Godzilla Minus One

• Japonsko Godzilla -1.0 (viac)

Japonský stíhací pilot je po druhé světové válce psychicky na dně. Pustí se ale do boje proti obrovské příšeře, která po ozáření děsivě zmutovala. (Netflix)

Pan.Antonin

Godzilla Minus One na rozdíl od nové americké verze odkazuje hlavně na původní film Išira Hondy a zachycuje atmosféru obavy z jaderných zbraní a válečných traumat. Nemám moc, co bych filmu vytknul. I linka s lidmi je tentokrát (na rozdíl od předchozího snímku) povedená a film tak nenudí, ani když sleze obří ještěrka z plátna. Do toho přidejte docela obstojné triky, pár odkazů na předchozí Toho-filmy a objeví se dokonce i klasický hudební doprovod Akiry Ifukubeho. Tohle se Japoncům fakt povedlo. ()

DJMaroko

Zajímavé a inovativní jen budu trochu hnidopich a dlubal ...jak se vlastně ta Godzilla udržela na vodu pořád tak nějak rovnoměrně :) když se pak ve stejném místě potopila tak hluboko. Holt slušnej oddíl, který dobře šlape ...vodu. ()

rigby

Pěkně udělaný dobrodružný film s příběhem ve stylu osmdesátek. Hodně se tam povídá, chvílemi je to až hodně naivní a jednoduché, ale aspoň může divák vypnout a i když mu nějaká věta unikne, tak se vůbec nic nestane. K tomu povedený vizuál a na pohodový odpočinkový večer je zaděláno. ()

F2003F

Z hľadiska rozpočtu ide jednoznačne o veľa poriadnej muziky, ale ako celok to na mňa vôbec nepôsobilo dojmom hodného percent aké (nielen) tu sú. Nadšený nemám byť ako obyčajne nezaujatý divák skutočne čím, pretože ide o poväčšine komornú konverzačku, ktorá nedokáže ohúriť ani keď príde na tú bájnu akciu a efekty. Ako ľahká dráma zasadená do daného filmovo výživného časového obdobia a miesta fajn, no ako Oscarová(!) Godzilla až tak nie. Tento film reálne nemá čo extra ponúknuť v akčnom žánri náročnému nenadšencovi ako som ja pri úrovni akou sa prezentuje. Remeselne po každej stránke priemer bez chuti s arómou nadpráce režimu. ()

Rogamko

Keď som bol malý tak som u deda pozeral aj pôvodné filmy o Godzille teda z roku 1954 a vyššie ktoré na tú dobu boli svetové a ja som ich žral, či už to bola Godzilla, Gappa, Gamera kontra Gaos, King Kong a iné monštrá každý z týchto filmov boli výnimočné. Prejdime ale k tejto Godzille mínus One. Je to niečo iné a musím povedať veľmi zaujímavé a zábavné. Japonsko sa dostáva z veľkej povojnovej krízy a do toho sa vynára Godzilla ktorá ničí všetko čo jej príde do cesty. Je to veľké plus že za malé peniaze práve Japonci dokázali natočiť takýto film ktorý môže konkurovať veľkým Hollywoodskym trhákom. Dej filmu je dosť jednoduchý, postavy sú celkom sympatické a čo sa týka monštra to je urobené výborne. Hudba je tak isto výborná tak isto deštrukcie ktoré sa odohrávajú vo filme sú znamenité. Je tu cítiť dosť dobré remeslo s dobrými nápadmi a hlavne som rád že je tu cítiť úctu k pôvodným filmom. 8/10 ()

Damnsinead

Na film o gigantickém radioaktivním ještěrovi má Godzilla relativně nízký rozpočet, a stejně si koleduje o titul jedné z nejlepších. Právem. Old-school Godzilla vypadá překvapivě dobře. Scénář nabídl kromě jejího řádění ještě rodinné drama z poválečného Japonska. Nezní to jako moc dobrá kombinace, ale překvapivě to funguje.. Všechno doplňuje výborná hudba a herecké výkony, za které se nikdo z herců nemusí stydět.  Snad jen závěrečný plot twist mi připadá trochu přes čáru, i když je žádoucí. 95% ()

jarmil8

Obecné nadšení tedy nesdílím, fiilm roku jsem v kině tentokrát neviděl. Komorní melodrama z chatrče, které je zbytečně natahované a místy až nechtěně vtipné (ta holčička byla tedy hodně zvláštní), proložené velkolepými a temnými scénami s Godzillou, kde je lepší nepřemýšlet, jak co funguje. No a ten konec to nevylepšil. ()

Millovis

Nejlepší film roku, neuvěřitelná podivaná. Pocity viny, otázky života a smrti a ztělesněné zoufalství. Godzilla je naprosto děsivá, když se hl. hrdina Shiki bojí, divák též, když vzpomíná na hrůzy války, divák mu rozumí, jak kdyby to zažil sním, a když má konečně klid, uleví si i divák. Každá postava má svůj smysl. Je neuvěřitelné, jak film dokáže vše perfektně. 10/10 - Nemám co vytknout. Dopuručil bych všem. ()

gogo77

7/10...skvele spracovanie uplne klasickej Godzilly so vsetkym co k tomu patri ... teda nahnevany vyraz zranenej jasterice a buranie domcekov ako z lega... pribeh zacina na konci II.svetovej vojny ... mlady letec kamikadze nedokaze splnit misiu a vtedy sa stretava po prvy krat s podmorskou bestiou ....ta o par rokov neskor prichadza ovela vacsia a silnejsia a zacina v Japonsku zrovnavat so zemou mesto za mestom.... bola to akcna drama ale uplne ina ako by urobili americania a teda to malo svoje caro ()

sparrow1

Velice silný film který je hodně protiválečný a i přesto že je tam Godzilla uvěřitelný. Napětí je tam dávkováno akorát a to samé emoce. A ta velká potvora tentokrát fakt není kamarád. ()

vaclav.g.kar

Wow překvapení roku přichází z Japonska. Stydím se za sebe že jsem nikdy nedal šanci původní Godzille a vstřebával jsem pouze americkou produkci. Z nenadání jsem ale objevil v programu tento skvost, poslední dobou dávám větší a větší šance asijské produkci a musím říct že jsem zatraceně rád že jsem na Godzillu vyrazil. Perfektně natočený trhák s až děsivou Godzillou. Tak se to dělá a i když se nemůžu stále dočkat amerického pokračování kdy bude Godzilla blbnout s Kongem tak tento film je pro mě jeden z nejlepších filmů roku. Stálo to za 150km cestu do kina a následné divoké cestě zpět v největší vánici posledních let :D ()

Destoroyah

37 /  GODZILLA MINUS ONE (2023) REIWA ERA 2016-2023. Po niekoľkých rokoch tu máme znova japonskú Godzillu. Tento film sa opäť vrátil k starým koreňom prvej Godzilly z roku 1954 a som za to úprimne rád pretože ma veľmi nebavilo pozerať na tie americké verzie plné akcie, výbuchov a rôzneho iného. Niekedy je lepšie sa vrátiť naspäť a využiť to čo sa využiť dá. Akcia je dosť podarená, CGI je na rozpočet geniálne a celkovo je príbeh aspoň pre mňa naozaj nostalgický. Radosť zo mňa iba tak chrčala pri pozeraní tohto filmu. V skratke: Nostalgický návrat Godzilly. HODNOTENIE: 8/10 ()

mdf

Vizuálně mi  připadala,jako nějaká ženská s pupkem a velkými stehny.Když se Godzilla z moře objeví ve městě,tak se japoncům roztáhnou oči do evropských poměrů a člověk jí i fandí.Vizuálně zase o level výše.Místy je to dost ukecané,ale mě to bavilo. ()

Polux

9/10 | Wow, tak ono to přece jen jde, když se tvůrcům chce (respektive když se k téhle látce dostane někdo, kdo to umí). Ve zkratce letošní nejlepší hollywoodský popcorn, který paradoxně nepochází z hollywoodské továrny na sny a přesto nechává všechny letošní komiksovky, roboty, autíčkáře, prehistorické žraloky a další blockbusterové pokusy daleko za sebou. Navíc bez velkých hereckých hvězd a s rozpočtem, který by jinde nevystačil ani na marketingovou kampaň:-). | Žádné vytáčky na začátek, předváděčka titulní přerostlé ještěrky hned v prvních pěti minutách filmu? Zasazení děje do poválečného Japonska, což je provázáno s motivacemi postav i s příběhovou linkou jako takovou? Příběh napsaný tak, aby dával smysl sám o sobě, i kdyby v něm nefigurovalo žádné monstrum a namísto něj se lidé potýkali třeba s nebezpečným odpadem v oceánu? Postavy, které nejsou jen jednorozměrné figurky na šachovnici a jejich vztahy mají dokonce smysl? Hlavní postava obdařena vlastním charakterovým obloukem (pocity viny, vykoupení)? Dramatické pasáže mezi jednotlivými akčními sekvencemi, které nejsou jen do počtu a nezdržují děj? Úmrtí některé z postav, nad kterým divák jen nemávne znuděně rukou? Poměrně smysluplný plán, jak definitivně (ha, ha:-)) zatočit s radioaktivním squatterem? Produkční hodnoty (téměř) na úrovni libovolného blockbusteru hollywoodské provenience? Epické trikové scény destrukce, nad kterými by uznale pokýval hlavou i strejda Emmerich? Casting zvládající, pro zdejší kout světa typické, expresivní herectví udržet na uzdě? Většina akce odehrávající se za denního světla a nikoliv v milosrdné tmě, aby se ušetřilo něco z rozpočtu za triky? Plus pro fanoušky aviatiky legendární Shinden ukázán v celé své kráse a přímo v akci? | Odkojen devadesátkovou Godzillou a následnými monsterverse iteracemi jsem v průběhu filmu v podstatě konstantně nevycházel z údivu, protože ano, tohle všechno tady je a funguje to přesně tak, jak by mělo (dávkování emocí, budování atmosféry, prezentování akce i monstra). Celkově nečekaně sebevědomá žánrová pecka a jasný vzkaz směrem k WB, aby řekli Legendary "sayonara, baby" a do budoucna (minimálně na zkoušku) svěřili celý monsterverse přímo lidem z TOHO. | PeZet ()

mrtvej_pes

V rámci Godzilla filmů nejvíce anti-godzillácký přístup. Většinu filmu tvoří dramatická stránka s interpesonálními problémy protagonistů, které sice nejsou nijak zvlášt jedinečné, ale jsou napsány tak efektivně, že jsem se vlastně pokaždý těšil, až Godzilla zase zmizí z plátna (ač jsou scény s Godzillou výborně vystavěny - hlavně první setkání na moři). Dokonce to ve mně vyvolalo emoce (kdo by to kdy čekal?). Prostě pořádnej hrdinskej biják, kde jde opravdu o postavy a ne o ničení. Jen škoda, že nebyl větší budget (jde to poznat, ale s tím co měli si nedokážu představit lepší výsledek. ()

TurboTryhard

Na začátek musím říct že jsem celý neviděl asi ani jeden Hollywoodský Godzilla film, a vlastně ani žádný jiný Godzilla film. Osobně jsem si pro "PŘÍŠERA UDĚLÁ BUM A MRAKODRAP BÁC" filmy nikdy nenašel zálibu. OVŠEM když člověk vidí astronomických 83% u takového filmu a navíc s původní produkcí a režií tak jsem si řekl že tomu dám šanci. A byl jsem hoodně překvapený, opravdu jsem si to užil. Godzilla -1,0 není totiž typický "godzilla" film, ale spíš v něm Godzilla hraje vedlejší postavu (to neznamená že je na plátně málo). Hlavně tu sledujeme linku dvou lidí, jejich každodenní život, trápení, lásku a vůbec není špatně udělaná. Na postavách mi záleželo a když došlo na Godzillu tak mě zajímalo co se jim stane. Další věc co bych vyzdvihl je neuvěřitelná kamera, krásně baví a drží nás v pozoru. Řemeslně opravdu dobře udělaná. Když chválím kameru musím taky pochválit celý animační tým Takaši Jamazakiho. Vzhledem k tomu že scény ve vodě jsou zcela udělané CGI tak vypadají v porovnání s některými posledními výkony Hollywoodských filmů výborně (a tento film navíc stál přibližně pětinu jiných letošních blockbusterů) Dále se mi líbilo myšlení lidských postav, které se chovají přirozeně (utíkají z boje, nechtějí bojovat, přirozeně se bojí smrti) a KONEČNĚ nám film ukázal kreativní způsob jak se zbavit monstra takových rozměrů a neni to oblíbené "mY pOslAt RakEtU a RakETa uDělAT bUM". Jediná věc kterou bych možná vytknul je hraní nebo spíš přehrávání herců, ale to může být dáno Japonskou kulturou, taky poslouchat 2 hodiny japonštinu neni pro každého (mně to ale vůbec nevadilo). Godzilla -1,0 je přímá ukázka toho, že když dáte značku původním majitelům a necháte je vytvářet tak se to taky dá zvládnout ( Takaši Jamazaki s jeho týmem to zvládl na výbornou) a není k tomu potřeba mega-produkce s velkými jmény Hollywoodských mágů. 9/10 ()

Robynson

Film vypadá, jako kdyby se natáčel někdy v padesátých letech, s čímž mám velký problém, stejně jako se způsobem jak se herci pitvoří, což je však zřejmě dané kulturním teritoriem. Pro fandy japonské kinematografie asi zajímavé dílko. Film mne nezaujal, ale podle hodnocení si zřejmě svého diváka získal. Četl jsem si nevěřícně pochvalné recenze a jen kvůli nim jsem celý film nakonec dokoukal.  Měl jsem z toho pocit jako bych se díval kdesi na Sibiři v cirkusu na muže se sloní hlavou, nebo siamská dvojčata jezdící na motorce ()

Mukade

Z Godzilli urobili naprostého idiota ešte aj relatívne ku zvieratám - stojí (aj keď akože to mala plávať ale...) na mieste a nechá sa pekne omotať káblom s tým freónom, kuká na tie lode ako pomaličky okolo nej urobia kruh a proste nič nerobí, len si tam tak čučí. LMAO Chápem, účelové lebo ... , ale aj tak. Potom zas si nechá vletieť lietadlo do huby, zasa nič, len "sedí" a čaká, s otvorenými ústami x'D. (Hej hej, nabíjala kanón, viem.) Skrátka améba je múdrejšia. "shrug" Strašne lacno ju zabili, ľutoval som ju, pretože si to nezaslúžila od toho debila scenáristu. To radšej mal vyjsť ten plán s freónom, ten bol celkom zaujímavý a kreatívny. Len vylepšiť to obmotávanie aby nevyzeralo tak prihlúplo. xD ()

BIG.NINE.CF

:D :D :D a to čo bylo ty kokso? Efekty na úrovni 90 let, neherci a Godzilla tak směšná, že jsem nevěděl, jestli mám brečet nebo se smát. Velmi mě udivuje místní hodnocení a nadšení. ()

96. Ceny Akademie - výsledky

96. Ceny Akademie - výsledky