Max, Mell, Ema, Robin a Soňa. Pětice studentů adiktologie se v rámci zodpovědného přístupu ke studiu rozhodne pro experiment – vzít si drogy, které by mohly na chvilku vyřešit problémy každého z nich. Jak říká profesorka Jensenová,  drogy jsou zkratky k řešení problémů. Experiment má ale jeden podstatný háček. Účinek drog se u všech stane permanentním. Zábava a nově nabyté „superschopnosti“ vedou mladé hrdiny až na hranu jejich možností, ale i sil. A to vše v situaci, kdy je v zemi zřízena funkce drogového koordinátora, který k drogové problematice přistupuje s maximální tvrdostí… (Česká televize)

GeusX

Zrovna jsem dokoukal závěrečné dva díly najednou. A tak nějak si nejsem jist, zda to bylo tak rafinovaně psychologicky podprahově svým způsobem zajímavé nebo to to byla ulítlá nesmyslná psycho blbost. Nejpřesnější by bylo asi - bylo to zajímavě divné. V prvních dílech jsem si musel vygooglit, zda si (ne)dělají s nějakou adiktologií srandu, nějaký program pro totálně ujeté existence, nebo takový obor fakt existuje. Když už požili ty šmakulády, nebylo ztvárnění různých "schopností" nezajímavé. Zajímavá herecká sestava. ()

AnanAss

O tom, že drogy jsou špatné, není pochyb a nemusí nás přesvědčovat pouze školní poradce Mackey, že áno. Bylo nás pět pro současnou generaci, kdy se po aplikaci látky začínají projevovat zvláštní schopnosti, které je potřeba zastavit dříve, než dojde k tragédii… no, to by se z toho jeden podělal. Adam Sedlák je rozhodně šikovný tvůrce a jeho Mišíkovo pražské dýlování mě bavilo moc, zde si vzal však bohužel špatnou lahvičku, která mi nesedla. Příště se snad „vymasmaží“ více. Nic moc rozjezd, dojezd byl ještě horší a postavy mi byly celkem ukradené. Odnáším si tak pouze ponaučení, že většinu problémů může vyřešit Meky Žbirka. ■ AnanAss‘s Score: 3/10 ■ ()

M.i.k.e

Adam Sedlák je na naše poměry specifický tvůrce a i když jsou Adikts zatím jeho největší haluz, která chvílemi nedrží úplně pohromadě, jsou stále zábavnou jednohubkou, která umí být stejně tak vtipná jako nepříjemná. Mladí a neokoukaní herci v čele s Petrem Uhlíkem to táhnou celkem s přehledem a i když si nejsem úplně jistý, že by sledování Adikts odradilo někoho od požívání drog tak na mě to celkem zabralo a nejednou sem si zopakoval okřídlenou mantru : Neberte drogy. Nikdy nikomu neberete drogy!...70% ()

PATJA

Tenhle seriál má spoustu vrstev, vážné, komediální i edukativní. Komická vyčnívá. Nejde mi o prostetické vtipy, okolo kterých se asi bude točit většina komentářů, ale o vypiplané dialogy se skvělým načasováním a výbornou partou herců. Petr Uhlík coby Max si svým naprosto autentickým výkonem seriál trochu ukradl pro sebe, ale ostatní protagonisté plní další důležité úlohy a jejich proměny jsou perfektně zahrané. ()

Tlakomor

Seriál měl extrémní potenciál. Téma drog a feťáků v Česku je klenot, který je třeba využívat, a měli bychom na něj být z určitého pohledu pyšní. Když někdo zpracovává podobné téma, volí obvykle jednu ze dvou cest. Jedna je více humoristická, snažící se o vtipné zpracování narkomanů, a druhá je více dramatická a umělecká cesta, snažící se zpracovat melancholický pohled na narkomany. Adam si zde nevybral ani jednu z těchto cest a snaží se je obě propojit. Bohužel se mu to ale nedaří a humor působí trapně a z uměleckého hlediska seriál působí nedokončeně a odflákle. Nepomáhá mu ani tragický scénář a herecké výkony. Velký potenciál, tragické zpracování. Po skvělém Bangeru z minulého roku jsem velmi zklamaný. 50 % ()

• Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna. (griph)
  • Skladbu „arrpio“, kterou můžeme slyšet v některých epizodách, složil Oliver Torr pro audiovizuální projekt Axontorr. Skladba se do seriálu dostala tak, že ji Adam Sedlák slyšel na premiéře tohoto projektu. (TENMAjkl)