Do krádeže kľúča svätého Petra sú zapletení traja ľudia: zlodej Viliam, podvodníčka Emília a Tobiáš, ktorý je v tom ale úplne nevinne. Pri preťahovaní o ulúpené veci skončia všetci traja v zámockom rybníku pri vodníkovi - ako dušičky. Keď sa ocitnú pred nebeskou bránou, svätý Peter ich pošle späť na zem, aby v stanovenej lehote našli jeho kľúč, inak prídu do pekla. Pátranie ich zavedie na zámok, kde ich čaká okrem krásnej princeznej a dobrotivého kráľa stretnutie so zradnými kancelármi a ich preradnými plánmi. Výpravnú koprodukčnú rozprávku podľa scenára Petra Hudského nakrútil Karol Janák v krásnom prostredí Zvíkova, na zámku Sychrov v Slavoniciach. (RTVS)

Graeme

Krásná pohádka. Milá, nápaditá, dobrá hudba. Sympatičtí herci. (Není to uječené, nikdo se zbytečne neksichtí.) Herci jsou vážne skvelí. ()

ssarka odpad!

Odpad proto, že jsem nenašla jediné plus... děj divný, mladí a cizí herci otresni, nevím Kdo té ústřední trojici řekl, že umí hrát, OPĚT a znovu otřesna digitalizace, jako z devadesatek... OPĚT není přesně určeno dobro a zlo, což je špatně....a poslední perla je, že dle dostupných informací na internetu je Petru Nárožnému 85 let, je to pan herec,ale prostě NEMŮŽE hrát otce dvacetileté dívky.... už toho Janáka někdo zavřete do blázince ()

Sfaxia odpad!

Pane Janáku, byl to průser, pod vaším vedením jsou poslední dobou i celkem dobří herci špatní nebo průměrní. Korunu tomu dává princezna, mluvící dikcí 21 století, netalentovaná, špatná neherečka, špulící pusu a různě se pitvořící....sakra to není na hlavní roli, to je tak akorát na mávání šátkem někde v davu. Nezajímá mě, jak to dopadlo a už nikdy to nechci vidět. Pro mě odpad. ()

Alvin

Tu třetí hvězdu dávám jenom za to, že někdo po dlouhé době obsadil do pohádky Nárožného, Novotného a Remundovou. Jinak to ale jde s vánočními pohádkami od dua Hudský-Janák dost kopce. Za jejich nejlepší pokus v tomhle "oboru" považuji pořád O vánoční hvězdě. ()

Basniknoci

Popravdě řečeno měla jsem obavy z této pohádky, naštěstí to nebylo nejhorší. Bylo to nemastné neslané, ale oceňuji jinou pointu příběhu. Není to žádná klasika typu: čerti, víly apod... Pokud mohu ještě doplnit, nejlépe role sedla Lukáši Příkazskému. Kostým výborný, herecký výkon též. ()

soukyd33

Překvapivě se mi to líbilo. Velice příjemná a místy dojemná pohádka. Herecké obsazení super. Herecké výkony velmi dobré. Hudba 👍. Herci sympatičtí. Poznámka: Nová pohádka se povedla. Hvězdiček 4 ()

Dusty56

Podprůměrná nezamýšlená parodie na pohádku. Celá pohádka nemá ani hlavu, ani patu. Je poslepovaná z několika pohádek, témat (například divný krátký výskyt zlaté rybky - protože proč ji tam jen tak náhodou nedat, když se nám to trochu hodí, ale jestli to dává smysl nás nezajímá). Další z hromady divných témat je třeba i plavání v rybníku anebo Svatý Petr a celé vyústění pohádky. Ze začátku jsem i trochu věřil (anebo doufal), že to bude dobrý, ke konci jsem se buď nudil anebo jsem se jen musel smát těm absurdním situacím, které působily spíš jako parodie na pohádku. Obsazení taky nic moc, speciálně mě štvaly herci v rolích kancléřů a Tobiáš. Ve výsledku slabší dvě hvězdy, občas jsem se přece jen zasmál, ať už když to autor zamýšlel (to hlavně na začátku) anebo ne. 35% ()

alisek87

Nenadchne a neurazí, jako kulisa k rodinnému setkání to stačí, ale člověk nesmí dávat moc pozor. Vím, že je těžké vymyslet něco nového, ale tohle fakt není ta cesta, námět, který už jsme viděli mnohokrát, jen trochu převlečeny. ()

tata22

No, po dlouhých letech štědrovečerní pohádka, na kterou se dalo koukat. Jasně, že to nebla žádná bomba a trochu té logiky scházelo ale vzpomeňte na ty hrůzy let minulých. Nedokoukal jsem žádnou, Tuhle ano a to považuji za velký úspěch. Nelze hledat srovnání se slavnými předchůdci ale toho už se asi nedočkáme (Anděl páně nebo Lotrando a Zubejda byli světlé výjimky. Takže zanechte prázdných slov a zkuste se na věci dívat pozitivně. Tohle pozitivum rozhodně bylo. Přenesli jsem se od slátanin a nesmyslů alespoň k nějakému lepšímu průměru... Vzpomeňte třeba na 12 měsíčků. Ještě teď se otřásám, když uvidím ukázku ... ()

dave91

Coby běžný konzument jsem byl se štědrovečerní pohádkou docela spokojen. Většina známých herců předvedla svůj standard. Nejlepší výkon podal David Novotný. Příjemným překvapením byl Lukáš Příkazký. Pohádka byla docela vtipná a překonala hodně slabých pohádek z poslední doby. ()

KattieWench

Pohádka je, jedním slovem, přijatelná. Nejsou tam žádné příliš originální nápady, není vtipná a dialogy jsou místy takové, že by je asi lépe napsala umělá inteligence na SnapChatu. Chápu, že zlí kancléři mají být postavami, které divák nemá rád, ale tihle jsou leda tak cringe. Petr Nárožný hraje po tisící senilního krále, svatý Petr působí jako kdyby ho ukradli z Anděla páně. Neprinc, do kterého se zamiluje princezna, je tak fantasticky dřevěný, že bych mnohem raději volila vodníka. Nejlepší na celé pohádce je posledních cca 15 minut, protože ke konci aspoň dává smysl. Nejlepší herecký výkon podal rozhodně pes. ()

KraLuban

Zcela průměrná pohádka...na jedno mrknutí ok, neurazí (a že to vánoční pohádky mají sakra těžké), ale taky nic, k čemu by se člověk vracel dvakrát. ()

ajlonka

Některé pohádky Karla Janáka se mi líbily, ale přijde mi, že mu došly nápady. Nebavilo mě to, herci naprosto o ničem, žádné charisma, žádný pořádný děj. Nenašla jsem si jedinou postavu, které bych chtěla fandit. Hloupý scénář, kostýmy teda děs.... Tohle se nepovedlo. Proč Karel Janák točí už tolik let Štědrovečerní pohádky? Nemáme režiséry, nebo nápady nebo nejsou pohádky??? ()

petra8619

Šíleně překombinované. V jednoduchosti je krása. Už by to opravdu chtělo jednoduchou pohádku s jednoduchou zápletkou. Tolik nesmyslných věcí, které by se nestaly ani v pohádce, možná jen v nějaké podobného této. Dvě hvězdy za roli krále a krásné kostýmy. ()

JendaBenda

Mě to bavilo! Postavy fajn, zábavné, zajímavé prostředí - tolik vody! 😉 Bylo to vtipné, tempo svižné a nuda nebyla. I jsme se zasmáli.  Pohádka na pohodu. ()