Do krádeže kľúča svätého Petra sú zapletení traja ľudia: zlodej Viliam, podvodníčka Emília a Tobiáš, ktorý je v tom ale úplne nevinne. Pri preťahovaní o ulúpené veci skončia všetci traja v zámockom rybníku pri vodníkovi - ako dušičky. Keď sa ocitnú pred nebeskou bránou, svätý Peter ich pošle späť na zem, aby v stanovenej lehote našli jeho kľúč, inak prídu do pekla. Pátranie ich zavedie na zámok, kde ich čaká okrem krásnej princeznej a dobrotivého kráľa stretnutie so zradnými kancelármi a ich preradnými plánmi. Výpravnú koprodukčnú rozprávku podľa scenára Petra Hudského nakrútil Karol Janák v krásnom prostredí Zvíkova, na zámku Sychrov v Slavoniciach. (RTVS)

DiDu

Tato pohádka má některé nedostatky, které ji srážejí na kolena. Jsou to nelogické dementní dialogy, které ohaví celý zbytek jinak snaživého a hezkého filmu s promyšlenou zápletkou. Princezna přijede ze školy a na nádvoří si místo objímání a vítání povídá co studovala a jak dlouho tam byla, a to s lidmi, kteří to jistě všechno ví? A pak ve stejných šatech tráví dalších x dnů, že vyvolává dojem že v nich i spí? Navíc neumí pronést pořádně jedinou větu a tím bohužel dost nelichotivě vyčnívá, aniž by předvedla cokoliv princeznovského. Vážně škoda. Filmu chybí pohádková poetika a ta tkví i v jazyku, který postavy používají a hlavně jak se vyjadřují. Abychom pocítili emoci touhy stát se součástí příběhu, musejí se chovat přirozeně a my musíme zapomenout, že se díváme na film a prožívat to s nimi, protože pak to nefunguje a my dáme špatné hodnocení. Já kdybych byla princezna, tak by se mi fakt nelíbilo, že mi jen tak mimochodem představí nápadníky na dvoře a podobných trapasů tam bylo víc. ()

RichiB

Videno jen poslednich 15 minut, ale i to stacilo. Krecovite, staticke… proc uz se na ty priblble vanocni pohadky jednou nevyserete? Tak to proste par ket nebude. A treba casem nekdo neco slusnejsiho natoci. Ale uz to kurva prestante tocit na silu. Lidi se neposerou, kdyz nebude kravina, na kterou pak vsichni stejne nadavaji… ()

Karel321 odpad!

Scénárista debil, dramaturg debil, režisér zřejmě mentálně postižen. Zmatek bez děje, nesmyslné scény, nesmyslné chování hlavních postav. Muzikant plave ve vodě s ploutvemi na nohách. Takové pohádky si příště strčte do prdele. ()

Matous555

Mně se to líbilo, určitě to není perfektní, ale jako štědrovečerní pohádka to celkem ušlo. Musím pochválit humor a i výběr lokací (a plynulé střídání mezi nimi). Sice se tam objevují celkem klišé motivy, ale to tak v pohádkách bývá a tady mi to ani moc nevadilo. 70 % ()

hdraf

30% - Prvních 20 minut absolutní dno! Zbytek tak na 40%.  Jediné malé pozitivum je princezna a vodník. Ti se trochu snaží. Jinak vrátit peníze! ()

vlcekmirek

Nebylo to špatné, ale nebyla to ani žádná bomba. Děj docela hezký, trošičku nelogický, ale celkem i vtipný. Sv. Petr chodí do hospody s klíčem jen tak zastrčeným v kapse a pak se diví, že mu ho někdo šlohne. To ho nemohl Vševědoucí varovat, ať nedělá blbosti? Ale jo, dalo se na to koukat. V sekci  zajímavosti je poznámka, že je to Nárožného 11. král a jak roli s režisérem inovovali. No, já nevím. Nárožného král byl opět stejně praštěný a huhňal podobně, jako v ostatních pohádkách. Prostě: Nárožný hrál opět Nárožného, jako vždycky. ()

ROSTABAR

Za mě slušná pohádka, co jsem cenil nejvíc byly poměrně originální zápletky, tedy po nikom se ten děj neopičil a já se docela dobře bavil. Originální byla chytrá princezna co studovala i práva a ekonomii a také fajn vodník, který sice trochu škodil, ale byl i spravedlivý, když přiznal, že kováře a i jeho samotného zachránil jeho sok v lásce a jeho společníci. ()

Rider@

Průměrná pohádka, kde mě princezna nechytla za srdíčko. Celkově to špatné nebylo, ale kdyby byla trochu výraznější postava vodníka a dvojice rádců větší "psychopati", tak bych dal o * víc. Takové celé nevýrazné to bylo, bohužel. ()

horskejvlk

Janák jednou natočil dobrou levnou komedii Snowborďáci a od tě doby mu všichni dávají zakázky na pohádky kterou smaží jednu za druhou, jednu nepohádkovější než druhou. Nevím kterej pohádkář ty paskvily vymýšlí ale jestli si hrají na Erbena, Němcovou nebo Hrubína tak ať se profackuji a jdou dělat něco pořádnějšího než psát a točit pohádky. Tohle byl festival příšerný kostýmů a paruk, děj jsem nehodnotil ten neexistoval. ()

Tucne.prasa

Je zaujímavé sledovať, že Čechom sa viac páči tohtoročná slovenská vianočná rozprávka Tři zlaté dukáty (TV film) (2023), ktorá je inak po scenáristickej stránke mimoriadne slabučká. Asi nejaký zvláštny sentiment či nostalgia za Slovenskom... Mne sa naopak zdala vydarenejšia táto, malo to dobrých hercov, hlavu a pätu, vtip aj ponaučenie. Vadili mi iba tri veci: 1. Nárožného cvakajúca protéza - hercovi jeho kalibru by za tie roky mal niekto urobiť poriadne umelé zuby, lebo sa stále bojí, že mu vypadnú, a to mu úplne zmenilo výslovnosť. 2. Romančíkove fúzy, zažltnuté od cigarety - vyzerá ako bezdomovec, nie ako sv. Peter - bol taký problém prefarbiť mu ich na sivo? 3. Remundová až príliš napodobňuje herecký štýl svojej mamy, chápem, že je to možno aj genetika, ale mala by si nájsť svoju cestu, Janžurka je len jedna. Celkove film hodnotím pozitívne, milé prekvapenie. ()

simpanz

Pohádka je specifický žánr, který se dospělému obtížné hodnotí. Vždy se zde objevuje srovnání s osvědčenými kusy, které však za ty dekády již prošly "darwinistickou selekcí", a navíc jejich hodnocení často přidává i nostalgie. Zároveň dramatické pohádky, tolik ceněné dospělým publikem, by si zřejmě řada dětí nevybrala. Klíč svatého Petra je perfektní právě v milé výpravě a inteligentním humoru, Nárožný perlí jako před lety a je radost se na něj dívat! Tedy jde rozhodně o poctivé 3 *** a je jen škoda, že nedošlo k lepšímu dotažení dějové linky, která je místy překotná a zmatená... ()

Rene.Artois

Na téhle pohádce mi v první řadě nesedl casting. Hlavní hrdina působil dojmem trouby, který o tu princeznu ani nestojí (a ten účes 😩), Bereniku Kohoutovou nesnáším, ten třetí do party z toho vyšel celkem slušně. Nárožného mi bylo regulérně líto, Remundovou s Novotným v oblibě mám, ale tady byli víc zpitvoření než Ferenc s Lorencem, kteří nasadili laťku opravdu vysoko. Nejlépe z toho vyšel vodník Lukáše Příkazkého, bohužel jeho postavu scenárista absolutně nezvládl. Děj se plně podřídil tomu, aby tam bylo hodně honiček a bylo to co nejvíc akční (což nezabránilo nudě ve střední části) logika většinou plakala někde v koutě. Co třeba chtěla kancelářská dvojice získat tím, že se pokusí princeznu nepokrytě utopit před zraky krále a celého dvora? Závěrečný konstrukt, kdy museli mrtví zůstat na zemi, protože nebe si pozdním splněním úkolu nevysloužili a do pekla nemůžou, protože se napravili, taky nevyznívá příliš přesvědčivě. Co třeba očistec, o tom Svatý Petr nikdy neslyšel? ()

Answear

Mě se ta pohádka, prostě líbila. Asi úplně ústřední dvojice, není paní Šafránková a pan Trávníček, ale nějak mi to nevadilo. ()

Jittulle11

Hezká pohádka. Herecké obsazení bylo skvělé. Remundová v rolích zákerňaček je skvělá. Její vítězní, škodolibý smích je top. Nárožný v roli krále je vždy nejlepší, prostě baví, jeho zabarvení hlasu a jeho hlášky, které mu, pravděpodobně, píšou na tělo, jsou úžasné. Vodník v podání Lukáše Příkazkého bavil a popravdě, je to pro mně čím dál víc oblíbený pán herec. Zajímavá dějová zápletka, záporáci, prostě děj ubíhal. Chápu, že téma dobro vyhrává nad zlem je otřepané téma, princezna, vdavky, tři úkoly, bla bla bla, ale bylo to pojaté jinak, akčněji a proto to bavilo. ()