Juraj a Júlia už hádam nemôžu byť viac rozdielni. Ona je odkliata zámocká pani z rytierskych čias, on jednoduchý pastier oviec. Dokážu spolu poraziť zlo a chamtivosť? Nájdu k sebe cestu, aj napriek priepasti času a pôvodu, ktorá ich od seba delí? ... Juraj je chudobný, ale statočný pastier oviec z malej dediny. Kvôli zdieraniu zámockého pána Blažeja vidí Juro svoju jedinú možnosť v ceste do sveta. Na svoj sen si šetrí a s pomocou miestneho učiteľa sa aj učí písať a čítať. Všetko plynie podľa jeho predstáv, lenže do jeho plánov nečakane zasiahne osud: Júlia, zakliata zámocká pani, ktorú pred tristo rokmi zakliali mocichtiví príbuzní, aby sa zmocnili jej titulu a majetku. V tomto príbehu je však hlavný hrdina na rozpakoch. Čo si má chudobný dedinský šuhaj počať s urodzenou dámou, ešte aj z inej doby, ktorá mu zostane visieť na krku, keď on má so svojím životom celkom iné plány?! Záverečné odhalenie skutočného tajomstva troch zlatých dukátov bude pre diváka naozaj prekvapením. (RTVS)

KatePolas777

Za mě fakt krásná pohádka s originálním dějem, krásné kostýmy i záběry vytkla bych tomu snad jen jednu malou scénu. Jinak ale po dlouhé době fakt něco hezkého. Zajímavý herci a pěkná lokace. ()

ondrapec

Hrozně jednoduchá, ale poetická, krásně natočená a kouzelná pohádka. Míň je zkrátka někdy víc a Slovákům to po Zakletém králi a odvážném Martinovi lepí. Někdy prostě stačí cvaknout a hned je jasno, a to obzvlášť o Vánocích. *70%* ()

negativ odpad!

Plytký, neuvěřitelně nudný a strašidelně natočený, absolutní blábol. Dlouho jsem neviděl větší sračku! Co to má znamenat? To neumí nikdo natočit alespoň průměrnou pohádku? A když už to žalostně neumí, proč to točí? Proč to někdo platí? Fuj. To byl hnus. ()

Radko4

Priznám sa, že keďže minuloročná Zakliata jaskyňa u mňa moc nebodovala, nemal som veľké očakávania. Avšak po zhliadnutí Troch zlatých dukátov musím povedať, že sa mi táto rozprávka celkom páčila. Vyzdvihnúť musím najmä úžasnú hudbu, ktorá sa k celému prostrediu, kde sa dej odohrával, veľmi hodila. Aj lokácie boli celkom dobré, som rád, že sa filmári konečne dostali aj ku klenotu, akým nepochybne hrad Beckov je. Celkový dojem z rozprávky mám teda dobrý. ()

Twixy

Exteriéry krásné, ale scénář velmi zvláštní - postavy se chovají uměle a chybí celé sekvence, které by vysvětlovaly jejich chování. I samotná kletba, na které příběh stojí, není pořádně dovysvělená a očekává se, že si divák vše domyslí ()

MartinNJ

Jednu hvězdičku dávám za pěkné výhledy na slovenské hory, které jsem jako turista mnohokrát navštívil. Záběr hor na konci pohádky mě zaujal nejvíce, zajímavá vyhlídka. ()

milos.bradik

Tak mi se to líbilo, půvabná krajina a zajímavý námět. Trochu mi tam vadily ty vynálezy a herecké výkony už jsem taky zažil lepší, ale jinak to byla velmi solidní pohádka. 70 % ()

Schkeble

Paní režisérka byla jakože: ,,VÍC VYSVLEČENÉHO JURAJE A DRONOVÝCH ZÁBĚRŮ NA OVEČKY!!!!!!!!!!!!" JO A TA BAČA CHATA COZY AF COTTAGE CORE ÚPLNĚ! Pan učitel byl nejvíc real. Pryč s monarchií!!!ㅤJinak, aby tohle mělo stejné hodnocení jako ten včerejší výblitek, je nehoráznost, a proto nadhodnocuji. Poserte se z toho, že je to předabované, šášulové.ㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤㅤ ()

Dalajlada

Po dlouhé době pohádka, která nemá krále idiota, není plná uvřískaných dementních figurek, ale je pěkně klidná, uvážená, místy temná a v nádherné krajině. Protnutí období tvrdých faktů s pohádkami a vyřešení pointy je tím pádem trochu divné, ale z přísného pohledu vědy pochopitelné. ()

Hidoshito

Uff, celou dobu jsem se nedokázal rozhodnout, jestli sleduji historický román, sociální drama, parodii na pohádku, nebo všechno splácané dohromady. Jednu hvězdičku si zaslouží leda tak pěkné exteriéry, ale na to si radši pustím nějaký přírodopisný dokument, nebo se do hor vydám na procházku sám. Btw. "body builder Jánošík" fakt pobavil, to jsem teda valil bulvy, co všechno dokážeme protlačit do pohádky a tvářit se, že to tam patří.:) ()

Takaru

Nízkému hodnocení nerozumím, tohle je zdařilý pohádkový příběh spíše pro ty odrostlejší. A to především díky zlu, které tady není ani pohádkově směšné, ani podané s odlehčující nadsázkou. Prostě opravdové temné lidské zlo, které vidíme všude kolem sebe, což ale nepovažuji za negativum, právě naopak. Vajdova postava lidské svině jakoby utekla z nějakého historického dramatu, skvěle zahrané, tyto role mu sedí. Několikrát jsem se sám sebe ptal, jestli sleduji opravdu pohádku (dramatické scény, ženský křik), každopádně silné positivum a pro odrostlejší děti otevřeně výchovné. Oba hlavní hrdinové pohlední a sympatičtí, chemie mezi nimi až nepohádková, další velké plus. Jitka Čvančarová výstavní, takhle nějak si představuji kojnou, která občas podrží pánovi, sakra ani tohle není pohádkové.  A pak to nejdůležitější, a to je příjemný kouzelný pocit, který jsem během sledování měl, neb se mi neustále asociovaly obrazy Jakubiskových děl, především jeho Tety, to asi nebude náhoda. Nádherná slovenská příroda, libozvučný slovenský jazyk, český dabing jako vždy zcela zbytečný paskvil kazící báječnou podívanou, nutno vidět s originálním zvukem, ČT naštěstí vysílala obě zvukové stopy. Suma sumárum poctivé čtyři, povedlo se. Rád se podívám někdy znovu a pátá hvězdička je schovaná v záloze. ()

suchol

Srovnávám s včerejší ryze českou pohádnou a  vychází mi to tak nějak podobně.  Pohádka ničím moc nepřekvapila, ale ani mně nezklamala. Líbí se mi jak Slováci umí i v takové pohádce dobře prodat svoji mádhernou krajinu, svůj folklor a vůbec své tradice - ovečky, halušky a další typické znaky nároída. To my Češi neumíme, naopak, jakoby jsme se za své češství styděli. Herecké výkony byly dobré, děj se plynule vinul a vše dopadlo, jak v takové pohádce mělo. Prostě to byl povedený večer, kdy jsme si to u televizoru pěkně užili... ()

DžejPý

Z letošních pohádek ta nej, porazila Klíč svatého Petra a daleko za sebou nechala Zakletou jeskyni. Hezké lokace, slušní herci, vánoční svátky - tak to bude za 4*. ()

Ron_F

Stejně jako "Zakletá jeskyně" - krásné lokace, krásné kostýmy, pohodová atmosféra, ale co děj? Byl tam vůbec? :-) Zajímavé je, že ženy režisérky opravdu mívají vizuálně hezké pohádky, ale dějově nudné. Zajímalo by mě, zda tato pohádka bavila děti? Nebyly tam nadpřirozené bytosti, nebyl tam humor. Jedna hvězdička za sexy hlavního hrdinu a druhá za vizuál. Je to škoda! ()

goveg

Krásné prostředí, kamera, kostýmy a to je vše. Jinak bída... příběh, dabing, Jura nic moc.. Nevim, ale snad už by se nový pohádky točit ani neměly... Všechny jsou : vidět jednou a  stačí. Asi už všechno natočeno bylo a ty nový jsou jen splácaniny různých pohádek dohromady :(  Zlatá stará klasika. ( čest vyyjímce Anděla páně..) ()