitý, našlo by se pár logických nedostatků, není však vyloženě hloupý, má plno vtipných pasáží a docela svižné tempo. Pohádka je také vcelku pěkně natočená, triky jsou snesitelné (pochopitelně v rámci finančních možností), za mě opravdu spokojenost. Pobavil jsem se, na pohádku se hezky koukalo, co víc si přát? 8/10. ()