Elf o karu monotači

• Japonsko Elf o Karu Mono-tachi (viac)
Japonsko, (1996–1997), 9 h 36 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Jú Jagami (komiks)

Tomokazu Seki, Mičie Tomizawa, Júko Mijamura, Kotono Micuiši, Čafúrin, Ken'iči Ogata, Sóičiró Hoši, Takajuki Okada, Takehito Kojasu, Fumihiko Tačiki (viac)

Recenzie používateľa Jeoffrey k tomuto seriálu (1)

Season 1 (1996) (S01)

Subjektiv mi tu sliboval něco v podobném duchu jako Slayers, k tomu jsem slyšel i názory o tom, že je to asi jediný seriál, kde má ečči nějaké logické opodstatnění, protože tu přeci z praktických důvodů svlékáme elfky. No a já to i tak po deseti dílech vzdávám. Zásadní problém - seriál mi nepřišel nijak extrémně vtipný, což je u komedie zásadní nedostatek. Ani nějakou podobnost se Slayers jsem tu nenašel, možná tak v tom stylu animace, která se mi i zde velmi líbí. Slayers mi totiž vtipní přišli, měli víc než jen jeden jediný zajímavý nápad, na který se tu postupně nalepila hromada balastu včetně mňoukajícího tanku... No a ani nějaké kvalitní retro ečči (ideálně bez cenzury) se tu nakonec nekoná. Prostě jen cesta jedné nesourodé party, snaha dostat se z cizího světa (ano - isekai existoval už v devadesátých letech), plná dle mého ne moc dobrých zápletek a gagů. Asi jsem měl příliš velká očekávání a o to víc mě mrzí, že nedokážu po deseti dílech říct nic jiného než "průměr", zbalit se a jít někam jinam. 5/10 ()